صفحه اصلی گزارش

 • از شایعه تا واقعیت در بازار؛

  تب تند خرید در نبود داروی اعتماد

  زمانی خریدکردن بیشتر شبیه به یک ژست اجتماعی بود. مردم از اینکه در فلان روز و فلان ساعت خرید رفته‌اند به همدیگر پز می‌دادند و حالشان خوب می‌شد. اما این روزها چیزی که ما از خرید مردم می‌بینیم نه نشانی از لذت دارد و نه شبیه تفریح است

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  رایحه خوش خدمت در میدان جهادگری

  ظرفیت بسیج وسیع بوده و می تواند اثربخشی خود را در هر عرصه ای که وارد شده است به خوبی به نمایش بگذارد،اکنون در 40سالگی انقلاب که دشمن همه توان خود را برای ناامیدی مردم به کار بسته است، بسیج بیشتر از گذشته با حضور پررنگ خود به میدان آمده و آماده خدمات دهی به مردم ایران است.

 • تبریزبیدار،گزارش می دهد؛

  بنویسید ماشین سازی، بخوانید ماشین سوزی

  موضوع واگذاری ماشین سازی تبریز تقریبا به 15 سال پیش باز می گردد در طی این سال ها این کارخانه بین دستگاههای مختلف دولتی دست به دست شد.

 • تحولات منطقه برای شکستن انحصار دلار؛

  دست یاری جمهوری آذربایجان به روسیه

  دیدار سه جانبه روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه در تهران بازتاب وسیعی در رسانه های جمهوری آذربایجان داشت

 • تبریز بیدار گزارش می دهد؛

  چرا دیدار سه گانه ایران، روسیه و ترکیه پر اهمیت بود

  محوریت سه گانه ایران، روسیه و ترکیه با همراه کردن سایر کشورهای جهان به نوعی سعی دارند خود دلار را تحریم کنند و تحریم دلار یعنی پایان سلطه اقتصادی آمریکا بر جهان.

 • دختر شربت فروش تبریزی که با یک عکس مشهور شد؛

  کودکی که همت بلندی دارد

  شهریار اسدالهی، روحانی جوان تبریزی، فردی بود که به سراغ دختر شربت فروش رفته و به همراه یک زن خیر با پی گیری خانواده اش را پیدا کرده و حالا هم برای حل مشکلاتشان دست به کارهایی زده اند.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  مستقیم تا پیچ و خم حمل و نقل عمومی تبریز

  سیستم حمل و نقل عمومی‌ همانند اتوبوس، مترو و... باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و طراحی شوند که امکان ایجاد فرصت‌های رشد آتی شهر در آنها دیده شود. شرایط مطلوب سرویس‌های خدماتی مانند وجود ایستگاه‌های قابل دسترس، پایانه‌های حمل و نقل و قیمت مناسب، موجب تمایل بیشتر مردم به استفاده از حمل و نقل عمومی است.

 • قفقاز جنوبی در رفت و آمد سیاستمداران؛

  نگاهی به سفر آنگلا مرکل به جمهوری آذربایجان

  آلمانی ها مایل هستند با حل و فصل صلح آمیز مناقشه قره باغ کوهستانی تهدید امنیت انتقال انرژی حوزه دریای خزر به اروپا برای همیشه خاتمه یابد

 • تبریزبیدارگزارش می دهد؛

  متنِ حاشیه

  توسعه روزافزون حاشیه‌نشینی و تعدد مشکلات آنها اجرای برنامه‌ها و به کارگیری اقدامات لازم را می‌طلبد تا از پیشروی این ناهنجاری‌ها در جامعه جلوگیری شود که یکی از این اقدامات اجرای طرح ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در کلانشهرهای کشور از جمله کلانشهر تبریز است.

 • دست اندازی به منابع زیرزمینی آب؛

  افت 2ونیم متری آب های زیرزمینی تهدیدی برای تامین آب شرب تبریز

  غفلت در سال های اخیر و تأمین آب شرب کلان شهر تبریز از دامنه های شمالی سهند باعث افت 2.5 متری سطح آب‌های زیرزمینی در این منطقه شده و خطر بزرگی برای تأمین آب در سال های بعدی است.

 • گزارش تبریز بیدار از صنعت لوکسی که ارز بی مورد از کشور خارج می کند؛

  شنای آزاد در بازار ماهی زینتی

  صنعت رو به رشد تکثیر و پرورش ماهیان زینتی در جهان با گردش مالی ده‌ها میلیارد دلاری آن به صورت سالیانه و با ایجاد اشتغال، درآمد و توان صادراتی بسیار مناسب، می تواند فرصت های شغلی و اقتصادی مناسبی را برای کشور ایجاد کند.

 • گل بود به سبزه آراسته شد؛

  دعوای دو استان بر سر دریاچه ارومیه

  برای تداوم احیای دریاچه ارومیه و رسیدن به وضعیت مطلوب در این اکوسیستم مهم، لازم است کلیه دستگاه‌های مربوطه ضمن بازنگری عملکرد خود نسبت به این مطالبه ملی بسیج شوند

 • فوتبال در پیچ و خم مدیریت؛

  توقف قطار فوتبال تبریز در ایستگاه مدیران

  طبق رای شورای حل اختلاف در یک سال پیش، به شهرداری تبریز توصیه شده بود که ساختار ورزش شهرداری تغییر کند و سازمان ورزش باید به معاونت ورزشی تغییر پیدا کند.

 • اتفاقی مبارک در تبریز؛

  استقبال تبریز از پوشاک ایرانی با وجود بارش اجناس ترکیه

  صنعت نساجی و پوشاک از ریسندگی تا رنگرزی گرفته تا تولید پارچه و دوخت لباس زنجیره ای را تشکیل می دهد که افزایش کیفیت محصولات آن در گرو توجه به رفع مشکلات از نخستین حلقه یعنی ریسندگی تا آخرین حلقه یعنی دوخت و عرضه پوشاک است.

 • مد‌يريت منابع آب، بحرانی مهم‌تر از بحران آب؛

  کاهش آب ورودی به مخازن سدهای آذربایجان شرقی

  وضعیت منابع آبی به‌گونه‌ای است که د‌یگر نمی‌توان به مسئله بحران آب ساد‌ه نگاه کرد و باید تمام سازمان‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط برای حل این مسئله بسیج شوند د‌ر واقع ما با بحرانی مهم‌تر از بحران آب مواجهيم و آن نيز بحران مد‌يريت منابع آب است.

 • فقر تعادل در بازار میوه؛

  قیمت های نجومی در پناه دخالت نا به جای مدیریتی!

  بدون تردید اصلی ترین دخالت و تاثیری که دولت در بازار می تواند داشته باشد، علاوه بر سیاست پولی و مالی، کنترل و کمک برای به تعادل رسیدن عرضه و تقاضا و راهنمایی تولید کننده ها است که ظاهرا هیچ یک اتفاق نافتاده و حالا در بازار، مازاد سیر و سیب زمینی است و از طرفی قیمت خیار حتی به 8 هزار تومان هم می رسد.

 • ماده قرمزی که برای زنده ماندن از همه مهم‌تر است؛

  هموفيلی اختلال خونريزی دهنده ارثی

  هموفيلي يك اختلال خونريزي دهنده ارثي است.افراد مبتلا به هموفيلي به علت سطح پايين يا عدم وجود پروتئين هايي به نام فاكتورهاي انعقادي، قادر به متوقف كردن روند خونريزي نمي باشند.هموفيلي بيماري ارثي است كه از طريق ژن موجود بر روي كروموزوم X منتقل مي شود

 • ماجرای کیسه های رایگان میوه و سبزی در تبریز؛

  معامله ای که در بازار تبریز تعطیل نشد

  پس از اجرای حکم خدا و پیاده کردن احکام الهی، خدمت به محرومان، از شیرین ترین عبادت ها و سنت پیامبر و معصومان علیهم السلام بوده است.

 • غفلت در لذت خنکای امواج آب های آزاد؛

  بحران غرق شدگی در آذربایجان!

  نیمی از افرادی که در آب غرق می شوند شناگران ماهری بودند، این واقعیت دردناک و در عین حال بسیار آموزنده است، در واقع شناگر بودن دلیلی بر مصونیت در آب و جان بدر بردن از غرق شدن نیست

 • سریال نا تمام وعده ی اتمام پروژه ها؛

  مرکز همایش های شهرداری تبریز همچنان در خاموشی!

  گویا افتتاح رسمی تبریز 2018 تنها تنفسی برای افتتاح نمادین مرکز همایش ها بود چرا که از آن روز تا امروز که در روزهای میانی تیر ماه قرار داریم مردم تبریز چیزی جز خاموشی از نگین پروژه شمال غرب ندیده اند.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  برنامه خاموشی برق در تبریز با چراغ استاندار به شرکت برق

  روزی که ادیسون انرژی برق را کشف کرد شاید هیچ کسی تصور نمی کرد که میزان وابستگی مردم به این کشف بسیار مهم مهندس سخت کوش آمریکایی تا بدانجا برسد که نبود آن زندگی روزانه را مختل و حتی غیر ممکن سازد.

 • انتخابی سرنوشت ساز در گرمای تابستان؛

  خنک کردن گرمی تابستان تبریز با کولر آبی یا گازی ؟!

  در آذربایجانی که روزگاری در گرماگرم هوای تابستانی که دیگر نقاط کشور درگیر خود کرده بود، هوای خنکش زبانزد بود استفاده از کولر برای خنک کردن منازل روز به روز افزایش می باید. کولرهایی که هم مصرف آب را بالا می برد و استفاده از انرژی برق که البته در نوع گازی نبود مصرف آب با ازفازیش چند برابری مصرف برق جبران می شود!

 • آمبولانس ها درگیر ترافیک مصنوعی ؛

  هیجان مردم بلای جان مصدوم در تبریز!

  فرهنگ غلطی در میان مردم ایران رواج یافته است و آن تماشای صحنه تصادف و در سال های اخیر، گرفتن تصویر یا همان سلفی است، اعمالی که گاه به علت شیوه ناصحیح برخورد مردم با تصادفات، منجر به از دست رفتن مصدومان حادثه می شود.

 • پدیده اعتیاد در میان بانوان آذربایجان شرقی؛

  افزایش نگران کننده اعتیاد در میان بانوان آذربایجان شرقی

  آماری که مسئولان وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی ارائه می دهند 9درصد از جمعیت معتاد کشور را زنان تشکیل می دهند همچنین آماری که سازمان زندان ها نشان می دهد که طبق آن نیمی از زندانیان زن کشور در ارتباط با مواد مخدر در زندان به سر می برند.

 • یکه تازی گرانی ها در سایه افزایش قیمت ارز در بازار تبریز؛

  دلار4200تومانی، کیلویی چند؟

  هرچه بازار صرافی و پاساژ امیرنو تبریز را می گردم خبری از دلار 4200 تومانی نیست، 4200 تومان را فقط در تیتر اخبار می توانیم پیدا کنیم . بازار و صرافی ها شلوغ است ولی انگار مردم فقط برای تماشا آمده اند. دلار 4200تومانی در این بازار کیلویی چند است؟

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

آخرین اخبار