صفحه اصلی یادداشت

 • در نقد ظاهربینی انتخاباتی و آینده شهر تبریز؛

  دوگانه تعهد و تخصص چاره‌ساز است!

  سیکل معیوب انتخاب بر اساس چهره فرد و رأی به میزان هزینه‌اش در آرایشگاه زنانه، امری نیست که به‌سادگی از کنار آن بگذریم؛ چراکه یکی از اضلاع مهم دستگیری‌های سال گذشته شورای شهر و شهرداری تبریز نیز با همین روند وارد شورای شهر شد و شد آنچه نباید می‌شد!

 • انداراحولات یک خطای استراتژیک؛

  دولت روحانی و فشار بر تولیدکنندگان داخلی

  در دولت آقای روحانی مشاهده می‌شود که ماليات دريافتي از ٣٨ هزار ميليارد تومان به ١١٠ هزار ميليارد تومان در سال رسيده است و دانستن این موضوع بسیاری از سوالات را در باب چگونگی ورشکست شدن تولیدی های کشور در دولت آقای روحانی، روشن می‌کند.

 • بن بست مدرنیته در کمال گرایی انسان امروز؛

  وقتی دانشمندان پیامبرانی دروغین از آب در آمدند!

  چرا دنیا روز به روز به سمت دلنگرانی های بیشتر پیش میرود؟ چرا روز به روز به تعداد سوالات علمی و تحقیقی او افزوده می گردد؟ و چرا بسیاری از دانشمندان بزرگ معترفند که ابعاد روحی و جسمی انسان چنان بغرنج است که هیچگاه نمیتوان به همه ابعاد وجودی او دست یافت و براستی راز ابطال بسیاری از نظریات علمی دنیای مدرن چیست؟

 • حق گویی شیعه از بغداد تا باکو؛

  امام کاظم (ع) و نسبتی که با شیعیان امروز دارد

  امام هفتم حق گویی ودفاع ازحق که منجربه زندانی شدن آن حضرت درمدت های متوالی شدوحضرت در زندان به شهادت رسیدند.

 • بررسی علل و نحوه پیدایش حاشیه نشینی؛

  حاشیه نشینان شهری یا فراموش شدگان اجتماعی؟!

  یکی از چالش‌های مدیریت شهری کشور در دهه‌های اخیر به ویژه در شهرهای بزرگ، نحوه مواجهه با پدیده حاشیه‌نشینی است که در ادبیات علمی جهان، با عنوان سکونتگاه‌های غیررسمی از آن نام برده می‌شود.

 • برای سبزپوشان انقلابی؛

  شجره ی مبارکه

  سپاه در سالهایی که از تشکیلش گذشته مسیر پر فراز و نشیبی را گذرانده ولی همواره به جرم پاسداری از انقلاب در تیر رس حملات دشمن بوده است چه آن زمان که دولت موقت و بنی صدر اعتقادی به حضور آنان نداشتند و چه امروز که سپاه در مسیر پیشبرد انقلاب چاقو در زیر گلوی فتنه گر زمان اسرائیل نهاده است.

 • در حاشیه یک «ماجرای نیمروز»؛

  جذاب و با خاصیت

  «ماجرای نیمروز» بی‌تفاوت نسبت به ماهیت تروریستی سازمان منافقین نیست. علنی کردن جنایات این سازمان مخوف از مهم‌ترین تاثیرات نمایش این فیلم است؛

 • حاشیه ای که در سیل کام مردم را تلخ تر کرد؛

  فورواردِ تقصیر به کانال مردم!

  حجم قابل توجهی از امکاناتِ نهادهای مختلف برای امداد رسانی پای کار آمد و الحق و الانصاف امداد رسانی علیرغم تبلیغات منفی برخی مغرضین، مطلوب بود. لیکن اظهارات خلاف واقع و فورواردِ تقصیر به کانال مردم، شیرینی خدمت رسانی را تلخ کرد.

 • 72 ساعتِ سرنوشت ساز؛

  سلاح ویرانگر تراکتور مقابل استقلال

  اما مهمترین نکته ای که می تواند ترس و لرز را بر اندام استقلال بنشاند حضور و حمایت هواداران خواهد بود. هرچند سرخ پوشان نتوانستند قهرمان لیگ شوند اما نباید از یاد برد که امید اول قهرمانی در جام حذفی و همچنین نائب قهرمانی لیگ برتر هستند و هواداران نباید در این برهه حساس تیم را در معرکه دیدار با تیمی همچون استقلال تنها بگذارند.

 • مردمی که در اولویت نیستند،مسئولینی که فقط پاس می دهند؛

  چرا حوادث غیرمترقبه به فاجعه تبدیل می شوند؟!

  این تجربه روشن نشان می دهد اگر مسئولینی که امروز از پرداخت تسهیلات بلاعوض و کم بهره سخن می گویند با اندک تدبیری می توانستند همین منابع را خرج بافت های فرسوده و بهبود زیرساخت ها می کردند. همان مسئولینی که با بی تدبیری داغ قطار تبریز-مشهد را بر دل مردم گذاشتند.

 • انتخاباتی ها به فکر باشید

  سیل و زنگ خطر تمرکزگرایی!

  در حالی که شاهد باران کم سابقه و شاید بی سابقه در منطقه آذربایجان بودیم و کم و بیش تمامی شهرهای این خطه دچار تلفات انسانی و مادی شدند، مردم دلخور هستند، دلخور نه از نعمتهای آسمانی، دلخور از اینکه باید خیلی راحت، تلفات بدهند بخاطر نبود امکانات و برنامه ریزهای و سیاستهای پیشگیریانه. مردم خسته اند، خسته از نگاه های تمرکزگرا.

 • مسجد سنگر است اگر بگذارند ...

  مساجد، از ترحیم اموات تا انتخابات

  مساجد عملاً از گردونه‌ی تأثیر در رویداد مهمِ انتخابات شورای شهر خارج شده‌اند‌. آنچنان که این مهمترین نهادِ مردمی در ایران، به بی‌تحرک‌ترین و حاشیه‌ای‌ترین مجموعه‌ی فرآیند انتخابات تبدیل شده‌.

 • نقد و نظر؛

  بازسازی شورای بحران‌زده با دوگانه تخصص_تعهد!

  بارقه‌هایی از کار آمدن شورایی خدمتگزار، متعهد و متخصص در حال نمایان شدن است و پیش‌بینی‌ها برای به‌قدرت رسیدن نیروهای کنشگر در شورای آینده شهر تبریز با 3 ویژگی تعهد، تخصص و خدمتگزاری با رویکرد ایجابی و گفتمان ساز بیش‌ازپیش فزونی یافته است.

 • جریمه و مبارزه ناکارآمد با قاچاق؛

  موانعی که قاچاقچی را جری تر می کند!

  جرمی که کشف شود ولی با آن برخورد قاطع صورت نگیرد، مجرم را جری تر می کند. به نتیجه رسیدن هر چه سریع تر این پرونده ها خود موضوع دیگری است که از چالش های پیش روی قوه قضاییه در این زمینه می باشد.

 • ترویج سکولاریسم به شیوه جدید؛

  روحانیت زدایی از سیاست در لباس روحانیت!

  چنین به نظر میرسد هدف از ترویج سکولاریزم و در حقیقت جداکردن عرصه سیاست از حوزه دین ومتعاقب آن تلاشهایی که برای خارج کردن روحانیت از عرصه سیاست یا کمرنگ کردن حضور آنها صورت میگرد هدفی جز تبدیل نظام حکومتی اسلامی به یک نظامی که اسلام و دستورات آن در اداره کشور نقشی نداشته باشد، ندارد زیرا در این صورت دشمن آسانتر میتواند به اهداف خود دست یابد و آرزوهای خودرا جامه عمل بپوشاند.

 • حاشیه ای که باید به متن بیاید؛

  سهم تقریبا هیچ باغ معروف مایه شرمندگی مسئولان؟!

  سهم منطقه باغ معروف از آبادانی تقریبا هیچ است، سهم ساکنانش از معاش اولیه باز هم، تقریبا هیچ!

 • در نقد سرایت یک بیماری سیاسی به عمق جامعه؛

  انتخابات و اپیدمی آدم­های تمام شده!

  یک نیم نگاه به روزمرگی زندگی کافیست تا برخی وجوه مشترک را در میان انسان­ها شناسایی کرد. یکی از اشتراکات زندگی روزمره "آدم­های تمام" شده ­اند.

 • در حاشیه سفر آخوندی به آذربایجان شرقی؛

  دورهمی وزیر راه در تبریز!

  وزیر راه دیروز به تبریز آمد این بار مخفی و بی سر صدا نه! بلکه با کوله باری از رای اعتماد سیاسی و پشت پرده ای! با کارنامه ای پر از پاسخگویی و احترام به مخاطبان که نمونه اش را در فرودگاه امام خمینی و حیاط پاستور دیدیم. وزیر دیروز به تبریز آمد برای افتتاح و کلنگ زنی چند طرح. برای کلنگ زنی طرحهایی که رئیس جمهور و معاونش هم آن را بر زمین زده بودند.

 • در نقد سهم خواهی نمایندگان مجلس از انتخابات شورای شهر؛

  یک سر و هزار سودای فتح پارلمان محلی توسط بهارستانی‌ها!

  باید از این جلوس کنندگان بر کرسی سبز پارلمان ملی، پرسید که حداقل پس از ۱۰ ماه از آغاز نمایندگی خود چه اقدام و تصمیم عمده‌ای برای حوزه انتخابیه خود انجام داده‌اید که این بار آستین‌ها را برای فتح کرسی قهوه‌ای پارلمان محلی بالا زده‌اید؟!

 • اندراحولات پاسخگویی وزرای دولت روحانی؛

  چرا این بار جای نگرانی است؟!

  ای کاش آقایان یادشان باشد مسئول هستند یعنی کسی که باید پاسخگوی سوالات باشند و کار خبرنگار سوال پرسیدن است.

 • تحلیلی بر انتخابات پارلمانی دوم آوریل ارمنستان؛

  پیروزی سرکیسیان و تاثیر آن بر مذکرات قره باغ

  نکته مهم در سیاست خارجی ارمنستان مذاکرات مربوط به مناقشه قره باغ کوهستانی است. همان طور که ادوارد نعلبندیان، وزیر امور خارجه ارمنستان اخیرا گفته است ارامنه اراضی اشغالی آذربایجان را به هیچ عنوان پس نخواهند داد و به نظر می رسد که ارمنستان در مذاکرات بعدی با آذربایجان حتی عقب نشینی از مناطق اطراف قره باغ کوهستانی را هم نپذیرد.

 • سرگردان میان شاخصها و اشخاص؛

  انتخابات و هواداری فوتبالی!

  انتخابات نیز از یک منظر شبیه هواداری فوتبال است. انرژی مردم تا زمان مشخص شدن ترکیب کاندیداها مصروف پیش بینی ها و تحلیل هایی می شود که هنگام مشخص شدن نامزدهای نهایی، تازه معلوم می شود بخش عظیمی از این گمانه زنی ها هیچ سود و نتیجه ای نداشته است.

 • نگاهی گذرا به دلایل و تبار حضور کاندیداها در انتخابات شورا؛

  به مناطق رأی آور می‌رویم؛ دربست ... آباد!

  عمده آرای تأثیرگذار انتخابات شوراهای شهر در تبریز در ادوار گذشته در مناطق 1، 10 و 4 تبریز با سکونت بیش از 650 هزارنفری مردم تبریز بوده که در اصطلاح می‌توانیم محلاتی را نام ببریم که پسوند انتهایی‌شان به "آباد" ختم می‌شود!

 • دلنوشته یک خواهر دلسوخته شهید؛

  عشق مرکب حرکت است نه مقصد حرکت

  آیا هوایی که آنجا تنفس کرده ام همین هوایی است که اینجا هم مرا زنده نگه داشته است؟ مطمئنم اینطور نیست....مطمئنم حتی جنس هوای آن منطقه متفاوت بود.... این را با ذره ذره ی وجودم حس می کنم.... از جاوادنگی جاری شده در روحم حس می کنم...

 • دستاوردهایی که بی نظیر نیست!

  مهم تر از شعار سال 96

  تاکید رهبر انقلاب در شعار سال 96 بر موضوع اشتغال و تولید نشان می دهد که آنچه دستاوردهای بی نظیر از سوی دولتمردان در پس از انقلاب ارائه می شود از واقعیت فرسنگ ها فاصله دارد و وقتی سخن از اشتغال می شود یعنی در سالهای گذشته این مسئله دچار معضل اساسی بوده است.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • راد

  خداقوت سردار.آی گفتی ولی کوگوش شنوادربعضی ها.

 • صابر همجنس خودتان

  ارادتمند تبریز بیداریها

 • مهران تراختورچی

  کاش شورای نگهبان مشخص میکرد که طبق کدوم بند رییس جمهوری که هشت سال رییس جمهور بوده واجد شرایط برا ریاست جمهوری نیست

 • درود بر شرف نمایندگان راست گو و حق گو ، خدایش نمیامرزد قاچاقچان بزرگ کشور را که باعث عدم تولید و بیکاری و فقر و خودکشی و افسردگی و طلاق و ....شده اند

 • شهروند

  عجب این شورا کارهای بزرگی کرده واقعا که.!! از ماست که بر ماست

 • سلام و درود! با تشکر سایت خوبی دارید اخبارتان دارای ارزش خبری است و فقط منحصر به جنجال نیست. فرم سایت هم خوشایند است و جذابیت دارد. تنوع اخبار هم خوب است. موفق باشید.

 • بایدمواظب توطئه ها بود

 • شعار حمایت از تولیدداخلی چی شد ؟

 • مهدی

  این دسگیریها فقط در شورا نبوده بلکه در بدنه شهرداری و اطرافیان شهردار تیز بوده که به آن اشاره نمیشود.

 • علی

  کیفیت چمن خیلی خیلی بده فقط از عکس خوب دیده میشود

 • علی

  به نظر بنده عامل اصلی سقوط ماشین سازی رسانه ها هستند. چرا ؟ چون از بدو ورود ماشین سازی به لیگ برتر مخالف این تیم مردمی بودند و با تکرار شعارهزینه های میلیاردی شهرداری برای ماشین سازی چوب لای چرخ های این تیم محبوب می گذاشتن. رسانه ها به خصوص صدا و سیما که حامی اصلی تراکتورسازی هستند با حمایت های نابه جا از تراکتور( بدون در نظر گرفتن هزینه هایش که از بیت المال خرج می کند یا نه) در مسیر موفقیت ماشین سازی سنگ اندازی می کردند. من از سال 54 طرفدار تیم ماشین سازی هستم در طی این سال ها رسانه ای ندیده بودم که بر علیه ماشین سازی موضع بگیرد. اما در این سال های تنهایی تیم محبوب ماشین سازی و اوج گیری رقیب آن به کمک رسانه ها و مسولان ( که شعار پهلوان زنده را عشق است ) سر می دهند شاهد هجوم های نا جوانمردانه افراد به خصوصی در مورد تیم ماشین سازی هستیم. این افراد( آنهایی که بر علیه تیم مصاحبه می کنند و یا انهایی که برعلیه این تیم می نویسند) دوست ندارند ماشین سازی باشد وبه همین دلیل شهردار محترم را به حیف و میل بیت المال متهم می کنند. و ناجوانمردانه از ایشان می خواهند از حمایت تیم ماشین سازی دست بکشند. البته این افراد وابسته به تیم تراکتور هستن و از افراد سیاسی که می خواهند در مواقع رای گیری از حمایت تماشاگران آنها بهره مند شوند. ماشین سازی در این مقطع زمانی دشمنان زیادی دارد.خداوند به کسانی که می خواهند به این تیم مردمی کمک کنند عزت دهد کار خیر آنها در تاریخ ورزش شهر تبریز ثبت خواهد شد. و همجنین کار کثیف عده ای از افراد که نمی خواهند شناسنامه فوتبال تبریز یعنی ماشین سازی کبیر جان بگیرد نیز در تاریخ ورزش تبریز ثبت خواهد شد.خدا عمر طولانی به استادآقای ابراهیم افشار عطا نماید که بعد از سال ها هنوز هم ماشین سازی را از یاد نبرده . وقتی مقاله (نیم قرن زندگی با ماشین سازی ) ایشان را مطالعه کردم از خوشحالی گریه ام گرفت. ایشان حالا از تاریخ نویسان بزرگ ورزش کشور هستند .از ایشان می خواهم جواب این افراد یاوه گو را با قلم شیوایش بدهد.انشااللله

 • ایلقار

  اولا تسلیت به آذربایجان و شراکت ما در غم از دست رفته گان در حادثه جانگداز سیل و تبریک میگم به آذربایجان بخاطر برد تیم فوتبال تراختور!!! آذربایجان باشین ساغ اولسون و سون کدرین و باش بلان اولسون! حورمتلی وطنداشلاریم و بوتون باشآباش آذربایجانیم بیز سیزین کدریزده کدرلی و اوره آغریزدا بیر و دردلی و کدرلییگ" تانری یاردیمجیز اولسون وبیزده ألیمیزدن گئلن یاردیملاری % یئتیره جئیگ% سیزه سوز وئریرم یاشاسین آذربایجان تانری جانین ألدن وئرنلره رحمت ألئسین! دوم به آقای منصوریان تبریک میگم که تیم خوبی داشت و متشکرم از بازیکناش که هماهنگ نبودند...

 • یاشار

  پسر كو ندارد نشان از پدر تو بيگانه خوانش مخوانش پسر

 • سلام-استاندار وفرماندارآذرشهر و...به احترام مردم استعفاء دهند توجیه درست نیست ودر صورت اصرار بر حرف خود مجلس شورا هیئت تحقیق بفرستند

 • شرکت آرمانی پایا

  ممنون بابت سایت بسیار خوبتون

 • احد

  خدا خودش باید به ما و بچه هایمان رحم کنه با داشتن چنین مسولانی . وای به حال بچه های بدبخت خانواده های نیازمند.آخه اگه اون خانواده نیازمند پول داشت منت کادر بیمارستان دولتی را نمیکشید تورو خدا کمی هم خدا را بالای سرتان ببینین

 • مگر تولیدکنندگان خارجی درکشور خودشان پول آب و برق و کارگر وبیمه و مالیلت نمیپردازند؟ مضاف برا ینها هزینه حمل و .. اضافه تر هم میپردازند مشکل اینها نیستند برادر من.

 • سلام-اگر همان نفرات با انگیزه که باعث صعود تیم ماشین به لیگ برتر شدند حفظ می شد بدون شک نتیجه بهتر از این می شد

 • بایراق

  سلام-تلوزیون تهران زودتر از مسئولین ورسانه های منطقه آذربایجان در مورد دروغ بودن کشته شدن برخی به علت تماشای سیل اطلاع رسانی کرد مسیر عبور دور زدن غیر قانونی زیر پل مسدود نشده بود

 • یک کارشناس از تبریز

  مشکل اساسی واحدهای تولیدی بازاریابی در سطح جهانی و واردات مواد اولیه اساسی می باشد و تسهیلات بانکی تنها 10% مشکلات واحدهای مذکور می باشد

آخرین اخبار