تبریزبیدار
یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۱۱:۱۵ شناسه خبر : ۱۰۸۰۷۳۷

در گفتگو با دانش آموز تبریزی رتبه 9 کنکور تجربی مطرح شد؛

تاثیر کرونا بر شیوه درس خواندن / تلاش بی وقفه‌ی سه ساله برای کسب موفقیت

مهراب شادی دیزناب دانش آموز تبریزی است که موفق به کسب رتبه 9 کنکور سراسری رشته علوم تجربی شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، صبح امروز نفرات برتر هر یک از گروه های آزمایشی پنجگانه علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ اعلام شد که در بین رتبه های دهگانه گروه های آزمایشی نام مهراب شادی‌دیزناب از تبریز بعنوان رتبه‌ی 9 رشته تجربی به چشم می خورد.

او در گفتگو با خبرنگار ما در مورد تاثیر کرونا بر روال درس خواندن اظهار داشت: در ابتدا فکر می‌کردم کرونا نهایتا دو ماه بعد از بین می‌رود و همه چیز به روال عادی برمی‌گردد. به همین خاطر زیاد به آن اهمیت ندادم و طبق برنامه‌ی همیشگی خودم پیش رفتم. وقتی شناخت بیشتری نسبت به این بیماری پیدا کردم متوجه شدم که حتی تا زمان برگزاری کنکور هم روال به حالت سابق برنمی‌گردد. همین باعث شد ساعت مطالعه‌ام کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه قبل از کرونا رفتن به مدرسه و قرار گرفتن در جمع دوستان به من روحیه می‌داد، افزود: با تعطیلی مدارس این منبع روحیه را از دست داده بودم. وقتی ساعت مطالعه کاهش پیدا می‌کند افزایش دوباره‌اش خیلی سخت می‌شود، خصوصا که به عید نوروز رسیده بودیم و این مساله شرایط را برای من سخت‌تر می‌کرد. تصمیم گرفتم در همین ساعاتی که مطالعه می‌کنم کیفیت و بازده مطالعاتی‌ام را بالا ببرم. 

Image title

دیزناب در خصوص تعویق کنکور سراسری گفت: به تعویق افتادن زمان برگزاری کنکور باعث شد فاصله‌ی خوبی بین پایان امتحانات تا کنکور به وجود بیایید. این زمان برای جمع‌بندی کافی و عالی است. در دو ماه باقی‌مانده تا کنکور میزان مطالعه‌ام را تا 11 الی 12 ساعت افزایش دادم و در روزهای نزدیک به کنکور سوالات کنکورهای سال گذشته را هم از خودم آزمون گرفتم.

رتبه 9 آزمون سراسری علوم تجربی در مورد نقش پدر و مادر خود افزود: خانواده‌ام به من روحیه دادند تا خستگی درس خواندن و استرس کنکور را احساس نکنم. روحیه دادن و حفظ آرامش اصلی‌ترین و بهترین کاری است که خانواده‌ام برای من کردند. در روزهایی که نگرانی برای امتحانات و کرونا دانش‌آموزان را درگیر کرده و شرایط سختی به وجود آمده بود، پدر و مادر و برادرم کمکم می‌کردند که آرامشم را حفظ کنم.

این دانش آموز تبریزی خاطر نشان کرد: سه سال بود که به طوری جدی برای موفقیت در کنکور تلاش می‌کردم. طبیعی بود که وقتی به کنکور نزدیک‌تر می‌شدیم نگرانی‌هایی هم داشتیم. اما مهم‌ترین مساله این بود که بتوانیم روحیه‌ی خود را مدیریت کنم. تقریبا همه استرس کنکور را تجربه می‌کنند ولی باید آرامش مان را حفظ می کردیم.


نظرات

IR

در این شرایط سخت هم می توان به موفقیت رسید فقط شیوه رسیدن به موفقیت تا حدود زیادی فرق کرده است .

IR

قطعا در این شرایط سخت درس خواندن هم سختتر میشود اما اگر کسی هدفی داشته باشد و آن هدف را دنبال کند قطعا با تحمل همه سختی ها به هدفش خواهد رسید.