تبریزبیدار
جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۲۹:۲۲ شناسه خبر : ۱۰۸۰۶۷۷

امام جمعه تبریز مطرح کرد:

آقای مسئول؛ جوان چگونه پراید ۱۱۰ میلیون تومانی بخرد؟

حجت الاسلام آل هاشم با انتقاد از گرانی ها گفت: یک جوان چگونه پراید ۱۱۰ میلیون تومانی بخرد؟

به گزارش تبریز بیدار ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر در مثلی اعظم امام(ره) گفت: توجه به مواسات و تنها نگذاشتن محرومان جزو وظایف همگانی است زیرا مواسات یعنی اینکه هیچ کدام از خانواده مسلمان، ایرانی، محروم دردی نداشته باشد.

شکاف فقیر و غنی با اسراف و مصرف گرایی

وی ضمن انتقاد از تجمل گرایی و مصرف گرایی افزود: اسراف شکاف بین فقیر و غنی را روز به روز افزایش می‌دهد.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: هر کسی در درجه اول به فقیر و تنگدست فامیل خود برسد.

جسارت به پیامبر(ص) اهانت به تمام ادیان الهی است

وی صمن محکوم کردن اهانت نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر اکرم(ص) گفت: این اقدام نشان از انفعال و استیصال در مقابله با بیداری جهانی و مقاومت اسلامی است که البته اینگونه تحرکات نه تنها اهانت به مسلمان است بلکه حرمت شکنی تمام ادیان و توهین به پیامبران است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: وظیفه پاسخگویی به این اقدام زننده بر عهده همه افراد بیدار جهان است. 

وی بیان داشت: از وزارت امور خارجه و حوزه حقوق بشر قوه قضائیه انتظار می‌رود برای برخورد جدی با عاملان و حامیان این اقدام نسنجیده مطالبه کنند.

با وجود وضعیت قرمز، همچنان شاهد تجمعات هستیم

خطیب نماز جمعه تبریز در ادامه با ابرار تاسف از افزایش تعداد بستریان کرونا در استان گفت: وضعیت تبریز قرمز نیست ولی استان در وضعیت قرمز قرار دارد. کادر درمان خسته شده است ولی متاسفانه همیشه شاهد تجمعات زیادی در پارک‌ها و غیره هستیم.

وی در خصوص برگزاری نماز جمعه در شرایط کرونایی گفت: نماز جمعه با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونا برگزار می‌شود و دستور بر این است که هر جا قرمز نباشد می توان اقامه کرد.

عشق شهریار به انقلاب و خاک مادری فراموش نشدنی است

حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به روز بزرگداشت شهریار در روز  ۲۷ شهریور گفت: این شاعر اشعار ارزنده‌ای برای دوران دفاع مقدس انجام داده است و هیچ‌وقت نمی‌توان عشق این شاعر به مقام معظم انقلاب، انقلاب اسلامی و خاک مادری را فراموش کرد.

وی همچنین به یکصدمین سالگرد شهید شیخ محمدخیابانی اشاره کرده و افزود: او در مقابل اولتیماتوم روس تمام قد ایستاد و کارهای بسیار ارزنده‌ای در مقابل استکبار انجام داد.

 امام جمعه تبریز با گرامیداشت سالروز شهادت آیت‌الله مدنی گفت: او  بحران منطقه را به نحو مناسب مدیریت کرد و با حضور در جبهه نقش بسیار ارزشمند ایفا کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان به انتقاد از گرانی ها پرداخت و اظهار داشت: آقای مسئول جوان چگونه پراید ۱۱۰ میلیون تومانی بخرد؟ جوانی که تازه ازدواج کرده است آیا امکان دارد تا ۱۱۰ میلیون به پراید بدهد؟