تبریزبیدار
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ۱۳:۱۰:۳۴ شناسه خبر : ۱۰۸۱۴۲۷

سرویس اقتصادی تبریز بیدار؛

زمستان بی روغنی در تبریز

مدیری که درگیری مردم در صف خرید روغن را می بیند و می خندد و یا تاسف می خورد و صرفا به مصاحبه بسنده می کند به درد مدیریت نمی خورد گرچه چنین مدیرانی در طول این هشت سال کم نبوده اند نیستند!

سرویس اقتصادی تبریز بیدار /  یک ماه بیشتر می شود که اخبار کمبود روغن در آذربایجان شرقی بخصوص در تبریز دست به دست می شود و این البته جدا از خبر دیگر کمبودهای مواد غذایی است، چند روز پیش نیز فیلم درگیری میان مردم در صف خرید روغن دست به دست شد و برای برخی مایه خنده و برای برخی دیگر مایه تاسف شد.

ایران قحطی زده؟! / مصادره صف های خرید برای سود بیشتر

جدا از سو استفاده ای که رسانه های ضدانقلاب و تجزیه طلب از چنین صحنه هایی می کنند مهم آن پیامی است که به افکار عمومی داخل و دنیا مخابره می شود، افکار عمومی داخل با دیدن چنین صحنه هایی پیام کمبود کالا و قحطی را دریافت می کند و افکار عمومی دنیا نیز از ایران کشوری قحطی زده را دریافت می کند.

همه اینها در حالی است که ایران نه کشوری قحطی زده است و نه کمبود کالا دارد بلکه یک شبکه احتکار داخلی اجناس مایحتاج مردم را برای سود بیشتر به صورت رندمی احتکار و گران می کند و صف های خرید کالا را نیز به نفع سود خود و گران کردن بیشتر کالای مورد نظر مصادره می کند. در این میان نیز مردم خرید امروز را به خرید فردا ترجیح می دهند چون فردا حتما گرانتر از امروز است.

دولت بی تدبیری یا بی تدبیری عمدی

در حالی که مردم اسیر صف های خرید می شوند دولت با بی تدبیری نظارت موثری بر تامین کالاهای اساسی ندارد و برخی نیز معتقدند دولت با بی تدبیری عمدی معیشت مردم را گروگان مطامع سیاسی خود کرده است که مثلا با روی کارآمدن بایدن و نواختن زنگ مذاکره وفور کالاهای اساسی به مانند ریزش قیمت طلا و دلار حادث شود. علی رغم اینکه مدیران مربوطه در آذربایجان شرقی مدعی شده اند که مشکلی در تامین کالا وجود ندارد اما آنچه مردم و رسانه از کف جامعه دریافت می کنند کمبود و گاه نبود کالاست که در اتحاد عدم نظارت دولت و احتکار روزگار سختی معیشت را سخت تر کرده است.

مدیری که درگیری مردم در صف خرید روغن را می بیند و می خندد و یا تاسف می خورد و صرفا به مصاحبه بسنده می کند به درد مدیریت نمی خورد گرچه چنین مدیرانی در طول این هشت سال کم نبوده اند نیستند!

انتهای پیام/