تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۰۸:۲۷ شناسه خبر : ۱۰۸۳۱۷۸

سرویس ورزشی تبریزبیدار؛

تراکتور با سولدو نصف راه را رفته

سرمربی کروات تراکتور از زمان حضورش در این تیم توانسته، نظم و آرامش را به خط دفاعی سرخ پوشان برگرداند.

سرویس ورزشی تبریز بیدار تراکتور طی چهار بازی نخست خود در لیگ بیست و یکم 7 گل دریافت کرد. این چهار هفته که با سه شکست برای تراکتور همراه بود، منجر به تغییر سرمربی در این تیم شد و زونیمیر سولدو به عنوان جانشین فیروز کریمی روی نیمکت سرخ پوشان تبریز نشست.

دریافت چهار گل از گل گهر در هفته اول و دو گل بد مقابل پیکان در هفته چهارم، نشان از ضعف دفاعی این تیم داشت. در چنین شرایطی رویارویی با سپاهان که بهترین خط حمله لیگ بود برای شروع کار سولدو یک آزمون بسیار جدی بود؛ سرمربی کروات تراکتور که تنها چند روز برای آماده سازی تیمش فرصت داشت موفق شد از میدان سخت اصفهان، تساوی ارزشمند بدون گل را برای تراکتوری ها به دست آورد.

تراکتور در هفته ششم با یک گل پدیده را شکست داد تا در دومین بازی خود با هدایت سولدو هم گلی دریافت نکند. آنها روز گذشته در بازی هفته هفتم در خانه فولاد هم عملکرد دفاعی خوبی داشتند و موفق شدند دروازه خود را در برابر حملات خطرناک فولادی ها بسته نگه دارند. در کنار احیای دوباره اخباری، بازگشت نظم به خط دفاعی تراکتور در این سه بازی قابل توجه بوده و شاید بتوان آن را اولین اثر سرمربی کروات در کوتاه مدت دانست.

تراکتور اینک با سه بازی و بدون گل خورده، نسبت به چهار هفته ای که هفت گل خورده بود، شرایط بسیار بهتری پیدا کرده و در پی ایجاد تعادل بین گل های زده و خورده است.

این تیم همچنین در 7 هفته اخیر  6 گل به ثمر رسانده است. این یک ترفند موفق برای احیای تراکتور است؛ تیمی که برای خروج از شوک نتایج هفته های نخست به چنین تعادلی نیاز داشت.

تاکید همیشگی سولدو به ساختار دفاعی مشخص می کند که این مربی با وجود عدم حضور در فوتبال ایران تا پیش از قبول هدایت تراکتور، شناخت خوبی از اوضاع دارد و پی به این نکته مهم برده که اگر تیمش گل نخورد بیش از نصف راه را رفته است.

انتهای پیام/