تبریزبیدار
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۵۵:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۸۰۳۸۰

مدیرکل بنیاد شهید استان در پاسخ به تبریزبیدار:

نباید اشتباهات فاز اول گلزار شهدا تکرار شود / نسبت به فرزندان شهدا آزمون و خطا شده

پورحسن گفت: برای فاز دوم گلزار شهدای وادی رحمت برنامه داریم تا اشتباهات فاز اول تکرار نشود.

به گزارش تبریز بیدار ، عباس پورحسن در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  ۱۸۰ هزار نفر اعم از خانواده شهید، جانباز و ایثارگر جامعه هدف بنیاد شهید استان است، اظهار داشت: ایثارگران فقط از مردم انتظار احترام و تکریم می خواهند و لاغیر، که بعضا دریغ می شود.

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی در پاسخ به سوال خبرنگار تبریزبیدار در خصوص تعیین تکلیف ساماندهی گلراز شهدای وادی رحمت گفت: برای  فاز اول گلزار شهدای وادی رحمت کلی حرف دارم و برای فاز دوم نیز طرح و برنامه داریم تا ساماندهی شود و اشتباهات فاز اول تکرار نشود.

وی افزود: با شهرداری تبریز برای ساماندهی فاز دوم به نقطه مشترک رسیده ایم. 

پورحسن در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تبریزبیدار در مورد وضعیت گلراز شهدای ستارخان تبریز گفت: برای گلزار شهدای ستارخان به شهرداری منطقه 10 تبریز طرح دادیم تا در تبدیل کاربری آن آرامستان به پارک، لحاظ شود.

وی در مورد سوال بعدی تبریزبیدار در مورد میزان حمایت ها از خانواده شهدای مدافع سلامت و شرایط تدفین این شهدا در گلزار شهدا گفت: تدفین شهدای مدافع سلامت در گلزار شهدا منعی ندارد و تعدادی از این عزیزان در گلزارهای شهدا دفن شده اند.

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی تاکید کرد:تمام حمایت ها از خانواده شهدا، عینا شامل خانواده شهدای مدافع سلامت می شود.

وی در ادامه در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار تبریزبیدار در مورد برنامه های فرهنگی برای فرزندان شهدا و در امان ماندن آنها از توطئه های دشمنان گفت: در سال های گذشته نسبت به فرزندان شهدا آزمون و خطا کرده ایم و به آنها ظلم شده و باید نظارت بیشتری می شد.

پورحسن بیان داشت: برای فرزندان شهدای مدافع حرم برنامه ریزی فرهنگی داریم و فعلا در مدارس شاهد تحصیل می کنند.