تبریزبیدار
شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۳:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۸۱۱۸۳

تبریزبیدار بررسی می کند؛

نمایندگان تبریز زیر ذره بین شفافیت / از پزشکیانِ بی نظم و خنثی تا بی تفاوتی منادی

میزان عملکرد 6 نماینده حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو طبق جدول شفافیت ارایه شده از سوی خانه ملت، حاوی نکاتی است که از نظر می گذرانیم.

به گزارش تبریز بیدار ،  در راستای سیاست شفاف‌سازی و دسترسی آزاد به اطلاعات فعالیت نمایندگان مجلس، گزارشی از اطلاعات حضور و غیاب نمایندگان در صحن علنی مجلس  و میزان مشارکت در رأی گیری های جلسات علنی و ارایه طرح و تذکر و سول توسط خانه ملت منتشر شده است.

 میزان عملکرد 6 نماینده حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو حاوی نکاتی است که از نظر می گذرانیم.

مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس دهم که در این دوره در کمیسیون بهداشت حضور دارد، بیشترین غیبت را بین نمایندگان تبریز دارد و بعد از وی منادی در رده دوم نماینده بی نظم این حوزه انتخابیه جا خشک کرده است.

طبق این داده های آماری، حجت الاسلام سیدمحمدرضا تاج الدینی و محمدحسین فرهنگی با بیشترین حضور و کمترین غیبت بعنوان منظم ترین نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو شناخته می شوند.


Image title

اما در این جدول پدیده قابل توجه میزان شرکت در رای گیری ها است. علیرضا منادی کمترین میزان مشارکت در رای گیری ها را داشته است که کمتر از 50 رای گیری را شامل می شود. محمدحسین فرهنگی نیز 50 بار در صحن رای نداده است که بیشترین آمار عدم رای دهی مربوط به این عضو هیات رئیسه است، اتفاقی که شاید نتوان برای آن توجیه قابل قبولی آورد که چرا یک نماینده علی رغم آنکه در صحن مجلس است اما در درصد قابل توجهی از موارد به وظیفه اصلی خود در صحن یعنی مشارکت در رای گیری ها عمل نمی کند؟

بیشترین مشارکت نمایندگان تبریز در خصوص رای گیری هم مربوط به تاج الدینی و پزشکیان می شود.

از آمارهای قابل توجه دیگر این لیست هم می توان به پزشکیان اشاره کرد که علی رغم حضور کمتر در صحن علنی نسبت به سایر نمیاندگان تبریز، در زمان رای گیری ها، میزان مشارکت بالایی داشت.


Image title

آمار قابل توجه دیگر این لیست مربوط به مشارکت نمایندگان در ارایه طرح، سوال و تذکر است که در بین 6 نماینده تبریز، میرتاج الدینی فعالیت چشمگیری داشته است.

این آمار نشان می دهد پزشکیان در حوزه تقیینی و نظارتی نقش ایفا نکرده و خنثی بوده و صرفا به رای گیری بسنده کرده است.

منادی و بیگی نیز نمایندگان کم کار در این مورد نسبت به 3 نماینده دیگر بوده اند.

Image title


نظرات

IR

این ها که گفتی همه درست در برآیند کلی کار کدام یک تاثیر بر کشور و استان و شهر داشته است ؟؟ این را گزارش کن نان بیاور که خربزه آب است