تبریزبیدار
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۱۷:۰۰:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۸۰۷۰۳

بازرس انجمن داروسازان استان در پاسخ به تبریزبیدار:

طب سنتی؛ مکمل درمان کرونا یا دکان؟ / بررسی ادعای تغییر رفتار کووید۱۹ در هر منطقه

بازرس انجمن داروسازان آذربایجان‌شرقی تاکید کرد: برای داروهای سنتی هنوز استانداردی تعریف نشده است.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدرضا سیاهی بازرس انجمن داروسازان آذربایجان شرقی عصر امروز در حاشیه نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار این پایگاه خبری در خصوص تاثیر طب سنتی در درمان کرونا بعنوان مکمل طب نوین، اظهار داشت: برای داروهای سنتی هنوز استانداردی تعریف نشده است. چیزی که ابوعلی سینا در کتاب خود نوشته با کلمه ای که ما برداشت می کنیم متفاوت است.

وی افزود: گاهی طب سنتی دکان و بازاری شده و کسی که شغل ندارد و با یک دیپلم، همه بیماری‌ها را می‌خواهد درمان کند! در رابطه با طب سنتی دانشکده تشکیل یافته و دوره چهار ساله تحقیقاتی می گذرانند اما اینکه هر عطاری ادعا طب سنتی کند، درست نیست.

سیاهی در پاسخ به سوال دیگر تبریزبیدار در مورد ادعای تغییر رفتار بیماری های ویروسی متناسب با آب و هوای هر منطقه و لزوم ساخت واکسن بومی گفت: بیماری های اپیدمی چنین رفتاری دارند اما کرونا ویروس پاندمی است و در همه جا بطور یکسان شیوع پیدا کرده است.

بازرس انجمن داروسازان آذربایجان شرقی افزود: تستی که برای ویروس کرونا یکسان است اما دنیا در تلاش است که جلوی آن بایستد و اولین کار پیشگیری است که همه جا مورد استفاده می‌شود. 

وی در ادامه با  بیان اینکه در دانش داروسازی نقش برتری داریم، گفت: در تولید آنتی‌بیوتیک‌ها بی‌نیاز هستیم و در تبریز تبریز آنتی‌بیوتیک‌ تولید می‌شود.