تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹:۰۸ شناسه خبر : ۱۰۸۱۳۶۹

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

توجه ویژه خانه ملت به بودجه نهادهای حمایتی

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای مدیران کمیته امداد آذربایجان شرقی پیرامون بررسی بودجه نهادهای حمایتی حضور یافت.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در جلسه شورای مدیران کمیته امداد آذربایجان شرقی گفت: کمیته امداد از نهادهای انقلابی است که در طول ۴۲ سال گذشته همواره مشکل گشا بوده است.

وی افزود: در منشور حکومتی امیرالمومنین(ع) که در نامه ایشان به مالک اشتر آمده، به تخصیص سهمی از بودجه به قشر مستضعف توجه ویژه شده و این مبانی اعتقادی و معنوی در کمیته امداد جاری و ساری است.

سیاست های رانتی، ثروتمند را ثروتمندتر و فقیر را فقیرتر کرده

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از خدمات کمیته امداد به اقشار محروم گفت: ریشه های فقر در جامعه به عواملی همچون اقتصاد بیمار، سیاست های غلط اقتصادی، عدم توزیع عادلانه ثروت، بیکاری و... برمی گردد.

وی افزود: سیاست های غلط اقتصادی منجر به بروز شکاف در جامعه و به وجود آمدن رانت می شود که در اثر آن ثروتمند هر روز ثروتمندتر و فقیر هر روز فقیرتر می شود.

حجت الاسلام میرتاج الدینی، اقتصاد کشور را بیمار خوانده و گفت: در صورت اصلاح سیاست های اقتصادی باری از دوش نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد برداشته می شود و خدمات این نهادها نیز گسترش می یابد.

وی ضمن تاکید بر توانمندسازی قشر محروم جامعه گفت: کمیته امداد در انجام این رسالت بخوبی ایفای نقش کرده است.

کمیته امداد در دوران کرونا به داد جامعه رسید

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از خدمات حمایتی کمیته امداد آذربایجان شرقی در حوزه اشتغال، مسکن و جهیزیه بیان داشت: کمیته امداد در ایام کرونا به داد جامعه و نیازمندان رسید.

وی خاطر نشان کرد: بودجه نهادهای حمایتی مورد توجه ویژه مجلس است و تلاش می شود تا محدودیت ها در این حوزه مرتفع شود.