صفحه اصلی گزارش

 • در حاشیه تغییرات مدیریتی در استان و حواشی پیرامونی؛

  از استاندار در سایه تا مدیران انتقالی

  نگاهی به سوابق مدیرکل جدید ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نشان می‌دهد که وی به‌جز تحصیل در مقطع دکترای مدیریت ورزشی دانشگاه تبریز، نسبتی با مدیریتی با آذربایجان شرقی نداشته و همین‌جا است که پرسش پرسیده منتشر می‌شود که آیا مدیران بومی در انتصابات اولویت‌دارند یا مدیران غیربومی؟!!

 • تبریز 2018 از نگاهی دیگر؛

  جای خالی قیام 29 بهمن در تبریز 2018

  امروز 40 سال از آن قیام تاریخی می گذرد و در سایه برپایی حکومت اسلامی که مردم تبریز برای آن مجاهدت کردند تبریز پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی شده است. با این وجود در کنار تمامی عناوینی که برای ارائه به گردشگران این واقعه فرهنگی آماده شده است خبری از قیام تاریخی 29 بهمن تبریز نیست

 • نگاهی به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره آذربایجان و تبریز به مناسبت قیام 29 بهمن؛

  آرامِ دل ایران، سیزلر سیز

  رهبر معظم انقلاب در سال 91 خطاب به مردم آذربایجان و تبریز فرمودند؛ «شما بودید که توانستید همیشه پیشگام و پیشرو باشید. در واقع شما هستید که لنگر آرامش این کشورید. در واقع آنطور که شما در شعرتان گفتید، بنده عرض میکنم: "آرامِ دل ایران سیزلر سیز".»

 • چهار روایت از قیام تاریخی 29 بهمن ماه تبریز؛

  چهار روایت از قیام تاریخی 29 بهمن ماه تبریز

  از جمله رخدادهای تاریخ سیاسی ایران که پیش از انقلاب در خطه آذربایجان اتفاق افتاد و رژیم هرگز از آن قامت راست نکرد، قیام 29 بهمن سال 1356 مردم تبریز است که به مناسبت چهلم شهدای مردم قم و همدردی با بازماندگان آنان روی داد. برای شناخت بهتر ابعاد این قیام 4 روایت از شاهدین این رخداد را از نظر می گذرانیم.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  غیر منتظره همچون حذف سمپاد و مدارس نمونه دولتی

  بازنگری شدن آیین نامه مصوب مدارس استعدادهای درخشان شورای عالی آموزش و پرورش در انتظار امضای رئیس جمهور بود،که در برابر دیدگان متحیر فرهنگیان ودانش آموزان به یک باره صحبت مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش درخصوص حذف مدارس سمپاد در فضای تعلیم تربیت کشور پیچید.

 • فرصت ها و تهدید های فروشگاه های پرتخفیف؛

  دوپینگ فروش با دامپینگ اقتصادی!

  دامپینگ اقتصادی به شدت در کشور در حال شکل گیری است و باید هر چه سریعتر مسئولان سیاست مشخصی تدبیر کنند که هر دو طرف ماجرا کمترین زیانی را متحمل شوند.

 • نگاهی به چرایی حضور تماشایی ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن ماه؛

  مردم گله‌مندند، اما به عشق رهبری و انقلاب آمدند

  مردم آمدند تا ثابت کنند ما انقلابیون از اوضاع اقتصادی چندان رضایت نداریم و این موضوع به نظام ربطی ندارد و مسئولان باید پاسخگو باشند و در یک کلام، آمدند تا ثابت کنند «هستیم برآن عهد که بستیم....

 • نقش زنان در نهضت انقلاب؛

  از پرورش یاران در گهواره تا معنایی که بانوی ایرانی به زن داد

  هنر انقلاب اسلامي ايـن بود كه زنان جامعه ما را متحول ساخت و در مسير اسلام و ارزشهاي الهي هدايت كرد و از بي هـويتـي و بـي بند و باري و ابتذال كه سوغات غرب بـود, به سوي عزت خـواهي, عفاف, درك شخصيت و كمال جـويي و تحول فكري و روحي هدايت كرد و از دون مايگي به اوج انسانيت ارتقا بخشيد.

 • روایت انقلاب در تبریز؛

  وقتی تبریز با اولین «مرگ بر شاه»گفتن پهلوی را به مسلخ نابودی کشاند

  مردم تبریز با وقت شناسی و برپایی قیام 29 بهمن سال 56 حکومتی را که به اذعان جیمی کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا جزیره ثبات و آرامش آمریکا بود را در سراشیبی سقوط قرار داد.

 • وقتی کم کاری ها، مکان فاجعه بار در تبریز می سازد؛

  مکان؛ پل خودکشی!

  در کنار تمامی پلهایی که برای تبریز ساخته شده، یکی از پلها هر چند وقت یک بار نه به واسطه ساخت بلکه به دلیل یک معضل هولناک اجتماعی خبر ساز می شود.

 • از چاله چوله های بی پایان تا شباهت به شهری بیابانی؛

  تبریز شهر بی ورودی!

  با تمام تلاش ها هنوز ورودی های سه گانه تبریز تفاوت های زیادی با انتظارات و استانداردهای یک کلانشهر دارد.گویی تبریز ورودی ندارد و شهری که روزگاری چندین دروازه به نام داشت امروز در و پیکر ندارد.

 • اقتصاد شهری و عدالت اجتماعی در تبریز؛

  «سیتی» یا «مدینه»؛ آبادها این‌سو، شهرها آن‌سو!

  اگر ولی‌عصر تبریز سربالایی دارد، احمدآباد نیز سربالایی دارد، اما برعکس این بار نه با ساختمان‌های شیک و مدرن غربی و ماشین‌های لوکس ومدل‌بالا، بلکه با زیسته‌ای از مردم تبریز مواجه خواهید شد که دارای کم‌ترین درآمد سرانه، ساختمان‌هایی «مدینه» وار و سبک زیسته متفاوت‌تر.

 • آتش زیر خاکستر حوادث در برج شهر تبریز!

  وقتی عنوان دومین شهر بلند مرتبه ساز ایران گولمان می زند؟

  یکی از پیامدهای شهرنشینی سریع کشور در دهه های اخیر، ظهور پدیده بلندمرتبه سازی است که به نظر برخی کارشناسان گرته برداری غلطی از الگوی غربی آن برای مقابله با تقاضای سرسام آور مسکن است.

 • یک حادثه در تهران و چند علامت سؤال در تبریز؟!

  زنگ خطر پلاسکو برای شهر اولین ها!!

  تصور کنید خدای نکرده چنین آتشی سوزی در منطقه پر تراکم مرکز شهر تبریز همچون پاساژ امت رخ دهد چه خواهد شد؟ بافت های آسیب پذیر شهری در مقابل چنین بحرانهای کوچک همچون آتش سوزی و یا سیل و زلزله در سطح کلان تر تا چه اندازه مقاوم هستند؟!

 • دل هایی که در زندگی برای هم تنگ نمی شوند؛

  هولناک تر از طلاق رسمی

  اولین قدم برای پیشگیری از، از هم گسیختگی عاطفی، اصلاح این دیدگاه اشتباه است. اینکه ما فکر کنیم همسر برای همیشه پیش ماست و این رابطه، همیشه همین قدر خوب باقی می ماند. برقراری یک رابطه، مثل بچه ی تازه متولد شده است و نیاز به مراقبت دارد و نمی شود رهایش کرد.

 • تلخ تر از زهرمار!

  وقتی بد دهنی نماد خودنمایی می شود

  به‌کار بردن کلمات مستهجن در خانواده‌ها از طرف اعضای خانواده به‌ویژه پدر یا مادر منجر به آثار و عوارض اجتماعی و بدآموزی برای فرزندان و سایر اعضای خانواده و در نتیجه از بین رفتن حرمت‌ها می‌شود حرمت هایی که با ازبین رفتن آنها بازگرداندن آنها سخت و حتی غیر ممکن است.

 • بازخوانی سفر آیت الله هاشمی به تبریز؛

  وقتی هاشمی آذربایجان را پای کار انقلاب نمی دانست!!

  علی عبدالعلی‌زاده خاطره‌ای جالب از نحوه انتخاب خود به‌عنوان استاندار آذربایجان شرقی و نظر مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس‌جمهور وقت را در کتاب خاطرات خود به نام «آقای استاندار» روایت می‌کند.

 • یک مقایسه تطبیقی از تجربه انتخاب بین‌المللی یک شهر؛

  آیا تجربه ناکام «مشهد 2017» در «تبریز 2018» تکرار می‌شود؟

  در رقابت بین‌شهری و بین‌المللی تبریز 2018 و همدان 2018، تجربه پیشینی مشهد 2017 می تواند نگاهی گسترده‌تر، دقیق‌تر و عمیق‌تر را به رویمان بگشاید نشان دهد که انبوه وعده‌ها و برنامه ها برای این رخداد همچون ورق‌های یک تقویم روی‌هم تلنبار شد و به تاریخ پیوست.

 • نگاهی به موج دوم انتصابات اخیر شهرداری تبریز و بررسی تغییرات احتمالی آتی؛

  نیمی از مدیران مناطق شهرداری تغییر کردند

  تقریباً تا اینجای کار به‌جز دو منطقه شهرداری، تکلیف مناطق مهم و درآمدزای شهرداری مشخص‌شده و با عدم تغییرات جدی در سطح معاونین و آغاز تحولات در سطح مدیران سازمان‌ها، استراتژی مدیریت جدید شهرداری در حال نمایان شدن است.

 • استرس های والدین در ایام امتحانات؛

  ریتالین و شکستی که برای یک نوجوان رقم می زند

  اولیای دانش آموزان بجای تحمیل استرس به فرزندان خود، باید سعی کنند با آنها منطقی برخورد کنند و در عین حال شرایطی را در محیط خانه فراهم کنند تا بجای تشدید استرس و اضطراب، آنها با آمادگی و اعتماد به نفس در امتحانات شرکت کنند و نتیجه مطلوبی را کسب کنند.

 • به مناسبت گذشت ۱۰۰ روز از انتخاب شهردار جدید تبریز؛

  بوی بهبود ز اوضاع تبریز می‌شنوم!

  بیش از ۱۰۰ روزی می‌شود که کلان‌شهر تبریز، پنجاه و ششمین شهردار خود را شناخته است و شاید بتوان گفت که در این مدت، اتفاق چندانی برای حل این معضلات رخ نداده باشد، اما می‌توان طلیعه‌هایی از بهبود برخی از مشکلات دیرپا در تبریز را در این چند ماه مشاهده کرد.

 • والدین و چالش ایام امتحانات فرزندان؛

  پدر و مادری متفاوت در فصل استرس باشیم

  بدون تردید فصل امتحانات یادآور دغدغه‌ها و نگرانیهاست. این دغدغه‌ها و نگرانیها محدود به دانش‌آموز نمی‌شود، بلکه فضای خانه و خانواده را نیز در بر می‌گیرد. گویی والدین و اعضای خانواده امتحان دارند.

 • ممنوعیت های ترافیکی ضرورتی مضاعف برای رفع آلودگی هوای تبریز؛

  راهکارهای کاهش ترافیک پیش روی تبریز کدامند؟

  تبریز در هفته های اخیر لقب آلوده ترین شهر کشور را برای چند روز به خود اختصاص داد تا اهمیت اجرای طرحهای کنترل ترافیکی برای مسئولان پیش از پیش روشن شود.

 • اشتباهاتی که سلامت اقتصادی جامعه را تهدید می کنند؛

  تبعیض مسئولین در برخورد با مفاسد باعث قانون شکنی مردم می شود

  پژوهشگر امور اجتماعی در خصوص پیامدهای زیانبار شیوع مفاسد اقتصادی و اداری در جامعه می گوید: حس ناامیدی از اجرای عدالت در سطح کلان جامعه یکی از پیامدهای شیوع مفاسد اقتصادی و اداری در جامعه می باشد و متاسفانه تا حدی نیز بوجود آمده است.

 • وضعیت آلوده این روزهای تبریز و مروری بر تجربه دیگر کشورها؛

  هوای سالم قوانین سخت‌گیرانه می‌خواهد!

  آلودگی هوا در ایران سال‌ها است شهروندان و محیط زیست کشور را تحت تاثیر قرار داده است، این آلودگی که قبلا تحت تاثیر تمرکز جمعیت، منحصر به تهران بود، در سال‌های گذشته، در سایر شهرهای کشور نیز به شدت افزایش یافته و حتی از یک معضل شهری به معضلی ملی تبدیل شده است،

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • سپیده
  بازی مار و پله در خیابان‌های تبریز

  چه تبریز 2018 شما برید همین نخجوان که دهی بزرگ بود ببینید چه خبره... باید با این چاله ها برن به استقبال تبریز 2018...

 • حسین
  28 کشته و زخمی در واژگونی اتوبوس در اتوبان تبریز- زنجان+ عکس

  سخن بزرگان: اصلا نگران نباشید چون همه سرنشینان هواپیما بیمه بودن... (عباس آخوندی)

 • رضاییان
 • راد
  یهودیِ مخفی در جمهوری اسلامی!

  برادرعزیز، بصیرت موهبتی است که نصیب هرکسی نمی شود ماهم هرچه فریاد می زنیم که به هرکسی اعتماد نکنید ، ازهر نوشته ای عکس گرفته وپخش نکنید درمعرفی مشاهیر دقت فوق العاده به خرج دهید وتمدن سازی سالم اسلامی مترقی راجدی بگیرید اما کو گوش شنوا ؟

 • بیکاری در ارس وجود ندارد

  زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

 • مهدی
  کارخانه ماشین سازی طبق قانون باید در اختیار شستا قرار گیرد

  چشممون روشن !!بالاخره بعد یکسال دوباره به فکر ماشین سازی افتادید ! عالیجنابان شرم وحیا هم خوبه ! خداییش اصلا" ماشین سازی رو می شناسید ! از اوضاع واحوالش خبر دارید ! یقینا" در سالی که گذشت هیچ خبری از این شرکت وکارگران مفلوکش ندارید ! عزیزان اگه کاری نمی تونید بکنید هیزم بیار معرکه نباشید!!! 14 ساله در سایه درایت شما وامثال شما شرکت در بلاتکلیفی وخراب شدنه ! چه سرمایه ها که هدر نرفته !کارگران در این مدت چه خون ودل ها نخورده اند ! خانواده ها که از هم نپاشیده اند ! تورو خدا از دور شعار ندین !بیرون گودفریاد لنگش کن نزنید ! شما مسئولید ! وظیفه اصلی شما سرزدن ورسیدگی از نزدیک به مسایل حوزه انتخابی هست ! مشکل رو قبل از سرطانی شدن بایست حل کرد !!! چقدر این دست واون دست میفرمایید !وشعار میدید

 • رضا
  «معناي عشق» در پنجم دبستان!

  عشق پاك یعنی چه ؟ عشق خالص و محبت پاک یعنی کسی را برای خودش دوست داشتن : این یک تعریف بسیار کلی و گنگ و بی محک است زیرا معلوم نیست که خود ھر کسی چیست که آن خود را دوست داشته باشیم . آیا خود ھر کسی را برای خودش دوست داشتن یعنی مرید امیال او بودن ؟ اگر عاشق خالص به این معنا باشد دارای چه حق و ارزشی است ؟ زیرا ھر کسی آرزوئی جز این ندارد که کسی را بیابد تا مرید خواسته ھایش شود و ھمه امیال و آرزوھایش را برآورده نماید . این آرمان ھمه افراد بشری می باشد و منشأ ھمه تزویر و فریبکاریھاست پس نمی تواند امری بر حق باشد و بلکه ناحق ترین میل بشر میباشد .و لذا ھمه با ھزاران نمایش و ترفند در صدد ھستند که کسی را عاشق بر خود نمایند و برده امیال خود سازند و لذا ادعای عشق خود بخود برانگیزنده چنین توقعی در معشوق است که : اگر راست می گوئی چرا خواسته ھایم را ارضاء نمی کنی و از من توقع داری ؟ عشق مظھر اشد نیاز است و لذا مدعی عشق در واقع می گوید که : لطفاً بمن توجّه کن ،مرا بپرست و امیالم را ارضاء نما و فقط تو می توانی مرا خوشبخت کنی ! این حرف دل عاشق است ولی معلوم نیست که در جریان چه مالیخولیا و واژگون سالاری روانی این واقعیت وارونه می شود و لذا کل ماجرا عاشقی غرق در جنون و سوء تفاھمی فزاینده تا سر حد جنایت است و به عداوتی ابدی ختم می شود . اگر عاشق نیاز قلبی خودش را آنگونه که گفتیم بیان و عیان نماید ھرگز معشوقی به میان نمی آید و بلافاصله ھمه می گریزند . عاشق که غرق در اشد نیاز است کل واقعیت روانی خودش را در نظر معشوق وارونه می کند و می گوید که : آمده ام تا تورا به محبت تمام وجودم خوشبخت کنم ، من فرشته نجات و سعادت ابدی تو ھستم ...! اینست که معشوق را دیوانه می کند و به ھزار سودای جنون آمیز مبتلا میسازد . در حالیکه ھر یک طرف مقابل را مرید خود می پندارد یا می خواھد و او را یک طعمه و صیدی خارق العاده می پندارد تظاھر به ایثار می کند .اینست که در عشق جز جنون و مالیخولیا و توقعات حیرت آور و افکار پلید و عداوتھای پنھان و کینه ھای مخوف پدید نمی آید . ھر یک از طرفین فرد مقابل را پرستنده و مرید بی چون و چراو بی توقع از خود می خواھد ولی تظاھری کاملاً معکوس می نماید . ھر فردی عاشق بر پرستیده شدن خویش بواسطه دیگری است . ھر کس می پرستد تا پرستیده شود : اینست کل ماجرای عشق ! ... از کتاب " دایره المعارف عرفانی " استاد علی اکبر خانجانی جلد ششم ص 143

 • برخی رفتارهای غیراصولی باعث فرار سرمایه‌ها از آذربایجان‌شرقی شده است

  سلام-مثلا کارخانه -حوله -برق -لامع -از -تبریز -به -رشت -منتقل -شده و یا صدها سرمایه گذار آذربایجانی در تهران وکرج و سمنان اراک واصفهان وفارس وخراسان رضوی و...سرمایه گذاری کرده وکارخانه ساختند و برعکس آن اتفاق نیفتاده ؟

آخرین اخبار