صفحه اصلی گزارش

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  خط دوم انتقال آب از میاندوآب به تبریز؛ شبهه ای که وزیر 3 سال پیش به آن پاسخ داد

  نمایندگان در حالی از غیر ضروری بودن خط دوم انتقال آب از میاندوآب به تبریز سخن می گویند که چیت چیان وزیر سابق نیرو دو سال پیش به این شبهه پاسخ داده است.

 • راهی که دبیری برای انسجام هموار کرد؛

  تعامل و انسجام 13 نفره در سال اول شورا!

  انتخاب ریاست شورای شهر تبریز در ساعات آخر خود با هموار شدن مسیر از سوی یکی از نامزدها به ایستگاه آخر رسید و شکور اکبرنژاد، رئیس شورای دوم شهر تبریز بار دیگر در سال اول شورای پنجم بر کرسی ریاست تکیه زد.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  حاشیه های که به چسب تبریزی چسبید!

  در روز های گذشته خبرهای منتشره از اقدامات یک کارگاه نام آشنای تولید چسب در تبریز سوژه شبکه های اجتماعی و حتی رسانه های خارجی شده است.

 • معادلات شورایی پس از انصراف دبیری از ریاست شورا؛

  معادلات شورایی پس از انصراف دبیری

  هر روزی که به آغاز دوره جدید شورای شهر نزدیک می شویم، شاهد اتفاقات ریز و درشت و پیچیده تر شدن معادلات شهری و شورایی هستیم.

 • عیبی یوخ؛

  فرهنگی که تراکتوری ها در فوتبال ایران باب کردند

  هواداران تراکتورسازی که از زمان حضورشان در لیگ 1 تا امروز فرهنگ سازی های مختلفی را در فوتبال ایران انجام داده اند باردیگر همه نگاه ها را به سمت خود جلب نمودند.

 • رای گیری انتخاب ریاست شورای پنجم در روزهای آینده انجام خواهد شد؛

  رقابت نفس گیر برای کرسی ریاست شورا؛ دبیری یا اکبرنژاد؟!

  ریاست شورا بر کلانشهری همچون تبریز نمی تواند محدود به یک حزب و جناح و براساس یک لیست باشد بلکه معادلات مهمی همچون ارتباط و تعامل با سایر ارگان ها و سازمان ها، دارا بودن وجهه فراشهری در سطح ملی نیز در این مسئله بسیار تاثیرگذار است.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  تبریز و آسانسورهای نمادینش!

  زندگی اجتماعی در شهرها اغلب در فضایی به نام پیاده رو شکل می گیرد لذا هر چقدر این فضا ایمن، زیبا، متنوع و متفاوت باشـد زنـدگی اجتمـاعی در آن قوی تر، واضح تر و پایدارتر خواهد بود.

 • آیا این 3 نفر، گزینه های نهایی شهرداری آینده تبریز هستند؟

  جدی ترین گزینه های مطرح برای شهرداری تبریز

  انتخاب شهردار آینده موضوعی است که بیش از ترکیب هیئت رئیسه افکار عمومی و نخبگان سیاسی و شهری را به خود درگیر ساخته و گمانه زنی های بی پایان و اخبار تائید نشده فراوانی در تارنماها و کانال های تلگرامی در حال پخش است.

 • اهمیت رعایت حریم خصوصی حتی برای همسران؛

  ورود ممنوع حتی شما همسر عزیز

  زندگی مشترک به معنی به شراکت گذاشتن همه چیز با همسرمان است، اما در این بین نمی‌توان انکار کرد که هر انسانی مستقل از دیگران است، همان‌طور که کودک از والدینش یا حتی خواهر یا برادر دو قلویش مستقل است.

 • گذر و نظر؛ به مناسبت پایان کار دولت یازدهم؛

  گزینه‌های استانداری آذربایجان شرقی چه کسانی هستند؟

  سنت نانوشته مدیریتی در کشور است که با پایان عمر 4 ساله یک دولت بخش عمده ای از مدیران آن احساس خانه به دوشی کرده و کم کم آماده تحویل سمت مدیریتی خود می شوند و صدالبته چنین نیز می شود.

 • متنی بر حاشیه یک گمانه زنی درباره ریاست شورای پنجم شهر تبریز؛

  دبیری یا اکبرنژاد مساله این است؟!

  سیاسی بودن این لیست و تردیدها برای اعمال نفوذ، اعمال سلیقه و نگرش های جناحی، حزبی و گروهی افکار عمومی و پژوهشگران را از سیاست زدگی و سیاسی کاری این شورا در قالب بازتولید شورای دوم شهر نگران کرده است.

 • در آستانه میزبانی در سال 2018 تبریز؛

  همه آنچه که برای تبریزگردی باید بدانیم

  تبریز در طول سالیان به عناوین مختلف شهرت یافته و شناخته شده و در هر دوره با برجسته شدن ظرفیت های مختلفش این عناوین و الغاب را از آن خود کرده است.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  ضرورت توجه روزافزون مسئولین استانی به صنعت فولاد

  در سالهای اخیر برخی عوامل موجب رکود در بخش صنعت شده، به طوری که برخی از واحد های تولیدی با کمتر از نیمی از ظرفیت خود مشغول به کار هستند و بسیاری از آنها هم به صورت تعطیل کامل یا نیمه تعطیل درآمده اند البته ناگفته نماند استثناهایی هم در این زمینه وجود دارد و مجموعه‌های موفقی هم در این میان می‌توان یافت که حالا با روش‌های خاص خودشان و یا شاید پشتوانه مالی و ... توانسته‌اند در این بازار کساد به فعالیت خود ادامه دهند.

 • چالش های پیدا کردن لباس عفیفانه در جامعه؛

  مانکن‌های شبرنگ زنده‌ای که هر روز رژه می‌روند!

  معلوم نیست در جامعه ما رواج یافتن پوشش‌های نامتناسب تابستانی تابع کدام قانون است، آیا عرضه چنین لباس‌هایی باعث افزایش تقاضا می‌شود یا این تقاضای زنان و دختران است که موجب می‌شود موجی از پوشاک که با فرهنگ ایرانی و اسلامی و سبک زندگی ما در تضاد هستند وارد بازار مصرف شوند.

 • بررسی قرعه تیم های تبریزی در رقابت های لیگ برتر؛

  بررسی قرعه تیم های تبریزی در رقابت های لیگ برتر

  سرخ پوشان تبریزی بازی های سختی در هفته های ابتدایی رقابت ای لیگ برتر در انتظار دارند.

 • حاشیه ای پررنگ از متن؛

  سیاست «لنگش کن، لنگش کن» ادامه دارد

  کلاف پیچیده و سردرگم موضوع "تبریز 2018" که همچون گفته سعدی شیرازی قرار بود ممدّ حیات گردد و مفرّح ذات، به یکباره با برافتادن نقاب از چهره گفتاردرمانی های بی پایان مسئولین استانی و مدیران دولتی در این موضوع، حقیقت هولناک آن به یکباره بر مردم و مدیران ظاهر گشت.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  شمشیر دو لبه اوقات فراغت!

  اوقات همچون شمشیری دو لبه است؛ لبه ای از آن می تواند رشددهنده و اصلاح گر باشد و لبه ای دیگر زایل کننده نیروی جوانی و حتی فسادانگیز باشد، به بیان دیگر اوقات فراغت بسته به سازنده یا نامطلوب بودن آن، در رشد و شکوفایی و یا بعکس در تخریب و انحطاط شخصیت نوجوانان و جوانان مؤثر است

 • سردرگمی استاندار و معاونش در تخصیص اعتبارات تبریز 2018؛

  هماهنگی استانداری برای تبریز 2018 به اوج خود رسید!

  امروز ستاد ملی تبریز 2018 با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور در تبریز در حالی برگزار شد که اظهارات دو مقام ارشد اجرایی استان از نهایت هماهنگی ها در دستگاه اجرایی استان برای تبریز 2018 پرده برمی دارد!

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  «فروشنده» این بار در امتحانات مدارس!

  در هفته های اخیر موضوع لو رفتن سوالات امتحانات نهایی مقطع متوسطه ی دوره دوم (پایه تحصیلی سوم دبیرستان) در فضای مجازی و فروش آن به یکی از بحث های داغ رسانه های کشور تبدیل شده است.

 • از تکذیب انفجار در حفاری‌ شرکت گاز تا تائید تست لوله های اصلی خطوط انتقال؛

  یک بام و دو هوای اظهارنظر مسئولین درباره صداهای مهیب بامداد امروز

  صدای مهیب انفجار بامداد امروز شهر تبریز، سبب بی خبری و اظهار نظر متناقض مسئولین شهری شد تا شاهد یکی از متناقض ترین رفتارهای مسئولین درباره این اتفاق باشیم.

 • شمارش معکوس کنکور 96؛

  رقابتی برای رسیدن به بهترین صندلی ها

  روزهای پایانی، برای هیچ کدام از داوطلبان کنکور، روزهای خوب و خوشایندی نیست و برای بسیاری از کنکوری ها روزهای پراسترس و پر هیجانی است. قطعاً اگر اين استرس و فشار رواني وارده مديريت و کنترل نشود، عوارض بسيار جبران‌ناپذيري بر سلامت جسمي و روحی آنان برجاي خواهد گذاشت.

 • تبریزبیدار از بحران کاهش جمعیت استان گزارش می دهد؛

  تهدیدی بزرگتر از خشکی دریاچه ارومیه برای آذربایجان

  سرمایه انسانی جوان و کار آمد بالاترین و با ارزشترین سرمایه هر کشوری محسوب می شود که نقش مهمی در توسعه و پیشرفت آن کشور ایفا می کند. برهمین اساس رهبر انقلاب بارها نسبت به پیر شدن جمعیت کشور و کاهش نرخ موالید تذکر داده اند.

 • گزارشی از یک اقدام و عمل در حاشیه های تبریز؛

  شادابی به باغِ معروف تبریز باز می گردد

  یکی از سخنرانان می گوید: در کشور ۴۰۰ منطقه کم برخوردار داریم که بناست این مناطق در عرض چند سال در قالب "طرح کرامت" محرومیت زدایی شوند. سال گذشته و امسال باغ معروف در ذیل طرح کرامت تعریف شده و امیدواریم با اجرای این طرح باغ معروف به دوران پر آوازه خود باز گردد.

 • چالش های برنامه ریزی اوقات فراغت فرزندان؛

  تابستان؛ فرصت فراغت یا بطالت

  شرکت در کلاس های تابستانی می تواند موجب تقویت اعتماد به نفس و بهبود روابط اجتماعی کودکان شود. از طرف دیگر انتخاب کلاس ها اگر درست انجام شود، می تواند موجب رشد استعدادها و جهت دهی مثبت به توانایی های دانش آموزان شود.

 • گزارش تبریزبیدار از یک افزایش نامبارک در آذربایجان شرقی؛

  کودکانی که به جای پدران راهی بازار کار شدند!

  وقتی که تاثیر مستقیم اوضاع نابسمان اقتصادی در جامعه پدیدار می شود وضع کمی فرق می کند. معضلاتی همانند افزایش طلاق ها، کاهش ازدواج ها و حتی افزایش زنان معتاد و کودکان کار همه در پناه اوضاع نابسمان اقتصادی و بیکاری سرپرستان خانوارها به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به دست آمده است.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • جناب فتح الهی

 • سینا

  هیچکدام از این گزینه ها نیستند....حرکت ایذاییست.....منتظر باشیم......خبری در راه است...

 • حسین

  دوست عزیزی گه فرمودن دکتر قربانیان بهترین گزینه هستش، باید بگم که در زمان مدیریت ایشون تو پست معاونت خدمات شهری، شهر، با یک مشکل اساسی مواجه بود. اونم عدم ثبات مدیریتی لازم برای این سمت بود.

 • خطیبی

  شهرتی فر اصلاح طلب هست و کاربلد

 • آشنا

  آقای نجفی واقعا داره برای این شغل تلاش می کنه

 • صادق

  اگر شهرتی فر قبول بکنه، فک نمی کنم قدر تر از ایشون کسی بین اینها باشه

 • قبول کنید تمام گزینه ها، حتی صادق نجفی در کسوت اداره شهر تبریز نیستند و مثل نجفی در میانه راه کم خواهند آورد. تبریز شهرداری قدرتمند و سیاستمداری کارکشته می خواهد که مغبون شهرداران منطقه و مدیران استانی نشود.

 • کیوان از اردبیل

  باسلام برای تبریز عزیز شهرداری مانند نجفی لازم است. والسلام

 • محمد

  ديروز در محله آباداني مسكن براي نماز مغرب عشا رفتم مسجد. يك نفر غريبه در صف عقب نشسته بود تقريبا چهل ساله ، بدنش بانداژپيچ بود و بطور نشسته نماز مي خواند وسط دو نماز ، معتمد مسجد بلند شد و از مردم پول جمع كرد مي گفت اين آقا مريض است و براي درمان قرار است به شيراز برود مقدار زيادي پول جمع شد و به آن آقا دادند. از نفر بغل دستي پرسيدم اين آقاي مريض را ميشناسيد؟ گفت نه. كسي اور ا نمي شناخت. قبلا" هم مورد مشابه را ديده بودم در مسجد آخر كوي دانشگاه.آنجا هم يك نفر غريبه آمده بود و به معتمد مسجد گفته بود كه مريض است و پول برگشت به شهرش را ندارد آنجا هم كلي پول جمع كردند. راستش اين روش تكدي گري تازه مد شده و دارد رواج پيدا مي كند فرد متكدي با تظاهر به مريضي و بي پولي ، اول به فرد ريش سفيد محل مراجعه مي كند و با دروغ او را فريب مي دهد آن فرد محترم و معتمد محل هم جهت كسب ثواب و رضاي الهي از نمازگران درخواست كمك مي كند مردم هم به اعتماد او كمك مي كنند. اگر اين افراد هر روز حداقل يكصد هزار تومان در عرض يكي دو ساعت گدايي كنند ماهانه 3 ميليون تومان مي شود. كمك به افراد شياد اول از همه ظلم به محتاجان واقعي است كه به خاطر آبرويشان نيازشان را ابراز نمي كنند. در ثاني موسسات خيريه معتبري كه در شهر براي اين قبيل كارها وجود دارد تضعيف مي شوند اين موسسات از افراد تحقيق مي كنند و در حد زيادي هم كمك مي كنند . سوما اين كه چهره شهر را تخريب مي كنند و مروج تكدي گري هستند كه دشمني با خداست. عاقلانه اين است كه اين افراد غريبه و ناآشنا را شناسايي نموده و به مراكز خيريه معرفي نماييم هر كمكي هم داشتيم از كانال موسسات خيريه انجام دهيم نبايد اين شيادان مردم ما را ساده لوح فرض كنند . لطفا در اين مورد گزارش تهيه فرماييد. با تشكر

 • شهروند

  واقعا جای بسی تاسف دارد به مدیریت فوتبال استان که درعرض کمتر از 2ماه امتیاز باشگاه رو به دو نفر واگذار میکند اگر از اول با درایت و منطقی حرکت می کردندو اهلیت رو خوب تشخیص می دادند کار به اینجا نمی کشید.

 • بهترين شهردار دكتر قربانيان و دكتر نوين هستند

 • شهین باهر

 • 358

  بنده هم یک شهروند با نظر علیرضا ورضا موافق هستم فقط مهندس فتح الهی با چندین دوره فعالیت در شهرداری نه نجفی نیروهای شهرداری کار بلد او بودند

 • 657

  علی جان شما مثل اینکه فامیل نجفی هستی اگر دقت کنید از این نفرات معرفی از نجفی قدرتمند است اگر شورا دقت داشته باشد گزینه تغییر را مد نظر قرار دهند

 • جای مند

  به نظر بنده مهندس مولوی . جانباز جنگ تحمیلی .رزمنده جبهه ها . کارشناس شهرسازی . معاون شهید مهدی باکری . بهترین گزینه به نظر بنده برای شهردار تبریز

 • پیروز باشند

 • سليمانئور

 • اخه اصلا شهین باهر و رحیمی نمیتونن شهرداری رو اداره کنند. یکی باید بیاد که مدیران شهرداری ازش حساب ببرن و کار بکنن. سلیمانپور بدون شک اصلح ترینه.در اولویت دوم هم مهندس فتح اللهی.اولویت سوم هم نجفی

 • کیوان

  مدیر توانمندی است سلیمان پور

 • شهاب

  شهین باهر عالیه

آخرین اخبار