تبریزبیدار
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۲۲:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۸۱۰۳۰

طی سفر سردار سعید به تبریز؛

آغاز ساماندهی بافت حاشیه نشین با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا(ص)

سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) سپاه پاسداران برای بررسی آخرین وضعیت پروژه پارک بزرگ تبریز و پروژه مرکز دفن بهداشتی زباله چند طرح دیگر به تبریز سفر کرده است.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام میرتاج الدینی، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در جلسه مشترک با فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) اظهار داشت: قرارگاه در تبریز پروژه های خوب و ماندگاری را داشته و دارد.

این نماینده مجلس ضمن تاکید بر اینکه پروژه‌ها باید بطور سریع عملیاتی شوند، افزود: نباید هزینه های اجرای پروژه ها کلان باشد.

Image title

وی بیان داشت: پروژه قطار شهری تبریز در مقایسه با دیگر کلانشهرها پیشرفت خوبی ندارد.

حجت الاسلام تاج الدینی گفت: از همکاری خوب شهرداری و شورای شهر تبریز با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) تشکر می کنم.

در ادامه روح الله متفکر آزاد دیگر نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: از توان نمایندگی خود برای کمک در پروژه بافت #حاشیه_نشین تبریز استفاده می‌کنیم.

Image title

وی خاطر نشان کرد: تبریز منطقه‌ویژه ای برای نشان دادن پیشرفت کشور در حوزه قفقاز است.

شهرام دبیری، رئیس شورای شهر تبریز نیز در این جلسه بیان داشت: در شورای شهر و شهرداری تبریز همواره تعامل خوبی با قرارگاه و موسسه عاشورا داشته ایم.

Image title

وی افزود: نمونه این تعامل اجرای طرح هایی همچون تبادل امام علی(ع) و خط ۲ مترو است.

دبیری گفت: «پارک بزرگ» یکی از آرزوهای مردم تبریز است که امیدوارم ۴ الی ۵ ساله تمام شود. پروژه «اتوبان ولایت» و «تراموا» باید جزو پروژه های اولویت‌ دار باشد

وی با تاکید بر اینکه موضوع حاشیه‌نشینی در تبریز از هر چیزی مهم‌تر است، افزود: تبریز شهری زلزله خیز است و ۴۰۰ هزار نفر ساکن حاشیه شهر هستند و می توان برای آنها خانه های امن ساخت.

در ادامه ایرج شهین باهر، شهردار تبریز اظهار داشت: پروژه  پارک بزرگ تبریز ۵۵ ساله است و قسمت بود قرارگاه کار احداث آن را برعهده گیرد. 

وی با اشاره به بافت حاشیه نشین تبریز گفت:  ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت تبریز در بافت ناایمن شهر زندگی می‌کنند.

Image title

شهین باهر طرح درجاسازی شهرداری برای مناطق حاشیه نشین را الگوی موفقی دانسته و اظهار داشت: در این طرح به همان مساحت آپارتمان ایمن و مقاوم با  سند رسمی می دهیم.

در ادامه تفاهم نامه اجرای بزرگ‌ترین پروژه حاشیه‌نشینی کشور در تبریز در حضور  سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) امضا شد. 

بر اساس این تفاهم نامه، ۲۰۰۰ هزار واحد مسکونی برای جابجایی خانوارهای حاشیه نشین تبریز احداث می شود. از این پروژه به عنوان عظیم ترین پروژه حاشیه نشینی در کشور یاد می شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) سپس از آخرین وضعیت پروژه مرکز دفن بهداشتی زباله بازدید کرد.

سردار سعید ضمن اشاره به پیشرفت 25 درصدی این پروژه، دستور خرید دستگاه‌های تصفیه خانه‌های شماره 2 و 3 مرکز دفن بهداشتی زباله تبریز را صادر کرد.

نشست مشترک با مسئولان قطار شهری تبریز برای بررسی مشکلات این ناوگان حمل و نقل عمومی تبریز، دیگربرنامه فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در این شهر بود که تفاهم نامه احداث تراموا در تبریز امضا شد.

با امضای این تفاهم نامه احداث اولین تراموای کشور در تبریز وارد فاز عملیاتی شد.

در این پروژه خط پنج مترو تبریز که از آن با عنوان توسعه خط یک یاد می شود، قونقا را به راه آهن متصل می سازد. احیا مسیر قدیمی اولین تراموای ایران جزو اهداف این تفاهم نامه است.