تبریزبیدار
دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۲:۱۹ شناسه خبر : ۱۰۸۳۱۵۲

نامه دانشجومعلمان بسیجی به استاندار آذربایجان شرقی؛

دانشگاه فرهنگیان از بازی های سیاسی در امان نیست / مانع نفوذ لابیگران شوید

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی طی نامه ای به استاندار آذربایجان شرقی خواستار رسیدگی به وضع نابسامان محل تعلیم و تربیت دانشجومعلمان شد.

به گزارش تبریز بیدار ، در متن این نامه آمده است:

«دانشگاه فرهنگیان مرکز ثقل نظام آموزش و پرورش است»(مقام معظم رهبری مدظله)

جناب آقای عابدین خرّم
استاندار محترم استان آذربایجان شرقی
سلام علیکم

باصلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) و آرزوی سلامتی؛ احتراما با عنایت به اهمیت نظام تعلیم و تربیت و جایگاه ویژه دانشگاه فرهنگیان در این عرصه و ضرورت توجه به آن از سوی عالی ترین مقام استانی، وظیفه خود دانستیم نکاتی پیراموان این موضوع به استحضار حضرتعالی برسانیم:


1-طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخه 06/10/1390 در خصوص اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، این دانشگاه به صورت هیئت امنایی اداره و وابسته به وزارت آموزش و پرورش است. طبق ماده 7 این اساسنامه؛ رئیس جمهور به عنوان رئیس هیئت امنا و در سطح استان ها نماینده تام الاختیار ایشان یعنی استاندار عهده دار این مسئولیت می باشد.


2-باتوجه به اهمیت دانشگاه فرهنگیان و تاکیدات مقام معظم رهبری بر جایگاه ویژه این دانشگاه، حفظ این جایگاه از سوی استاندار حائز اهمیت بوده و جلوگیری از نگاه های رقابتی از سوی برخی دانشگاه ها که فقط بدنبال منافع خود هستند و از نظام تعلیم و تربیت فقط هزینه کردش را می دانند، پیشرفت و توسعه این دانشگاه را به همراه خواهد داشت.


3-دانشگاه فرهنگیان، دانشگاهی حاکمیتی و ماموریت گراست و عنصر حیاتی جامعه یعنی معلم را پرورش می دهد از این رو از استاندار محترم انتظار می رود نهادها، ادارات و موسسات را طبق منویات رهبری در جهت رفع کمبود های فضای کالبدی دانشگاه بسیج کرده؛ از ساختمان ها و فضاهای سایر نهادها و دانشگاه ها که بلااستفاده می باشد با عنایت به اختیارات و از طریق مجاری قانونی در اختیار این دانشگاه قرار گیرد.


4-متاسفانه نظام تعلیم و تربیت آلوده به بازی های سیاسی بوده و دانشگاه فرهنگیان نیز از این آسیب در امان نمانده است. از جنابعالی بعنوان رئیس هیئت امنای این دانشگاه انتظار می رود مانع از نفوذ منابع فشار و لابیگری از سوی اشخاص، نهادها و مقامات مسئول و غیر مسئول، در امورات و انتصابات دانشگاه شده و در جایگزینی نظام شایسته سالاری بجای پدرخواندگی در این دانشگاه اهتمام ورزید.


5-حساسیت و توجه به امورات درون سازمانی و برون سازمانی -از ستاد تا صف- با رعایت اصل عدم مداخله و حفظ استقلال دانشگاه و انتقال مشکلات ساختاری و اقلیمی دانشگاه به رئیس جمهور یکی دیگر از انتظاراتی است که از استاندار داریم؛ چنانچه در 8 سال گذشته نسبت به این دانشگاه چه در کشور و چه در استان بی توجهی صورت گرفته و فرمایشات مقام معظم رهبری در این خصوص مورد غفلت قرار گرفته است. لذا انتظار ما از دولت انقلابی، تغییر نگاه و فراهم نمودن بستر تحولات مثبت مطابق اوامر ولی امر می باشد.

مواردی فوق که به اختصار از نظر جنابعالی گذشت تنها بخشی از موارد کلیدی است که مستلزم توجهات حضرتعالی به دانشگاه فرهنگیان استان می باشد؛ در همین راستا دانشجومعلمان دغدغه مند استان خواستار تشکیل جلسه با جنابعالی در جایگاه رئیس هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان استان برای توضیح بیشتر مسائل و ارائه پیشنهادات به منظور برون رفت از وضعیت موجود و اعتلای دانشگاه هستیم.

بی تردید توجهات جناب استاندار به بسیجیان همیشه مایه افتخار قشر انقلابی جامعه بوده و به معنای واقعی کلمه جوانگرایی و جهادی بودن را که دو خواسته مهم رهبری است ترسیم می کند.

از خداوند متعال توفیقات جنابعالی و تحقق ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی و حل مسائل استان شهید پرور و ولایت مدار را مسئلت می نماییم.

با احترام توکلی
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه
فرهنگیان آذربایجان شرقی


انتهای پیام/

نظرات

جاهد
DK

سلام ممنون از اخبار بروز و زحمتاتون، آقا جان مادرتان یک گزارش از وضعیت نابسامان کوی‌سپهر صادرات تهیه کنید این پل پدر مارو در آورد از گرد وخاک و سگهای ولگرد و نبود روشنایی و مدرسه برا بچه هامون و پارک بازی، دیروز یک ماشین هم‌زده به بچه هایی که وسط خیابون فوتبال بازی میکردند و در رفته و حمله سگهای وحشی به بچه هامون و خیلی مشکلات دیگه، پس کی این پل تمام‌میشه به دروغ یک بنر زدند قبل انتخابات بعد فراموش کردند؟!