تبریزبیدار
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۵۹:۵۱ شناسه خبر : ۱۰۸۰۷۲۴

آیت الله عاملی در تبریز مطرح کرد؛

یک کلمه حرف غیرمستند و غلو نمی توان از حاج فیروز پیدا کرد

استاد اخلاق و نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ضمن اشاره به سجایای اخلاقی فخر الذاکرین گفت:یک کلمه حرف غیرمستند و غلو نمی توان از حاج فیروز پیدا کرد.

به گزارش تبریز بیدار ،  آیت الله سیدحسن عاملی شامگاه پنج شنبه در مراسم چهلمین روز درگذشت حاج فیروز زیرک کار اظهار داشت: از دل تحسین می کنم تبریز عزیز را و این خاک باعظمت را که توانسته در طول تاریخ شخصیت های بزرگ و نوابغ را بپروراند و جا دارد که بیشتر از این تحسین شود.

وی با تمجید از حاج فیروز زیرک کار گفت: او محصول مدرسه و سیستم آموزشی نبود بلکه خودساخته بود، مادحین باید این بزرگوار را برای ترویج اوصاف مداحی مبدا قرار دهند و خصوصیات او باید معیار شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به خصوصیات آن مرحوم افزود: حاج فیروز اشعار فوق العاده و با عظمت را انتخاب می کرد و آن اشعار را هر کس نمی‌توانست در مجالس به جا بنشاند و اشک بگیرد و عواطف را استخدام کند که به اخلاص و عشق و صفا و سوختن او برمی گشت.

وی ادامه داد:  با خدا و امام حسین حرف زدن زبان دارد که چه بسا عربی نباشد، زبان با خدا حرف زدن، زبان درد است، آن درد را باید پیدا کنیم و با خدا حرف بزنیم. حاج فیروز با جمال خدا محرم بود و این حرف کوچکی نیست.

آیت الله عاملی گفت: ائمه(ع) فرموند یک قطره اشکی که باعث ارتباط تو و امام حسین(ع) شود، باعث خاموش شدن دریایی از آتش می شود.

وی با اشاره به سوز دل و اشک چشم حاج فیروز گفت: نتیجه آن اشک ها استقبال اهل بیت(ع) از او در قبر است.

این استاد اخلاق تاکید کرد: یک کلمه حرف غیر مستند و غلو نمی توان از حاج فیروز زیرک کار پیدا کرد.