صفحه اصلی یادداشت

 • سایه متوهم جنگ و برجامیان

  دروغ محض بود ... جدی نگیرید!

  مسئولین دولتی لااقل درباره این فرمایش آقا موضع شفاف بگیرید و خدمت مردم عزیزمان عرض کنید که «اشتباهی بیش نبود شما جدی نگیرید!» ضمناً خیلی هم نگران نباشید مردم بسیار بزرگوار هستند می بخشندتان مثل همیشه، اگر دوباره تکرار نکنید!

 • سیاه تر از یکشنبه سیاه؛

  وقتی دموکراسی به لابی‌گری باخت!

  این روزها وکیل الدوله‌های اعتدالی با جامه‌ای بنفش همچون مصطفی کواکبیان، از قلع‌وقمع استیضاح‌کنندگان وزیر [علوم] سخن می‌گوید و به‌صراحت از وی حمایت می‌نماید، در اینجاست که منافع مردمی و خواسته‌های مردمی فدای لابی‌گری‌ها و بده بستان‌های سیاسی می‌شود.

 • استراتژی نخ نما!

  سایه جنگ روی سر کاسبان رأی

  تا دیروز در بوق و کرنا کرده بودند که با برجام سایه جنگ را از بین بردیم و امروز با ترساندن ملت از دیوانگی ترامپ کد می دهند که اگر به ما رای ندهید، کسی سر کار می آید که پا روی دم ترامپ می گذارد و سایه جنگ بر می گردد.

 • چرا رابطه رهبر انقلاب و آذربایجانی‌ها ویژه است؟

  معجزه ی زمان شناسی

  چرا رابطه دو جانبه رهبر انقلاب و مردم آذربایجان رابطه ای عمیق، شورانگیز و سرشار از محبت و ارادت است. آیا فقط به صرف ریشه آذربایجانی بودن رهبر انقلاب این رابطه شکل گرفته است یا حدیث چیز دیگری است؟

 • اقتصاد حاکمیت محور اما مردم دار؛

  کمپین بازار تبریز؛ نقطه عزیمت اقتصاد مقاومتی

  اقدام بازار تبریز، نقطه عزیمت اقتصاد مقاومتی است یعنی نقطه ای که در آن، تولیدکننده، فروشنده و خریدار، پای اقدام و عملی بیایند که نتیجه اش، رشد درونی اقتصاد است.

 • ایده والنتاین و آرمان انقلاب؟!

  تراژدی مرگ یک رویا!

  والنتاین تراژدی مرگ یک رویاست! رویایی به نام عشق و زایش فرزندی شوم به نام هوس. والنتاین و عشق سیال آن با ایده تجمل گرایی و مصرف گرایی شورشی است پنهان علیه انقلاب و آرمان پایدار آن. شورش فرزندانی ملول بر کوشش پدران و مادرانی رنجور.

 • خداحافظ دیکتاتور؛

  پاندولی که در قاهره تمام شد

  او سقوط کرد اما نه در ایران، بلکه در جهان؛ آنجایی که در آسمان ها می گشت تا بلکه بتواند کشوری برای محل زندگی خود انتخاب نماید، آنجایی که حتی پاناما هم وی را قبول نمی کرد و بعد از اقامت های کوتاه در مکزیک و آمریکا دوباره به مصر پادشاهی برمی گردد تا اینکه در همان جا جان بدهد، آری؛ محمدرضا در قاهره قرار بود بمیرد تا سرمشقی برای دوستانش باشد.

 • محسن هادی نوشت؛

  به استقبال موج نوی حاشیه نشینی!

  براي مصاحبه با يكي از كانديداهاي مجلس دعوت شده بودم؛ صحبت از حاشيه‌نشيني شد؛ او سابقه طولاني در مديريت شهري داشت و دكترايش هم برنامه ريزي شهري بود، سوال مرا شيفت داد به مسئله‌ي بزرگتر ؛ موج نوي حاشيه نشيني كه در روستاهاي اطراف تبريز مثل كجوار و آلوار در حال شكل گيري است؛ گفت اينها معضل آينده تبريز هستند!

 • بازار تبریز و حمایت از تولید داخل

  تبریزی ها تحسین برانگیزند

  بسیاری از بازاریان تبریز تصمیم گرفته اند دیگر منتظر تصمیمات و اقدامات مسؤولان برای مبارزه با قاچاق کفش نباشند و خودشان کاری کنند کارستان. آنها تابلوهایی پشت ویترین مغازه هایشان زده اند که رویش نوشته است فقط کفش ایرانی می فروشیم.

 • به بهانه انتخاب حامیان مالی یک لیست انتخاباتی؛

  وقتی اسپانسرها به خط می‌شوند!

  سیاست انتخاباتی این تجربه را ثابت کرده است که هزینه مالی گسترده اسپانسرها برای کاندیداهای بالقوه و بالفعل، درنهایت به انتظار از عایدی و نتیجه ملموسی از کاندیداها برایشان تبدیل خواهد شد.

 • نمایشگاهی بدیع برای هویت سازی سبک زندگی اسلامی-ایرانی؛

  نبض «خط زندگی» در تبریز

  علی رغم اینکه طی سالیان اخیر مسئولین و نخبگان جناح های مختلف سخنان شعاری در خصوص سبک زندگی ارائه کرده و باعث شدند تا سبک زندگی ایرانی و اسلامی به طور عملیاتی وارد زندگی مردم نشود، شاهد اقدامی متفاوت در سطح شهر تبریز بودیم.

 • یک رسانه و پمپاژ دنیایی از نا امیدی برای شهرستانی ها

  رگه های نودی ورزش 3!

  متاسفانه اکنون ورزش ۳ به یک تریبون غیر مستقیم تیم های پایتخت نشین تبدیل شده است به طوری که درصد کثیری از مطالبی که در خروجی سایت گذاشته میشود انتقاد از عملکرد تیم های شهرستانی می باشد.

 • تأملی در نسبت آسمان و زمین در اندیشه‌ی امام خمینی(ره)

  انقلابی گری امام پا در هوا نیست!

  «نهادسازی» شاخص‌ترین و اساسی‌ترین اقدام امام خمینی(ره) در سال نخست پیروزی انقلاب اسلامی است. نهادسازیِ هدفمند و معطوف به «نیاز»های جامعه‌ی ایرانِ پس از انقلاب.

 • کور شدن هر روز یک گره قدیمی!

  معادله چند مجهولی ترافیک تبریز

  ترافیک تبریز علل متفاوت تر از دیگر کلانشهرهای ایران دارد و از قضای روزگار با همکاری مردم ، مسئولین و طبیعت به این روز افتاده است. با وجود آنکه تبریز را به عنوان شهر پل ها و زیرگذرها می شناسند اما گویا این عملیات ها گره از کار باز نکرده و هر روز گره جدید در این میان خلق می شود.

 • حاشیه ای بر برگزاری هفتمین جشنواره عکس فیروزه؛

  سوار بر فیروزه!

  این رویداد بزرگ و مهم فرهنگی در شهر اولین ها نوید دهنده تداوم رویدادهای مهم فرهنگی و هنری در این کلانشهر و تبدیل شدن تبریز به عنوان یکی قطب های برگزاری جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی است، اما حواشی پررنگ تر متنی در اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره ملی روی داد که باعث ناراحتی و گلایه بسیاری از عکاسان بومی و تبریزی گشت.

 • به یاد سرداری از عاشورایی ها

  اگر سید حسن در قید حیات بود ...

  مردم نه به تیپ و قیافه سید حسن رای داده بودند ! نه به دست و دلبازی ها و شام و ناهار دادنش ! و نه به تایید و تبلیغ حزب و جناح خاصی از او ! مردم به صداقت و اعتقادات و دلسوزی او رای داده بودند.

 • هنوز هم از آسیب پذیری فرهنگی گردشگران باید ترسید؟

  پایان یک دلهره در تبریز 2018

  می توان امیدوار بود تا تبریز 2018 پایانی بر یک دلهره چندین ساله بنام ترس از آسیب پذیری فرهنگی باشد.

 • گفتاری درباره نسبت آرای قومی-قبیله ای در انتخابات شورای شهر تبریز؛

  قبیله گرایی فامیلی و پیچش‌های انتخاباتی!

  رویکردهای قبیله‌ای و خویشاوندی نه تنها در تبریز بلکه در تمامی شهرها به‌جز تهران جاری است و انتخابات شورا نیز در چند دهه اخیر به دلیل امتیازدهی و استخدام‌های خویشاوندی اعضای انتخاب‌شده در شهرداری، از این قاعده مستثنی نبوده است.

 • پیرامون توجهات به حادثه پلاسکو

  یک سؤال از مدیران شهری تبریز

  کشور ما کشوری آکنده از بلایای طبیعی و غیر طبیعی است. و راهی بغیر از ایمن سازی در همه حوزه ها وجود ندارد. شهردار و عضو شورایی که برای حادثه پلاسکو خاطر مبارکش مکدّر می شود بد نیست راجع به ایمن سازی در حوزه ماموریتی خودشان نیز توضیح دهند.

 • یک حادثه در تهران و چند علامت سؤال در تبریز؟!

  زنگ خطر پلاسکو برای بافتهای فرسوده تبریز

  تصور کنید خدای نکرده چنین آتشی سوزی در منطقه پر تراکم مرکز شهر تبریز همچون پاساژ امت رخ دهد چه خواهد شد؟ بافت های آسیب پذیر شهری در مقابل چنین بحرانهای کوچک همچون آتش سوزی و یا سیل و زلزله در سطح کلان تر تا چه اندازه مقاوم هستند؟!

 • در حاشیه غم و شادی های احساسی در فضای مجازی

  مرگ نقد!

  این گونه اقدامات توده وار ثمری جز انحطاط حوزه عمومی به ارمغان نخواهد آورد. در چنین فضایی حوزه ای که باید در عالی ترین شکل ممکن بنیان های نقد اجتماعی را فراهم کند از بین رفته و این حوزه به فضایی مه آلود زودگر تبدیل می شود که در آن تنها به صورتی سطحی به امور روزمره پرداخت می شود.

 • اقدام و عملم آرزوست...

  هوای ناپاک محصول همدلی یک جانبه

  مردم این دعواهای زرگری مسئولین را می بینند و تا عزمی کلی از سوی تمامی آنها برای این حل موضوع بسیار مهم مشاهده نشود قطعا پاسخ مثبت به درخواست مسئولین برای اقداماتی همچون استفاده نکردن از خودروهای شخصی نخواهند داد.

 • حاشیه نشینی واقعیتی غیر قابل انکار

  تخریب و بی توجهی چاره کار نیست!

  اين عقيده كه بايد مناطق حاشیه نشیني را تخريب كرد قابل دفاع نمي باشد و مي بايست با ساماندهي آن و فراهم كردن امكانات مورد نياز براي حاشیه نشینان و كم كردن فاصله و خلاء موجود بين آنها و شهرنشينان اقدام و در راستای یکنواخت شدن زندگی شهر و از بین بردن فاصله ها تلاش کرد

 • سهم ناپیدای آذربایجان شرقی از بودجه های دولتی

  مالیات در ازای کدامین درآمد؟!

  رشد مالیات ها در آذربایجان شرقی بالاتر از نرخ متوسط کشوری و نزدیک به 2 الی 7 برابر استان های فارس و اصفهان، این سوال را مطرح کرده که به راستی درآمدهای آذربایجان شرقی آن چنان بوده که مالیات های این چنینی به آن تعلق بگیرد؟ پس سهم مردم این دیار از افزایش فروش نفت و مزیت های پسا برجامی کجا رفته است؟

 • شورای چهارم شهر و راه طی شده؛

  مصائب یک شورای حاشیه‌ای و نزاع‌های انتخاباتی!

  تقلیل شورای شهر به شورای هبه، نزاع‌های لفظی فراوان شورانشینان و تعطیلی امر نظارت شورایی در انسداد نزاع‌های جناحی، دستاوردی است که شورای چهارم شهر تبریز از خود به یادگار گذاشته است.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

آخرین اخبار