صفحه اصلی گزارش

 • دریاچه ارومیه و هزار و یک وعده ی دولت؛

  دعا کردیم باران آمد شما چه کردید؟

  شوری سخن گفتن از دریاچه ارومیه از تراز شوری نمک آب نداشته ی دریاچه هم گذشته است. اما به هر حال تاثیرات سو غیر قابل تصور مرگ نگین آذربایجان بر جان حداقل 14 میلیون نفر مساله ای نیست که راحتی بتوان از کنار آن گذشت و باید گفت از وعده هایی که تنها در انتخابات ماند و فصل تحقق آنها نیامد!

 • با یک گل بهار می شود؟

  ساخت پارکینگ مکانیزه در جوار کلینیک شیخ الرئیس تبریز و یک تردید؟!

  بزرگترین پارکینگ مدرن و تمام مکانیزه در جوار کلینیک شیخ الرئیس تبریز در حالی با مشارکت یک شرکت خارجی در حال ساخت است که در سالهای اخیر معضل ترافیک بلوار آزادی تبریز در تقاطع خیابان گلگشت موجب اذیت و آزار مراجعه کنندگان بخش درمانی در این منطقه و دیگر شهروندان تبریزی شده است.

 • فرصت های پیش روی توریسم غذایی تبریز؛

  عطر غذای آذربایجانی، گردشگران را به تبریز 2018 می کشاند؟

  تبریز و آذربایجان با دارا بودن اقلیم مناسب و مواد غذایی سالم و آشپزهایی هنرمند زبانزد خاص و عام بوده است . پتانسل های آذربایجان در توریسم غذایی می تواند به عنوان یکی از جاذبه های این دیار در تبریز 2018 معرفی شود.

 • سنگ گرانی هتل در تبریز پیش پای گردشگران؛

  چالشی که در نوروز 97 کار دست تبریز داد!

  بر اساس آماری که رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در پایان سفرهای نوروزی ارائه داد علیرغم کسب رتبه دوم در میان استان های کمتر نشناخته شده، بازهم آذربایجان شرقی نتوانست در میان مقصدهای اصلی گردشگری کشور در ایام نوروز قرار بگیرد.

 • در گفت‌وگوی تبریزبیدار با فعالان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استان مطرح شد

  بانوان در خط مقدم حمایت از کالای ایرانی هستند

  تبریزبیدار برای بررسی جوانب مختلف نام‌گذاری سال 97 به‌عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی»، با تنی چند نمایندگان استانی و شهری، تولیدکنندگان و فعالان فرهنگی و اقتصادی شهر به گفت‌وگو نشست.

 • تحلیلی بر تغییر رویکرد سیاست خارجی دولت باکو در قبال ایران و روسیه؛

  چرخش علی اف به سمت تهران و مسکو؛ چرا و چگونه؟!

  توسعه روابط آذربایجان با ایران و روسیه که مخالف توسعه نفوذ غرب در منطقه قفقاز جنوبی هستند، این سوال را پیش می آورد که چه متغیرهایی آذربایجان را به سمت ایران و روسیه سوق داده است؟

 • از نگرانی های اصناف تا طرحی که می تواند اثر بخش باشد؛

  با دستفروشان پس از نوروز 97 چه کنیم؟

  سوال اینجاست که پس از نوروز97 با پدیده دستفروشی چه باید کرد؟ در این میان بیش از شهرداری، اصناف گله مند هستند، آنها معتقدند که دستفروشان در حالی به کسب درآمد می پردازند که هیچ گونه نظارت و پرداخت مالیاتی را متحمل نمی شوند.

 • یک سال دیگر گذشت اما آبی نیامد!

  وقتی طوفان نمک دریاچه ارومیه از راه می رسد

  سال 96 را در حالی به پایان می رسانیم که بحران خشک شدن دریاچه ارومیه با وجود وعده های دوبل رئیس جمهور برای احیا نگین آذربایجان، این روزها حال ناخوش و بغرنجی دارد.

 • نگاهی به تغییرات مهم مدیریتی در سالی که گذشت؛

  سال 96؛ سال تغییرات مدیریتی مهم در هرم مدیریت استان!

  گرچه در سال 96 ریاست دولت با تغییرات جدی در عرصه مدیریت کلان روبرو نشد، اما این معادله در استان آذربایجان شرقی معنای دیگری یافت، به یک عبارت می توان گفت که سال 96؛ سال تغییرات آذربایجان‌شرقی بود.

 • مروری بر اتفاقات فرهنگ و هنر تبریز در سال 96؛

  مروری بر اتفاقات فرهنگ و هنر تبریز در سال 96

  سال 96 برای اهالی فرهنگ و هنر تبریز سالی پر رونق با اتفاقات ویژه بود که بار دیگر توانست نام تبریز را بر سر زبان ها بیندازد.

 • خودرو سازی استان در آیینه سال 96؛

  از آرزوی قطب سوم خودروسازی تا غصه ی ناتمام ماشین سازی!

  هر چند استاندار جدید در جهت ایجاد موج رونق در صنعت استان به خصوص در صنعت خودرو سازی چشم اندازی مناسبی نمایش داده است اما وضعیت سالهای اخیر به خصوص در سال 96 ، از لزوم حل مشکلات بانکی، مالیاتی و قوانین دست پا گیر از واحد های صنعتی خرد و کلان خبر می دهد.

 • گزارشی به مناسبت فرا رسیدن روز مادر؛

  یک روز در کنار مرکز نگهداری بانوان سالمند

  هنگام خداحافظی چیزی ذهنم را درگیر کرده و آن اینکه؛ اگر عمری باقی بود و به سن سالخوردگی رسیدم، دوران پایانی خود را چگونه سپری خواهم کرد، در کنار عزیزان یا به دور از آنها و درجایی شبیه این مرکز...؟!

 • نامه نگاری عضو سابق شورا یک زخم یک ساله را باز کرد؛

  باز هم بی آر تی تبریز این بار به روایت کارگران کارت زن

  در حالی وضعیت کارگران کارت زن بی آر تی تبریز با نامه نگاری خاص عضو سابق شورای شهر تبریز، مطرح شد که مدیر عامل شرکت اتوبوس رانی معتقد است که طبق قانون کارگران معترض در این قضیه باید به هیأت تشخیص اداره کار مراجعه کنند.

 • ساز ناکوک محافظه کاری در دانشگاه تبریز؛

  لغو برنامه عدالتخواهان در دانشگاه تبریز با برچسب زنی!

  عنصر مطالبه گری و پیشتازی در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی همراه با آگاه سازی و روشنگری عنصر اصلی است که همواره رهبر انقلاب از عموم دانشجویان خصوصا افراد حاضر در تشکل های دانجشویی انتظار داشته اند. با این وجود همچنان شاهد سازهای ناکوک در دانشگاه ها هستیم.

 • مشق کار موفق فرهنگی در یکی از کانون های مساجد تبریز؛

  مسجد هنوز هم هم سنگر است!

  فوتبال دستی کوچکی، گوشه سالن خودنمایی می کند، پشت آن قفسه کتابخانه قرار گرفته، تعداد کتابها زیاد نیست اما با سلیقه خاصی در کنار هم چیده شده اند.

 • ضرورت درختکاری در بتن شهر تبریز؛

  به جای برج،درخت بکاریم!

  کمبود نسبی فضای سبز در تبریز زمانی قابل تأمل می‌شود که میانگین بارشی این کلان‌شهر نسبت به دیگر شهرهای همرده خود تقریباً برابر و بعضاً بالاتر می‌باشدبه‌طور مثال میانگین بارش طی دوره 2005_ 1951 در تبریز مجموعاً 288 میلیمتر و در اصفهان در همین بازه زمانی 122 میلی متر می‌باشد.

 • گزارش میدانی تبریزبیدار از خریدهای عیدانه مردم تبریز؛

  جولان اجناس بی‌کیفیت چینی در ویترین مغازه‌ها

  رکود اقتصادی موجود در جامعه سبب شده تا مردم برای خرید پایین‌ترین قیمت موجود در بازار را انتخاب کنند و همچنین نسبت به پولی که می‌خواهند، هزینه کنند سخت‌گیری بیشتری نشان دهند. در این میان برخی از هم‌وطنان حتی توان خرید اجناس ارزان‌قیمت را نیز ندارند و به‌طور کلی از خرید شب عید منصرف می‌شوند.

 • فداکاری مادران شهدا از دیروز تا امروز؛

  افسران رهرو ام البنین(س)

  پس از پایان جنگ تحمیلی نیز همسران شهدا با تربیت یادگاران همسران خود، آنها را برای انقلاب و دوران شکوفایی این سرزمین آماده کرده و فرزندان آنها با الگو گرفتن از پدران شهید خود در شکوفایی کشور سهیم شده اند.

 • سیر تفکر کسی که دغدغه اش اتحاد مسلمانان بود؛

  اربکان؛ مجاهد سیاست دینی در ترکیه لائیک

  اربکان در حالی توانست در یک سیستم لائیک سرکوبگر به مدت 5 دهه فعالیت کند که بارها احزابی که او با هدف تشکیلات سازی برای جریان اسلامگرایی در ترکیه تاسیس کرده بود، توقیف شده و خود او بارها زندانی شد.

 • گزارشی از وضعیت نامناست مسیر BRT مرکز شهر تبریز؛

  از رؤیای بتن غلتکی تا بتن ضخیم‌تر از باند فرودگاه!

  باید منتظر ماند و دید که مدیریت شهری حداقل برای گردشگرانی که مسئولین استانی از سفر آنان در «تبریز 1397» سخن می‌گویند، نسبت به اصلاح این مسیر که کمترین شباهتی به مسیر BRT و بیشترین شباهت به جاده شوسه دارد، اقدام کنند!

 • برادری به عظمت باکری ها؛

  سالروز غم عاشورایی‌ها پشت دروازه های خیبر

  امروز سالروز شهادت حمید آقای باکری لشگر عاشوراست. سالروز غم عاشورایی های آذربایجان پشت دروازه های خیبر. همان روزی که آقا مهدی همه ی شهدای خیبر را بر برادر خونی خود ترجیح داد تا حمید و مهدی این گونه در تاریخ ماندگار شوند و به امروزی ها بگویند در دایره خدمت، پارتی بازی ممنوع! روزی که برادری معنایی تازه یافت معنایی به عظمت باکری ها.

 • همه راه ها به صرفه جویی مردم باز نمی گردد!

  چگونه از بحران بی آبی خارج شویم؟

  نميتوان تنها از مردم خواست تا در مصرف آب صرفه كنند و مشكل كم آبي حل شود زيرا اگر اقدامات اصولي در بخش كشاورزي انجام نيابد در آينده در ايران بحران آب نوشته خواهد شد اما بحران مديريت خوانده خواهد شد.

 • در حاشیه تغییرات مدیریتی در استان و حواشی پیرامونی؛

  از استاندار در سایه تا مدیران انتقالی

  نگاهی به سوابق مدیرکل جدید ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نشان می‌دهد که وی به‌جز تحصیل در مقطع دکترای مدیریت ورزشی دانشگاه تبریز، نسبتی با مدیریتی با آذربایجان شرقی نداشته و همین‌جا است که پرسش پرسیده منتشر می‌شود که آیا مدیران بومی در انتصابات اولویت‌دارند یا مدیران غیربومی؟!!

 • تبریز 2018 از نگاهی دیگر؛

  جای خالی قیام 29 بهمن در تبریز 2018

  امروز 40 سال از آن قیام تاریخی می گذرد و در سایه برپایی حکومت اسلامی که مردم تبریز برای آن مجاهدت کردند تبریز پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی شده است. با این وجود در کنار تمامی عناوینی که برای ارائه به گردشگران این واقعه فرهنگی آماده شده است خبری از قیام تاریخی 29 بهمن تبریز نیست

 • نگاهی به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره آذربایجان و تبریز به مناسبت قیام 29 بهمن؛

  آرامِ دل ایران، سیزلر سیز

  رهبر معظم انقلاب در سال 91 خطاب به مردم آذربایجان و تبریز فرمودند؛ «شما بودید که توانستید همیشه پیشگام و پیشرو باشید. در واقع شما هستید که لنگر آرامش این کشورید. در واقع آنطور که شما در شعرتان گفتید، بنده عرض میکنم: "آرامِ دل ایران سیزلر سیز".»

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

آخرین اخبار