تبریزبیدار
دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۴:۲۱:۳۹ شناسه خبر : ۱۰۸۰۸۵۶

مکان های دیدنی در آنتالیا

آنتالیا شهری در غرب کشور ترکیه و در شمال دریای مدیترانه است که از جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است و همچنین دارای امکانات تفریحی و اقامتی بسیار زیادی می باشد.

به گزارش تبریز بیدار ، این شهر به سبب داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی و تفریحی بسیار، از شهرهای توریستی گردشگر پذیر در ترکیه است که ما می خواهیم به معرفی تعدادی از این جاذبه های تاریخی و تفریحی  اعم از شهر قدیمی، سواحل کنییالتی، رفتینگ آنتالیا، پارک آبی ریکسوس پریمیوم تروی، مرکز اسکی هیپ ناتیک آنتالیا و مرکز خرید میگروس آنتالیا بپردازیم.

شهر قدیمی (کلاچی)

شهر قدیمی آنتالیا که در زبان ترکی به آن اسکی شهر گفته می شود از تاریخی ترین و جذاب ترین جاذبه های شهر آنتالیا است که در این شهر، خانه ها به سبک دوره ی پادشاهی عثمانی ساخته شده اند و کوچه ها نیز در شهر قدیمی، به صورت سنگ فرش شده هستند.  

از جاذبه های این شهر می توان به میدان اصلی(کاله کپیسی)، قلعه بزرگ و برج ساعت اشاره کرد. همچنین مسجد محمت پاشا، نمای بیرونی بی نظیری را به وجود آورده است.

از دیگر جاذبه های گردشگری آنتایا می توان به سواحل آن اشاره کرد که بیشتر مردم جهان این شهر زیبا را به دلیل وجود سواحل آن است که می شناسند و مورد استقبال قرار می دهند.  از میان این سواحل زیبا اکنون می خواهیم به معرفی سواحل کنییالتی، ساحل پاترا اشاره کنیم.

ساحل کنییالتی

این ساحل  از معروف ترین سواحل موجود در آنتالیا که در بین کوه های بیدگلرالی و صخره ها قرار گرفته است همچنین از دیگر امکانات موجود در این ساحل کنییالتی می توان به کافه رستوران های ساحلی و امکانات رفاهی آن اشاره کرد.

رفتینگ آنتالیا

رفتینگ آنتالیا یکی از تفریحات جذابی است که گردشگران در شهر زیبای آنتالیا می توانند از آن بهره ببرند. البته رفتینگ آنتالیا در میان ایرانی ها بسیار محبوب است.

این تور به این صورت است که گردشگران به کمک اتوبوس، به بالای کوه می روند و سپس به گروه هایی تقسیم می شوند و با پوشیدن کلاه و جلیقه ی نجات به همراه پارویی سوار بر قایق می شوند و به قایق سواری در رودخانه ها می پردازند. نا گفته نماند که رودخانه کوپرولوکانیون که نزدیک به 14 کیلومتر طول دارد یکی از رودهایی می باشد که برای اولین بار در سال 2010 تور رفتینگ در آن انجام شد.

پارک آبی ریکسوس پریمیوم تروی

از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا می توان به پارک آبی ریکسوس پریمیوم تروی اشاره کرد که این پارک در داخل هتل 5 ستاره تاپ هتل ریکسوس پریمیوم بلک درست در 50 کیلومتری آنتالیا ترکیه قرار دارد .از امکانات این پارک می توان به امکان تماشای دلفین و آکواریومی از کوسه ها اشاره کرد. همچنین تات گلف بلک، شهر باستانی پرگ و باشگاه گلف آنتالیا  از جاذبه های گردشگری نزدیک به پارک آبی ریکسوس پریمیوم تروی می باشند.

مرکز اسکی هیپ ناتیک آنتالیا

از دیگر جاذبه ها و تفریحات هیجان انگیز موجود در آنتالیای ترکیه می توان به مرکز اسکی هیپ ناتیک آنتالیا اشاره کرد. این مرکز    در ساحل جنوبی آنتالیا واقع شده است این مرکز اسکی هیپ ناتیک آنتالیا از انواع امکانات نظیر نزدیکی به هتل ها و رستوران های متنوع برخورد دار است و از امکانات ایجاد شده برای مسافران در این مرکز می توان به خدماتی چون اینترنت وایرلس، سونا، حمام و همچنین در اطراف آن ها  پارک هایی مخصوص بازی های والیبال ساحلی و ... اشاره کرد. همچنین از میان هتل های نزدیک در این مرکز اسکی هیپ ناتیک آنتالیا می توان به هتل رورساید، هتل لیکیا ورلد آنتالیا و اقامتگاه کریستال پارایسو ورده اشاره کرد و از میان رستوران های نزدیک به این مرکز اسکی هیپ ناتیک آنتالیا نیز می توان به ادانا دوروم، رستوران جان و رستوران پارلاک اشاره کرد.

مرکز خرید میگروس آنتالیا

از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا می توان به مرکز خرید میگروس آنتالیا اشاره کرد که این مرکز خرید در سال 2001 در مساحتی به وسعت 50000 مترمربع افتتاح شده است و فروشگاه هایی که در این مرکز خرید قرار دارند، محصولاتی با برند های بین المللی و همچنین برندهای داخلی عرضه می کنند که از ممیان این برندها می توان به برند لاکوست، برند تامی، برند مودو، برند زارا، برند ال سی، برند وایکیکی و برند تامی اشاره کرد. مکز خرید میگروس در در منطقه کنیالتی و نزدیکی لونا پارک، آکواریوم، مینی سیتی و آکوالند قرار گرفته است. مرکز خرید میگروس آنتالیا همچنین دارای  رستوران، فست فود و کافی شاپ و سرگرمی و تفریحات مختلفی از جمله برگزاری رویدادها و جشنواره های مختلف، پردیس سینمایی بزرگ به نام ماکسیموم با اکران فیلم های جدید ترکی  می باشد.

همچنین این مرکز خرید در نزدیکی هتل ها و رستوران های معروفی قرار دارد که از میان هتل ها می توان به هتل سو، هتل پرلا مار و هتل کرنر پارک اشاره کرد و از میان رستوران های نزدیک به مرکز خرید میگروس آنتایا نیز می توان به رستوران مهمت 7، رستوران  سیسجی ایو و رستوران روت ملتم برگر اشاره کرد.

شما می توانید برای اجاره ملک در ترکیه به سایت شرکت مهاجرتی شایان مراجعه کنید.