تبریزبیدار
یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۴۲:۲۵ شناسه خبر : ۱۰۸۰۳۳۶

بابایی اقدم در گفتگو با تبریزبیدار؛

تشریح علت تجمع اهالی محله سعیدآباد در حاشیه شورای شهر

عضو شورای شهر تبریز به تجمع اهالی محله سعیدآباد در حاشیه شورای شهر واکنش نشان داد.

فریدون بابایی اقدم در گفتگو با تبریزبیدار  در خصوص اعتراض اهالی منطقه سعیدآباد تبریز و حضور جمعی از ساکنان این منطقه در شورای شهر اظهار داشت: قرار بود از منطقه یوسف آباد تا اتوبان رمپ دسترسی احداث شود ولی چون طرح مصوب می باشد و بعضی ملک های آن بدون سند بود، کمی محدودیت ایجاد شد.

عضو شورای شهر تبریز افزود: همچنین طبق گفته ها بعضی از این مناطق، کاربری زراعی دارد و طرح کاربری فضای سبز مصوب است.

وی در خصوص قیمت گذاری خانه های این مناطق گفت: قیمتی که شهرداری همراه با کارشناسان رسمی دادگستری گذاشته اند، یک میلیون و ششصد هزار تومان بوده است. همچنین شورای شهر طی مصوبه ای به شهرداری اجازه پرداخت غرامت به ساکنان آن منطقه داد.

وی اظهار داشت: اهالی عزیز این منطقه چند مدتی است که به شهرداری رفت و آمد دارند و اعتراض شان این است که در فاصله تصویب مصوبه شورا مبنی بر پرداخت غرامت، در قیمت مسکن افزایش قیمت اتفاق افتاده است که حتی بعضا این افزایش قیمت بیش از 100 درصد می باشد.

بابایی اقدم تصریح کرد: این اهالی حق اعتراض دارند چون با قیمتی که کارشناسان گذاشته، نمی شود جایی را اجاره کرد چه برسد به خرید خانه.  پس شهرداری باید کارشناسی مجدد انجام داده و با توجه به قیمت روز قیمت گذاری کند.

عضو شورای شهر تبریز در خصوص وظیفه شورای شهر در خصوص این مشکل گفت: ما باید به عنوان شورای شهر این کار را پیگیری کرده و اگر نیاز به مصوبه جدیدی باشد در قالب لایحه جدید، اقدام شود.

وی در خصوص تفکیک کاربری های این منطقه اظهار داشت: حدود 52 واحد در محله سعید آباد وجود دارد که شامل این طرح می شود و قسمتی از آن جزو مناطق پرخطر می باشد و قسمتی از آن هم در طرح تفصیلی با عنوان فضای سبز وجود دارد.

عضو شورای شهر تبریز تصریح کرد: این طرح حتی در گره گشایی ترافیک نیز موثر است که البته باید اهالی این مناطق به این طرح راضی شوند.

نظرات

IR

من نمی دانم این آقای بابایی چرا به همه موارد ورود پیدا می کنند. آقای شهردار نشسته اند کنار این بردار همه جا هستند .

نادر
IR

خدا به نیروهای درمانی تمام بیمارستانهای کشور( پزشکها- پرستاران - وسایرکادردرمان) سلامتی و طول عمر باعزت عنایت فرماید. بنده بسهم خود اززحمات تک تک عزیزان تشکر میکنم./.نادر