تبریزبیدار
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۴۴:۴۵ شناسه خبر : ۱۰۸۰۲۶۱

تبریزبیدار بررسی می کند:

کارگران مشغول جان باختن هستند

شهید خواندن ملک زاده ها یعنی آقایان مسئول خیلی شیک و‌ مجلسی دهان خانواده داغدار را به روی گلایه علیه شهرداری به خاطر فقدان ایمنی محل کار می بندند.

به گزارش تبریز بیدار ، یکی از اصول اولیه هر کار، ایمنی و‌ حفظ جان کارگران است که متاسفانه این اصل بعضا بسیار ناچیز شمرده می شود!

به دنبال فوت چند تن از کارگران شهرداری در ماه های اخیر بر آن شدیم تا علت این فوتی ها را بیابیم‌ که متاسفانه علت همه آنها ناشی از عدم وجود ایمنی در کار یا کمبود آن بود.

طی سانحه تصادفی که در چند روز گذشته موجب جان باختن مرحوم‌ ملک زاده کارگر فضای سبز شهرداری در حین انجام کار شد، ایرج شهین باهر شهردار تبریز و شهرام دبیری رئیس شورای کلانشهر تبریز با خانواده ملک زاده، ضمن تسلیت به خانواده داغدار و اظهار همدردی با آنان، وعده هایی برای ایمن سازی محل کار کارگران شهرداری دادند!

وام گرفتن از مفهوم شهادت برای سرپوش نهادن بر عدم ایمنی

شهرام دبیری جان باختن این کارگر حین انجام وظیفه را شهادت خواند و اظهار داشت: علی رغم تلاش ما در جهت رعایت نکات ایمنی کارگران بخش تنظیف و‌ فضای سبز، متاسفانه گاها شاهد بروز همچین حوادثی هستیم که پیش از این چند مورد نیز برای پاکبانان اتفاق افتاده بود.

ایرج شهین باهر نیز گفت: تمام کارگران عزیزی که هر روز با نیت خدمت به مردم و شهر از خانه خارج می شوند و گاها جان خود را در این راه از دست می دهند، شهید راه خدمت هستند.

وی افزود: ۵۰ درصد رعایت مسائل ایمنی دست کارگران و پیمانکاران است و مابقی به شهروندان و رانندگان بستگی دارد!

لازم است اینجا به آقایان مسئول خاطرنشان کنیم درست است که شاید نتوان محل کار همه کارگران را ایمن کرد ولی با دست روی دست گذاشتن هم کاری از پیش نمی رود!!!

علی رغم اینکه این مورد چندمین فوتی از کارگران شهرداری بر اثر کمبود ایمنی بود، اما تا به حال اقدامی در جهت حل این مشکل صورت نگرفته است!

اگر‌ هزینه این دیدارها که هیچ دردی هم از خانواده عزادار دوا نمی کنند، صرف ایمن سازی محل کار کارگران و حفظ جان آنان می شد، الان ملک زاده و‌ ده ها تن دیگر در کنار خانواده هایشان بودند و نیازی به شهید خوانده شدن هم نداشتند!

این یک مشکل اساسی است که مسئولین ما را بد عادت کرده که وقتی کارگر بیچاره زنده است به فکر جانش نیستند و با سهل انگاری آنان چند خانواده داغدار می شود و فقط بعد از مرگش او‌ را شهید می خوانند و خود را تبرئه می کنند و تقصیر کم کاری خود را گردن مردم می اندازند که باید حواسشان را بیشتر جمع کنند تا با کارگران در حین کار تصادف نکنند!

شهید خواندن ملک زاده ها یعنی آقایان مسئول خیلی شیک و‌ مجلسی دهان خانواده داغدار را به روی گلایه علیه شهرداری به خاطر فقدان ایمنی محل کار می بندند.

وعده و وعیدهای آبکی برای کارگران و خانواده شان نان و آب نمی شود!

نظرات

US

مگرنظرمارابه حساب میگذارند اگراین طوری باشد واقعا معجزه است