تبریزبیدار
پنج شنبه ۴ دی ۱۳۹۹ ۲۲:۰۲:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۸۱۲۶۹

تبریزبیدار گزارش می دهد:

10 ماه تقدیس با پاداش ناچیز / پرستاران تبریزی خطاب به دولت: شرمندمون کردید بخدا!

پرستاران برای عبور از بحران وارد میدان نبرد ‌شدند اما وقتی نوبت به سیستم بهداشت و درمان رسید، مشکلی از مشکلات پرستاران حل نشد و درنهایت حق‌الزحمه یا پاداش ایام کرونا بسیار ناچیز از آب درآمد.

به گزارش تبریز بیدار ، درست یک روز بعد از اینکه همه غرق در تبریک روز پرستار و گل فرستادن به کادر درمان بودند، دولت حق‌الزحمه یا پاداش ایام کرونا را به حساب این قشر از مادر درمان واریز کردکه نه تنها آنها را خوشحال نکرده بلکه خستگی ماه‌ها کار به تنشان مانده است.

پرستار یکی از بیمارستان های تبریز روایت خود را چنین برای تبریزبیدار بیان می کند: عصر بعد از خستگی شیفت کرونایی در منزل در حال استراحت بودم که با صدای پیامک گوشی خواب از سرم پرید، وقتی عنوان حق الزحمه کرونا را در متن دیدم ذوق زده شدم تا اینکه چشمم به رقم مبلغ افتاد.

وی ادامه می دهد: صفرها را شمردم و به خود گفتم شاید چشمانم بخاطر خستگی خوب نمی بیند، اما درست بود؛ فقط 270 هزار تومان برای 10 ماه تلاش شبانه روزی و به خطر انداختن جان مان!


Image title


یکی دیگر از پرستاران تبریزی با انتشار پیامک واریزی حق الزحمه کرونایی می نویسد: شرمندمون کردید تو رو خدا.


Image title


پرستار تبریزی دیگری نیز نسبت به این کم ارزشی شکوه کرده و در صفحه اینستاگرامی خود می نویسد: پرستاران انتظاری نداشتند اما چرا در رسانه ها به دروغ می گویید فلان قدر حقوق دادیم.


Image title


پرستار تبریزی دیگری نیز نسبت به هیاهوی رسانه ای دولت برای پرداخت حق الزحمه کرونایی به پرستاران اعتراض کرده و در صفحه خود ضمن انتشار پیامک واریزی 270 هزار تومانی می نویسد: این همه پولی بود که دادید، تشویش اذهان عمومی نکنید.


Image title


یکی دیگر از پرستاران تبریزی در صفحه شخصی خود با تگ کردن وزیر بهداشت می نویسد: با علاقه در بخش کرونایی کار کردیم، هر وقت اعتراضی داشتیم گفتند«راه باز و جاده دراز»!

وی همچنین می نویسد: کدومتون بابت 270 تومان جون خودتون و خانوادتون رو میبرید زیر سوال؟


Image title


پرستار دیگری از کادر درمان تبریز با انتشار نقاشی کودکانه از ایثارگری کادر درمان پرستاری می نویسد: این اعتراضات بخاطر پول نیست، ما با عشق پرستاری کردیم اما دلمان شکست چون در حد منزلت ما نبود.


Image title


درحالی که در ماه های اخیر پرستاران با بیماری مرگبار می‌جنگیدند، بلندگوهای رسانه‌ای از تمام توان مالی و تبلیغاتی موجود استفاده کردند تا آنها را تقدیس کنند. رسانه‌ها چهره‌های خسته از کار را نشان می‌دادند که برای مردم جانفشانی می‌کنند اما امروز پرستاران می گویند قرار نبود در نظام سلامت کم ارزش تلقی شویم.

پرستاران برای عبور از بحران وارد میدان نبرد ‌شدند اما وقتی نوبت به سیستم بهداشت و درمان رسید، مشکلی از مشکلات پرستاران حل نشد و درنهایت حق‌الزحمه یا پاداش ایام کرونا  بسیار ناچیز از آب درآمد. این است که جمعی از پرستاران با ارسال استوری های اعتراضی خود به تحریریه تبریزبیدار نسبت به مبالغ ناعادلانه حق‌الزحمه کرونا برای کادر پرستاری انتقاد کردند.


گزارش از الهه مهدوی

نظرات

هموطن
IR

ننگ و لعنت بر دروغ.چقدر این نوبخت و وزیر بهداشت وعده دادند اخرش این رقم؟؟/بخدا کاش اینو نمیدادن .مردم خودشون بلدند از این فرشتگان چطور قدردانی بکنند