تبریزبیدار
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۲:۱۰ شناسه خبر : ۱۰۸۰۳۰۰

در گفتگو با مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز مطرح شد؛

قطعی برق در اثر مصرف غیرمجاز از سهمیه ابلاغی

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: اگر مصرف برق مشترکین بیشتر از سهمیه ابلاغی از مرکز باشد، از طریق سیستم بازرسی در تهران دستور قطعی صادر می شود.

عادل کاظمی در گفتگو با تبریز بیدار  با اشاره به وجود یک میلیون و شانزده هزار مشترکین برق اعم از خانگی، صنایع، تجاری، روشنایی معابر و... در تبریز اظهار داشت: اگر مصرف برق مشترکین بیشتر از سهمیه ابلاغی باشد، از طریق سیستم بازرسی مرکز در تهران دستور قطعی صادر می شود.

وی ضمن درخواست از مردم برای پرهیز از روشنایی لامپ اضافی در منازل گفت: مصارف برق در طول روز را تقسیم بندی شود تا کارهای برقی غیر ضروری انجام نگیرد و منجر به صرفه جویی شود.

کارخانجاتی که همکاری نکنند، با خاموشی روبرو می شوند

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در مورد برق صنایع و بخش کشاورزی بیان داشت: به کارخانجات و صنایع طرف قرارداد پیشنهاد داده ایم که شیفت کاری شان را تغییر دهند و یا با ظرفیت کمتر کار کنند که در صورت همکاری به قید قرعه به آن ها جوایزی تعلق می گیرد.

وی افزود: آن دسته از  کارخانجات و صنایعی که با ما قرارداد نبسته اند در صورتی که مصرف برق آنها بیشتر از سهمیه بود با قطعی روبرو خواهند شد.

کاظمی ادامه داد: ما سال قبل در مورد سقف مصرف مشکل داشتیم ولی امسال تعداد مشترک سنگین با ما تفاهم نامه امضا کردند که تعدادشان دو برابر سال قبل بود و از دوم خرداد تاکنون که دوره پیک مصرف است، ما زیر سقف تعیین شده حرکت کرده ایم و این برایمان افتخار است.

الگوی مصرف روزانه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در مورد الگوی مصرف نیز گفت: معیار الگوی مصرف بهینه مشترکین خانگی ماهانه زیر ۳۰۰ کیلووات بر ساعت است که ۸۳ درصد از مشترکین خانگی الگوی مصرف را رعایت می کنند و نسبت به سال قبل ۵ درصد از مشترکین مصرف خود را کمتر کرده اند.

وی با بیان اینکه مصارف برق در حوزه صنعت بسته به نوع تکنولوژی متفاوت است، افزود: مصرف برق در تجهیزات قدیمی بیشتر است و  بخش بزرگی از واحد های صنعتی تبریز مصرف زیادی دارند.

کاظمی خطاب به مشترکین خانگی گفت: روزها به جای لامپ، از روشنایی طبیعی استفاده کنیم. در استفاده از ماشین لباسشویی از ظرفیت کامل آن استفاده شود و لباسشویی در حالت مصرف اقتصادی eco قرار گیرد. کولر های گازی در ۲۵ درجه تنظیم شود و به جای لباس خشک کن، به صورت طبیعی خشک شود.

تعرفه مشترکین خانگی بر اساس الگوی مصرف تصاعدی است / اهدای جایزه نقدی برای مشترکین با الگوی بهینه

وی در مورد هزینه مصرف برق مشترکین نیز گفت: ساختار تعرفه و محاسبه صورت حساب ها به صورت تصاعدی است و مشترکینی که در دوره تیک بار هستند، هزینه ی مصرف انرژی آنها گران تر است. اگر  مصرف ماهانه زیر ۳۰۰ کیلووات بر ساعت باشد، هزینه قبض هم معقول خواهد بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز اضافه کرد: به قید قرعه به مشترکین با مصرف بهینه، جوایزی تقدیم شد تا تشویق شوند و به فرهنگ سازی مصرف بهینه کمک شود.

وی در خصوص تسهیلات و کمک های سرمایه گذار ان در حوزه صنعت برق تبریز گفت: وزارت نیرو سیاست های تشویقی برای حمایت از احداث نیروگاه اتخاذ کرده و شرکت های دانش بنیان در صنعت برق در زمینه ساخت تجهیزات و تکنولوژی های نو کمک می کنند.