تبریزبیدار
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۹:۴۲:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۸۱۰۱۸

چه نوع درمانی برای عفونت گوش بکار برده می شود؟

عفونت گوش از جمله عوارضی است که بسیاری از کودکان را درگیر می سازد. در این مقاله راه های درمانی این عارضه مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش تبریز بیدار ، در سالهای اخیر، پزشکان استفاده از آنتی بیوتیک جهت درمان انواع عفونت گوش را کاهش داده اند. یکی از دلایل این کار بی فایده و بی تأثیر بودن استفاده از آنتی بیوتیک برای عفونت گوش ناشی از ویروس (در مقابل باکتری) است. همچنین مشخص شده است که اکثر انواع عفونت گوش پس از دو یا سه روز بدون نیاز به این داروها از بین می روند و دریافت مقدار زیاد آنتی بیوتیک توسط کودک می تواند در صورت نیاز واقعی، او را در معرض خطر مقاومت در برابر این داروهای قوی و مؤثر قرار دهد. به علاوه، استفاده بیش از حد آنتی بیوتیک ها به ایجاد ابرباکتری هایی در جامعه منجر می شود که در برابر درمان مقاوم خواهند بود.

در حال حاضر آنچه اکثر متخصصان اطفال در رابطه با عفونت گوش انجام می دهند استفاده از رویکرد انتظار و مشاهده است. این بدان معنا است که آنها در صورت مشاهده اولین علامت عفونت گوش هیچ گونه آنتی بیوتیکی تجویز نمی کنند تا ببینند آیا این عارضه به خودی خود بهبود می یابد یا خیر. متخصصان اطفال معمولاً استفاده از استامینوفن یا ایبوپروفن را برای تسکین درد پیشنهاد می کنند (توجه داشته باشید که ایبوپروفن برای نوزادان زیر شش ماه استفاده نمی شود و مورد تأیید قرار نگرفته است). هرچند گاهی اوقات به ویژه هنگامی که عفونت شدید باشد استفاده از آنتی بیوتیک لازم است. بنابراین با پزشک خود در مورد بهترین موارد درمانی برای کودک نوپای خود صحبت کنید.