تبریزبیدار
جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ۱۶:۰۲:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۸۱۴۱۷

امام جمعه سردرود مطرح کرد؛

بایدن می خواهد با وعده های توخالی تنفس مصنوعی به برجام بدهد

امام جمعه سردرود گفت: بایدن می خواهد بدون ما بازاء روشن و شفاف بمانند اروپای مکار با وعده های توخالی یک تنفس مصنوعی به برجام در حال احتضار بدهد و در مراحل بعدی برجام های موشکی و منطقه ای را طراحی نماید.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین جلیل جلیلی امام جمعه سردرود در خطبه های نماز جمعه این شهر ضمن توصیه خود و نماز گزاران به پرهیزگاری، گفت: تقوا به زبان ساده یعنی انسان مراقب باشد در محیط هایی که موجبات گناه و معصیت را فراهم می شود قرار نگیرید و زمینه لغزش را به روی خود ببندد.

خطیب جمعه سردرود به اشاره به امتحانات متعدد حضرت فاطمه زهرا(س) افزود: زهرای مرضیه اهل صبر در مقابل معصیت بود و لذا دارای مقام عصمت کبری بود در عبودیت سیده نساء عالمیان است و در مقابل ناگواری ها انواع ناملایمات را تجربه کرد و از همه آنها با سربلندی و پیروزی خارج شد.

حجت الاسلام جلیلی در خطبه دوم با طرح فرمایشات مقام معظم رهبری بمناسبت قیام ۱۹ دی مردم قم تاکید کرد: با طرح موضوع رفع تحریم ها به عنوان پیش شرط بازگشت آمریکا به برجام، راهبرد جمهوری اسلامی ایران را در دوره بایدن ترسیم کردند بخاطر اینکه باز گشت بدون رفع تحریم و جبران خسارات وارده بر ایران خطرش شاید بیشتر از دوران گذشته هم باشد چرا که چون انتظار بدون دستاورد را به همراه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: بایدن می خواهد بدون ما بازاء روشن و شفاف بمانند اروپای مکار با وعده های توخالی یک تنفس مصنوعی به برجام در حال احتضار بدهد و در مراحل بعدی برجام های موشکی و منطقه ای را طراحی نماید.

حجت الاسلام جلیلی با مقایسه جایگاه امنیت زایی ایران و امنیت زدایی غرب تاکید کرد: ایران در ابعاد مختلف امنیت، لنگر ثبات و آرامش در منطقه است در حالی که غرب مایه نا امنی و بی ثباتی است و دلیلش آزمایشات مختلف بمب های هسته ای است که آمریکا و حتی فرانسه به صورت مخفیانه انجام می دهند در عرصه های نظامی، بهداشتی زیستی و مقابله با تروریسم ایران امنیت زاست اما غرب همه روزه به دنبال تولید تروریسم در نقاط مختلف دنیا هستند که نمونه بارز آن داعش بود.

امام جمعه سردرود در خصوص ممنوعیت ورود واکس آمریکایی و انگلیسی گفت: حافظه تاریخی تمام ملت ها نشان داده که آمریکا و انگلیس هیچ گاه خیر خواه هیچ ملتی بخصوص ملت ایران نبوده اند کشوری که از دادن داروهای ضد سرطانی ، هموفیلی ، صرع ،ام پی اس ، تالاسمی و... دریغ می کند با چه تضمینی واکسن مطمئن می تواند در اختیار ایران قرار دهد.

حجت الاسلام جلیلی افزود: عقل اجتماعی حکم می کند که کشوری که روزانه چهار هزار کشته می دهد چگونه کشورهای دیگر را می تواند از این بحران نجات دهد

وی با تبریک موفقیت های آزمایش واکسن بومی توصیه کردند که وقتی خودمان ظرفیت و قابلیت تولید واکسن را داریم باید از این دانشمندان عزیز حمایت کامل بشود هر چند اگر واکسن قابل اعتمادی هم در دنیا وجود داشته باشد از خرید آن دریغ نخواهد شد.