تبریزبیدار
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۸:۳۴:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۸۰۳۲۲

فرزند شهید منا مرتضایی در گفتگو با تبریزبیدار:

سازمان حج و زیارت حتی از گرامیداشت تقویمی شهدای منا دریغ می کند

مرتضایی اظهار داشت: یکی از مهم ترین درخواست هایمان این بود که یاد و خاطره شهدای منا زنده نگه داشته شود و همچنین این حادثه در تقویم مناسبت ها ثبت شود که متاسفانه انجام نشد.

محمد حسین مرتضایی فرزند شهید منا حجت الاسلام مصطفی مرتضایی در گفتگو با تبریز بیدار ،  در رابطه با پیگیری های انجام شده در خصوص خونخواهی شهدای منا توسط مسئولین اظهار داشت: ما در این پنج سال در جریان کارهایی که انجام شده نبودیم. با اینکه پیگیری از خانواده شهدا زیاد خوب به نظر نمی رسد ولی با این حال به فرمایش مقام معظم رهبری، خانواده شهدای منا کمیته ای برای مشخص شدن حقیقت تشکیل دادند و از سازمان حج پیگیری کردند ولی نتیجه ای نداشت و گزارش دقیقی به ما ندادند. 

وی همچنین دلیل بی ثمر بودن این پیگیری ها را کم کاری سازمان حج و زیارت دانست و گفت: احتمال دارد برای سازمان حج و زیارت چیز های دیگری اولویت داده باشد. معمولا هر موقع که با سازمان حج و زیارت ارتباطی داشتیم می گفتند در حال پیگیری هستند ولی تا الان گزارش دقیقی در این مورد به ما نداده اند تا حداقل دلمان به خاطر تلاش زیادشان گرم شود! 

فرزند شهید منا همچنین در رابطه با مطالبات خانواده شهدا از مسئولین گفت: ما چند مورد را یادداشت کرده و به مسئولین تحویل دادیم که متاسفانه به نتیجه نرسید. مهم ترین درخواستمان این بود که یاد و خاطره شهدای منا زنده نگه داشته شود و همچنین این حادثه در تقویم مناسبت ها ثبت شود که متاسفانه انجام نشد. یکی از درخواست هایمان هم این بود که مسئولان پیگیر باشند تا مقصر اصلی بررسی و شناسایی شود و نتیجه این بررسی ها هم به خانواده شهدا گزارش شود. 

مرتضایی در پایان سخنانش در خصوص اقدامات سازمان حج و زیارت در جهت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: بنده به چندین ادارات شهرستانی سازمان حج و زیارت در شهرهای مختلف که شهید منا داشتند رفتم ولی متاسفانه هیچ عکسی از شهدای منا در آنجا ندیدم. این کار، ما را به هدف مورد نظر که زنده نگه داشتن حادثه منا و یاد شهدا بود، نمی رساند. 


اخبار مرتبط:

دولت پای خود را از خونخواهی شهدای منا کنار کشیده