تبریزبیدار
جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۳۹:۳۲ شناسه خبر : ۱۰۸۰۶۷۶

در جلسه اضطراری مطرح شد؛

افزایش تعداد مراجعات بیماران کرونایی استان و لزوم مدیریت بهینه در مراکز درمانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با توجه به افزایش تعداد بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا ویروس لازم است در تمام مراکز درمانی نسبت به مدیریت و نحوه ارائه خدمات درمانی مناسب اقدام شود.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد حسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز صبح امروز در جلسه اضطراری اظهار داشت: با توجه به اینکه طی چند روز اخیر تعداد بیماران کرونایی و نیاز به بستری افزایش یافته لذا دانشگاه علوم پزشکی استان با توجه به وظیفه و رسالت خود می بایست تمهیدات ویژه‌ای را برای این منظور اندیشیده و اجرا نماید.
وی افزود: برهمین اساس در جلسه ویژه مدیریت بهینه و بهره گیری از تمام امکانات موجود به تمام معاونین و روسای مرکز تاکید موکد گردید تا تمام امکانات خود را برای مدیریت بهینه و ارائه خدمات درمانی مناسب برای بیماران کرونایی به کار بگیرند.
صومی ادامه داد: تمام نیروهای پزشکی و پرستاری و سایر امکانات مراکز دولتی دانشگاهی و غیر دانشگاهی،دولتی و غیر دولتی موظف به بکارگیری تمام امکانات هستند تا بتوانیم با مدیریت بهینه به ارائه خدمات درمانی مناسب بپردازیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز نقش بسیار تعیین کننده ای از آغاز بحران کرونا ویروس برعهده داشته بیان داشت: مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز به عنوان سانتر اصلی مراقبت از بیماران کرونایی نقش محوری داشته و بار سنگین ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی را به نحو مناسب به دوش کشیده از این رو این مرکز با مدیریت صحیح منابع و نحوه ارائه خدمات درمانی مناسب مورد توجه هم استانی ها بوده و در این مورد نیز ماموریت ویژه ای خواهد داشت.
Image title
وی ابراز داشت: با توجه به امکانات موجود در مرکز امام رضا(ع) امیدواریم بتوانیم این بحران را مانند سایر بحران ها و پیک های بیماری پشت سر گذاشته و با مدیریت صحیح و به کار گیری همه امکانات موجود ،خدمات درمانی مناسب به هم میهنان ارائه نماییم.

این گزارش می افزاید؛ این جلسه به صورت اضطراری و با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، معاونین درمان، توسعه و روسای مراکز درمانی ، در ساعت ۱بامداد روز جمعه ۲۱ شهریور ماه در مرکز آموزشی، درمانی و تحقیقاتی امام رضا (ع) تبریز برگزار شد.