تبریزبیدار
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۸:۵۱:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۸۰۳۲۳

فرزند شهید منا سلیمانی در گفتگو با تبریزبیدار:

دولت پای خود را از خونخواهی شهدای منا کنار کشیده

دختر شهید منا حسن سلیمانی اظهار داشت: هر چقدر هم که خانواده های شهدا تلاش کنند و پیگیر خونخواهی باشند، تا دولت خودش نخواهد و دست به عمل نزند، مشکل حل نمی شود و به هیچ نتیجه ای نمی رسیم.

فاطمه سلیمانی در گفتگو با تبریز بیدار ، در رابطه با پیگیری های انجام شده در خصوص خونخواهی شهدای منا توسط مسئولین گفت: تا الان گروه های مختلفی در این رابطه تشکیل شده است از جمله یک گروه در تهران که همان کمیته تشخیص حقیقت است و یک گروه هم در اصفهان که حتی تا مرحله وکیل گرفتن هم پیش رفتند و خانواده های شهدا هزینه وکیل را هم از جیب خودشان پرداخت کردند ولی این کار هنوز در مرحله اجرایی است و خبری هم از وکیل و پیگیری نیست.

وی بی نتیجه بودن این پیگیری ها را عدم همکاری مسئولین دانست و گفت: دولت خودش را کنار کشیده و به این مسائل رسیدگی نمی کند. انگار که این مسئله برایشان دیگر فراموش شده است. هر چقدر هم که خانواده های شهدا تلاش کنند و پیگیر خونخواهی باشند، تا دولت خودش نخواهد و دست به عمل نزند، مشکل حل نمی شود و به هیچ نتیجه ای نمی رسیم. 

فرزند شهید منا حسن سلیمانی در خصوص شفاف سازی خدمات مسئولین به خانواده شهدا گفت: مسئولین سازمان حج و زیارت فقط همان سال اول به دیدارمان آمده بودند و از سال بعد دیگر این قضیه برایشان فراموش شد و حتی دیگر به ما زنگ هم نزدند. خیلی از مردم هم فکر می کنند که به ما دیه ای پرداخت شده در حالی که ما حتی یک ریال هم از دولت تحت عنوان دیه دریافت نکرده ایم. 

وی همچنین در رابطه با مطالبات خانواده شهدا از مسئولین گفت: خانواده شهدا داغدار عزیزانشان هستند و هر چقدر هم که پیگیری کنند و مقصر اصلی را شناسایی کنند و دیه بگیرند، مرحمی بر داغشان نمی گذارد و دردی از خانواده ها دوا نمی شود ولی حداقل مسئولین باید به وظیفه خود در این خصوص عمل کنند و تنها مطالبه ما هم از سازمان حج و زیارت و دولت این است که نگذارند خون شهیدانمان پایمال شود و یاد و خاطره شهدا به کلی فراموش شود. اگر این مسئله جدی گرفته نشود ممکن است چند سال بعد چنین اتفاقی دوباره تکرار شود!


اخبار مرتبط:

سازمان حج و زیارت حتی از گرامیداشت تقویمی یاد شهدای منا دریغ می کند