تبریزبیدار
جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۳۸:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۸۰۱۹۳

واکنش مداح اهل بیت(ع) به حوادث اخیر آذربایجان:

مهدی رسولی: حسینیون آماده آزاد کردن قره باغ هستند

مهدی رسولی گفت: ما حزب اللهی ها و جوانان غیرتمند و حسینی ایرانی که قره باغ عزیز را که به جانمان بسته است آزاد کنیم

به گزارش تبریز بیدار ، مهدی رسولی مداح اهل بیت(ع) در مورد اتفاقات و درگیری های اخیر در کشور جمهوری آذربایجان گفت: وظیفه خود و برادران حسینی خود می دانم که راجع به اتفاقات اخیری که در آذربایجان رخ داد و ما را بسیار متاثر کرد، با برادران و خواهران عزیز آذربایجانی همدردی کنم.

وی افزود: برای شهدای عزیزمان سلام و درود می فرستم و برای بازماندگانشان تسلی خاطر آرزومندم و ابتدا تسلیت و بعد تبریک می گویم چرا که شهادت توفیق بزرگی است که نصیب آنان شده است. 

این مداح ترک زبان بیان داشت: ما حزب اللهی ها و جوانان غیرتمند و حسینی ایرانی که زیر پرچم ولایت و نیز سردار بزرگ مقاومت، حاج قاسم سلیمانی از جان خود گذشته اند، آماده ایم که قره باغ عزیز را که به جانمان بسته است آزاد کنیم و انشالله در کنار قدس و یمن، قره باغ را نیز آزاد خواهیم کرد.

او همچنین در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: امیدوارم روزی برسد که پرچم امام حسین(ع) را در سرزمین قره باغ به اهتزاز دربیاوریم.

نظرات

AZ

ضمن قدردانی از این عزیزان به نظر بنده بهترین راهکار آن است که مسؤولین سیاسی کشورمان را وادار نمایند که از دیپلماسی دورویی پرهیز کرده و حق آذربایجان و مردم مسلمان و شیعه ی آن را بر اراضی قراباغ به رسمیت بشناسند. آذربایجان به اندازه کافی نیرو برای آزادسازی قراباغ دارد ولی بزرگترین مانع حمایت های آشکار و پنهان کشورهای همسایه از ارمنستان است. تنها کار مثبتی که می توانند برادران بکنند این است که به سیاستمداران نهیب بزنند.

AZ

ضمن قدردانی از این عزیزان به نظر بنده بهترین راهکار آن است که مسؤولین سیاسی کشورمان را وادار نمایند که از دیپلماسی دورویی پرهیز کرده و حق آذربایجان و مردم مسلمان و شیعه ی آن را بر اراضی قراباغ به رسمیت بشناسند. آذربایجان به اندازه کافی نیرو برای آزادسازی قراباغ دارد ولی بزرگترین مانع حمایت های آشکار و پنهان کشورهای همسایه از ارمنستان است. تنها کار مثبتی که می توانند برادران بکنند این است که به سیاستمداران نهیب بزنند.

IR

دو کشور مستقل با هم اختلاف دارند، وخودشان جوابگوی مردمانشان هستند این وسط ما خود سرانه آتش بیار معرکه شدیم اگر در عمل مطیع ولایت فقیه هستیم گوش به فرمان باشیم

AZ

در پاسخ به دوستمان که فرمودند: «اگر در عمل مطیع ولایت فقیه هستیم گوش به فرمان باشیم»، فرازهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی را می آورم: «مروز ببینید شما با مسلمانها چه می‌کنند. بر اثر ضعف مسلمانها است. چون مسلمانها، از امکانات خود استفاده نکردند. امروز در بوسنی و هرزگوین به مسلمانها ستم می‌کنند، در تاجیکستان به مسلمانها ستم می‌کنند، در منطقه قره‌باغ، دولت ارمنستان و ارامنه‌ی آن منطقه به مسلمانان ستم می‌کنند. ما این حرکاتی را که اخیراً ارامنه در منطقه‌ی قره‌باغ، به پشتیبانی دولت ارمنستان انجام می‌دهند، این حرکات را ما محکوم می‌کنیم. البته این ربطی به ارامنه‌ی داخل کشور ما ندارد. ارامنه‌ی داخل کشورما هم، ما توقعمان این است که رفتار ارامنه را در آن منطقه که با تجاوز همراه است، محکوم بکنند.» (منبع: تابناک 13 اسفند 1397) . نظر معظم له کاملاً مشخص است فقط این سیاسیون هستند که برای منافع خود ظلمی را که بر مردم آذربایجان رفته کتمان می کنند و در کنار متجاوز ایستاده اند.

IR

در جواب کسی که میگوید دو کشور باهم جنگ دارند این سخن‌پیامبر است میگوید اگر مسلمانی صدای مسلمان رو نشنود و کمک نکند از من نیست واجب هست به برادران کمک کنیم اذربایجان کشوری همسایه و مسلمان و از ماست ضمنا چطور به فلسطین کمک میکنیم؟ارمنستان تجاوزگر و قتل عام کرده و نزدیک ۱۸ هزار نفر رو در یک روز کشته کودک و زن و مرد

از ارسباران
IR

اگر جمهوری آذربایجان غیرت وشجاعت داشته باشند میتواند قره باغ هیچ ارمنستان پس بگیرندآنها متاسفانه اهل عشقا توان جنگ ندارند چطور جوانان با غیرت ما دشمن را از کشورمان خرمشهربیرون راند شهید حاج قاسم در خاک سوریه جانش را فدا تا داعش طمع کشورمان بردارد روحش شاد با تما م فداکاریهای شهیدان

AZ

در پاسخ به «از ارسباران»: دوست عزیز شما هیچ آگاهی از جریانات سیاسی ندارید. علت جهت گیری به نظر بنده ناعادلانه سیاسیون کشور ما در مسئله قراباغ یک عده بی کفایتی بودند که در آغاز استقلال آذربایجان سرکار آمدند. آنها می گفتند باید هر دو آذربایجان یکی شود و مرکزش تبریز (حال آن که هیچ گاه تبریز را ندیده و نظر مردم آن را جویا نشده بودند و نمی دانستند که بهترین جوانان این خطه در لشگر عاشورا در حال دفاع از استقلال کشور خود هستند). آنها با بی کفایتی های خود قراباغ را از دست دادند. تیغه ی دیگر قیچی تجزیه طلبان داخلی است. اینها دانسته یا ندانسته در راستای منافع بیگانه مسائلی را مطرح می کنند که هیچگاه در خواب هم نخواهند دید در عوض یک عده جوان ناآگاه را گرفتار نقشه های خود می کنند. بر گردیم به آذربایجان امروز: امروز جمهوری آذربایجان هم توان آزاد سازی قراباغ را دارد و هم عزم جدی برای این کار دارد فقط جهت گیری های سیاسی امکان اقدام را نمی دهد. از سویی با همسایگانش روابط بسیار خوب دارد. محض اطلاع شما عرض می کنم که 5 میلیون دلار در اوایل شروع کرونا به ایران کمک بلاعوض کرد. راه آهن را تا آستارا کشیده و سال هااست منتظر اقدام دولت ما است که به شبکه ریلی کشور وصل شود و ... حیف که همسایگان طرف حق را نمی گیرند و فقط به منافع زودگذر سیاسی می اندیشند. استدعا دارم یک نگاه به سایت های خبرگزاری های داخلی بیاندازید آنوقت به سادگی خواهید فهمید که چگونه جانبدارانه قضاوت می کنند. چگونه سعی در کتمان حقیقت دارند. بله دوست عزیز! خوب گفتید غیرت فاکتور خیلی مهمی است؛ ما هم انتظار داریم مسلمین باغیرت در ایران ظلمی که به مساجد، آثار باستانی و حتی قبور مسلمین در قراباغ می رود به مسؤولین سیاسی گوشزد کنند (لازم نیست فریاد بزنند فقط تذکر دهند کافی است). چرا امام جمعه ی محترم تبریز و اردبیل، نماینده محترم اردبیل و در رأس آنها رهبر معظم انقلاب جهت گیری عادلانه در این موضوع دارند ولی مسؤولین سیاسی ما هنوز پشت سر روسیه حرکت کرده و چشم خود را به این همه ظلم و اشغال می بندند؟ اینها حتی شهادت عده ی زیادی از مسؤولین و وابسته های نظامی جمهوری اسلامی ایران به دست ارامنه را، که در آغاز جنگ قراباغ رخ داد، هم فراموش کرده و پاسخی به آن ندادند. حیف که به مسائل سیاسی اولویت داده می شود و به عبارتی دیانت شده عین سیاست ولی تا سیاستمان عین دیانتمان شود هنوز راه طولانی داریم.

IR

مطیع ولایت فقیه بودن تفسیر نمی خواهد که شما از سخنان حضرت امام خامنه ای تفسیر جنگ و کشور گشایی بکنید حکم ولی فقیه با صراحت اعلام می شود و ما هم تابع امر معظم له هستیم

IR

در این سخنانی که می فرمایید حضرت آقا دفاع از مسلمانان فرمودند ، نه جنگ ، فعلا ما .........!!!!!

موسوی
IR

بابا اصلا به ما‌چه ؟

مسعود
IR

در پاسخ به کاربری که پرچم جمهوری آذربایجان داره باید عرض کنم که وقتی دولت آذربایجان برای اسراییل آغوش باز کرده و در اوج حماقت و یا خیانت برای صهیونیست‌ها فرش قرمز پهن میکنه، قطعا نباید حمایت بشه. گرچه میدونیم که قره‌باغ حق آذربایجان هستش و فقط به همین دلیل از ارمنستان حمایت نمیکنیم. بله برادر یا خواهر محترم‌. ما میدونیم حق با کیه‌. اما با این شرایط بهتره جمهوری آذربایجان به حق خودش نرسه. حکومت کردن سیاست میخواد، نه احساسات.