تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۰۴:۱۷ شناسه خبر : ۱۰۸۱۴۸۷

تبریزبیدار بررسی می کند؛

تحصن های سریالی گریبانگیر شهرداری / سرگردانی مربیان با وجود 3200 پست بدون مجوز!

کادر مربیان شهرداری تبریز برای چند روز متوالی نسبت به وضیعت قراردادهای خود اعتراض داشته و دست به تحصن می زنند.

به گزارش تبریز بیدار ، از ابتدای هفته جاری تا به امروز شاهد اعتراض جمعی از مربیان قراردادی شهرداری تبریز به عدم ثبات شغلی خود بودیم که شیوه این اعتراض، بصورت تجمع صورت پذیرفت.

ابتدا روز شنبه هفته جاری ده ها نفر از این مربیان قراردادی در اعتراض به عدم امنیت شغلی مقابل ساختمان مرکزی شهرداری تبریز تجمع کردند.

این مربیان با نوشتن بنری، خواستار رفع سلیقه های شخصی در برخورد با نیروهای شهرداری و اعمال قانون کار از جمله بیمه بودند.


Image title


فردای آن یعنی روز یکشنبه همزمان با برگزاری جلسه علنی شورای شهر تبریز، این افراد با حضور در محوطه عمارت قدیمی شهرداری تبریز محل تشکیل جلسات شورای شهر، خواستار عملی شدن مطالبات خود شدند که البته این تجمع با اندکی تنش همراه بود.

بی توجهی ها به این مطالبات باعث شد تا این نیروها برای سومین روز متوالی اینبار در طبقه 6 ساختمان مرکزی شهرداری تبریز و مقابل راهروی دفتر شهردار دست به تحصن بزنند.

Image title

به گفته یکی از معترضان حاضر در این تجمع، از طرف مسئولان وعده حل مشکل قرارداد کادر مربیان داده شد.

او می گوید: این مسئله متاسفانه با گذشت حدودا دو هفته حل نشده و هفته قبل با قراردادی جدید مبنی بر پرداخت 15 روز حق بیمه و حقوق در ماه مواجه شدیم، ما در این اعتراض فقط خواستار پرداخت حق و حقوق قانونی خود هستیم.

اظهارات یکی از مدیران شهرداری مبنی بر غیرقانونی بودن مطالبات این نیروها، با واکنش های تندی از سوی افکار عمومی روبرو شد.

به گفته این مدیر شهرداری، شرط اعمال قانون کار برای نیروهای شهرداری، برگزاری آزمون است اما منتقدان می گویند عده ای از نیروهای شاغل در شهرداری تبریز در سال های اخیر بدون آزمون وارد این ارگان شده و مزایای قانون کار دریافت می کنند و چرا این مربیان شامل این گونه تبصره ها نمی شوند؟

علی آجودان زاده نائب رئیس شورای شهر تبریز در واکنش به اعتراضات این مربیان قراردادی به تبریزبیدار می گوید: عده ای از نیروها، تحت قرارداد داخلی به بعضی از سازمان ها وارد شده اند که مربیان آموزشیِ سازمان های فرهنگی و ورزشی شهرداری از جمله آنها هستند. در بین آنها برخی سابقه بیش از 10 سال نیز دارند و با وجود صرف وقت زیاد برای آموزش در شهرداری، نه بیمه دارند و نه از مزایای دیگر بهره مند هستند و ماهیانه تا سقف 900 هزار تومان حقوق می گیرند.

وی می افزاید: اگر در شهرداری فرصتی برای تبدیل وضعیت وجود داشته باشد، باید عادلانه باشد و این مربیان هم در اولویت قرار بگیرند. به آقای شهردار هم گفته ایم که از وزارت کشور درخواست مجوز کند تا این مربیان و جوانان بیکاران دیگر در حدود 3200 پست موجود در شهرداری بکار گیری شوند و از این راه تامین نیرو گردد.

عضو شورای شهر تبریز ضمن تاکید بر نظارت شورا بر جذب نیرو در شهرداری، می گوید: سعی می شود نیروی جدید جذب شهرداری نشود تا نیروهای جامانده از جمله مربیان قراردادی بتوانند در این پست ها مشغول به کار شده و تعیین تکلیف شوند.

انتهای پیام/


گزارش از نگار رشیدی