صفحه اصلی گزارش

 • در حاشیه تذکر امام‌جمعه تبریز نسبت به تخریب تابلوسنگ‌های پارک مفاخر؛

  چه بر سر تابلوسنگ‌های پارک مفاخر تبریز آمده است؟

  به‌تازگی انتشار برخی تصاویر از وضعیت نامناسب تابلوسنگ‌های پارک مفاخر تبریز بار دیگر توجه دوستداران فرهنگ و هنر آذربایجان و دغدغه مندان این حوزه همچون حجت‌الاسلام آل هاشم، امام‌جمعه تبریز را به خود جلب کرد که وی در خطبه‌های روز گذشته نماز جمعه این شهر نسبت به این مسئله هشدار داد.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  شیک و مرگ آور مثل سیگار!

  مرگ و میر ناشی از دخانیات به میزان 8 میلیون نفر در سال تا سال 2030 افزایش یابد که 80 درصد آن در کشورهای در حال توسعه صورت می گیرد و درصورت عدم برنامه ریزی و پیشگیری لازم در مهار اپیدمی دخانیات، کشورهای ایران، مصر و پاکستان تا 40 سال آینده بیشترین میزان مصرف دخانیات را خواهند داشت.

 • فصل تحقق وعده ها از راه رسید اما ...؟!

  تبریز 2018؛ فرصتی که به تهدید تبدیل می شود!

  امروز وظیفه دیگر سازمانهاست که به یاری شهرداری برای تبریز 2018 بشتابند، از جمله سازمانها و سرمایه گذاران خصوصی، سازمان گردشگری، فرمانداری، استانداری و.... تا در حالی که آنطور که باید آماده سازی می شد، نشده، لااقل آبروداری کرده و با سیلی هم که شده مقابل مهمانان صورتمان را سرخ نگه داریم

 • پشت پرده تازه ترین شاهکار عجیب مدیریتی شورای پنجم شهر تبریز؛

  440 متر؛ فاصله ای که یک صورت جلسه تا فرمانداری تبریز نرفت!

  هفته گذشته پس از انتخاب شهردار تبریز با رای اکثریت اعضای شورای شهر، همگان منتظر صدور حکم ایرج شهین باهر توسط وزیر کشور بوده اند.

 • روايت يک پرورش دهنده موفق از زير و بم های توليد شترمرغ؛

  کشتار هر شترمرغ بين 1 تا 2 ميليون تومان سود خالص دارد

  يک پرورش دهنده موفق شترمرغ و فعال اقتصاد مقاومتی می گوید که از فروش گوشت حاصل از كشتار هر شترمرغ، 1 ميليون تومان سود خالص بدست می آيد. اين در حالی است كه اگر كسی بتواند پوست شترمرغ را دباغی و محصولات چرمی توليد كند، به ازای هر شترمرغ حداقل 2 ميليون تومان سود خالص نصيبش می شود.

 • به مناسبت سالروز درگذشت استاد شهریار؛

  دو روایت از حواشی پیرامون شهریار در یک دهه اخیر

  در یک دهه اخیر چندین اتفاق حول شخصیت شهریار روی داد که بیش از همه توجه‌ها را نسبت به این شاعر جلب کرد که تبریزبیدار به مناسبت سالگشت فوت وی، پاره‌هایی از این روایت را بازتشر می‌کند.

 • گزارش تحلیلی تبریزبیدار از کلاف پیچیده انتخاب شهردار تبریز؛

  وزن‌کشی مستقلین، میانه‌روها و حزبی‌ها بر سر انتخاب شهردار

  اما اگر بنای منتخبین بر تعامل و انتخاب گزینه مرضی‌الطرفین باشد، ممکن است گزینه اصلاح‌طلبان میانه‌رو دو طیف دیگر شورای شهر را با خود هموار سازد اما اخبار تائید نشده انتخاب شهردار در روز یکشنبه سبب شد تا گره انتخاب شهردار و احتمال خروجی واحد سخت‌تر از همیشه به ذهن متبادر شود.

 • ۵۰ ماه با استاندار اعتدالی؛

  والی کارگزارانی آذربایجان شرقی رفت!

  آنچه که این روزها اسماعیل جبارزاده در جلسات استانی و شوراهای اداری به آنان می‌بالد در "پاک شدن تبریز از معتاد متجاهر"، "کاهش نرخ بیکاری از ۱۲,۸ درصد در سال ۹۲ به ۷.۳ درصد در سال ۹۴" و چند نمونه دیگر است که در این بین شاهد عملکرد چشمگیر و در حد انتظاری نبوده‌ایم.

 • چرا همه بر لزوم پرهیز از سیاسی کاری از شورای شهر تأکید دارند؟

  حاشیه ای بر گفتارهای لزوم سیاست زدایی از شورای شهر؛ بگوئیم مردمی، رأی دهیم سیاسی!

  این روزها و با نزدیک شدن به روزهای انتخاب شهردار تبریز، سایه سنگین و هول عظیمی از له شدن مدیریت شهری و شاهرگ های سیستمی آن زیر چرخ دنده های سیاسی کاری و جناح بازی بر اطراف و اکناف شهر و کنش گران شهری دیده می شود.

 • گذری بر بازار بزرگ تبریز؛

  بازار بزرگ سرپوشیده تبریز؛ مقصد اصلی گردشگران ۲۰۱۸

  بازار تبریز به‌عنوان اثر ثبت شده جهانی، از افتخارات هویت و تمدن تبریز و ایران است که نقش مهمی در انتخاب تبریز به ‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ داشته‌ است.

 • تبریزبیدار از لغو جلسه شورای شهر تبریز گزارش می دهد؛

  آبستراکسیون سفارشی دقیقه 90 لیست امید

  اصحاب رسانه راس موعد مقرر در محل تالار شورای شهر در عمارت ساعت شهرداری حضور یافتند اما در میان تعجب تنها 5 عضو غیر لیست امید در محل جلسه حاضر شدند.

 • بخشی از واکنش اقشار مختلف به بازگشت «شهید فهمیده آذربایجان»

  واکنش اقشار مختلف به بازگشت «شهید فهمیده آذربایجان»

  بازگشت شهید والامقام حسن جنگجو، بازتاب های تاثیرگذار و قابل تاملی را میان افراد سرشناس استان و کشوری داشته است.

 • پشت ویترین شیک مراکز خرید تبریز؛

  پاساژ گردی و دیگر هیچ!

  گسترش قارچ گونه ساخت مراکز خرید مدرن تاثیرات بسیاری بر زندگی شهروندان گذاشته و علی رغم وجود برخی محسنات باعث بروز مشکلاتی نیز شده است. به عبارت دیگر چنین فضاهایی صرفا جنبه تجاری ندارند بلکه فضای فرهنگی و اجتماعی محسوب می شوند.

 • جلسه ای دیگر برای انتخاب شهردار تبریز؛

  انتظارات مردم برای انتخاب شهردار کارآمد و غیرسیاسی

  هر13 عضو شورای شهر به دور از افکار جناحی و باندی و سفارش دوستان سهم خواه، برنامه تک تک گزینه ها را بررسی کرده و خودشان را در پیشگاه حدود2 میلیون نفر از مردم تبریز شرمنده نکنند، چراکه مردم در 29 اردیبهشت نیز به خوبی نشان دادند که به هیچ فرد و جناحی چک سفید امضا نداده اند و انجام کارهای عملیاتی و کاربردی برای توسعه شهر مهمترین خواسته آنان است.

 • درباره نامه مجمع نمایندگان استانی برای حضور یک وزیر آذربایجانی در کابینه؛

  منادی و پورمحمدی؛ گزینه نمایندگان استان برای تصدی وزارت علوم

  انتخاب و معرفی منادی و شنیده شدن نام محمدرضا پورمحمدی برای وزارت علوم در شرایط خاصی صورت می گیرد و باید منتظر ماند و دید که آیا علیرضا منادی، گزینه مدنظر مجمع نمایندگان استان برای وزارت علوم در نهایت به تائید رئیس جمهور و نمایندگان خواهد رسید یا نه؟!

 • تبریزبیدار از خوشمزه های خیابانی تبریز گزارش می دهد؛

  برندی به نام جزبز و جگربارساق برای تبریز!

  امروزه تورسیم غذایی به عنوان یکی از مهمترین بخش های توریست نقش ویژه ای در جذب گردشگر دارد و آذربایجان با پتانسیل بالایی که در این زمینه داراست به راحتی می تواند جایگاه ویژه ای برای خود بازکند و اهمیت غذاهای خیابانی مثل جزیز، جگر بارساق و یرآلما یومورتا در این میان پررنگ است.

 • تبریزبیدار از نقش مردم برای رونق گردشگری تبریز گزارش می دهد؛

  مهمان نوازی ایرانی نقطه ی عطف تبریز 2018

  مهمان‌نوازی ایرانی از جمله جذابیت‌ هایی است که گردشگران خارجی را مجذوب ایران می‌کند. نشستن دور یک سفره، نوشیدن چای و دم‌ نوش، صرف میوه و بهره گیری از آداب و رسوم میزبانی ایرانی، تعارف‌های پی در پی جهت ارج نهادن به میهمان، از جمله مواردی است که گردشگران خارجی را به نوعی نمک گیر مهمان‌نوازی ایرانی می‌کند.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  خط دوم انتقال آب از میاندوآب به تبریز؛ شبهه ای که وزیر 3 سال پیش به آن پاسخ داد

  نمایندگان در حالی از غیر ضروری بودن خط دوم انتقال آب از میاندوآب به تبریز سخن می گویند که چیت چیان وزیر سابق نیرو دو سال پیش به این شبهه پاسخ داده است.

 • راهی که دبیری برای انسجام هموار کرد؛

  تعامل و انسجام 13 نفره در سال اول شورا!

  انتخاب ریاست شورای شهر تبریز در ساعات آخر خود با هموار شدن مسیر از سوی یکی از نامزدها به ایستگاه آخر رسید و شکور اکبرنژاد، رئیس شورای دوم شهر تبریز بار دیگر در سال اول شورای پنجم بر کرسی ریاست تکیه زد.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  حاشیه های که به چسب تبریزی چسبید!

  در روز های گذشته خبرهای منتشره از اقدامات یک کارگاه نام آشنای تولید چسب در تبریز سوژه شبکه های اجتماعی و حتی رسانه های خارجی شده است.

 • معادلات شورایی پس از انصراف دبیری از ریاست شورا؛

  معادلات شورایی پس از انصراف دبیری

  هر روزی که به آغاز دوره جدید شورای شهر نزدیک می شویم، شاهد اتفاقات ریز و درشت و پیچیده تر شدن معادلات شهری و شورایی هستیم.

 • عیبی یوخ؛

  فرهنگی که تراکتوری ها در فوتبال ایران باب کردند

  هواداران تراکتورسازی که از زمان حضورشان در لیگ 1 تا امروز فرهنگ سازی های مختلفی را در فوتبال ایران انجام داده اند باردیگر همه نگاه ها را به سمت خود جلب نمودند.

 • رای گیری انتخاب ریاست شورای پنجم در روزهای آینده انجام خواهد شد؛

  رقابت نفس گیر برای کرسی ریاست شورا؛ دبیری یا اکبرنژاد؟!

  ریاست شورا بر کلانشهری همچون تبریز نمی تواند محدود به یک حزب و جناح و براساس یک لیست باشد بلکه معادلات مهمی همچون ارتباط و تعامل با سایر ارگان ها و سازمان ها، دارا بودن وجهه فراشهری در سطح ملی نیز در این مسئله بسیار تاثیرگذار است.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  تبریز و آسانسورهای نمادینش!

  زندگی اجتماعی در شهرها اغلب در فضایی به نام پیاده رو شکل می گیرد لذا هر چقدر این فضا ایمن، زیبا، متنوع و متفاوت باشـد زنـدگی اجتمـاعی در آن قوی تر، واضح تر و پایدارتر خواهد بود.

 • آیا این 3 نفر، گزینه های نهایی شهرداری آینده تبریز هستند؟

  جدی ترین گزینه های مطرح برای شهرداری تبریز

  انتخاب شهردار آینده موضوعی است که بیش از ترکیب هیئت رئیسه افکار عمومی و نخبگان سیاسی و شهری را به خود درگیر ساخته و گمانه زنی های بی پایان و اخبار تائید نشده فراوانی در تارنماها و کانال های تلگرامی در حال پخش است.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

آخرین اخبار