تبریزبیدار
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ۱۸:۲۸:۱۳ شناسه خبر : ۱۰۸۰۸۰۰

در بیانیه نمایندگان ولی فقیه در شمالغرب کشور مطرح شد؛

دولت آذربایجان در بازپس‌گیری قره باغ کاملاً قانونی و شرعی عمل کرده

نمایندگان ولی فقیه در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل در پایان نشست مشترک امروز خود بیانیه مهمی در مورد جنگ قره باغ صادر کردند.

به گزارش تبریز بیدار ،  در بخشی از این بیانیه آمده است:

هیچ تردیدی در تعلق قره‌باغ به آذربایجان و اشغال آن و لزوم بازگشت این اراضی به آذربایجان، کشور اهل‌بیت(ع) نیست و دولت آذربایجان در بازپس‌گیری این اراضی کاملاً قانونی و شرعی عمل کرده و با این اقدام در صدد اجرای ۴ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برآمده است.

ما به اقتضای آیات قرآن و سیره معصومین و به اقتضای فلسفه انقلاب اسلامی خود را ملزم به حمایت و دفاع از مظلوم می‌دانیم. ملت آذربایجان بهتر از همه می‌دانند که جمهوری اسلامی بالاترین کمک و حمایت را در طول اشغال قره‌باغ به آذربایجان داشته و در تمام محافل بین‌المللی از تمامیت ارضی آذربایجان دفاع کرده و وزارت امور خارجه نیز اخیراً دوباره بر تمامیت ارضی آذربایجان در غائله اخیر تأکید کرده است. اگر عنایات جمهوری اسلامی در بدو اشغال قره‌باغ نبود قطعاً اشغال تا باکو امتداد می‌یافت.

در حال حاضر نیز تنها راه زمینی آذربایجان برای نخجوان، خاک جمهوری اسلامی است که ایران سخاوتمندانه آن را در اختیار دولت آذربایجان قرار داده است.

جای تأسف است که اخیراً دشمنان رابطه دو کشور دوست، به بهانه‌های واهی هیاهو و غوغا راه انداخته و جمهوری اسلامی را متهم به خیانت کرده‌اند. این نکته اقتضای می‌کند که ما نسبت به حجم جنگ روانی دشمن حساس بوده و ابزار برآورده شدن منویات شوم آن‌ها نگردیم.

ما با تجلیل از پیروزی‌های اخیر، از خداوند متعال برای شهدای ملت بزرگ آذربایجان علو درجات مسألت داریم و امیدواریم این غائله هر چه سریع‌تر با احقاق حق به ذیحق به پایان برسد و از خونریزی‌های بیشتر جلوگیری گردد.

سید محمدعلی آل‌هاشم
نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی

سیدحسن عاملی
نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل

علی خاتمی
نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان

سیدمهدی قریشی
نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی

نظرات

AZ

درد و بلایشان بخورد به سر سیاسیون به درد نخور ما که به ویژه در قضیه ی قراباغ همیشه مایه ی سرافکندگی ما بوده و هستند و انشاءالله دیگر بیش از این نخواهند بود. فقط یک جو غیرت مسلمانی لازم است که خداوند به آنها اعطا نماید. آمین