آب و هوای آنلاین

تبریز بیدار - آب و هوای آنلاین شهرهای ایران

نظرخواهی

اصلی ترین مطالبه هواداران تراکتور سازی چیست؟

كد لوگوي تبریز بیدار

تازه های سایت

کد خبر: 4460
تاریخ انتشار : 02:38:30 // 02-03-1394
تبریز بیدار: رییس انجمن آسم و آلرژی ایران: مردم باید بدانند كه زالو درمانی، بادكش درمانی و استخدوس هندی، از راهكار درمان بیماری آلرژی نیست.

به گزارش خبرنگاراجتماعی ایرنا، دكتر 'محمد قراقوزلو' در همایش آسم و آلرژی كه در مجتمع فرهنگی ورزشی انقلاب تهران برگزار شد، افزود: مردم باید آگاه باشند كه حتی كلینیكهایی كه زالو درمانی، بادكش درمانی و استخدوس هندی را انجام می دهند، تاثیری در درمان آلرژی ندارد.

وی بابیان اینكه متاسفانه برخی افراد سودجو از طریق این كارها، كسب درآمد می‌كنند، ‌گفت: آلرژی یا حساسیت یك واكنش غیرعادی و افزایش یافته از طرف دستگاه ایمنی بدن است كه در مقابل مواد بی ضرر مانند علف، موادغذایی، حیوانات خانگی و حشرات، واكنش نشان می دهد.

وی ادامه داد: هر چند كه تورم، خارش، كهیر زدن و دیگر واكنش های آلرژی منجر به مرگ انسان نمی شود اما نمونه هایی مشاهده شده كه یك مورد از این ها، نیش زنبوری بود كه آشپز دانشگاه علوم پزشكی تهران را سال های گذشته از پای درآورد.

قراقوزلو با بیان اینكه تا 50 سال قبل بیماری هایی مانند كزاز، سرخك، سل، جذام و بیماری هایی عفونی مردم را تهدید می كرد،‌گفت: این در حالی است كه با حذف بسیاری از بیماری ها و توسعه صنعت و تكنولوژی شاهد هستیم كه آلرژی از 10 درصد به 25 درصد در جهان افزایش یافته است.

وی با بیان اینكه عفونت ها، استرس و اضطراب، خستگی از كار، آلودگی هوا و دود و بو موجب ایجاد آلرژی و تحریك آلرژی در افراد می شود، ‌افزود: متاسفانه تهران و اهواز و كرج سه شهر نخست آلوده جهان هستند و همین موجب شده تا این بیماری ها تشدید شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران با بیان اینكه یكی از دلایل ایجاد آلرژی، ارثی بودن این بیماری است گفت: همچنین یكی دیگر از عوامل آن ورود ماده حساسیت زا در بدن است اما بیماری آلرژی مسری نیست.

12 اردیبهشت ماه ‌روز جهانی آسم نامگذاری شده است.

افزودن دیدگاه