تبریزبیدار
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۴۴:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۸۰۹۰۵

مدیر کل بهزیستی استان مطرح کرد:

تکمیل پازل همدلی فقط با 10 هزار تومان

مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان شرقی با اشاره به پویش پازل همدلی، گفت: هر فردی می‌تواند با 10 هزار تومان قطعه‌ای از این پازل را تکمیل کند.

به گزارش تبریز بیدار ، فرگل صحاف  ظهر روز پنجشنبه در نشست خبری با اشاره به راه اندازی پویش پازل همدلی در استان، اظهار داشت: اکثر خیران به پویش بزرگ پازل همدلی پیوستند.

وی با اعلام اینکه تهیه‌ی وسایل لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند تحت پوشش بهزیستی از اهداف اصلی پویش پازل همدلی است، اذعان کرد: براساس پویش پازل همدلی در سراسر کشور برای هر استان سهمیه ای تعریف شده است.

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی بیان کرد: سهمیه‌ی کشور 600 هزار قطعه بوده که از این سهم، آذربایجان شرقی شامل 30 هزار قطعه سهم می باشد 

وی افزود: مبلغ هر قطعه پازل 10 هزار تومان می باشد که هر فردی می‌تواند با 10 هزار تومان قطعه‌ای از پازل همدلی را تکمیل کند.

صحاف ضمن دعوت از عموم مردم برای پیوستن به پویش پازل همدلی جهت تهیه‌ی لوازم التحریر دانش آموزان نیازمند، خاطر نشان کرد: علاقمندان می‌توانند برای پیوستن به این پویش از سایت بهزیستی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در بهزیستی استان، ۲ هزار نفر مشاور روانشناسی در بخش دولتی و خصوصی فعالیت می‌کنند اذعان کرد: ۱۶۱ مرکز غیردولتی و ۲۰ مرکز دولتی روانشناسی در استان وجود دارد که فعالیت اصلی آنها در زمینه مشاوره می باشد. 

توزیع 85 درصد سهمیه واکسن آنفلوآنزا بین اقشار آسیب پذیر

مدیر کل بهزیستی استان گفت: با توجه به اینکه قشر تحت پوشش بهزیستی آسیب‌پذیر می باشد، ۸۵ درصد واکسن آنفلوانزا بین این قشر توزیع شده است. 

 280 کرونایی و 22 فوتی بین جامعه مددجویی استان

وی با اعلام این که با وجود وضعیت کرونایی منجر به ایجاد شرایط ویژه شده است، خاطر نشان شد: ۱۵۰ مرکز نگهداری وجود دارد که ۳۸۰۰ نفر در آنجا نگهداری می‌شود.

صحاف در ادامه سخنان خود گفت: از بین جامعه تحت پوشش بهزیستی در استان فقط ۲۸۰ نفر مبتلا به کرونا شده اند که از بین آنها ۲۲ نفر که بالای ۸۰ سال بودند فوت کرده اند.