صفحه اصلی یادداشت

 • طنز/

  عاقبت دکتر هم به دولت قبل پیوست علی برکت الله!

  امیدواریم که جناب شهرتی فر بزرگوار، تقصیر مشکلات این معاونت را به گردن مبارک دکتر شبستری که همانا دولت قبل محسوب میشن نندازن که آن وقت چه شود! چه بشه اگه جناب شهرتی فر مشکلات این معاونت رو تقصیر دولت قبل بندازن که اونوقت چهره و جمال جناب شبستری دیدنی تر خواهد شد! دکتری که عاقبت به دولت قبل پیوست... علی برکت الله

 • در چرایی حملات دشمن به سبزپوشان محبوب جامعه؛

  چرا اگر سپاه نبود کشور نبود؟!

  لباس سپاه را مقدس ترین جامه می دانم چرا که واقعا " اگر سپاه نبود کشور هم نبود " عافیت طلبان دو جناح و مزدوران معامله گر آیا می توانستند لحظاتی را در بیابانهای گرم و خشک جنوب و سرمای دهشتناک غرب برای ملت سر کنند.

 • یادداشت عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز؛

  نگرانی شهروندان تبریزی و لزوم پرهیز از آفت سیاست زدگی و اقدامات غیرتخصصی در شورا

  کمتر از سه ماه به آغاز سال 2018 باقی مانده و وجود اختلافات سیاسی و احیاناً کدورت های سابق بین اعضای محترم شورای شهر تبریز راه را برای جذب درآمدهای بسیار هنگفت که پیامد انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام است، بسته نگاه داشته است.

 • در حاشیه امضای صورت‌جلسه و انتخاب شهرداری مردمی، نه سیاسی؛

  دود سفید از بام عمارت ساعت بلند شد!

  رأی مستقل دو عضو به نفع شهین باهر و همراهی 5 نفر عضو مستقل دیگر، زمینه‌ساز بروز جریانی وحدت‌آفرین در شورا و بالا رفتن دود سفید از فراز بام عمارت ساعت، به زعم بسیاری آغازی بر افتادن شهر تبریز در مسیر توسعه شهری و تخصص گرایی در شهرداری است.

 • پرسش امروز مردم تبریز؛

  تبریز ۲۰۱۸ در دوراهی آبروریزی یا افتخارآفرینی؟!

  در مصاحبه ها و اخبار منتشره که خبر از جایگاه فراملی رویداد تبریز ۲۰۱۸ بعنوان پایتخت گردشگردی کشورهای اسلامی داده می شود و باز جای سوال است، مقامات بلند پایه کشور و هئیت محترم دولت در حمایت از رویدادی به وسعت کشورهای اسلامی کدام منابع و ردیف بودجه ای را مصوب و اختصاص داده و در اختیار مجموعه های متولی تبریز ۲۰۱۸ گذاشته اند؟

 • در حاشیه استدلالات حقوقی برای لغو انتخاب شهردار تبریز؛

  نصف به علاوه یک در اعداد فرد چند می شود؟

  به نظر می رسد در شرایط فعلی مطرح کردن این موضوع آن هم از زبان عضو شورای شهری که خود نیز در جلسه انتخاب شهردار حضور داشته جز فرافکنی چیز دیگری نمی تواند باشد.چرا که عضو شورای مذکور در رای گیری شرکت کرده ولی تا به حال صورت جلسه را امضا نکرده و بیانیه خود را پس از دو هفته منتشر کرده است.

 • درباره نوحه ترکی؛

  اوج زیبایی در عین تکرار و کتمان!

  مداحان آذربایجانی کارکرد نماد و نشانه را به خوبی شناخته‌اند و اجازه نمی دهند گیرنده های حسی مخاطب، به فاجعه عادت کند و سال به سال آستانه ی تحریکش بالا رود؛ تا روزی نرسد که به هیچ پیامی جز تجربه عینی فاجعه، نتوان او را تحریک کرد!

 • بیایید تاریخ را آزمون بدهیم...

  حسین دردانه خدا

  کدامین سردار حکومت ظلم است که سحرگاهان به فرمان جور، راه بر کاروانی آزاده می بندد، و سحرگاهی دیگر در قفای رهبر کاروان به نماز می ایستد و فردا روز، جانباختهٔ همان مردی می شود که تا دیروز طغیانگرش می نامید و به فتوای شیوخ کوفه و شام، خونش حلال بود؟!...

 • مصلحتی که بر ضد اصالت انقلاب است!

  عدالتِ فرعی و وحدت ملی؟

  استحالۀ معرفتی سال‌های اخیر را تکنوکرات‌های بُزدل رقم زدند. آنها با تعلیق و تعطیل و انحلال تمام سازوکارهای امتحان‌پس‌دادۀ انقلاب اسلامی در جهت تحقق عدالت، نسخه‌هایِ تبعیض‌آفرینِ توسعه‌محور را پیش نهادند. و امروز میوۀ فاسد چنین نسخه‌هایی در کنار و گوشۀ کشور، دارد روی زمین می‌ریزد!

 • یادداشت/

  دورهمی‌های ميليونی خشونت جنسی!

  همين الان که مي خواهيد اين صفحه را ورق بزنيد، نويسنده در حال احتضار روي تخت بيمارستاني در حال ختم بارداري اش است. قلب جنين در زمان باروري و سلامت جسمي مادر، در کشوري که خود را مدافع و موظف به افزايش جمعيت مي داند، به دليل شرايط اجتماعي رقت انگيز، از کار افتاده و يک مادر بايد با حق طبيعي و انساني خود، خداحافظي کند.

 • یادداشت روز تبریزبیدار درباره ماه محرم؛

  محتاج یک نگاه شما!

  آقا جان وقتی می گوییم لبَّیک یا حسین، یعنی ارزش های اسلام را که شما، خانواده و یاران تان فدای آنها شدید را از ته قلب باور کرده و به آنها عمل کنیم...

 • در نقد توهین های مکرر به دو عضو شورای شهر تبریز؛

  احیای پروپاگاندای موهن راستگوئیسم؛ از تهران تا تبریز!

  اگر مسعودی ریحان و نیکوخصلت به تعبیر یکی از اعضای لیست امید شورا "خیانت" کردند، آیا این این فرد می تواند این اصطلاح را برای کسانی که اصلاح طلبانی همچون الموسوی و مولوی را حذف کرده و به سمت یک گزینه اصولگرا(به تعبیر خودشان) رفتند، استفاده کرده و آنان را خائن بنامد؟!!

 • آغاز راه سخت مرگ...

  اتفاق آشنا ولی غریب!

  تصور این لحظه ها ترس آور است چه برسد که واقعاً در آن موقعیت باشی... برای همین توصیه شده است در ساعتهای اولیه بعد تدفین، میت را تنها نگذارند و بر سر قبرش حضور داشته باشند و با خواندن قرآن آرامشی برایش فراهم آورند.

 • نفع همه در چیست؟

  تثبیت آرامش و دوری از رفتارهای تند درمان التهاب اقتصادی استان

  استان ما علیرغم تلاش فراوان با التهاب های اقتصادی مواجه است. لازمه درمان این‌التهاب ها، تثبیت آرامش و سکینه و دوری از رفتارهای تند و تنش زاست.

 • لیست امید و سبد آرا شهین باهر؛

  آیا مدعیان آزاد اندیشی راستگوها را این بار تحمل می کنند؟!

  در این شرایط حساس کنونی که شهر تبریز در آستانه واقعه تبریز2018 قرار دارد پرهیز از حاشیه سازی و حرکت برای حل مشکلات بیش از همه ضروری به نظر می رسد بنابر این این شرایط برای مدعیان آزاد اندیشی آزمونی بزرگی است تا عیار آنها در میان مردم مشخص شود و نباید فراموش کنند هر حرکتی بر خلاف آن خاظرات تلخ شورای اول تهران و شورای دوم تبریز را دوباره به وجود خواهد آورد.

 • در نقد سبک زندگی بخشی از جوانان جامعه؛

  حزب اللهی های فئودال

  با این سیاق در زیست فکری دختر خانواده ، ازدواج مسیری است برای رسیدن به پسری خوش تیپ مذهبی است که با ماشین شخصی به نماز جمعه می روند و زندگی خود را در آپارتمان ۹۰ متری شخصی تشکیل می دهند.

 • از روایت شادی روحانی تا نگرانی لاریجانی؛

  یک دریاچه و دو نگاه!

  رئیس قوه مجریه از تثبیت دریاچه و شادی ملت می گوید از سوی دیگر رئیس مجلس، شرایط نگین آذربایجان را صحنه درد آور میخواند.

 • شهر را به چه کسی بسپاریم؟

  شهردار برای شهرسازی یا سیاسی‌کاری؟!

  اگر تبریز را ۲۰۱۸ می خواهیم و شورا را شورای کار و اگر نمی خواهیم چهارسال دیگر افسوس فرصت های مدیریتیِ از دست رفته را بخوریم و مقاله در آسیب شناسی این فرصت ها بنویسیم شهرداری را انتخاب کنیم که تخصصش شهر است نه فقط لابی های سیاسی بدون در نظر گرفتن مصالح و منافع شهر‌

 • نوشتن از بی کسی سخت است..

  روهینگا؛ گرفتار میانِ مارِ بودا!

  در وصف غم مسلمانان میانمار چه بگویم که اشک های زنان، بچه ها و حتی مردان میانماری در روایت ظلم هایی که بر آنان وارد شده، رشته کلام را از دستم می گیرد و تنها تصویر زیبای چشمان پسر کوچک میانماری که نظاره گر اشک های اعضای خانواده اش بود، در ذهنم نقش می بندد...

 • آیا مردم تبریز، شهدا را دوست نمی‌دارند؟!

  جنگجو را از دست دادیم!

  آیا مردم تبریز، شهدا را دوست نمی‌دارند؟ قطعاً چنین نیست. پس ماجرا چیست؟

 • میم مثل مادر؛

  از محسن تا حسن یک میم فاصله بود...

  از آن محسن تا این حسن یک میم فاصله بود که حسن آن میم را هم با خود برد.

 • افشاگری بلای جان اعتماد؛

  هرچه بگندد نمکش می زنند

  همه ما انسانها غم ها و گرفتاری هایی در زندگی داریم؛ مصائبی که هر انسان خداترس و دلرحمی محال است از شنیدن آنها خوشحال شود! چه برسد که به بی رحمانه ترین روش حتی مورد سوء استفاده قرار بگیرد!

 • از استانداران سیاسی- امنیتی تا تکنوکرات- صنعتی؛

  نیاز امروز آذربایجان چگونه استانداری است؟

  با توجه به وضعیت فعلی اقتصادی کشور به ویژه در فضاپسابرجام به نظر می رسد تغییر رویکرد در وزارت کشور در انتخاب استانداران و به دور بودن از لابی های جناح های مختلف امری مهم و ضروری باشد.

 • راهی که چمران و حاج عباس برای جنگجو و حججی ساختند؛

  گهواره هایی که جنگجو می سازد

  خدا با دل ما سروکار دارد نه با عقل معاشمان پس همین شد که نوای دل مردم آذربایجان را شنید و خبری برایمان فرستاد به اندازه 34 سال دلتنگی! خبری از قاسم آذربایجانی خمینی.

 • واکنش فعال دانشجویی به اظهارات بهشتی در جلسه شورای شهر تبریز؛

  شما و همفکرانتان که فقط نگاه ابزاری به مردم دارید

  متین منتظمی دبیر کل سابق و عضو فعلی اتحادیه مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان کشور در یادداشتی که به تحریریه تبریزبیدار ارسال کرده است به سخنان امروز محمد باقر بهشتی عضو شورای شهر تبریز که اظهار داشته «چرا باید ملاقات مردمی برگزار کنیم؟ وظیفه شورا ملاقات مردمی نیست! ملاقات مردمی در کجای قانون است که شما از آن حرف می‌زنید؟" واکنش نشان داده است.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

آخرین اخبار