تبریزبیدار
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۱۳:۵۸ شناسه خبر : ۱۰۸۰۴۰۳

تبریزبیدار گزارش می دهد:

ابتکار دختران جهادی تبریز / بسته های معیشتی به همراه کتاب و پک فرهنگی

همزمان با اجرای رزمایش مواسات همدلی، جمعی از جوانان تبریزی در کنار بسته های معیشتی، کتاب برای نوجوانان و جوانات توزیع کردند.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار

از ابتدای ماه مبارک رمضان به فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص برپایی رزمایش مواسات و همدلی برای کمک به مردم نیازمند و آسیب دیده از کرونا، اقدامات زیادی در این خصوص انجام گرفته و فعالین فرهنگی نیز سعی دارند در این کار خیر و‌ کمک مومنانه از یکدیگر سبقت بگیرند.

همزمان با عید سعید غدیر خم، گروه مردمی در شهر تبریز شروع به فعالیت و انجام کار خیر و‌ کمک مومنانه کردند که از لنز دوربین تبریز بیدار پنهان نماند.

Image title

Image title

این گروه مردمی کار خود را با کمک معیشتی به ۹ خانواده روستایی که در مجموع به ارزش ۲ میلیون تومان بود کلید زدند. آنها علاوه بر اینکه بسته های معیشتی که شامل برنج، روغن، میوه، گوشت، حبوبات، خرما و ... بود را بین این خانوار ها توزیع کردند، کار فرهنگی جالبی نیز در قالب اهدای کتاب و بسته فرهنگی انجام دادند که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفت.

معصومه مدنی، مسئول این گروه مردمی جهادی در خصوص نوع و هدف فعالیت این مؤسسه‌ و اینکه چه شد که خواستند این بار در رزمایش همدلی کتاب اهدا کنند گفت: این کار به صورت تشکیلات جهادی می باشد و این مؤسسه در بیش از ۱۵۰ شهر کشور شعبه دارد که عمده فعالیتش کارهای فرهنگی است. اصلی ترین هدف ما هم ترویج کتابخوانی است و کتب منتخب در لیست قرار دارد.

Image title


وی افزود: ما هر سال در عید غدیر اطعام داریم ولی امسال به خاطر کرونا اطعام به صورت بسته های معیشتی به صورت مواد خشک در اختیار نیازمندان گرفت که در کنار این بسته ها با شناسایی افراد نوجوان و جوان، کتاب و بسته فرهنگی متناسب با سن هر فرد در خانواده ها نیز توزیع شد که شامل ۱۹ بسته فرهنگی، هر بسته به ارزش ۳۰۰ هزار تومان بود.

مدنی ضمن تاکید به عدم ارتباط این کمک رسانی با سایر ارگان ها اظهار داشت: ما با استعلام های صورت گرفته به خانواده هایی که اکثرا تحت تکفل هیچ ارگانی نیستند کمک می کنیم. همچنین با بعضی روستاها در ارتباط هستیم و برای مدرسه های آن روستاها کتاب امانت می دهیم و به ۱۵ خانواده از بعضی روستاهایی که در دور دست قرار دارند به خاطر عدم دسترسی و عدم امکان تهیه بسته معیشتی مبالغ آن بسته معیشتی برایشان واریز شده است که این مبالغ هم نسبت به نیاز خانواده ها متفاوت می باشد.

Image title

مسئول این گروه مردمی در خصوص بسته های فرهنگی دیگر که به مناسبت عید غدیر تهیه شده بود نیز گفت: این بسته ها  برای عموم افراد توزیع  شد که تشکیل یافته از شکلات و گیره حجاب برای بانوان و پیکسل برای آقایان به اضافه یک بروشور برای معرفی غدیر و جایگاه آن می باشد.

وی افزود: بسته دیگر نیز تشکیل یافته از پیکسل و وصیت نامه شهدا و معرفی یکی از شهدای شاخص است و همچنین در بسته های مختص کودکان، پازل مرتبط با عید غدیر و وایت برد موجود است.