تبریزبیدار
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۸۰۷۷۲

تبریزبیدار بررسی می کند؛

سریال وعده های سرخرمن برای اتوبان تبریز- سهند / باز هم افتتاح نشد

باز هم وعده مسئولین استانی برای افتتاح اتوبان تبریز سهند تو خالی از آب در آمد!

سرویس اجتماعی تبریز بیدار 

افتتاح اتوبان تبریز سهند بازهم به تعویق می افتد، اتوبانی که 12 سال منتظر رفتن به زیر ترافیک است. در تازه ترین وعده مسئولین، قرار بود شهریورماه امسال این پروژه به طور کامل افتتاح شود.

افتتاح آزادراه تبریز_سهند به طول 24 کیلومتر به عنوان یکی از نیازهای اساسی شهر جدید 200 هزار نفری سهند در جنوب تبریز است که زمان سفر در مسیر 45 دقیقه ای تبریز_سهند را به 15 دقیقه کاهش می دهد. در طی این 12 سالی که از آغاز این پروژه گذشته است، تقریبا هر دو ماه یکبار، تاریخ جدیدی برای افتتاح این آزادراه اعلام می شود که بعدا هم با اعلام عذرخواهی مسئولان، این افتتاح به تاریخ جدیدتری موکول می شود!

محمدرضا پور محمدی، استاندار آذربایجان شرقی فروردین ماه سال گذشته، شخصا وعده داده بود که این مسیر تا پایان شهریورماه 98 به بهره برداری برسد؛ اما این وعده عملی نشد و تاخیر در احداث این بزرگراه حتی صدای استاندار را هم درآورد و پورمحمدی سال گذشته اعلام کرد: «اگر احداث این مسیر به همین شکل پیش برود به مردم می گویم که چه افرادی در مسیر این بزرگراه سنگ اندازی می کنند!»

وی همچنین گفته بود که بزرگراه تبریز_سهند 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ابراز امیدواری کرده بود که این مسیر حداکثر تا بهار 99 زیر بار ترافیک برود. وقتی که در فصل بهار نیز این پروژه به پایان نرسید، پورمحمدی علت عدم بهره برداری از این پروژه را شرایط اقلیمی و کرونایی اعلام کرده و گفته بود: «ما به صورت جدی پیگیر افتتاح این بزرگراه بودیم ولی اخیرا با شیوع ویروس کرونا سرعت کارهای اجرایی این پروژه کاهش یافته است».

پس از این وعده تحقق نیافته، ابوالقاسم سلطانی، مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی وعده افتتاح را تمدید کرده و گفته بود این پروژه تا پایان خرداد ماه 99 به بهره برداری می رسد. به دنبال عدم تحقق این وعده، سید عباس مصطفوی  مدیرعامل عمران شهر جدید سهند تاکید کرده بود: «تا پایان شهریورماه، تردد در این مسیر آغاز می شود و نواقص باقیمانده به تدریج توسط سرمایه گذار، تکمیل و تحویل خواهد شد».

امروز پنجم مهرماه 99 است و باز هم وعده مسئولین تو خالی از آب در آمد! به دنبال این اتفاقات و تمدید وعده ها، خواستار مصاحبه تلفنی با معاون عمرانی استاندار و همچنین مدیرکل راه و شهرسازی بودیم که هیچکدام پاسخگو نشدند.