تبریزبیدار
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹ ۱۷:۵۲:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۸۱۳۵۵

تبریزبیدار بررسی می کند:

لزوم تشکیل کمیته فراشهرداری برای بررسی حادثه/ اگر مسافری در قطار بود...

برخی کاربران و رسانه ها مدعی شده اند که پیشتر کارشناسان نسبت به مساله ایمنی خط یک قطار شهری تبریز هشدار داده بودند...

سرویس شهری تبریز بیدار / صبح امروز یکی از واگن های قطار شهری تبریز از ریل خارج شد و این خبر در صدر اخبار تبریز قرار گرفت. بنا به اعلام فرهخت، مدیرعامل شرکت بهره برداری قطار شهری تبریز این حادثه در ایستگاه قطار شهری قونقا تبریز رخ داد و قطار خالی از مسافر بوده است.

او در ادامه گفته در این حادثه خسارت مالی جزئی به واگن آسیب دیده شده است که از طریق بیمه جبران خواهد شد و علت حادثه توسط کارشناسان سازمان قطار شهری در حال بررسی است.

خسارت جزئی!

براساس عکس های منتشر شده از واگن حادثه دیده خسارت آنچنان هم جزئی نبوده و در عمل واگن دچار خسارت شدید شده، این نکته جز نکاتی بود که برخی کاربران شبکه های اجتماعی بدان توجه کرده بودند.

بیمه آخوندی

نکته دیگری که در این مصاحبه آمده بحث بیمه بودن قطار و جبران خسارت از این طریق است و بخش دیگر خبر می گوید که مسافری در قطار نبوده است، با فرض اینکه اگر مسافری در قطار بود و با این خسارت جزئی! دچار آسیب می شد آن وقت بیمه چگونه می توانست جبران خسارت جانی کند، یا خدای نکرده راهبر قطار اگر فوت می کرد آیا بیمه جبران خسارت جانی هم داشت؟! این گونه اظهار نظر اذهان عمومی را به مصاحبه آخوندی در زمان حادثه تلخ آتش سوزی قطار تبریز-مشهد می اندازد که گفته بود همه مسافرین بیمه هستند و غرامت پرداخت خواهد شد.

پیشگیری بهتر از غرامت

برخی کاربران و رسانه ها مدعی شده اند که پیشتر کارشناسان نسبت به مساله ایمنی خط یک قطار شهری تبریز هشدار داده بودند که در صورت صحت این مساله می باید دستگاه قضایی با مسئولین امر برخورد قانونی انجام دهد و برای اطمینان خاطر از جان مسافران می باید کمیته ای فراتر از سازمان قطار شهری تشکیل شود و ضمن بررسی علل حادثه، تمهیدات برای از بین رفتن زمینه حوادث احتمالی انجام شود و در صورت اثبات سهل انگاری با افراد مسئول برخورد قانونی شود.