تبریزبیدار
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳:۰۹ شناسه خبر : ۱۰۸۱۱۵۷

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با تبریزبیدار:

انتقال آب ارس به تبریز و ساماندهی حاشیه نشینی، بودجه دولتی ندارد

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: لایحه بودجه 1400 در مجلس با تغییر نسبی روبرو خواهد شد؛ البته عدد و ارقام آن تغییر چشمگیر نخواهد یافت.

حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی در گفتگو با تبریز بیدار ضمن انبساطی دانستن لایحه بودجه 1400 اظهار داشت: علیرغم وجود مشکلات و کسری بودجه در بودجه امسال، انتظار این بود که دولت بودجه سال آینده را افزایش ندهد.

نگاه خوشبینانه دولت به دخل و خرج 1400

وی افزود: در بودجه 1400 برخی بخش ها از جمله درآمد و مصارف را افزایش داده اند و خوش بینانه بسته شده است. مثلا فروش نفت  را دو و نیم برابر برآورد کرده اند یا  مالیات را به مقدار سی، چهل درصد افزایش داده اند؛ این برآورد ها معلوم نیست که تا چه حدی تحقق پیدا کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه هر چقدر منابع مالی بودجه محقق الوقوع نباشد، احتمال کسری بودجه زیاد خواهد بود، گفت: قرار است مجلس از شنبه شروع به بررسی کلیات لایحه بودجه کند. ضمن اخذ نظرات کارشناسی نمایندگان، بررسی های کارشناسی در  کمیسیون های تخصصی و کمیسیون برنامه و بودجه صورت خواهد گرفت و سپس به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع می شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: لایحه بودجه در مجلس با تغییر نسبی روبرو خواهد شد؛ البته عدد و ارقام آن تغییر چشمگیر نخواهد یافت و اقداماتی از لحاظ برخی احکام و اصلاح ساختار انجام می شود.

بخشی از اعتبارات متروی تبریز را دولت تامین می کند

تاج الدینی در خصوص تخصیص بودجه برای پروژه های مهم تبریز مانند مترو، انتقال آب ارس، ساماندهی حاشیه نشینی ها و... اظهار داشت: برخی اعتبارات مانند مترو و پروژه های عمرانی استان در بودجه تعریف می شوند اما برخی دیگر پروژه های مشارکتی است و البته بخشی از مترو نیز بصورت مشارکتی تامین اعتبار می شود.

وی بیان داشت: پروژه انتقال آب ارس به تبریز، بودجه دولتی ندارد و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) سپاه پاسداران مجری طرح است و از این طریق، بودجه آن تامین می شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ساماندهی حاشیه نشینی تبریز نیز از پروژه های مشارکت خواهد بود.

تکمیل خط آهن تبریز میانه و اتوبان ولایت را باید پروژه ملی دانست

میرتاج الدینی در مورد ضرورت وجود پروژه های ملی برای تبریز در بودجه 1400 اظهار داشت: ساخت آزادراه ها جزء پروژه های ملی است، همچنین تکمیل خط آهن تبریز میانه و اتوبان ولایت را نیز می توان از این دست پروژه ها به حساب آورد.

آذربایجان شرقی در بودجه 1400 کم برخوردار لحاظ نشده

وی در پاسخ به سوال تبریزبیدار مبنی بر اینکه چرا بودجه برخی استان ها از جمله سیستان و بلوچستان در سال 1400 از بودجه آذربایجان شرقی بیشتر پیش بینی شده، گفت: باید تمام قسمت های این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم. برای استان های محروم و کم برخوردار بودجه های ویژه ای جهت کارهای عمرانی تعریف می شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: استان ما از جمله استان هایی با وضعیت مناسب و رو به جلو است. ممکن است بودجه ای برای متروی تبریز تعریف شود.


در همین باره بخوانید:

بیگی: دولت در بودجه ۱۴۰۰ پروژه ملی برای تبریز تعریف نکرده