صفحه اصلی گزارش

 • در حاشیه زوال سیاست های انتخابات شورای شهر تبریز؛

  عقد قراردادهای انتخاباتی و کانال های پرمدعی!

  در این خلا تبلیغاتی است که برخی از کانال‌های تلگرامی تازه تأسیس، که گاهی عمر مجازی بودن آنان به چهل روز قد نمی کشد، با موج سواری روی دغدغه های این "احساس تکلیف"کرده‌های در سودایِ شورای شهر، درصدد هستند تا از آب گل آلود رقابت های انتخاباتی، قزل آلالای طلایی خود را صید نموده و سوپرمن انتخاباتی شوند.

 • اپیدمی ادبیات روحانی به مدیران استانی سرایت کرد؛

  وقتی منتقدان افزایش مالیات «بی‌سواد» می‌شوند!

  اظهارنظر یک مدیر اعتدالی در آذربایجان شرقی و «بی سواد» خطاب کردن کسانی که سخن از افزایش مالیات آذربایجان شرقی به میان می آورند، نوعی تقلیل‌گرایی اظهارات رئیس‌جمهور است که منتقدین خود را بی‌سواد خطاب کرد.

 • استارت جلسات انتخاباتی طیف های مختلف؛

  اندک اندک جمع یاران می رسد!

  چند ماهی است که جناح های سیاسی و طیف های قکری و جناحی عزم خود را برای انتخابات آتی جزم کرده اند و با بستن کمر همت برای انتخابات شوراهای شهر، نشان داده اند که درصدد هستند از وانفسای شورای شهر فعلی عبور کنند.

 • رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورا و معاونت عمرانی گزارش دادند

  شهرداری تبریز بودجه 95 را چگونه هزینه کرده است؟

  عضو شورای شهر تبریز گفت: میانگین تحقق بودجه مناطق مرکز و سازمان ها ۶۸ درصد مطابق با ۱۴۵۰میلیارد تومان بوده است که ۷۹٪ از آن مربوط به شهرداری و مناطق بوده و ۴۵ درصد آن در سازمان ها برآورد شده است.

 • ره آوردی سیاه آلودگی هوا برای مادران و کودکان

  بفرمایید سیگار رایگان!

  مادران بارداری که در شهرهای آلوده زندگی می‌کنند، روزانه هوای آلوده زیادی را تنفس می‌کنند که ذرات این آلودگی به اندازه استعمال سیگار بر سلامت جنین و به ویژه سیستم تنفسی او، تأثیر منفی می‌گذارد.

 • تلخ تر از زهرمار!

  بد دهنی؛ زخمی کاری بر پرده حرمت های خانوادگی

  به‌کار بردن کلمات مستهجن در خانواده‌ها از طرف اعضای خانواده به‌ویژه پدر یا مادر منجر به آثار و عوارض اجتماعی و بدآموزی برای فرزندان و سایر اعضای خانواده و در نتیجه از بین رفتن حرمت‌ها می‌شود حرمت هایی که با ازبین رفتن آنها بازگرداندن آنها سخت و حتی غیر ممکن است.

 • نسل جا مانده از ازدواج و آینده ای که روشن نیست

  پرنده هایی که تک ماندند

  ازدواج‌نکردن نمی‌تواند به خودی خود نگران‌کننده باشد اما وقتی یک دختر رخ‌ندادن آن را در کنار همه محدودیت‌ها، موانع، مشکلات، کمبودها و نگرانی‌هایش می‌گذارد، اوضاع کاملا تغییر می‌کند.

 • دو گانه حجاب و پیشرفت

  نکته ای که رضا شاه در ترکیه آتا تورک ندید!

  چرا حجاب بايد درايران اجباري باشد؟ حال آنكه در دين اجباري نيست؟ آیا کشف حجاب باعث پیشرفت کشورهای غربی و یا متاثرین از آنها مثل مالزی و ترکیه شده است؟

 • واقعیت های موجود آلودگی هوای تبریز؛

  واقعیت های موجود آلودگی هوای تبریز

  انحصار آلودگی تبریز به چند اتوبوس و تاکسی و یا صنایع به تنهایی شاید اغراق آمیز باشد. آنچه مهم است اینکه تبریز به دلیل ساختار ویژه شهری و بی توجهی مسئولین وقت در سالهای توسعه ای و سازندگی به این وضعیت دچار شده است و در این وضعیت همکاری مسئولین و به خصوص دولت در کاهش آلودگی تبریز نقش ویژه دارد، نقش ویژه ای که این روزها به نظر کمرنگ می رسد.

 • مرگ عاطفه ها میان مشت و لگد

  همسر آزاری؛ جنونی بر جان خانواده

  همسر آزاری از آسیب های اجتماعی پنهان است كه معمولاً در محیط بسته خانه شكل گرفته و سبب عدم اطمینان و از هم گسیختگی كانون خانواده می شود تا جایی که عاطفه های جای خود را به نفرت می دهد و کانون خانواده را تا مرز فروپاشی می برد.

 • والدین و چالش ایام امتحانات فرزندان

  پدر و مادری متفاوت در فصل استرس باشیم

  بدون تردید فصل امتحانات یادآور دغدغه‌ها و نگرانیهاست. این دغدغه‌ها و نگرانیها محدود به دانش‌آموز نمی‌شود، بلکه فضای خانه و خانواده را نیز در بر می‌گیرد. گویی والدین و اعضای خانواده امتحان دارند.

 • اثرات تربیتی قصه گویی برکودکان؛

  فرزندمان را در دنیای شیرین قصه ها دریابیم

  داستان گویی یک روش غیر مستقیم برای تربیت کودک است و به دلیل علاقه ی کودک اهمیتی خاص دارد. متخصصان روان شناسی، قصه گفتن را برای تکامل مغز نوزادان و کودکان لازم می دانند و می‌گوین: با قصه‌گویی ، علاوه بر شناساندن صدای والدین ، صحبت کردن برای کودک راحت می‌شود و کلمات را صحیح و کامل ادا می‌کند.

 • اشتباه رایج در تربیت فرزندان

  تنبیه ؛ لزوما کتک زدن نیست

  تنبیه لزوما کتک زدن نیست و تنبیه نباید یکنواخت و مکرر باشد که کودک به آن عادت کند و لذا اگر خطایی با تنبیه از بین نرفت نباید تنبیه را تکرار کرد بلکه باید با دقت به جستجوی ریشه آن بپردازد و راه دیگری را برای اصلاح کودک، پیدا کند.

 • زوایایی مدیریتی که هر روز روشن تر می شود

  استیضاح؛ فرصتی برای توقف قطار بی تدبیری وزیر راه

  آخوندی هر چند امروز در زیر تیغ تیز انتقادات با رونمایی از قرارداد با ایرباس و بوئینگ در جهت تلطیف کردن فضای به وجود علیه اش حرکت می کند اما نکته اینجاست که سوالات بسیار پیرامون فاجعه به وجود آمده و کم کاری در حوزه مدیران پایین دستی وی خصوصا در قبال آذربایجان راهی جز استیضاح باقی نگذاشته است.

 • در حاشیه انتصابات 3 سال گذشته بلدیه چی تبریز؛

  امواج 5 گانه انتصابات نجفی!

  آن‌گونه که شواهد می‌نمایاند، نیمه دوم موج پنجم انتصابات تداوم خواهد یافت و صادق نجفی بارها از زمان آغاز به‌کار خود در شهرداری گفته است که «هیچ‌کس را از روی سفارش، منصوب نکردیم» اما برخی از اعضای شورای شهر نیز هستند که می‌گویند برخی از مدیران شهرداری«کارپردازان اعضای شورا» هستند.

 • سایت های همسریابی و بی تدبیری نبود نظارت دولت

  کسب درآمد به بهای حراج آبرو و احساسات شهروندان!

  در سايه شوم عدم ساماندهي مسئولانه دولت تدبير و اميد ،حق حضور وهمسريابي امن در فضاي سايبري براي شهروندان محقق نشده است و سايت هاي همسريابي براي مديران آنها تبديل به دكان و براي برخي كاربران تبديل به سايت تله گذاري و سوء استفاده شده است.

 • حریم هایی که در فضای مجازی برداشته شده

  خصوصی‌ترین لحظه‌هایم برای همه!

  فارغ از اعتقادات مذهبی و فرهنگی، قدیمی‌ترها دیوارهای مستحکم‌تری برای حریم‌های خصوصی‌شان داشتند و از این حریم‌ها متعهدانه دفاع می‌کردند، اما این حفظ حرمت، برای نسل جدید کمی غریب و غیرقابل فهم است و مفهوم حرمت دار بودن چیزی، برای او کمی ناملموس به نظر می‌رسد.

 • ادامه برجام با اروپا با کدام منطق؟

  سراب برجام در قرارداد سعد آباد

  کسانی که این موضوعات را برای امید داشتن به سراب برجام تکرار می کنند بهتر است هدف این دور مذکرات یعنی برداشتن تحریم و حل کردن با امریکا و تجربه تلخ قراداد سعد آباد و توافق نافرجام با اروپایی ها را هم به یاد بیاورند.

 • به کجا چنین شتابان

  قیام تجملات علیه فرزندآوری

  اکنون بیشتر مشکلات جامعه ما از سبک زندگی نامناسب و چشم هم چشمی های تجمل گرا نشات می گیرد آن هم در زمانی که موضوع افزایش جمعیت و تحدید نسل یکی از مهمترین مسایل جدی جامعه به شمار می رود.

 • دلایل کاهش میل به فرزندآوری در خانواده ها؛

  بهانه ها بحران می آفریند

  به نظر می‌رسد بین سبک زندگی و تحولات جمعیتی ارتباطی دوسویه برقرار است. با کم‌رنگ شدن فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و جایگزین شدن سبک زندگی غربی، طی سال‌های اخیر، شاهد کاهش غیرقابل باور جمعیت هستیم که این مسئله یک تهدید جدی برای امنیت کشور به شمار می‌آید.

 • کاهش بارشها وضعیت واقعی تراز دریاچه را مشخص کرد

  دریاچه ارومیه و آسیبی به نام آمارهای متناقض!

  نکته در نفی هر گونه اطلاع رسانی غیر شفاف و متناقض به مردم است کما اینکه در این زمینه ارائه آمارهای متناقض از سوی مسئولین امر ، سردرگمی خبری در خصوص دریاچه ارومیه به وجود آورده است.

 • بررسی اثرات نامطلوب تعلل و تنبلی در زندگی؛

  وقتی زندگی در پیچ امروز وفردا کردن ها گیر می کند

  اهمال کاری به هر نحوی که باشد،‌ رفتاری نامطلوب و نکوهیده است که به تدریج در وجود انسان به صورت عادت در می آید پس با آن مبارزه کنید زیرا پیامدهای تأخیر در کار برای خود شخص نیز رنج آور است و احساسی که از این تأخیر در او ایجاد می شود علاوه بر زیانهای پیش بینی شده و نشده ، شرمساری و بی زاری از خویشتن را نیز در بردارد .

 • دبیری و جعفری برای مناظره کنار هم می‌نشینند؛

  مونولوگ‌های شورایی و دیالوگ‌های انتخاباتی!

  برگزاری مناظره می‌تواند بخش ناپیدا و ناگفته‌ای از مونولوگ های هردو طرف در شورا و رسانه‌ها را تبدیل به دیالوگ و مناظره‌ای چالشی نماید تا هر دو، ناگفته‌هایی از پشت پرده شورا و شهرداری را بازگو نمایند.

 • بودجه هایی که نوشته می شود اما خوانده نمی شود!

  سراب وعده روحانی برای نگین آذربایجان

  هر چند مسئولین ستاد احیا در سطح کشور و استان سعی کردند با ارائه آمارهایی از تثبیت وضعیت دریاچه ارومیه خبر دهند اما مرور زمان نشان داد که احیای دریاچه ارومیه در گرو بودجه هایی است که نوشته می شود اما خوانده نمی شود!

 • پابرهنه در «هشت بهشت»!

  همه جنجال‌ها بر سر یک نامه درباره پروژه «هشت بهشت»

  اظهارنظر یکی از اعضای شورای شهر تبریز در هفته‌های گذشته، مبنی بر ارسال نامه‌ای از سوی یکی از نهادهای نظارتی درباره پروژه «هشت بهشت»، ما را بر آن داشت تا با نگاهی به پیشینه این پروژه، اظهارات شورانشینان شهر را در این رابطه جویان شویم.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • ترو روح آتش نشان های شهید این کامنت رو به نمایش بگذاد و حذفش نکن. مردم تبریز وقتی به آجیل فروش و دکتر و فرش فروش و خبرنگار و بازنشسته و دارنده کارخانه ماسه شویی و پرورش دنده ماهی رای بدیم آخرش همین میشه و شهرداری انتخاب می کنند که بخاطر خودش میاد حقوق کارمندها ی بدبخت رو نگه میداره. همین میشه که کسی هم صداش در نمیاد . همین میشه که بده و بستان میشه و هر کس سهمی میبره . من نمیدونم کارمندها و کارگرها ی بدبخت چه گناهی گردند.

 • گرجستانی

  یادش بخیر تبریز

 • جان عزیز ت رسانه بیطرف باشید. چرا کامنت ها رو چاپ نمی کنید.

 • بایراق

  سلام-بهتراست ائمه جمعه واستاندار و نمایندگان محترم جمعیا تلاش کنند موانع عجیب وغریب اداری عمدی وغیر عمدی و ... که باعث فرار سرمایه گذاران بخش خصوصی از آذربایجان است راشناسائی ورفع کنند تا با ایجاد اشتغال و عدم مهاجرت مردم و افزایش گردش پولی زندگیها رونق بگیرد و جمعیت افزایش منطقی پیدا کند

 • همشهری

  ماها دهه پنجاه و شصت بیشترین آمار جمعیتی هستیم سرمایه گذاران به جای دانشگاه آزاد زمان ماها الانم فکر خانه سالمندان مارو بکنند درآمد خوبی خواهند داشت چون با یکی دو فرزند کسی از ما نگهداری نخواهد کرد بهتری تفکر برای سرمایه گذاری در آینده می باشد!

 • همشهری

  جناب استاندار تا چند روز دیگه دوره شما هم زیر سوال میرود. گذشته چهار سال پیش دفن شده و انچه انجام دادید را روشن کنید.

 • كريمي

  بازيكن گل ميزند تشويق ميكنيم و سكته ناقص نميكنيم ولي همان بازيكن در بازي بعدي براي تيم مقابل يك ضربه كاشته بطور ناخواسته هديه ميكند و گل نوش ميكنيم من در حسرت اين هستم كه چرا كم توجهي ميشود ايا اين عمل خدانكرده اجراي خواست يك عده است و يا مربي خوب گوشزد نميكند . در ضمن اجراي بازي همزمان با پرسپوليس را هم بهانه نكنيد اگر قدرتمندانه بازي كنيد احتياجي به اين كار نخواهيد داشت.مربي محترم تعويض ها در مواردي گاها جواب نميدهد لطفا دقت بيشتري شود .از تراختور نا اميدمان نكنيد هرچند كه در قلبمان است. موفق باشيد.

 • حسین

  با سلام با این حجم ترافیک تبریز و وجود این همه خودرو فرسوده در تبریز و نبود طرح ترافیکی که لازمه کلانشهری مثل تبریز است بازهم شاهد آلودگی هوا و مشکلات بعدی برای مردم (چون بیماری های سخت) خواهیم بود.

 • میانالی

  اقای قلعه نویی با بازیکنان پیر دارین اختلاف بین پیروزی را زیاد می کنین ، کی جبران خواهی کرد ؟ 2 بار نفت را بردین ولی اونا اومدن و رسیدن باید تاکتیک جدیدی بکار میبردین.

 • هوادار تراکتور. خراسان رضوی

  تراکتور امسال فراتر از حد انتظار نتیجه گرفته . تیمی که فصل داره تموم میشه ورزشگاهش آماده نشد. تیمی که بخاطر یک گلوله برفی در حالی که بهترین استقبال را را از سپاهان کرد از بازی که می توانست بالای هفتاد هزارتماشاچی داشته باشه محروم میشه. تراکتور در کنار پرشورها بالای سه تا به نفت می زد. تراکتور امسال به اندازه بازی سایپا پرسپولیس که هفتاد هزار از پرسپولیس حمایت کردند. در کل فصل تماشاچی نداشت. ضمن اینکه خرید بیک زاده یعنی کمر تراکتور شکستن

 • مجید

  سلام-از حدود یکصد وهشتاد سالی که از جدائی اقلیم آذربایجان به دوبخش گذشته در اشعار شاعران دوسوی آراز از جمله استاد شهریار از آرزوهای دوسوی آراز به دیدارو پیوند مجددا با یکدیگر شعرها سرود ه شده و مسلما علاقه مردم جمهوری آذربایجان به تشیع واسلام ناب محمدی(ص) ریشه در تاریخ هزار وچند صد ساله دارد

 • حسنی سبزوار

  محرومیت تماشاگر و حضور بیک زاده کمر تراکتور را شکست. متاسفانه بی گناه هوادار را محروم کردند. اگر محروم نبود تراکتور هفتاد هزار هوادار می آمد. نفت حداقل شش تا می خورد. این آخرین امتیاز نفت خارج از خانه بود.

 • تبریز سسی

  با سلام و ممنون از تبریز بیدار که واقعا در همه صحنه ها و موضوعات بیدار است. من یک سوال از خود مسئولین دارم آیا خود آقایان در این روزهای آلوده از خودروهای عمومی استفاده کردند؟! آیا کارکنان دولت خود از خودروهای عمومی استفاده کردند و می کنند؟! قطعا نه! خود از مردم چه انتظاری دارند.. آقای پورمهدی سال قبل موضوع زوج و فرد کردن خودروها را مطرح کردند اما متاسفانه عملی نشد...

 • ناشناس

  بخدا من به پنجم ماه راضی هستم ولی ..........

 • باز هم موقع انتخابات با وعده های تو خالی وقول های دروغین. بیچاره این ملت که به چه چیز دل خوشند .بعد از انتخابات وانتخاب شدن همه چیز دست به فراموشی میرود.

 • حسن

  سلام-مسئولین دلسوز آذربایجان که تا زمان پیروزی انقلاب از نظر زادو ولد در صدر بود اینک چرا از نظر پیری به صدر رفته و زاد و ولد با کاهش شدید مواجه شده

 • تراکتوری

  امروز سر حال بازی نکرد

 • آذربایجان و پیرامون-در انتظار بهار

  سلام-علت اصلی بالاتر بودن نسبت جمعیت سالمند با کل جمعیت آذربایجان از متوسط کشوری به میزان ده درصد و استانهای مرکزی به میزان بیست درصدمهاجرت جوانان استان به علت بیکاری ونبود اشتغال متناسب می باشد

 • صمد

  باسلام.ماليات تكليف است امادراين سيستم معيوب به تعدادي از هموطنان ظلم مضاعف ميشود.

 • محمد

  عجیبه. از همه عجیب تر اظهارات مسئولین هست

آخرین اخبار