تبریزبیدار
جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹ ۲۱:۵۲:۱۶ شناسه خبر : ۱۰۸۰۶۸۰

امام جمعه سردرود مطرح کرد؛

لزوم ارتقای سواد رسانه ای در خانواده ها

حجت الاسلام جلیلی گفت: والدین تلاش کنند فضای مجازی را بدرستی بشناسند و سواد رسانه ای خود را افزایش دهند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین جلیل جلیلی در خطبه های نماز جمعه این شهر ضمن سفارش خود و نمازگزاران به مراعات تقوای الهی، تذکر و بیداری از غفلت را از فواید بلاها و سختی ها بر شمرد و افزود: انسان به منزله مسافری است که در مسیر زندگی خود اگر همیشه در رفاه و آسایش باشد غفلت بر او غلبه می کند و او را از هدف اصلی آفرینش خود باز می دارد.

امام جمعه سردرود تاکید کرد: بلا و سختی و مشکلات، زنگ بیدار باش الهی است تا انسان دلبسته و اسیر زرق و برق دنیای مادی را متوجه فطرت ذاتی او نماید تا به راحتی به قیمت حیات فانی حیات باقی خود را در معرض فروش قرار ندهد

وی در خطبه دوم با تبریک آغاز سال تحصیلی به تبعات آموزش مجازی اشاره و گفت: به واسطه کاهش حضور فیزیکی رابطه معلم با دانش آموزان تحت الشعاع قرار خواهد گرفت که باید معلمان با تدابیر دقیق و سنجیده این خلا را پر نماید. 

حجت الاسلام جلیلی ضمن توصیه هایی به مسئولین و والدین تصریح کرد: ایجاد زیر ساخت های بومی و سالم و امن در فضای مجازی و ساخت زیر ساخت های شبکه ملی اطلاعات از وظایف مسئولین است. همچنین والدین نیز تلاش کنند فضای مجازی را بدرستی بشناسند و سواد رسانه ای خود را افزایش دهند و بدانند که فضای مجازی نه فقط تهدید است و نه فقط فرصت، بلکه هم تهدیدات و هم فرصت هایی را پیش روی انسان قرار می دهد.

خطیب جمعه سردرود در پایان سخنان خود با عنوان کردن اهانت وقیحانه نشریه فرانسوی ضمن محکومیت این کار در مورد عوامل ایجاد این جسارت افزود: این اقدام به تبع پیروزی های پیاپی جبهه مقاومت و نیز با هدف انحراف افکار عمومی جهان از گسترش اعتراضات دامنه دار به بی عدالتی و تبعیض نژادی اروپا است که باید دستگاه دیپلماسی کشور و علما جهان اسلام پویشی هدفمند را برای مواجه با اینگونه اقدامات به راه بیندازند.