تبریزبیدار
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۰۲:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۸۰۷۴۴

تبریزبیدار بررسی می کند؛

چرا تبریزی ها از جمع برترین‌های کنکور جا ماندند؟ / کرونا یا غلبه حواشی مدیریتی بر آموزش؟

باید پرسید آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از کجا و چرا به این جا رسید که شاهد کم فروغ شدن دانش آموزان هم استانی در کنکور 99 شدیم؟!

به گزارش تبریز بیدار ، در کنکور سراسری 99 برخلاف سال های قبل، تنها یک رتبه های تک رقمی در گروه آزمایشی به آذربایجان شرقی رسید که متعلق به «مهراب شادی دیزناب» رتبه ۹ کشوری از شهر تبریز است. (مشروح گفتگوی تبریزبیدار با رتبه 9 تجربی+)

این پسروی استان در کسب رتبه های برتر تعجب آور بوده و نوک پیکان مطالبه گری را به سمت سیستم مدیریتی آموزش و‌ پرورش سوق می دهد.

هرچند عده ای معتقدند سایه افکندن ویروس کرونا بر کنکور نیز مزید بر علت است چرا که حدود 40درصد دانش آموزان به خاطر ترس از کرونا در جلسه کنکور شرکت نکردند.

در کنار بررسی دلایل احتمالی در سیستم آموزش و پرورش استان، نباید به راحتی از کنار اعتراض های سال های اخیر فعالین دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تبریز در زمینه نابربری آموزشی و حواشی مدیریتی بگذریم چرا که نتایج ضعیف کنکوری های امسال استان می تواند بر ضعف بنیه آموزشی و غلبه حواشی بر متن صحه بگذارد.

باید پرسید آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از کجا و چرا به این جا رسید؟! چرا پیام رسان «شاد» نتوانست شادی را به دل کنکوری های تبریزی و شهرستان های استان بیاورد، حتی تعدادی از پایه دوازدهمی امکانات آموزشی نداشتند و نتوانستند به صورت مجازی درس بخوانند، ناشاد شدند؟!

سوال دیگر اینکه چرا باید مدرس مدارس غیر انتفاعی، از طراحان کنکور باشد ولی دانش آموز فلان مدرسه در فلان روستای دور افتاده، با وجود اینکه کلی درس خوانده بود، نتواند در کنکور قبول شود؟؟

اینها فقط چند نمونه از سوالات ذهن کنکوری ها است! به راستی که برای این سوالات، پاسخی باید!