تبریزبیدار
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۰۱:۴۴ شناسه خبر : ۱۰۸۰۳۲۶

امام جمعه موقت تبریز مطرح کرد:

ضرورت تداوم کمک هابی مومنانه برای دستگیری از آسیب دیدگان کرونا

حجت الاسلام مطهری اصل بر تداوم کمک های مومنانه تاکید کرده و گفت: کمک و دستگیری از آسیب دیدگان معیشتی کرونا از وظایف اصلی همه ماست.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین احمد مطهری اصل در برنامه تلویزیونی «پیام جمعه» با اشاره به سالروز تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به دستور امام(ره) اظهار داشت: این شورا در بحث های تبلیغی نقش مهمی داشت و الان نیز در مناسبت های مختلف با برنامه ریزی کامل در کشور و استان و شهر انجام وظیفه می کنند.

وی همچنین به سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی اشاراه کرده و افزود: جهاد دانشگاهی در رابطه با بحث های علمی فعالیت داشته و مشکلات علمی را حل کرده و همچنین نقش موثری در انقلاب فرهنگی داشت.

امام جمعه موقت تبریز با تبیین مناسبت های ماه ذی الحجه گفت: لازم است مومنین همانطور که به اهل بیت(ع) عشق و علاقه و محبت دارند، معرفت آنها نیز به اهل بیت(ع) افزایش یافته و به گفته های آنان عمل شود.

وی در ادامه بر تداوم کمک های مومنانه تاکید کرده و گفت: کمک و دستگیری از آسیب دیدگان معیشتی کرونا از وظایف اصلی همه ماست. خداوند در قرآن سفارش به همکاری در کار خیر کرده است. فضیلت ها و خوبی ها در جامعه به وسیله همین تعاون و یاری کردن به دست می آید و مردم باید در کارهای خوب با هم متحد باشند.

حجت الاسلام مطهری اصل در باب احسان و دستگیری از مردم خاطر نشان کرد: مردم نترسند که در صورت احسان دادن پول آن ها کمتر خواهد شد.

وی در ادامه بیان داشت: وظیفه دولت مردان است که قوانین لازم را تصویب کرده و امکانات لازم را در اختیار مردم قرار داده و از مردم حمایت کنند.

امام جمعه موقت تبریز به توطئه استکبار جهانی جهت ایجاد تفرقه بین کشورهای مسلمان اشاره داشته و گفت: چند ماه از فرمایش مقام معظم رهبری می گذرد که با بینش سیاسی و الهی فرموده بودند آمریکا را رو به افول است، شما می توانید وضعیت کنونی آمریکا را بنگرید که مقدمه افول است.

وی اظهار داشت: این بحث های تهدید هواپیمای مسافربری ایران و یا سایر مشکلات در راستای قدرت نمایی آمریکا است ولی خودش هم می داند که جبهه مقاومت بر منطقه حاکم است.