تبریزبیدار
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۳۶:۱۰ شناسه خبر : ۱۰۸۱۳۴۵

قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی مطرح کرد؛

پایدارسازی مشاغل آسیب پذیر در دوران شیوع کرونا

قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۱۲۰۰ طرح شغلی آسیب پذیر در شرایط کرونایی را با صرف هزینه ۴۲۶ میلیون تومان پایدار کرده ایم.

به گزارش تبریز بیدار ، غلامعلی ملامهدی با تاکید بر ضرورت ارتقای شاخص های مهارتی بین مددجویان تحت حمایت گفت: کمیته امداد استان آذربایجان شرقی، دو محور توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات برای خانواده‌های مستضعف را با رعایت کرامت و حرمت کمک شوندگان بطور جدی پیگیری می کند.

وی با اشاره به خدمات این نهاد حمایتی برای پیشگیری از تاثیرات منفی کرونا بر مشاغل مددجویی گفت: در ۹ ماهه نخست سالجاری ۱۰۲۰ نفر تحت آموزش های کسب و کار قرار گرفته اند و برای پایدارسازی طرح های اشتغال نیز برای ۶۱۱۵ نفر دوره آموزش کوتاه مدت با توجه به نوع فعالیت ترتیب داده شده است.

قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی افزود: شیوع ویروس کرونا و اثرات زیانبار آن بر روی برخی مشاغل، ما را بر آن داشت تا به دستگیری از آسیب دیدگان بشتابیم و در این راستا از ابتدای سال تاکنون ۱۲۰۰ طرح شغلی را با صرف هزینه ۴۲۶ میلیون تومان پایدار کرده ایم.

وی بازاریابی برای تولیدات مددجویی را یکی دیگر از رسالت های کمیته امداد در حوزه اشتغال برشمرد و گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون طی ۵ مرحله برگزاری نمایشگاه خوداشتغالی ۱۲۰ طرح شغلی به بازار فروش هدایت شده و برای ۳۰ طرح شغلی نیز بازاریابی مجازی صورت گرفته است.

ملامهدی خاطر نشان کرد: بحول قوه الهی، پشتیبانی خیّران  و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی و حمایتی، کمیته امداد استان در حوزه خودکفایی اقشار محروم کارنامه قابل دفاعی به جای گذاشته است.