تبریزبیدار
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ۲۳:۳۵:۴۷ شناسه خبر : ۱۰۸۰۹۱۹

سرویس ورزشی تبریزبیدار؛

تبریزِ بدون تیم، خرامان از میزبانی تازه به دوران رسیده ها / سیاست عربیزاسیونی در والیبال

در حالی که شهر تبریز هیچ نماینده ای در لیگ برتر والیبال کشور ندارد، بدنبال کسب امتیاز میزبانی بازی های متمرکز این لیگ کشوری است.

به گزارش تبریز بیدار ، بر اساس اعلام صفحه منتسب به هیات والیبال آذربایجان شرقی در فضای مجازی، تبریز یکی از گزینه های اصلی میزبانی لیگ برتر والیبال کشور شد.

در متن مندرج در این صفحه اینستاگرامی آمده است: «دو سالن (شهید) اقدمی و (شهبد) پورشریفی که تنها 15 متر با هم فاصله دارند و سال گذشته میزبان مسابقات والیبال نوجوانان آسیا بودند و این بار میزبان لیگ برتر والیبال به شکل متمرکز خواهند بود. تبریز با داشتن هتل های لوکس و به عنوان شهر بی طرف می تواند بهترین گزینه برای میزبانی لیگ برتر باشد.»

این در حالی است که شهر تبریز هیچ نماینده ای در لیگ برتر والیبال کشور ندارد و آخرین تیمداری تبریز در سطح اول والیبال کشور مربوط به تیم شهرداری تبریز بود که با انحلال آن از سوی شهرداری به بهانه سرمایه گذاری در ورزش همگانی، این امتیاز از سوی این شهر گرفته شد. 

بی طرف بودن برای تبریز در سطح اول والیبال ایران یک افتخار نیست، وصله ناجوری است که در حافظه تاریخی ورزش استان ثبت خواهد شد.

Image title

جایی که شهرهایی چون اردکان، رامسر، یزد، مریوان و ... در سطح اول والیبال کشور تیم دارند ما باید از میزبانی آنها شاد و خرامان شویم. به این می ماند که همچون کشورهای حوزه خلیج فارس که ورزشگاه های زیبا برای میزبانی مسابقات بین المللی دارند اما ورزش آنها خیلی عقب تر از تجهیزات شان است، فتامل!!