تبریزبیدار
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ۰۰:۰۷:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۸۰۷۹۰

در گفتگو با کارشناس مسایل سیاسی تاکید شد؛

مردم دین مدار جمهوری آذربایجان، برای آزادسازی قره باغ نیازی به افراطیون خارجی ندارند

جوان پور با اشاره به حضور گروه های افراطی و انحرافی در جمهوری آذربایجان گفت: قره باغ با الهام از مکتب عاشورا و مبارزه جوانان غیور آذربایجانی آزاد می شود.

عزیز جوان پور در گفتگو با تبریز بیدار  در واکنش به مناقشه ارمنستان و جمهوری آذربایجان اظهار داشت:حمایت قاطع خود را از مردم مسلمان جمهوری آذربایجان اعلام و برای آزادی قره باغ دعا می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه قره باغ خاک اسلام و شیعه است، افزود: همه مسلمانان وظیفه دارند که به یاری و کمک جمهوری آذربایجان بیایند و اجازه ندهیم خاک اسلام در دست اشغالگران بماند.

این کارشناس مسایل سیاسی ضمن محکومیت اشغالگری ارمنستان در قره باغ گفت: کشورهای غربی ادعای حل مشکل قرباغ را دارند ولی در عمل هیچ کاری انجام نداده و به دنبال منافع خود بودند.

وی گفت: باید جوانان غیور و مومن جمهوری آذربایجان با الهام از مکتب امام حسین (ع)، سلاح در دست گرفته و مناطق اشغالی را باز پس بگیرند.  

جوان پور بیان داشت: مردم شجاع،دین مدار و غیور جمهوری آذربایجان شاگرد مکتب عاشورا هستند و برای آزادی خاک خود نیازی به حمایت نیروهای خارجی افراطی و انحرافی ندارند، جنایات فجیع افراطیون در جبهه های عراق و سوریه ثابت شده است.

این کارشناس مسایل سیاسی در خصوص ادعای مذاکره و سازش در مورد قره باغ گفت: مذاکره و گفتگو زمانی معنی دارد که اشغالگر از قره باغ بیرون رانده شود و تا زمانی اشغالگر به اشغالگری خود ادامه دهد هیچ مذاکره ای نباید داشته باشیم.

نظرات

AZ

افراطیون اصولاً در کل آذربایجان جایگاهی ندارند. در یک برهه از زمان با حمایت های مالی خارجی ها یک قشر اقلیت پا گرفت ولی رفته رفته در حال اضمهلال هستند. جنگ قراباغ یک نبرد مقدس برای آزادسازی اراضی مسلمین است که ارتش قدرتمند آذربایجان آن را بدون کمک کسی پیش می برد. شاید بزرگترین کمک همسایه ها در این نبرد حق علیه متجاوز این باشد که از هیچ کدام از طرفین حتی از جمهوری آذربایجان حمایت نکنند ولی دست کم آزادمرد باشند و در کنار متجاوز نایستند. این خواسته زیادی نیست.