آب و هوای آنلاین

تبریز بیدار - آب و هوای آنلاین شهرهای ایران

نظرخواهی

اصلی ترین مطالبه هواداران تراکتور سازی چیست؟

كد لوگوي تبریز بیدار

تازه های سایت

■ چشم‌بندی! / خبر
کد خبر: 31087
تاریخ انتشار : 10:29:15 // 08-03-1394
افزوده شدن پسوند «ممقان» به انتهای نام «شهرک صنعتی شهید سلیمی» در یک تابلو و سپس برداشته شدن آن، اعتراضات گسترده مردمی را که به خشونت نیز کشیده شد، به همراه داشت.
شهرک شهید سلیمی

به گزارش تبریز بیدار، شهرک صنعتی شهید سلیمی؛ مهم ترین نقطه صنعتی استان با میلیاردها ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی، این روزها صحنه هایی از تجمعات گسترده مردمی را در برابرش می بیند.

 

محل قرار گرفتن شهرک، تلاقی سه شهر آذرشهر، گوگان و ممقان است. سه شهری که عملا جزو شهرستان آذرشهر محسوب می شوند، اما رقابت های منطقه ای نتوانسته است این همگرایی را عملی نماید.

 

در روزهای گذشته نصب تابلویی در شهرک، با مضمون «شهرک صنعتی شهید سلیمی ممقان» و سپس سرنگون شدن آن، حضور اعتراضی توسط اهالی ممقان را سبب شده است. آن ها معتقدند شهرک در خاک ممقان قرار گرفته است و این اهالی ممقان بودند که از خاک خود برای ایجاد شهرک صنعتی سلیمی اهدا کردند و حال نمی توانند نام آذرشهر را در خاکشان ببینند.

 

روزنامه "آذربایجان" چاپ تبریز، اخیرا در مطلبی در خصوص منشا اختلافات نوشت: " در مراسم کلنگ زنی یک مجتمع خدماتی رفاهی در شهرک صنعتی شهید سلیمی شاهد بروز برخی اتفاقات ناگوار و تجمع اعتراض آمیز تعدادی از مردم ممقان در حاشیه این مراسم بودیم که این ماجرا با حضور به مقع و اقدام قاطع نیروهای امنیتی و انتظامی ختم به خیر شد. این تنش و اعتراض از آنجا شکل گرفت که دعوت نامه ها و پارچه نوشته هایی از طرف مجریان این مراسم با مضامین اختلاف آمیز تهیه و نصب شد که این امر باعث تحریک احساسات ممقانی ها گردید.

 

میرهادی قره‌سیدرومیانی که به باور مردم آذرشهر، نماینده این شهر در مجلس است، در خصوص وقایع اخیر این شهرستان گفته است: بخشی‌نگری و عدم تدبیر دلایل اصلی حوادث اخیر در شهرک شهید سلیمی است. عده‌ای از افراد به دنبال سوءاستفاده از این شهرک صنعتی برای مقاصد خاص خود هستند.

 

او افزوده: اینکه به خاطر نصب یک تابلو تعدادی از افراد یک بخش و شهر ادعاهای واهی کنند، جای تاسف دارد. متاسفانه در این مورد مدیران و مسئولان مربوطه تدبیر و درایت کافی را انجام نداده‌اند. موضوع در حال پیگیری از طریق وزارت کشور و سایر نهادهای ذیربط است و باید با مخلان امنیت و عاملان این حرکت ناشایست که باعث سلب آسایش هموطنان شده‌اند برخورد شود.

 

قره‌سیدرومیانی تاکید کرده: هیچ کدام از کسانی که به عنوان عاملان این حادثه شناخته می‌شوند مورد پیگرد و یا برخورد قانونی از سوی مسئولان مربوطه قرار نگرفته‌اند و حتی اقداماتی از سوی این افراد به عنوان عمل غیرقانونی همچون نصب تابلو بر سر در شهرک شهید سلیمی و یا بتن‌ریزی در اطراف این مجموعه از بین نرفته‌اند.

نظرات کاربران

با سلام وبنام خدا ببخشید بنده از آقای قره سیدی و خوانندگان عزیز سوالی دارم ایا یک شهرکی که در محدوده شهر ممقان قرار دارد و 35 کیلومتر از آذرشهر فاصله دارد و همه امکانات شهرک از قبیل اداره برق - گاز - آب - دارای - شهرداری و پاسگاه وبانکها و پست و... از ادارات شهر ممقان ارائه خدمت میشود ودر حوزه بخش ممقان میباشد میتوان نام آذر شهر را قرار داد یا ممقان؟؟؟؟؟؟ دوم اینکه نام شهرک شهید سلیمی ممقان را برای چه انها نمیتابند که اینهمه جنجال می آفرینن و حاضرند مردم ممقان را آشوبگر نام نهند وتهدید کنن چرا مسولین حاضر نیستند بیاین و درد دلهای مردم ممقان را بشنوند وقضاوت کنن؟ چرا به این ملت نجیب که موقع راهپیمایی و انتخابات ملت نجیب ودر زمان خواستن حق آشوبگر اطلاق میشود نتیجه دهی وقضاوت با شما خوانند گان عزیز
یاشاسین ممقانیلر والسلام
چرا آقاي قره سيدي يك طرفه به قاضي مي روند اين برچسب ها به مردم شهيد پرور ممقان نمي چسبد افرادي كه براي دفاع ازحق قانوني و شرعي خود تجمع نموده بودند ايثارگران ، خانواده هاي شهدا ، بسيجيان و رزمندگان و اهالي متدين ممقان بودند
ظاهرا خبر رو اشتباه به عرض رساندند یا شما اشتباها!!! نوشته اید . این ممقانی های محترم بودند که تابلو زدند به نام شهرک شهید سلیمی ممقان نه آذرشهر . ماجرا ماجرای شکایت صاحبان صنایع که از تبریز یا سایر استانها هستند و در شهرک سلیمی کارخانه دارند هست همچنین شرکت شهرک های صنعتی استان هم از این تابلو که ممقانی ها بدون اخذ مجوز و غیر قانونی زده اند شاکی اند .
اين كار ممقاني ها كاملا قانوني بوده چرا كه اين كار را در خاك خودشان انجام داده اند نه اينكه مثل آذرشهري ها همه چيز را و حق ديگران به نام خود و براي خود بخواهند. نامحرمان (‌آذرشهريها ) زياده خواهي نكنند. همه مسئولين ادارات كشوري و استاني به حق قانوني مردم ممقان اذعان دارند فقط مسئولين آذرشهر هستند حق مردم شهيد پرور ممقان را ناديده مي گيرند.
درستش شهرک شهید سلیمی تبریز هستش که ماجرا تموم بشه
با سلام آقای صمد اینجوری که فکر میکنید نیست این قضیه فقط یا نام شهرک صنعتی شهید سلیمی ممقان حل خواهد شد چرا که ما مردم ممقان در 8 سال دفاع مقدس در دفاع از خاکمان ونظام جمهوری اسلامی بیشتر از این آذرشهریها با اون جمعیتشان شهید دادیم و حالا هم چون حقمونه به پاش وایستادیم
دقیقا همین طوره که میگین... چرا که اکثریت قریب به اتفاق سرمایه گذاران و صاحبان کارخانه های این شهرک از تبریز میان.و اینجا رو آباد کردن. ولی بهترتر اینه که همه جا بنویسن شهرک صنعتی شهید سلیمی . و آدرسشم در همه جا قید بشه: تبریز:کیلومتر35 اتوبان آذرشهر
اصلا تابلویی به این نام نصب نشده است تابلو شهرک سلیمی ممقان هستش ودرستش هم اینه چون زمین ممقانی ها هستش ودلیلی برای تفرقه انگیزی این نماینده محترم نیز نیست تجمع خانواده شهدا را هم آشوبگری ننامید مردم ممقان از حقوق خودشان عقب نمینشینند
به نظر من این حق مسلم مردم ممقان است .
جای تاسفه که اروپا تونسته با این همه اختلاف عقیده و سیاست و ... یک اتحادیه رو راه بندازه و مرزهاش رو به روی همدیگه باز کنه؛ اون وقت ما که مدعی اسلام و تشیع و ولایت و انقلاب هستیم و از جهات ملی و قومی هم یکسانیم؛ به خاطر یک سری نامگذاری ها و مرزبندی های پوچ جنجال راه بندازیم و شروع کنیم به خط کشی و محرم و نامحرم درست کردن... آقایانی که ادعای شهید پروری دارید؛ چه شهدای ممقان و چه شهدای شبستر و چه شهدای تبریز و چه شهدای ایلام و مشهد و کرمان و بندرعباس و... همه پشت یک سنگر جنگیدند و خون دادند ؛ برای چی ؟ برای اسم یک شهرک؟ که شبستر باشه یا ممقان ؟ که در خاک ممقانه یا شبستر؟ چطوره بین شبستر و ممقان سیم خاردار بکشید؟ شبستر و ممقان شمالی یا جنوبی چطوره ؟ محله بالا یا پایین ؟ در ضمن هیچ لزومی نیست که جلوی اسم شهرک تبریز؛ آذرشهر یا ممقان یا هر شهر دیگه ای نوشته بشه. اگه نام شهرک شهید سلیمیه پس دیگه چه لزومی به اومدن نام شهر هست.
شمابرید ببنید.توهمه جای کشور شهرکی که توخاک یه شهری حتی یه روستایی ساخته بشه پسوند آن شهر میاد
قاي عارف با اين حرف شما پس بايد نام تمام شهرها از سر در تمام ادارات و شركتها و ...... برداشته شود بسم اله شما اول از شهر خود شروع كنيد تا ببينيم حرف و عمل شما واقعاً يكي است!؟
استفاده از خانواده معظم شهدا در تجمع های غیر قانونی مصداق بارز قرآن بر سر نیزه کردن هست
عنوان رسالتون رو بگید شاید ما هم تقلید کردیم
شهرك شهيد سليمي و دانشگاه تربيت معلم آذربايجان ( شهيد مدني ) هيچ كدام در محل تلاقي شهرهاي ممقان و گوگان و آذرشهر قرار ندارند بلكه هر دو در داخل خاك و زمينهاي ممقان قرار گرفته اند كه توسط اهالي ممقان بصورت رايگان جهت پيشرفت شهر خود اهدا نموده اند كه متاسفانه برعكس شده و اذرشهر مي خواهد همه چيز ديگران را بنام خود مصادره كند!
من اونجا بودم اعتراض کردم برای زمینهای اجدادیم برای غیرتم اعتراض کردم عکس شهدا به دست داشتیم شعار هنجار شکن هم ندادیم اونهایی رو که خواستن هنجار بشکنن خودمون جلوشونو میگرفتیم قرآن بر سر نیزه کردن زمانی هست که کسی معتقد به چیزی نباشد من معتقد به شهدا هستم در جمهوری اسلامی حق هر کسی ست که اعتراض مسالمت آمیز داشته باشد من هم اعتراض کردم به حقم نه به چیزی که مال من نیست به زمینی که اسما برای ممقان است اگر می گویید ما اعتراض نکنیم مانند اینست که فلسطینیان برای زمینهایشان مبارزه نکنند(البته در مصداق خیلی کوچکتر) در ضمن امثال بنده با ملت هیچ شهری هم دشمنی نداریم دشمنی با بعضی مسئولین است که نمیخواهند حقوق مردم را در نظر بگیرند
دوستان محض اطلاع به عرض می رسانم که پسوندی که به دانشگاه تربیت معلم اذربایجان دادند(شهید مدنی)ظمن احترام به شهید مدنی روحش شاد ویادش گرامی .شهید مدنی یکی از شاگردان ایت الله مامقانی بود پس بهتر بود که اگر قرار بود پسوندی به دانشگاه اضافه کنند ان هم نام مقدس ایت الله مامقانی باشد.و این دلیل محکمی بر مظلوم واقع شدن ممقان واهالی ممقان است.
http://town.salaimimamaghan.loxblog.com/ سایت حمایت از شهرک شهید سلیمی ممقان
یاشاسین قره سید...یاشاسین توفارقان...ممقان هارادی...ممقان همون شهری هستش که بدون حتی یک دهستان بخشداری داره...اگه دنبال حق بگردیم باید بگیم ((دهستان ممقان شهرک شهید سلیمی)) D: و باید به اطلاع اون دوستی که میفرماین فاصله شهرک سلیمی از آذرشهر 35 کیلومتر هست باید ایشون برن و یه مطالعه ای در مورد مسافت داشته باشن که آیا تبریز تا آذرشهر چند کیلومتر هستش و آذرشهر تا شهرک چند کیلومتر
معلوم چقدر درستكاري ! پس چرا مسافت را خودت ذكر نكردي آقاي درستكار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
توفارقان برای ممقان دهستان است چون تمام جمعیتش از روستا به انجا رفته
بعضی دوستان که فک میکنن که میتوانن از دور در مورد این موضوع نظر بدن سخت در اشتباهن.بدون مطاله و آگاهی نظر ندهید...خواهشا نظراتتون از روی ناآگاهی نباشد.آقای رومیانی هم نماینده مردم آذرشهره انتظار نداشتید که بیایند از ما دفاع کنن اصلا حرف او برای ما ارزشی ندارد.
ممقانیان عزیز ما با هم میتوانیم به خواسته خود برسیم...نگران نباشید. شهرک مال ممقان هست همانطور که هوای آلوده اش ...مال ممقان هست :)
شهرک شهید سلیمی متعلق به ممقان هست وهر کس بخواهد به این خاک تعدی بکند قلم باهایش را میشکنیم
باسلام خدمت هم استانیهای عزیز مسئله فقط نصب یک تابلو نیست مسئله ی تابلو شهرک صنعتی ممقان باید به نماد بیداری شهرستان تبدیل شود چرا که مافیای آذرشهر تا امروز باعث عقب افتادگی نتنها شهرستان بلکه عقب افتادگی خود شهر اذرشهر هم شده است مافیای که هیچ مسئولی تا به حال نتوانسته مقابل آنها بایستد و عرسک خیمه شب بازی آنها شده است این افرار کوتاه فکر که با تفکر یک چشم از من بگیر و دوچشم از همسایه(به یارو گفتند حاضری یک چشم به همسایه ات بدیم و دوچشم به تو گفت که نه دو چشم از همسایه بگیرید و یک چشم از من)باعث عقب افتادگی شهرستان شده اند که با توجه به تاریخچه شهر بناب و ملکان و دهخوارقان( آذرشهر) مشخص میشود که بناب و ملکان از یک روستای به کجا رسیده اند و آذرشهر در جا زده است. آقای قره سید شما سنتان به شهرک سلیمی ممقان قد نمیدهد که اظهار نظر میفرمایید شما اهالی شریف یک شهر اعم از اصناف،کارمندان،ورزشکارن،آزادگان،خانواده معظم شهدا،جانبازان،ایثارگران،جوانان،کودکان،زنان غیرتمند را عده ای مخلان امنیت مینامید آیا اینها مخل امنیت اند یا جنابعالی و هوادارانات که پس از پیروزی در انتخابات اقدام به لشکرکشی و فحاشی در شهرهای گوگان،ممقان و غیره...برآمدند؟ شما که اکنون دم از منافع استان میزنید چرا در انتخابات مجلس مردم را تشویق به دادن تک رای به جنابعالی میکردید آیا اون موقع هم به منافع استان فکر میکردید؟ مردم شریف گوگان،ممقان،تیمورلو و روستاهای شهرستان، شهرک سلیمی در خاک ممقان واقع شده است و مردم ممقان زمینهای کشاورزی و چراگاه دام های خود رادر اختیار صنعتگران قرار داداه اند با این حال نتنها متعلق به ممقان بلکه متعلق به تمام ایران اسلامی می باشد،زمان بیداری فرارسیده چرا مافیای آذرشهر با شهر شدن روستای تیمورلو مخالفت بود؟ چرا روستای شیرامین خواستار الحاق به شهرستان عجبشیر است ؟ چرا ممقانی ها خواستار الحاق به تبریز یا اسکو هستند؟ چرا گوگان ها اجازه ندارند نام شهرشان را به ایستگاه راه آهن که در این شهر واقه شده است بزارند؟ وخیلی چرا های دیگر آیا زمان آن نرسیده که صدا حقطلبانه خود را به گوش مسئولین استانی و دولتی برسانید؟آیا کسی از مسئولین استانی و دولتی است که به این سوالات پاسخ دهد ؟آیا کسی از مسئولین نیست که ببیند در این شهرستان چه میگذرد؟
من با نظر آقای ناشناس موافقم . خداییش حرفاش همش حقه ( بهتره آقای قره سید این مطالب رو با دقت بخونن )
ا قای قره سیدی لطفا"پای گوگان را به وسط نکش که انهاهم دل خوشی ندارند ریرا که بیخ گوش گوگان ایستگاه راه اهن را هم به نام اذرشهر ثبت میکنید لطفا"شما به وظیفه خودتان برسید زیرا تمام مسیولین شما تاحالا کاری کردهاید که هیچ کس شما را قبول ندارد مسلهانتخابات را فراموش کرده اید ما مردم ممقان مشکلی با گوگان نداریم همه گرفتاریهای ما از شماست
سلام در جریانات ممقان از نزدیک قرار گرفتیم. و به لطف خدا کار تجمع و ... جمع شد. انشاالله با تدابیر ویژه مسئولان جلوی چنین کارهایی گرفته شود. دکتر قره سید در خصوص این کار با خبرگزاری مهر و فارس جداگانه مصاحبه کرده است. در خبرگزاری مهر با تیتر شهرک شهید سلیمی متعلق به همه ی مردم آذربایجانشرقی است شروع شده است. لینک مصاحبه با خبرگزاری ایرنا :http://anaj.ir/news/pages/42559
ممقان و گوگان از بخشهای شهرستان اذرشهر هستند پس هر تابلویی باید به اسم شهرستان اذرشهر نصب شود این کار ممقانی ها یعنی نقض قانون.پس مسوولان باید برخورد قاطعی با برهم زنندگان نظم عمومی کنند.
آقا كريم بلدي قانون را تعريف كني ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
به نظر بنده بیشترین قصور در شکل گیری این جریان سیاسی ناشی از ضعفو بخشی نگری مسئولان سیاسی شهرستان می باشد . آنها با این اقدام تفرقه اقکنانه که متاسفانه در حرکت مغرضانه خود تا حدودی موفق نیز شدند مردم این شهرستان را قربانی مقاصد شوم سیاسی خود کردند و تمامیت ارضی شهرستان را دچار اختلاف و نامنی نمودند و برخی افراد فرصت طلب و بعضا نااگاه با این جریان هنمسو شدند و مردم این شهرستان را به جان هم انداختند ، به نظرم این شهرک کوچکترین منافعی برای شهرستان داشته و اسم داشتن شهرستان را به همراه آلودگی و مشکلات اجتماعی را یدک می کشد و منافع اصلی آن نصیب تبریز می شود .
قبل از اظهار نظر باید ریشه ها و عوامل بوجود آورنده این مسائل باید شناسایی شود. واقعا چه اتفاقاتی در این منطقه روی داده است که اکثر همسایگان آذرشهر دل خوشی از این شهر و مسئولان آن ندارند. مسبب این بی اعتمادی ها در کجاست. مورد بعدی در خصوص اظهارات نسنجیده اقای قره سیدی است که قبل از نمایندگی مجلس،کارمند قوه قضائیه است که جا دارد در اظهار نظر خودشان بیشتر دقت و تامل نمایند. خصوصا که در جریان انتخابات تعداد معتنابهی رای از همین مردم شریف ممقان گرفته اند و امروز نماینده کل شهرستان تبریز شناخته میشوند نه نماینده آذرشهر که بر اساس عصبیتهای قومی بخواهند حق را ناحق جلوه دهند. در این صورت مصداق بارز نمک خوردن و نمکدان شکستن است. اولا: اگر قرار باشد اسم هرگونه حرکت مسالمت آمیز مردمی برای گرفتن حقوق حقه خودشان بی قانونی گذاشته شود آن وقت،اعتراضاتی که در چند سال پیش مردم آذرشهر در خصوص زمزمه تبدیل مراغه به استان و الحاق این شهرستان به مراغه مطرح بود نیز بی قانونی است . ثانیا: شما که در جریان انتخابات دوره نهم مجلس،برای ورود به قوه قانونگذاری از هیچ کوششی فرو گذار نمیکردید بفرمایید آیا تبلیغ تک رای از تریبون نماز جمعه و سایر تریبونهای عمومی ... هم جزو همین بی قانونی هامحسوب می شود یاخیر؟ اقای قره سید : فکر نکنید حافظه مردم خیلی ضعیف است و تمام مسائل را فراموش کرده است . مسئولان اگر با انصاف و سعه صدر و عدالت با مسایل برخورد کنند بسیاری از تنشها و احساس بی عدالتی ها از بین خواهد رفت. خصوصا که این دولت (نهم و دهم ) بانام عدالت محوری روی کار آمده است. کاری با اقای میرهادی قره سید رومیانی ندارم اما مردم حق دارند نسبت به موضع گیریهای فرماندار که نماینده بلاواسطه دولت عدالت محور است حساس باشند. اقایان محترم : بعد از چند صباحی این مسئولیتها هم تمام خواهد شدو انچه برای شما باقی خواهد ماند خدمات بی منت و صادقانه است نه تنش زایی و بدبین کردن مردم به همدیگر.
این کوته فکری برخی مسولان و برخی افراد شهر آذرشهر باعث شده که مردم ممقان به فکر جدایی از این شهرستان بیافتند و با توجه به زمزمه های که شنیده می شود توماری 10 هزار امضایی در ممقان در حال امضا شدن است که ممقان از آذرشهر جدا و به به شهرستان تبریز ملحق شود.
مردم آگاه باشند زمانی که شرکت ایران خودرو مکان ممقان رو تایید کرد از همه لحاظ این مسئولین آذر شهر بودن که گفتن ممکنه ممقان خیلی پیشرفت کنه بهتره که بدیم به اسکو آقایانی که این تصمیمو گرفتین با این کارتون گند کشیدین به مسئله کار جونای آذرشهر وممقانو گوگانو...
جناب آقای قره سیدی شما کم از مردم ممقان رای نیاوردید این انصاف نیست که به این ملت توهین کنید.زمانی که طرفدارانتان در زمان پیروزی در انتخابات به ممقان آمدندوفحش دادند چرا یقه طرفدارتو رو نگرفتی؟؟؟؟حالا آمدین ومیخواین مردمو قصاص کنید؟؟؟
یاشاسین ممقان. متاسفانه این توخارقانیها اصلا چشم دیدن پیشرفت ممقان رو ندارند.اگه واقعا با شخصیت هستن نباید این مسایل پیش بیاید چون هدف ما تو این دنیا چیز دیگری است ما همه شیعه هستیم باید با هم وحدت داشته باشیم .نباید سراین مسایل با هم اختلاف داشته باشیم.از اینجا میشه فهمید که مسئولین آذرشهر تنها به فکر منافع خود هستن نه به فکر اینکه برای خدا کار کنند.
حتی دانشگاه هم تو محدوده‌ی بخش ممقان قرار داره چه برسه به شهرک http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%86 توفارقانی‌ها اسم دانشگاه تربیت معلم آذربایجان رو که تو محدوده‌ی بخش ممقان هست رو عوض کردن دیگه شهرک تو گلوشون گیر میکنه
با سلام لازمه بعرض حضرات ممقان برسانم که شهرک شهیدسلیمی در حوزه استحفاظی بخش ممقان واقع شده و بخش ممقان جزو لاینفک شهرستان اذرشهر بوده و هست و البته بخش عمده زمینهای شهرک هم ازاراضی گوگان و تیمولو بوده و هست تجمع و برخورد غیرمنطقی اهالی ممقان که همیشه برای مدیریت شهرستان دردسرساز بوده حاصل برخورد مسالمت آمیز مدیران سابق شهرستان بوده و یک برخورد قاطع با تحریک کنندگان این وقایع این قبیل مشکلات را برای همیشه حل خواهد نمود ممقان در حد و اندازه ای نیست که برای شهرستان اذرشهر رقیب باشد در مورد شهیدانتان هم بعرض بسانم که ما شهید نداده هایم که حالا سهم خواهی کنیم ولی جهت استحضار برخی عزیزان که شناخت چندانی از وضغیت ممقان ندارند برسانم که هنوز بسیارند اشخاصی که طرفدار نظام سلطنتی هستند در ممقان اذرشهر راغب است که ممقان را ازخود جدانماید قطعا هیچ پدری حاضر به طرغداری از فرزند ناخلف خود نخواهد بود جدایی ممقان قطعا بدون شهرک سلیمی و دانشپاه شهیدمدنی خواهد بود.
آقاي طرفدار ولايت ( البته به ظاهر ) شما فكر خام خود را در سر بپرورانيد! اگر انشاءالله انتزاع و الحاقي صورت بگيرد ممقان با تمام حوزه استحفاظي اش كه از قديم الايام بوده به اميد خدا به تبريز الحاق خواهد شد.
درجواب شمابگم که آذرشهر هم زیر نظر تبریزه به قول شما جزو لاینفک تبریزه پس هرچی تو آذرشهر یاهمون دهخوارگانه باید به نام تبریز باشه؟؟ درمورد زمین های شهرک سلیمی ممقان به اطلاعتون برسونم که اگه یکم تحقیق کنید وبه میز تکیه نداده واز خودتون حرف در نیارید میبینید که همه جای شهرک به نام ممقانی ها بود(سند زمینها)ولی چون ممقانی ها خواستند یه خدمتی به نظام مقدس جمهمری کرده باشند زمین های خود را مفت در اختیار شهرک های صنعتی قرار دادند درمورد مردم ممقان هم به اطلاع برسونم که اگه وقتی شهیدان دفاع مقدس را که میاوردند اینجا بودید تعصب واحساسات مردم ممقان رو نسبت به شهیدان ونظام مقدس جمهوری اسلامی میدیدوقتی شهدای گمنام را میاوردند همه ی مردم اعم از پیرو جوان وزن و مرد آمده بودند!! قطعا به تماشا نیامده بودند آمده بودند تا با انقلاب تجدید پیمان کنند وهر سال در مراسم سالگردشان دوباره مردم حضور میابند و...... خواهش میکنم از مردم ممقان غول نسازید به خدا حلالتان نمیکنیم.انشاالله خداوند حقمان را از آنهایی که به ممقانیان تهمت میزنند را میگید
اگر نمیدانستید بدانید انشااله بعداز مرگ همچون پدری تمام دارایش مال پسری باغیرت همچون ممقان میشود تا الان تاریخ نشان نداده از پسری شجاع ودلیری مثل ممقان دیار همه خوبان به پدری نمک نشناس مثل ده خارقان ارثی برسد انشااته به زودی زود خبر الحاق ممقان به تبریز باشهرک شهید سلیمی ممقان غصه مرگتان خواهد کرد
جادارد از تمامی مردم فهیم و اگاه شهرشهیدپرور ممقان برای نصب تابلوی شهرک شهید سلیمی ممقان تشکر وقدردانی به عمل اید همه به اقتدارتان می نازیم ممقان همیشه نامت بلند و سرفراز باد
در یکی از نظرات دوستی گفته بود که شهرک سلیمی 35کیلومتر از آذرشهر فاصله دارد همین اظهار نظر عمق اطلاعات این فرد را میرساند در ضمن از نظر اداری و تقسیمات جغرافیایی خود ممقان جز آذرشهر به حساب می آید
شهرک شهید سلیمی آذربایجان بهترین نام است واین شهرک متعلق به همه آذربایجانیها است لطفا" این مرزبندیها را کنار بگذارید یاعلی
اگه شهرک مال آذربایجان هست پس چرا دانشگاه آذربایجان به نام شهید مدنی تغییر یافت
خوبه
یاشاسین ممقان سرهم بدهیم یا خون هم بدهیم شهرک باید برای ممقان باشد
باسلام حضور تمامی دوستان عزیز وفاداری به ممقان و دفاع از حق قانونی شهرک سلیمی را در آن دیدم که مادر هشتاد ساله ای با در دست داشتن عکس فرزند شهیدش از صبح تا عصر زیر آفتاب سوزان و روی گرد و غبار در جلوی شهرک نشست تا از حق پسرش دفاع کند.این همان مادری است که می گفت : پسر شهیدم در بچگی در همین جای شهرک که زراعی بوده گندم که همان روزی خداست را می کاشت.جناب قره سید رومیانی باید بدانند که جای تاسف در این است که به این حرفای ناگفته مادر شهید هیچ کس گوش نداده و این داغ نیز به داغ های فرزند شهیدش پیوست.جای گریه است که این موارد از دید مسئولین کنار است. مادر می گفت:کسی نیست مرا به پیش مسئولین برساند تا من هم دردهای دلم رو بگویم. *به امید آن روز که حق برپا شود* *با آرزوی سلامتی و تندرستی رهبر معظم انقلاب* *اللهم عجل لولیک الفرج .* *یا حق*
با عزض سلام و ادب ؛ باید خدمت دوستانی که در مورد دانشگاه شهید مدنی اظهار نظر می کنند : عرض کنم کنم که نام اول دانشگاه به نام (شهید غفاری ) بود که مسولان دلسوز و باکفایت (اون زمان ینی زمانی که دانشگاه در حال اتمام بود زمان آقای خاتمی افتاد ) ما زحمت کشیدند نام دانشگاه را گذاشتند آذربایجان حالا مشکلی نیست این از قضیه دانشگاه اما قضیه شهرک شهید سلیمی آذرشهر یا هرکجا باید عرض کنم که این یک فتنه کامل است که بعضی از مسولان کشوری و استانی دست در دست هم داده اند تا افکار عمومی مردمان ( آذرشهر ، ممقان ،گوگان ) را بهم بزنند که خدارو شکر تا این لحظه تونستن بس با یکم فکر کردن میتوان فهمید این یک فنته و ایجاد اختلاف میان مردمان و مسولان بین این شهرها است خدا لعنت کند که کسانی که این کار رو شروع کردن بروید سخنان گهور بار رهبری را گوش کنید بپرهیزد از تفرقه ،فتنه ، .................. امید وارم تنوسته باشم کمکی کرده باشم یا زهرای فاطمه
اگر کمی انصاف داشته باشیم باید حق را به کسی بدهیم که صاحب اصلی زمین های شهرک سلیمی بوده بله این حق مردم شهید پرور ممقان هست که زمینهایشان را به صورت رایگان در اختیار صنعتگران قرار دادند و نامی به جز شهرک صنعتی شهید سلیمی ممقان دور از عدالت و انصاف است
جا دارد که برخی از مسئولان آگاه و منصف و فهیم منطقه ای با وحدت و تعامل سعی کنند مسئله پیش آمده را مدیریت کنند. چرا که برخی از ناآگاهان که بعضا به میزهای مسئولیت هم تکیه زده اند بدشان نمی اید با ایجاد تنش، از آب گل آلود ماهی بگیرند. و اما روی سخن با فرد و یا افرادی است که در مذمت بخشی نگری داد سخن میدهند این است که بجای سخنوری و اظهار فضل،عقبگردی به چند ماه پیش داشته باشند که چگونه در جریان رقابتهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بی قانونی هرچه تمامتر، جهت ورود به نهاد قانونگذاری،با تبلیغ تک رای آنهم از تریبونهای عمومی نهایت بخشی نگری خود را به اثبات رساندند. و اکنون نیز بجای حل ریشه ای و عادلانه مساله، از موضع مدعی العموم و در حمایت از یک منطقه خاص که متعلق به آنجاست به بخشی نگری خود ادامه می دهد. آیا این امر اهانت آشکار به سایر موکلینی نیست که در ممقان فارغ از هرگونه تعصبات منطقه ای و قومی به این فرد رای داده اند. ایا مردم باید دم خروس را باور کنند یا قسم حضرت ابوالفضل را؟ و البته دم خروس بد جوری بیرون زده است.!! همین مردم نجیب و شریف و با غیرت ممقان بر اساس پیشینه درخشان و سابقه مدنیت خود،سالیان سال است که در برابر زیاده خواهی های عده ای خاص!!به قانون رجوع کرده و از مجاری رسمی مطالبات خودشان را پیگیری کرده اند.اما با کمال تاسف برخی اوقات امر بر بعضی از مسئولان مشتبه شده و خیال کرده اند که مردم رعیت آنها هستند که وظیفه ای جز تمکین از دستورات و تصمیمات خام و ناپخته انها ندارند. ولی زهی خیال واهی و باطلی! این مردم بنا به فرمایش حضرت امام خمینی (ره) ولی نعمت مسئولان هستند و مسئولین در نظام جمهوری اسلامی نوکر مردمند چرا که اگر مردمی در کار نباشد جایگاه انها به پشیزی نخواهد ارزید. در ضمن این حق بر ممقانی های محترم محفوظ است که در ازای بداخلاقی برخی مسئولان برای باز پس گیری رای خودشان اقدام کنند.
ما اهالی غیور وسخت کوش ممقان فقط وفقط الحاق به تبریز میخواهیم والسلام
از مردم شهید پرور و متعصب ممقان که از حق شرعی و قانونی خود دفاع کردند ، به خود می بالیم و تشکر می کنیم . علی الخصوص از آقایان حاج غلامحسین لطیفی و رحیم رحیمی که دفاع جانانه ای از حق مردم ممقان نموده اند و از حق شرعی و قانونی ممقان دفاع کرده اند و به خوبی تجمعات مردمی را مدیریت کردند تا خدای ناخواسته خون یک مسلمان ریخته نشود و کسی زخمی نگرددو تجمعات با آرامش برگزار گردد، تقدیر و تشکر می نمائیم . و اعلام می نمائیم نام شهرک شهید سلیمی ممقان ، نام شرعی و قانونی می باشد که هیچ شخص حقیقی و حقوقی نمی تواند این حق را از ما بگیرد.
این حق مسلم ممقانیان سخت کوش وباغیرت می باشد
آقای لطیفی رو مردم انتخاب کرده بودند که حرفشونو به گوش مسئولین برسونن .
با سلام به نظر من این کار ممقانی ها کاملا غیر قانونی و مخل امنیت ملی است . استفاده از نام یا عکس شهدا در راستای اهداف غیر قانونی و در جهت قانونی نشان دادن این عمل می باشد که مطمنا شان این شهدا بیشتر از این حرف هاست
آخه اول ببین تبریز شما رو میخواد یا نه ؟نه آقا جون تبریز نمیخواد شما ملحق شین به اون
شما وکیل وصی تبریزی شما چیکارشی که بخوای تبریز نمی خواد که ممقان جزو بخش تبریز بشود در ضمن مردم ممقان می خواهد
اصلا نظرشما برای ما مهم نیست همان طوری که شهدا جانشان را فدای کشورشان کردند وسربلندی برای ما به ارمغان اوردند افتخاری بزرگ افریدند ولازم هست هرجا که حرفی از دفاع خاک و میهن هست باید یادشان را گرامی بداریم واین جزارزش دادن به خون شهدا نیست لازم بذکر است ممقانیان همیشه به شهیدانشان افتخار میکنند نامت بلند باد ای شهرمن ممقان
مگر ممقانیان جنایت کردند که محاکمه بشوندیاموجب پیگردقانونی قرار بگیرند جرمشان این است که دوست دار نامشان هستند به یاری خداوند دراولین فرصت بدست امده خبر الحاق به تبریز ممقان باشهرک صنعتی شهیدسلیمی ممقان باعث دق کردن خیلی از بد خواهانش میشود درپایان تشکر ویزه دارم ازتمامی همشهریانم ممقانی ها که درنصب تابلوی شهرک شهید سلیمی ممقان با اقتدار کامل ایستادند تا به حق مسلم شان رسیدند
ممقان با اینهمه ثروت عظیمی که داره همه منتش و میکشند یادتان باشه اگه تبریز در ایران شهر اولین ها باشه ممقان هم در استان اولین شهره بزرگترین صادر کننده نیست که هست اولین شهر استانه که نرخ بیکاری صفر ومفهوم نداره کجای ایران همچین شهری سراغ داری برابر جمعیتش دانشجو داشته باشه و . . . . الا ماشااله حالا دیدی منت هچی شهری را باید کشید ممقان در یک کلام دیارخوبان
تبریز از خداشه ممقان به شهرستان تبریز ملحق بشه .چون مراغه به زودی تبدیل به استان میشه و تبریز نمیخواد به همین راحتی شهرک شهید سلیمی ممقان و دانشگاه آذربایجان رو از دست بده .( از ممقان به بعد حوزه استحفاظی استان آذربایجان شرقی و از پل گوگان به بعد استان مراغه )
ماممقانیها برای الحاق به تبریز امادگی کامل خودرا اعلام میکنیم مابا نصب تابلوی شهرک شهید سلیمی ممقان ثابت کردیم که ما میتوانیم
باسلام قابل توجه بعضی از مسولان و شهروندان اذرشهری اگه شما شهرک شهید سلیمی ممقان ما رو قبول ندارید ما هم از بیخ و بن از این به بعد شهرستان ده خرقان را نمی شناسیم جایی که تبریز هست اصلا ده خرقان چرا تبریز هم امکانات بیشتری دارد هم از نظر فرهنگ بالاتر از شما هستند ما چیزی جز این نمیخواهیم وسلام به اصطلاح جایی که اب هست تیمم چرا جایی که تبریز هست ده خرقان چرا یاشاسین تامام ماماقان نیلری
مال بد بیخ ریش صاحبش اولا هرکجا برین ازنظر قانونی شما از شهرستان اذرشهر جدا نخواهین شد ذوما اکه همون روزی که را رو بستین و غیرقانونی بخش شدین باید باهاتون برخورد میشد که اینقدر پررو نمیشدین و میفهمیدین که برا هرکاری راهی هست سوما اقا برین همون تبریز برا اذرشهرم بهتره یه نگاه به خسروشهر بکنین ببینین ازاسکو جداشد رفت تبریز الان سیستم اداریش همه ازش مینالن البته ماهم میخوایم که این طقل بد رو ارخودمون ذور کنیم شنیدم دکتر فرهنک قول داده بهتون مشکلتون رو حل کنه خداروشکرکه ایشون هم چهره واقعیشونو بالخره به مرئم شهیدپرور ارزشهر نشون دادن که خیانت اصلی از طرف اون خائن است جرات دارین و راست میگین تایید کن تاهمه این پیامو ببینن
من متاسفم چراپاي شهدارو ميكشيدوسط ازاسمشون سواستفاده ميكنيد
در جواب طرفدار ولایت باید عرض کنم که آقای دکتر فرهنگی طرفدار هیچ قشر یا شهری نیست و فقط میخواد حق را به حقدار بدهد همین
بسم رب الشهدا والصدیقین سلام ماماقانا سلام ائلرره سلام کوشن بوستانلارا گوللره سلام اوتایانان قابار اللره سلام ماماقانا سلام ائلرره منی زمان ایری سالدی ائلیمدن ایری دوشدوم وطنیمنن ائلیمنن ای ماماقان بیر گوش اولوپ اوچایدیم بو غربت دروازاسین آچایدیم وطن ترانه سین چاااااااااااالین آغلییم توپراقینی وئر یاراما باغلییم باعرض سلام و خسته نباشید خدمت همه ی خوانندگان و نویسندگان عزیز بنده ی حقیر با مطالعه ی یکا یک متن ها بر خود وظیفه ی شرعی و قانونی دانستم تا به نمایندگی از طرف همه ی اهالی غیور و شهید پرور و متدین شهر لاله ها74 لاله ی در خون غلطیده ی خود بخش و 5 لاله ی گمنام فرزند روح الله اعلام کنم : که ما اهالی ممقان آماده ایم تا تعداد شهیدانی را که در راه وطن کشته شده اند را به 7400 و یا بیشتربرسانیم زیرا که وطن اول ما ایران عزیز و تا ابد پاینده و وطن واقعی ما ممقان است ما اعلام می داریم که اگر ماجرای تابلو را تمام نکنید ما نیز دست نخواهیم کشید وتکه تکه ی وطنمان را از غاصبان باز پس گرفته و از دانشگاه تربیت معلم آذربایجان شروع کرده و در سه راهی گوگان که در سال های دور دست جزو ممقان بوده و شهر ممقان با شهر تاریخی و زیبای گوگان هم مرز بوده را باز پس گرفته و دوباره با ازاد مردان گو گان هم مرز خواهیم شد....... ***** عزیزانی که حوصله یا وقت قرائت متن بالا را ندارند بدانند که ما جان بر کفان از حق خود نگذشته و تکه ای از وطن مادریمان رابه هیچ عنوان به بیگانه باااااااااااااااااااااج نمی دهیم . با آرزوی توفیف روز افزون برای ممقان وممقانیان والسلام وعلیکم امضا MAMAGANIAN
نام أصلي شهرك سليمي كه در نامه هاي إداري إز تهران نواشته مي شود شهرك صنعتي تبريز شماره ٢ است آدرس تبريز كيلومتر ٣٥ جاده آذرشهر روبروي ممقان است روي زمين هاي درجه ٣ إز لحاظ كشاورزي و شوره زار ممقان كه قبلا تملك شده احداث شده و هيچ زميني مجاني گرفته نشده بانك هاي شهر ممقان به صورت إيجاد باجه در حال خدمات رساني هستند مخابرات وابسته به ممقان - داراىي و بيمه و أداره برق اصلي زير نظر آذر شهر - دفتر مركزي شهرك واقع در تبريز ٩٠٪ سرمايه گذاران إز تبريز بيشتر كارگران إز ايلخچي و مسير تبريز اين شهرك متعلق به كل كشور و مردم آذربايجان مي باشد و به هيچ روستايي و يا قومي وابسته نيست و در آخر آقايان گلابي و ساعقي و ... پسوند ممقان در آخر نام سليمي چه باشد و چه نباشد چه حسني و يا سودي براي شما و شهر ممقان دارد كه مردم را تحريك مي كنيد و يا جاده را مي بنديد و ماشيها را با سنگ تهديد مي كنيد
پسوند ممقان چه مذيتي دارد كه اين همه اسرار مي كند كه در آخر نام سليمي باشد
آقايانيكه حودتان را ( به ظاهر ) سرمايه گذار و ناشناس معرفي كرده ايد پسوند ممقان چه مذمت و ضرري دارد كه شما اين همه از ذكر حقيقت ( ممقان ) واهمه داريد؟؟؟؟؟!!!!!!!!
درجواب اقای اصل ممقانی بگم که ممقان روزگاری با چین و ازطرفی با کعبه هم مرز بود برو بشین سرجات ممقان که تا چندروز قبل یه روستا بیشتر نبود ماجرای تابلو هم حل شد دادگاه حکم قلع و قمع تابلو رو داده که به همین زودی اجرا میشه
آقای سرمایه گذار آقایان گلابی و صایقی مثل همه مردم ممقان خواستار اجرای عدالت و دادن حق به حق دار است نه چیز دیگه.
شهرك سليمي بره ممقانه.....بگو خب
متاسفم. می دونید مشکل ما اذربایجانی ها چی هست؟!! مشکل ما اینه که با خودمون مشکل داریم به خاطر همین هیچ وقت پیشرفت نخواهیم کرد . بجای اینکه یکی بشیم و رقابت کنیم داریم از هم دیگه جدا میشیم تا نفاقت کنیم. متاسفم برای کوتاه فکری ممقانی ها. من خودم اذرشهری هستم و هیچ تعصبی هم ندارم فقط متاسفم برا اینکه نمی دونیم داریم چه نفاقی ایجاد میکنیم بین خودمون. البته هدف اصلی فارس ها هم اینه که نفاق ما رو تماشا کنند که بحمد الله به لطف ممقانی ها دارن می بینن اخه من نمی دونم کجای شهرک سلیمی نوشته بود شهرک سلیمی اذرشهر،؟؟؟ که الان تابلو زدین ممقان !!!! شهرک سلیمی با افتخار تمام مال اذربایجان بود مال خاک اذربایجان تو رو خدا کمی فکر کنید شاید بفهمید اینو بازم متاسفم برا خودمون
تمامی کارگران و مدیران ودسدنکاران ممقانی بوده ودر خاک ممقان است وتمام اب برق گاز برای ممقان است و پیر مردان پیر زنان 80ساله با عکس جوانی 25ساله ی شهید امده بودند......یاشاسین ممقان
من من هم با شما موافقم .ولی فکر کنید ببینید این نفاق ممقان واذرشهر را کی کاشت قبلا دعوایی بین ممقان واذرشهر بود .اگر واقعا در شهرک شما حقی دارید ما هم در تمامی امکانات اذرشهر حق داریم یاشاسین ممقان
هیچ وقت حق پایمال نمیشود ممقان بالاخره به حقش میرسد اذرشهر با پارتی بازی میخواهد شهرک رو ازمون بگیره ولی به کمک خدا و شهیدان و ائمه نمیزاریم حق پایمال بشه شهرک فقط مختص ممقان هست و تا این سال به مردم ممقان ظلم شده تا کی سکوت کنیم بس است
ایا با شهرستان شدن روستا هایی همچون هوراند .خمارلو. مهربان .ترکمنچای این حق خسرو شهر .ایلخچی و گوگان نیست شهرستان شوند
بهنظرمن این ملک مال ممقانی هاست وحق دارنداسم شهرشون رادر ورودی شهرک سلیمی ممقان ببینند
به نظر بنده اگه نامش شهرک صنعتی شهید سلیمی آذربایجان باشه از همه بهتره چون هرچیباشه این شهرک افتخار آذربایجان هستش
با سلام خدمت دوستان عزیزم من کاری به حرفای فلان ارگان یا آقای ایکس ندارم فقط اومدم یه حرفی رو بگم که شاید تا حالا گفته نشده یا بی تفاوت از کنارش رد شدیم من خودم از نزدیک همه قضایا رو می دیدم و ایکاش یه دوربین پیشم بود تا اون عکسای ناب رو می گرفتم سوای از هر گونه تعصب زادگاهی خودم که ممقانی ام باید بگم که : حق طلبی و وطن پرستی شهرک شهید سلیمی ممقان رو اونجا دیدم که مادر شهید نوجوان "علیرضا خیاطی" با اون سن و سال و قامت خمیده اش از صبح تا عصر انقدر سر خیابون شهرک نشست که دینش رو ادا کنه! "شهید علیرضا خیاطی" : آفرین به مادر پیرت عکس تورو به گواهی آورده! مادر پیرش می گفت :"پسر شهیدم با اینکه نوجوان شهید شد ولی با اون سن و سال کمش تو همین زمینای شهرک گندم کاشته بود". یادم میافته خداییش بغضم می شکنه! قضاوت با خودتان ولی خدا همین نزدیکیه! علی یارتون...یا حق!
با سلام مردم بزرگوار آذرشهر و ممقان آگاه باشید که این تفرقه افکنی کار دشمنان شهرتان میباشد که میخواهند با بر هم زدن روابط دو شهر سودجویی کنند که متاسفانه به خاطر عدم بصیرت طرفین این اتفاق ناگوار افتاده است... اگر اتحادتونو حفظ میکردین الان از خیلی از شهرستان ها جلو بودین مخصوصا که شما به خاطر موقعیت جغرافیتان در منطقه حساسی قرار دارین ولی حیف که پشت قضیه رو نمیبینین...

افزودن دیدگاه