تبریزبیدار
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۸:۱۸ شناسه خبر : ۱۰۸۲۶۴۳

مدیرکل بیمه سلامت استان مطرح کرد؛

الزام نسخ الکترونیکی از آذرماه / تست رایگان کرونا با بیمه سلامت

قبل از ظهر امروز نشست خبری مدیرکل اداره کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، سید وحید مجیدی  در این نشست ضمن تسلیت ایام اربعین و تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت کشور  ۴۰ میلیون نفر در کشور و ۲ میلیون نفر در این استان تحت پوشش خود دارد که از این تعداد حدود یک میلیون و صد هزار نفر جمعیت روستایی است.

وی در خصوص صندوق های ایجاد شده در این سازمان گفت: مردم می‌توانند با پرداخت حق بیمه از خدمات صندوق بیمه ایرانیان استفاده کنند که در استان ما حدود ۱۰۰ هزار نفر عضو این صندوق هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان در خصوص برنامه ها و پروژه های مهم این سازمان در دو سال گذشته اظهار داشت: یکی از این پروژه ها، نسخه نویسی الکترونیکی بود که از سال ۱۳۹۸ از شهرهای کوچک استان شروع شد و از تیرماه سال قبل در شهرهای بزرگ کشور اجرا شد. در حال حاضر ۶۷ درصد نسخه های پزشکی تمام الکترونیک می‌باشد. .

وی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد نسخ بخش خصوصی و ۶۰ درصد نسخ دانشگاهی الکترونیکی است، تاکید کرد: الزام قانون اینست که از آذرماه به بعد به هیچ عنوان نسخ کاغذی قبول نکنند.

مجیدی به ارسال اسناد بستری به صورت الکترونیکی توسط تمام بیمارستان ها اشاره کرده و گفت: با این پروژه، بخش بسیاری از کاغذها صرفه جویی شده و مدت زمان رسیدگی ها نیز کوتاه تر شده است..

وی در خصوص طرح نظام ارجاع در صندوق بیمه سلامت همگانی اظهار داشت: سال ۱۳۹۳ افرادی که هیچ گونه بیمه نداشتند، توسط دولت بیمه شدند. این بیمه شدگان فقط می‌توانند از بخش خدمات دولتی استفاده کنند.


تست رایگان کرونا با بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت استان در خصوص هزینه های ایجاد شده در دوران شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در سال ۱۳۹۹ حدود ۲۴ هزار بیمه شده مراجعه کننده کننده داشته ایم. در این خصوص ۸۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی ادامه داد: در پنج ماهه اول ۱۴۰۰ نیز، 16هزار مراجعه کننده داشته ایم که در این خصوص بالغ بر ۶۳ میلیارد تومان هزینه شده است.

مجیدی در خصوص هزینه های تست تشخیص کرونا اظهار داشت: بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری در این خصوص، کلیه هزینه کارهای تشخیصی کرونا توسط بیمه سلامت پرداخت شده و هیچ گونه تعرفه دولتی از بیمه شده دریافت نشده است.

وی تصریح کرد: برخی بیماران در این خصوص به بخش خصوصی مراجعه می کنند که این کار با میل بیمار انجام میشود و ما به التفاوت تعرفه بخش خصوصی و دولتی آن از بیمه شده دریافت می شود.

انتهای پیام/