تبریزبیدار
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۳۰:۰۴ شناسه خبر : ۱۰۸۰۷۰۶

در گفتگو با تبریزبیدار مطرح شد؛

واکنش یک مقام اسبق انتظامی به شهادت کادر ناجا در تبریز / بیگی: سلبریتی ها فارغ از درد و رنج مردم هستند

بیگی با انتقاد از راه اندازی هشتگ «اعدام نکنید» توسط سلبریتی ها برای دفاع از جنایت کاران، گفت: این قبیل سلبریتی ها فارغ از آلام و درد و رنج مردم هستند.

احمدعلیرضا بیگی در گفتگو با تبریز بیدار در واکنش به شهادت شهید سفیدی نسب کادر ناجا در تبریز اظهار داشت: این عزیز تازه شهید شده قبلا سرباز وظیفه نیروی انتظامی بوده و طبیعتا با شناخت و آموزش ها وارد عرصه نیروی انتظامی شده و با یقین می دانست که این نیرو محل اتکا و رجوع مردم ستم دیده می باشد.

وی افزود: منزلت شهید سنگین است چون وجود و حیات خود را در راه امنیت مردم صرف کرده و در راه خدا شهید شده و خدا را درک کرده است.

فرمانده اسبق نیروی انتظامی آذربایجان شرقی با دردناک توصیف کردن قتل این مدافع امنیت گفت: به خانواده و بازماندگان این عزیز تسلیت می گویم، این شهید جان خود را برای امنیت فدا کرده اند تا مردم در آرامش زندگی کنند.

نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولیت های پر مخاطره نیروی انتظامی مورد احترام است، افزود: جامعه حتما باید به اینگونه ایثارگری و جان فشانی ها اهمیت داده و احترام بگذارد و همچنین سیاست گذاران اداره کشور با احساس مسئولیت بیشتری به وظیفه ای که به آنان محول شده مسئولانه عمل کنند.

وی همچنین با انتقاد از راه اندازی هشتگ «اعدام نکنید» توسط سلبریتی ها برای دفاع از جنایت کاران، گفت:این قبیل سلبریتی ها فارغ از آلام و درد و رنج مردم هستند. طبیعتا قطعیت و حتمیت مجازات مجرمان، عامل بازدارنده از تکرار این گونه موارد می باشد.

بیگی ادامه داد: بعضی ها با انواع انگیزه ها پشتیبان این مجرمان هستند و چه بسا این افراد در نزد بعضی ها به ظاهر قهرمان محسوب شوند که باعث شود که شاید در ارتکاب جنایت تامل نکنند.

وی بیان داشت: این نوع نگاه، خود باعث ناامنی است و اگر افرادی که از مجرمان حمایت می کنند، در معرض این گونه جرم و جنایت قرار بگیرند، تازه متوجه می شوند که امنیت نعمت بزرگی است.

این مقام اسبق انتظامی در خصوص ضرورت محاکمه این گونه مجرمان گفت: محاکمه این افراد، عامل بازدارنده بوده و چه بسا این محاکمه فایده ای برای او ندارد ولی دیگرانی که در موقعیت جرم و جنایت قرار می گیرند به سرنوشت او فکر می کنند تا مبادا به سونوشت او مبتلا شوند.