تبریزبیدار
شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۰۵:۲۱ شناسه خبر : ۱۰۸۱۱۸۱

واکنش امام جمعه تبریز به اظهارات اردوغان؛

شما که می گفتید جنگ آذری ها به ما ربطی ندارد

امام جمعه تبریز به اظهارات رئیس جمهور ترکیه در حاشیه رژه پیروزی در باکو واکنش نشان داد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در  واکنش به اظهارات اردوغان در باکو گفت:  هدف این شعرخوانی ایجاد اختلال در روابط گرم جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان است.

وی افزود: این اظهارات نوعی بی احترامی به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان است در حالیکه ایران به تمامیت ارضی همسایه های خود احترام قائل است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ابراز داشت: شاید مذاکرات پنهانی ترکیه و اسرائیل برای عادی سازی روابط در این صحبت ها بی تاثیر نبوده است.

وی با اشاره به کودتای سال 2016 در ترکیه خاطر نشان کرد: ایران اولین کشوری بود که کودتای ترکیه را محکوم کرد.

امام جمعه تبریز گفت: این هایی که در جنگ دهه نود قره باغ می گفتند جنگ آذری ها ربطی به ترک ها ندارد امروز چگونه خود را در کنار آذری ها نشان می دهند؟
📲 instagram.com/tabrizebidar_ir
🆔 @tabrizebidar

نظرات

IR

و دقیقا سئوال اینجاست این شعر خوانی و اظهارات اردوغان در باکو بی احترامی به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان است حال چرا وزرات خارجه ایران رگ غیرتش باد کرده است !!! علی اف که اولی تر بر پاسخگویی به اردوغان است؟؟؟ ظاها مسئولان گیج وزارت خارجه ما این اشعار را حمل بر درخواست جدایی آذربایجان ایران نموده اند که این خود کاملا نشانگر دید منفی و غلط تفکرات وزرات خارجه کشور نسبت به مردم شهید پرور آذربایجان است و الا اگر توهینی هم شده به شمال ارسی ها شده که البته توهین هم نبوده حرف دل آنها ست در خصوص جدایی زوری و قهری از مام وطن ایران