تبریزبیدار
جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۰:۳۳:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۸۰۶۷۵

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در تبریز مطرح کرد؛

همسر شهید تجلایی اگر مرد بود، یکی از فرماندهان بزرگ دفاع مقدس می شد

سردار پورجمشیدیان گفت: همسر شهید تجلایی یکی از بانوان مبارز و مجاهد چه در دوران زندگی با شهید تجلایی و چه بعد ایشان بودند.

به گزارش تبریز بیدار ، سردار علی اکبر پورجمشیدیان عصر پنجشنبه در مراسم اربعین درگذشت همسر شهید تجلایی گفت: تاریخ اسلام پر از زنان غیرتمند تاریخ ساز است که در کنار مردان بزرگ، تاریخ اسلام را شکل دادند و اسلام به وجود آنان مدیون است. 

وی افزود:  حضرت زینب(س) شخصیتی بی نظیر داشتند که کربلا در کربلا می‌مانند اگر زینب نبود. جوانان به خطبه های حضرت زینب(س) در کوفه و شام مراجعه کنند که در مقابل دشمن، طوری با عظمت صحبت کردند که همه گفتند حضرت علی(ع) انگار صحبت می کند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: حصرت زینب(س) به قدری یزید را تحقیر کردند که در تاریخ مثل آن نیست.

وی اضافه کرد: در صحنه کربلا بانویی چون ام وهب نیز شخصیت عجیبی داشت که شوهرش را در یاری امام زمان خود تشویق می کند و زمانی از او راضی می شود که خونش ریخته شود.

سردار پورجمشیدیان به نقش برجسته زنان  در تاریخ انقلاب  اسلامی اشاره کرده و گفت: خانم دباغ شخصیت عجیبی داشتند که با شنیدن مقاومت ایشان مو به تن آدم را سیخ می‌شود.

وی با بیان اینکه شهید علی تجلایی شخصیت بزرگی در تاریخ هستند که نقش او در سوسنگرد بی بدیل است، افزود: افتخار بزرگی برای خانم تجلایی است که مراسم ختم او مانند مراسم ختم شهدا است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: ایشان شخصیت و مقامی قابل احترام دارد که در کنار شهید علی تجلایی نقش آفرینی کردند و خودشان یک علی تجلایی بودند و اگر مرد بود یکی از فرماندهان بزرگ دفاع مقدس بودند.

وی با تاکید بر اینکه با فوت همسر شهید تجلایی، خسارتی به تبریز وارد شد، گفت: ایشان یک مدیر، معلم بی نظیر و خطیب توانمند بودند و انسان از نفوذ کلام ایشان لذت می برد که انقلاب‌ یک چنین شخصیتی تربیت کرده است.

این رزمنده دوران دفاع مقدس بیان داشت: خانم تجلایی شخصیتی بود که حتی می‌توانست نماینده مجلس شود ولی ایشان مقام شهدا را بالاتر از این دانستند.

وی گفت: خانم تجلایی بانویی دلسوز بودند که دست نوازش به بچه های شهدا داشتند و فکر می کنم امروز خوشحال ترین شخص در عالم برزخ، علی تجلایی است.