صفحه اصلی یادداشت

 • نقشی که فراموش کرده ایم؛

  لزوم بازگشت جایگاه «مسجد» به محور تحولات اجتماعی

  باید بررسی کرد و دقت نظر داشت که آیا مساجد در دوران فعلی، توانسته اند محور تحولات اجتماعی باشند یا نه؟ آیا توانسته اند موثر در ابعاد گوناگون محلی، شهری، ملی و بین المللی شوند یا نه؟ آیا توانسته اند در مسیر جذب «مسجدی»، موفق عمل نمایند و در نتیجه، از آسیب های اجتماعی بکاهند یا نه؟

 • عادتی که به رفتار تبدیل شده است؛

  رفتارشناسی «بلاک» در فضای مجازی

  اغلب آنها به عنوان امری بدیهی و طبیعی در روابط مجازیشان از بلاک کردن نام می برند. به نظر می رسد این عمل کم کم تبدیل به امری رایج و یک سنت رفتاری فراگیر در روابط مجازی مردم شده است. الگویی که بر توسعه یافتگی شخصیت فرد و نهایتا جامعه ایران تاثیرات عمیق دارد.

 • اندر احولات این روزهای شورای شهر تبریز؛

  شیر بی یال و دم و شکم در شورای شهر تبریز چه می کند؟

  واقعا این چه سو تدبیری است که در جریانات سیاسی جاری و ساری است و چپ و راست هم نمی شناسد و تا تق و توقی بهم می خورد فکر می کنند شده اند دایه مهربان تر از مادر و تعیین تکلیف کردن بلد می شوند؟

 • تبریز در آستانه آغاز به کار مدیریت جدید شهری؛

  شورای پنجم تبریز و شکاف‌های اجتماعی!

  عمده مهاجرین شهری با دارا بودن کمترین امکانات اقتصادی، شکافی اقتصادی ایجاد می کنند که به تبع این شکاف اقتصادی و مالی، نمود آن در عرصه فرهنگی، اجتماعی و زیست دوگانه مردم تبریز در قالب بالاشهر-پایین شهر خود را نشان می‌دهد.

 • پشت پرده اظهارات انتقادی آقای سرمربی؛

  همه ی گلایه های آقا یحیی!

  سرمربی تراکتورسازی در آخرین اظهاراتش کنایه‌هایی به برخی افراد زد که به نظر او باید شرمنده هواداران تبریزی باشند.

 • هوا همچنان بس ناجوانمردانه گرم است...

  دود و آتش؛ قصه ای به بلندای تاریخ

  هوا بس ناجوانمردانه گرم است. تشنگی هلاکم کرده اما نباید خم به ابرو آورم. دشمن حتی به قطره اشک یا صدای ناله‌ای هم راضیست. باید محکم و استوار قدم بردارم؛ نکند دشمن خیال خام کند!

 • وقتی شعارها تو خالی می شود؛

  نمره مردودی برای دولت و فراکسیون ترک زبانان!

  عدم معرفی وزرا از میان آذربایجانی ها نه از جهت سهم خواهی های مذموم قومی قبیله ای حکومت های لویی جرگه بلکه در جهت چرخش مدیران و حضور تمامی ظرفیت های کشور در راستای پیشرفت و آبادنی کشور است و در این میان آذربایجان به عنوان پیش قراول حرکت رو به جلوی ملت ایران همواره توانسته مردان و زنان نخبه معرفی کند.

 • تراکتور و نیاز به آرامشی واقعی؛

  نکته ای که نباید از بازی های تراکتور فراموش کرد

  تراکتورسازان در حالی دومین بازی خود را مقابل پرسپولیس در این فصل واگذار کردند که باز هم یکی از زیباترین نمایش های خود را ارائه کرده و هیچ بازیکنی کمتر از حد و اندازه های خود بازی نکرد.

 • تاملی در ترافیکِ تجربی‌گرایی در دبیرستان‌ها؛

  سونامی پزشکانه!

  تحصیل در رشته‌ی تجربی، مقدمه‌ی پزشک شدن است. نوجوان ما قله‌های ثروت و دارندگی را در این وادی جستجو می‌کند. او می‌خواهد پزشک شود و یک‌شبه رهِ صدساله‌ بپیماید.

 • بوی برد می آید؟!

  پیروز نبرد تبریز کیست؟

  تراکتور این روزها مهیای دیدار حساسی برابر سرخ پوشان تهرانی می شود. بازیکنان جوان تراکتور که در بازی نخست علی رغم شایستگی و انجام بازی خوب در آخرین دقایق و از روی یک ضربه آزاد بازی را واگذار کردند در حالی پای به این دیدار خواهند گذاشت که قطعا انتظار این تا هواداران در کنار تیم مانده و جوانان را تنها نگذارند.

 • تراکتور96 از راه رسید؛

  نگاه کی روش به جوانان بدون ادعای لشکر سرخ

  برخی ها دیار پرشورها را ترک کردند و رفتند و برخی دیگر همچون سینای غیور ماندند تا نشان دهند در روزهای سخت نمی گذارند دلهره و استرسی در دل هوادار باقی بماند.

 • گذر و نظر؛ در حاشیه فیلم «ساعت 5 عصر»:

  شوخی مهران مدیری با مدرنیته ایرانی!

  مهران مدیری علاوه بر اینکه زندگی مدرن را در کشمکش طنز گونه به بازی گرفته است و در عین حال مفاهیم خاص خود را در قالب تصاویر هنری انتقال داده است . طنز فیلم از آرامش خاصی برخوردار است که این ناشی از شخصیت خود مهران مدیری است .

 • اندراحوالات یک تذبذب رسانه ای-سیاسی؛

  امیدواری به شرط چاقو امکان پذیر است!

  شورای شهر و اداره شهر به همراهی رسانه و امیدواری هایش در نهایت به آبادانی منجر می شود نه این گونه که برخی از مدیران رسانه در تبریز که چند صباحی را در اداره شهر تاب نیاورده اند بتوانند به تنهایی معادله ای را ترسیم کنند تا خواسته ها خیالیشان در شهر نمود واقعی به شکل بگیرد.

 • نگاهی به گسل‌های اجتماعی و شکاف‌های تازه در جامعه ایران؛

  زیر پوست جامعه ایران و تبریز چه می گذرد؟

  افتراق‌هایی حاصل از رشد سرمایه‌داری، مصرف‌گرایی، خوی اشرافی گری و... علائمی جدی از بحرانی است که اینک جامعه ایران را درگیر ساخته و خود را در ساحات مختلفی همچون حاشیه نشینان شهری نشان داده است.

 • روایت مینایی شکننده در برابر یک کام‌ران!؟

  شیرین مثل تلخی «رگ خواب!»

  اگر از رگ خواب بگویم ، فیلمی است با ساختار بندی قوی و درون مایه غنی، رگ خواب را باید هم در وجه ساختار و فرم بندی فیلم ، و هم در وجه درون مایه آن بررسی کرد .

 • نامه سرگشاده یک روزنامه نگار به مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان؛

  مدیریت های جزیره ای را به وفاق تبدیل کنید

  آقای مدیرکل در سال اول مدیریتتان نمره خوبی نمی‌گیرید. خواهش می‌کنم این را فقط یک نقد ببینید نه مثل مدیران قبلی اداره‌تان بیافتید پی ریشه‌یابی این که نویسنده که هست و کجایی است و از چه محفلی است.

 • دین و آموزش هاي جنسي ضروری؛

  به نام آتنـــــــــا به كـــــــام 2030

  دلواپسان يونسكو و دماغ سوختگان 2030 كه تا به حال ادعا مي كردند كه در اين سند چيزي از آموزش جنسي وجود ندارد ، به بهانه فاجعه دلخراش آتنا براي اين سند برباد رفته مرموزشان مرثيه سرايي مي كنند.

 • در میان حاشیه های دانشگاه آزاد

  فردای روشن دانشگاه

  روزنامه ای تیتر زده بود -فردای بدون آیت الله- حال باید گفت فردای بدون آیت الله در دست مردی است از جنس خود او و یار روزهای سخت آیت الله، مدیری با سیاست و کارآمد و با کوله باری از تجربه و اندیشه در مباحث علمی و بین المللی.

 • جبهه مقاومت سوریه از نگاهی دیگر؛

  مفت خورها!

  نه از نیروهای کمکی خبری شده و نه از جنگنده های روسیه که قرار بود برای بمباران منطقه بیایند.آب و غذا هم در حال تمام شدنه.افغانی ها،عراقی ها،سوری ها و اصلا همه ما بدجوری نگرانیم که مبادا خط بشکنه و همه اسیر بشیم! اسارت هم یعنی ذبح شدن با لباس نارنجی...!

 • راهبردهای حکومت اسلامی در قبال حجاب؛

  از حجابی که هست تا حجابی که باید باشد

  ، نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضرورتهای باورهای دینی مستلزم برنامه ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است و در این مسیر تقویت باورهای دینی خانواده ها به ویژه والدین، تعمیق باورهای دینی، زمینه سازی جهت ایجاد فضای سالم اجتماعی، افزایش سطح آگاهی ها، اشتغالزایی، همسویی نهادهای حکومت و نظارت از مهم ترین سیاست ها و راهبردهای حکومت اسلامی در ترویج و توسعه عفاف و حجاب در جامعه اسلامی به شمار می آیند.

 • محرومیت تبریز از اختصاص بودجه ملی؛

  مسئول اجرای «تبریز 2018» کیست؟

  بهتر است یک سوزن به خودمان بزنیم و یک جوالدوز به دیگران، چرا نباید رئیس یک سازمان که اتفاقا بر مسند معاونت رئیس جمهوری هم تکیه زده است نتواند دستورات خودش را پیگیری کند و تصمیمات اتخاذ شده در جلسه را به مرحله اجرا برساند؟

 • پشت پرده نقاب آزاد اندیشی اردوغان در ترکیه؛

  چرا «قُدس تی‌و‌ی» تحمل نشد؟

  یک چیز مسلم است: اردوغان به‌شدت احساس ضعف می‌کند و متوجه است که دیگر سیاست فرار به جلو و گردوخاک کردن در قبال ایران کارکرد خود را از دست داده است و تصمیم دارد انتقام خود را از منسوبین به گفتمان انقلاب اسلامی در ترکیه بگیرد.

 • به بهانه پخش سریال خانگی « عاشقانه»؛

  لعاب امروزی بر فیلم فارسی های دهه پنجاه!

  در بیان سیاق فیلم نامه و یا بهتر بگویم تعاقب موضوعی فیلم می توان گفت حالتی پیشرفته و مدرن از فیلم فارسی های دهه پنجاهی است. یعنی اگر سازندگان فیلم فارسی های دهه پنجاهی در این مختصات زمانی فیلم بسازند ای بسا چنین فیلمی از آب درآید.

 • برای قلم و روز قلم؛

  عشق آغاز می ‏شود از تو

  ... و عشق آغاز می‏شود از تو، آن‏گاه که تو آغاز می‏شوی بر شاخسار درخت آگاهی.

 • نقش مدیران دولتی در «تبریز 2018» چیست؟!

  تجویز نسخه «گفتاردرمانی» برای رخداد «تبریز 2018»!

  گفتاردرمانی‌های عمدتاً سیاسی که حاصل انسداد کارآمدی دولت مستقر در عمل به وعده‌های انتخاباتی و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز برای حضور جدی و فعال بخش خصوصی برای حرکت اقتصاد استان و تبریز به سمت خروج از رکود و رشد اقتصادی است، نشان دهنده آینده مبهم و وضعیت ناپایداری برای رخداد «تبریز 2018» است.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • جناب فتح الهی

 • سینا

  هیچکدام از این گزینه ها نیستند....حرکت ایذاییست.....منتظر باشیم......خبری در راه است...

 • حسین

  دوست عزیزی گه فرمودن دکتر قربانیان بهترین گزینه هستش، باید بگم که در زمان مدیریت ایشون تو پست معاونت خدمات شهری، شهر، با یک مشکل اساسی مواجه بود. اونم عدم ثبات مدیریتی لازم برای این سمت بود.

 • خطیبی

  شهرتی فر اصلاح طلب هست و کاربلد

 • آشنا

  آقای نجفی واقعا داره برای این شغل تلاش می کنه

 • صادق

  اگر شهرتی فر قبول بکنه، فک نمی کنم قدر تر از ایشون کسی بین اینها باشه

 • قبول کنید تمام گزینه ها، حتی صادق نجفی در کسوت اداره شهر تبریز نیستند و مثل نجفی در میانه راه کم خواهند آورد. تبریز شهرداری قدرتمند و سیاستمداری کارکشته می خواهد که مغبون شهرداران منطقه و مدیران استانی نشود.

 • کیوان از اردبیل

  باسلام برای تبریز عزیز شهرداری مانند نجفی لازم است. والسلام

 • محمد

  ديروز در محله آباداني مسكن براي نماز مغرب عشا رفتم مسجد. يك نفر غريبه در صف عقب نشسته بود تقريبا چهل ساله ، بدنش بانداژپيچ بود و بطور نشسته نماز مي خواند وسط دو نماز ، معتمد مسجد بلند شد و از مردم پول جمع كرد مي گفت اين آقا مريض است و براي درمان قرار است به شيراز برود مقدار زيادي پول جمع شد و به آن آقا دادند. از نفر بغل دستي پرسيدم اين آقاي مريض را ميشناسيد؟ گفت نه. كسي اور ا نمي شناخت. قبلا" هم مورد مشابه را ديده بودم در مسجد آخر كوي دانشگاه.آنجا هم يك نفر غريبه آمده بود و به معتمد مسجد گفته بود كه مريض است و پول برگشت به شهرش را ندارد آنجا هم كلي پول جمع كردند. راستش اين روش تكدي گري تازه مد شده و دارد رواج پيدا مي كند فرد متكدي با تظاهر به مريضي و بي پولي ، اول به فرد ريش سفيد محل مراجعه مي كند و با دروغ او را فريب مي دهد آن فرد محترم و معتمد محل هم جهت كسب ثواب و رضاي الهي از نمازگران درخواست كمك مي كند مردم هم به اعتماد او كمك مي كنند. اگر اين افراد هر روز حداقل يكصد هزار تومان در عرض يكي دو ساعت گدايي كنند ماهانه 3 ميليون تومان مي شود. كمك به افراد شياد اول از همه ظلم به محتاجان واقعي است كه به خاطر آبرويشان نيازشان را ابراز نمي كنند. در ثاني موسسات خيريه معتبري كه در شهر براي اين قبيل كارها وجود دارد تضعيف مي شوند اين موسسات از افراد تحقيق مي كنند و در حد زيادي هم كمك مي كنند . سوما اين كه چهره شهر را تخريب مي كنند و مروج تكدي گري هستند كه دشمني با خداست. عاقلانه اين است كه اين افراد غريبه و ناآشنا را شناسايي نموده و به مراكز خيريه معرفي نماييم هر كمكي هم داشتيم از كانال موسسات خيريه انجام دهيم نبايد اين شيادان مردم ما را ساده لوح فرض كنند . لطفا در اين مورد گزارش تهيه فرماييد. با تشكر

 • شهروند

  واقعا جای بسی تاسف دارد به مدیریت فوتبال استان که درعرض کمتر از 2ماه امتیاز باشگاه رو به دو نفر واگذار میکند اگر از اول با درایت و منطقی حرکت می کردندو اهلیت رو خوب تشخیص می دادند کار به اینجا نمی کشید.

 • بهترين شهردار دكتر قربانيان و دكتر نوين هستند

 • شهین باهر

 • 358

  بنده هم یک شهروند با نظر علیرضا ورضا موافق هستم فقط مهندس فتح الهی با چندین دوره فعالیت در شهرداری نه نجفی نیروهای شهرداری کار بلد او بودند

 • 657

  علی جان شما مثل اینکه فامیل نجفی هستی اگر دقت کنید از این نفرات معرفی از نجفی قدرتمند است اگر شورا دقت داشته باشد گزینه تغییر را مد نظر قرار دهند

 • جای مند

  به نظر بنده مهندس مولوی . جانباز جنگ تحمیلی .رزمنده جبهه ها . کارشناس شهرسازی . معاون شهید مهدی باکری . بهترین گزینه به نظر بنده برای شهردار تبریز

 • پیروز باشند

 • سليمانئور

 • اخه اصلا شهین باهر و رحیمی نمیتونن شهرداری رو اداره کنند. یکی باید بیاد که مدیران شهرداری ازش حساب ببرن و کار بکنن. سلیمانپور بدون شک اصلح ترینه.در اولویت دوم هم مهندس فتح اللهی.اولویت سوم هم نجفی

 • کیوان

  مدیر توانمندی است سلیمان پور

 • شهاب

  شهین باهر عالیه

آخرین اخبار