تبریزبیدار
یکشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵:۴۲ شناسه خبر : ۱۰۸۱۲۳۷

در گفتگو با تبریزبیدار مطرح شد؛

پیام های یلدایی پرستاران تبریزی / خسته ایم؛ به ما رحم کنید

یادمان باشد در روزهایی که تحلیل وضعیت شیوع کرونا، انگشت اتهام را به سوی دورهمی‌ها نشانه رفته، می‌توان یلدایی متفاوت را تجربه کرد تا بزرگترها و دیگر عزیزان را در معرض ابتلا به بیماری کووید ۱۹ قرار ندهیم.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار ؛  سخن از یک شب متفاوت یلدایی است؛‌ حدود ۱۰ ماه است که آنها مراقب ما و عزیزان ما بوده‌اند، اینک نوبت ما است که با خودداری از دورهمی‌ها در بلندترین شب سال، پرستاران را پرستار باشیم.

امسال بلندترین شب سال همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار است، موضوعی که شیرینی شب یلدا را دوچندان کرده است اما این همزمانی بی‌پیام و حکمت نیست: مراقب پرستاران و کادر درمان باشیم.

Image title

پرستارانی که ماههاست دور از فرزندان و خانواده خود در سنگر حفظ سلامت ما جانانه در میدان هستند و همه دغدغه شان این است که خانواده ای داغدار عزیزش نشود؛ در این میان حرف ها شنیدند و بدخُلقی ها دیدند و از کم و کاستی حقوق و مزایای خود غافل شدند تا به اصلی ترین رسالت شان یعنی نجات جان یک پدر، برادر، فرزند، خواهر یا مادر از گزند کرونا عمل کنند.

 شاید بهترین هدیه شب یلدایی اجابت درخواست این قشر فداکار و پرهیز از برگزاری دورهمی و مهمانی های خانوادگی است تا بار دیگر شاهد شلوغی تخت های بیمارستانی و زحمت مضاعف پرستاران نباشیم.

به مناسبت روز پرستار و شب یلدا، پرستاران بیمارستان سینا تبریز در گفتگوی کوتاه با خبرنگار تبریزبیدار ضمن درخواست از شهروندان برای برگزاری مجازی آیین شب یلدا و پرهیز از دورهمی های خطرناک از همگان انتظار یاریگری دارند تا با عزم همگانی از پیچ سخت کرونا عبور کنیم و سال های آینده بار دیگر در یلدا همدیگر را در آغوش بکشیم.

الهام فخیمی پرستار بخش کرونایی بیمارستان سینا می گوید: «برای خوشی یک شب طولانی سال در کنار هم یک عمر عذاب و پشیمانی برای خود وعزیزانمان به بار نیاوریم. نگذارید زحمات چندین ماهه کادر پرستاری با خوشی زود گذر یک شب کنار هم از بین برود. مواظب کم شدن تعداد عزیزانمان با یک دورهمی زود گذر باشیم، کرونا نزدیکتر به شماست از آنچه فکر می کنید پس اگر جان خود و عزیزانمان مهم است، دورهمی یلدای خود را کنار بگذارید.»

Image title

صونیا علی نژاد سرپرستار بخش کرونایی این بیمارستان هم چنین می گوید: «یلدا به یاد آنان باشیم که حافظ جان مان (پرستاران) هستند. هر شب پرستاران یلدا است.»

Image title

اعظم قربانی کارشناس ارشد پرستاری بیمارستان سینا نیز می گوید: «مدافعان سلامت در شب یلدا آرامش خود را فدا ی آسایش عزیزان می نمایند، پس بیایید نگذاریم سفره های یلدایی مان بدون عزیزان بر پا گردد. روز پرستار و شب یلدا بر همگی مدافعان سلامت و مردم عزیز سرزمینم مبارک.»

Image title


معصومه تقی زاده دیگر پرستار بخش کرونایی این بیمارستان دلگویه خود را چنین ابراز می دارد: «هموطن گرامی پرستاران و کادر درمان خسته شدند، به ماها هم رحم کنید.»

Image title


لیلا فعال هم یکی دیگر از پرستاران بیمارستان سینای تبریز است که درخواست خود از شهروندان را اینگونه مطرح می کند: «برای داشتن یلداهای بعدی لطفا قید دورهمی یلدای امسال را بزنید.»

Image title


یادمان باشد در روزهایی که تحلیل وضعیت شیوع کرونا، انگشت اتهام را به سوی دورهمی‌ها  نشانه رفته، می‌توان یلدایی متفاوت را تجربه کرد تا بزرگترها و دیگر عزیزان را در معرض ابتلا به بیماری کووید ۱۹ قرار ندهیم.


گزارش از الهه مهدوی

نظرات

IR

تبریزبیداری در خبررسانی ضعیف عمل می کند ،اخبارها بروز نیستند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟