صفحه اصلی گزارش

 • ماجرای کیسه های رایگان میوه و سبزی در تبریز؛

  معامله ای که در بازار تبریز تعطیل نشد

  پس از اجرای حکم خدا و پیاده کردن احکام الهی، خدمت به محرومان، از شیرین ترین عبادت ها و سنت پیامبر و معصومان علیهم السلام بوده است.

 • غفلت در لذت خنکای امواج آب های آزاد؛

  بحران غرق شدگی در آذربایجان!

  نیمی از افرادی که در آب غرق می شوند شناگران ماهری بودند، این واقعیت دردناک و در عین حال بسیار آموزنده است، در واقع شناگر بودن دلیلی بر مصونیت در آب و جان بدر بردن از غرق شدن نیست

 • سریال نا تمام وعده ی اتمام پروژه ها؛

  مرکز همایش های شهرداری تبریز همچنان در خاموشی!

  گویا افتتاح رسمی تبریز 2018 تنها تنفسی برای افتتاح نمادین مرکز همایش ها بود چرا که از آن روز تا امروز که در روزهای میانی تیر ماه قرار داریم مردم تبریز چیزی جز خاموشی از نگین پروژه شمال غرب ندیده اند.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  برنامه خاموشی برق در تبریز با چراغ استاندار به شرکت برق

  روزی که ادیسون انرژی برق را کشف کرد شاید هیچ کسی تصور نمی کرد که میزان وابستگی مردم به این کشف بسیار مهم مهندس سخت کوش آمریکایی تا بدانجا برسد که نبود آن زندگی روزانه را مختل و حتی غیر ممکن سازد.

 • انتخابی سرنوشت ساز در گرمای تابستان؛

  خنک کردن گرمی تابستان تبریز با کولر آبی یا گازی ؟!

  در آذربایجانی که روزگاری در گرماگرم هوای تابستانی که دیگر نقاط کشور درگیر خود کرده بود، هوای خنکش زبانزد بود استفاده از کولر برای خنک کردن منازل روز به روز افزایش می باید. کولرهایی که هم مصرف آب را بالا می برد و استفاده از انرژی برق که البته در نوع گازی نبود مصرف آب با ازفازیش چند برابری مصرف برق جبران می شود!

 • آمبولانس ها درگیر ترافیک مصنوعی ؛

  هیجان مردم بلای جان مصدوم در تبریز!

  فرهنگ غلطی در میان مردم ایران رواج یافته است و آن تماشای صحنه تصادف و در سال های اخیر، گرفتن تصویر یا همان سلفی است، اعمالی که گاه به علت شیوه ناصحیح برخورد مردم با تصادفات، منجر به از دست رفتن مصدومان حادثه می شود.

 • پدیده اعتیاد در میان بانوان آذربایجان شرقی؛

  افزایش نگران کننده اعتیاد در میان بانوان آذربایجان شرقی

  آماری که مسئولان وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی ارائه می دهند 9درصد از جمعیت معتاد کشور را زنان تشکیل می دهند همچنین آماری که سازمان زندان ها نشان می دهد که طبق آن نیمی از زندانیان زن کشور در ارتباط با مواد مخدر در زندان به سر می برند.

 • یکه تازی گرانی ها در سایه افزایش قیمت ارز در بازار تبریز؛

  دلار4200تومانی، کیلویی چند؟

  هرچه بازار صرافی و پاساژ امیرنو تبریز را می گردم خبری از دلار 4200 تومانی نیست، 4200 تومان را فقط در تیتر اخبار می توانیم پیدا کنیم . بازار و صرافی ها شلوغ است ولی انگار مردم فقط برای تماشا آمده اند. دلار 4200تومانی در این بازار کیلویی چند است؟

 • نمایندگان مجلس و دغدغه اجرای قانون؛

  دور زدن قانون برای واضعان قانون آزاد است!

  در سالهای اخیر بسیاری از مسئولین به ویژه وکلای ملت در مجلس از عدم اجرا قوانین در جامعه گلایه می کنند اما به راستی در این مساله خود مسئولین چقدر نقش دارند خصوصا کسانی که وظیفه قانون گذاری در را برعهده دارند.

 • تفاوت عابر بانک تراکتور با عابر بانک پرسپولیسی ها؛

  زنوزی می خواهد هدایتی نباشد!

  خریدهای تراکتورسازی تا به اینجای کار نشان می دهد که مدیران تیم به هیچ وجه علاقه ای به شوی تبلیغاتی با جذب نام های بزرگ ندارند و بیشتر در فکر پوشش نقاط ضعف تیم هستند. تراکتور اکنون تنها در چند پست نیازمند جذب بازیکن باکیفیت است تا تیم خود را تکمیل کند. باید بعد از جام جهانی منتظر اخبار جدید از خریدهای تراکتور بود.

 • با نگاهی به انتخابات آتی ترکیه؛

  چرا اردوغان در انتخابات ترکیه باز هم پیروز خواهد شد؟

  این انتخابات از چند جهت برای ترکیه اهمیت فراوانی دارد. یکی از این جهات اختلافات اخیر ترکیه با غرب می باشد و این اختلافات وضعیت کنونی ترکیه را بسیار پراهمیت جلوه می دهد. وضعیت ملتهب منطقه نیز یکی دیگر از دلایل اهمیت این انتخابات است.

 • با وجود افزایش حضور مردم جمهوری آذربایجان برای درمان در ایران؛

  مقصد نخست باکی‌لی قوناخلار دیگر تبریز نیست!

  تبریز با دارا بودن بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی و خصوصی و همچنین متخصصان حاذق در ابتدا به عنوان مقصد نخست گردشگران حوزه سلامت آن سوی ارس قرار داشت اما صد افسوس که تبریز با این همه ظرفیت ها این اولین بودن را هم از دست داد!

 • مسئولین تب فوتبال را بر تب گرانی ترجیح می دهند؟

  تایید و تکذیب های حضور نمایندگان تبریز در جام جهانی فوتبال

  جام جهانی فوتبال در روزهای آتی اینقدر تب و تاب ایجاد می کند که تمامی این اخبار را از یاد می برد و معلوم نیست که در بمباران خبری جام شاید نماینده هم بی سرو صدا راهی مسکو و سن پطرزبورگ شود ولی مردم انتظار دارند که به تب گرانی هم بپردانزد این تب را دریابند و آن تب را وا نهند.

 • تبعیض در اجرای پروژه ها گریبان گیر محلات کم بضاعت تبریز؛

  نوسازی روپوش یک کانال چقدر زمان می برد؟

  سوالی که حالا در اذهان ایجاد شده این است که چرا پروژه ای به مراتب عظیم تر و پر هزینه تر از کانال آب بلوار نیایش زودتر به پایان می رسند.

 • تردید های راه اندازی قطار وان تبریز؛

  پیش به سوی وان بیخیال تبریز 2018!

  در روزهایی که تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شده بازگشایی خط آهن تبریز وان آن هم در آستانه عید فطر تردید های حضور بیش از پیش ایرانیان را این شهر مرزی ترکیه را دو چندان کرده است.

 • حرکت لاک پشتی قطار شهری تبریز؛

  17 سال از ائل گلی تا ساعت قاباقی!

  افراد مختلفی با نگاه های متفاوت در این چند سال اخیر مسئولیت اجرای پروژه قطار شهری تبریز را به دست گرفته اند ولی همگی متفق القول در یک جا، هم صدا هستند و آن هم عدم اختصاص بودجه مناسب برای اجرای این پروژه مانع تحقق اجرای وعده هایی شده که مدیران به مردم دادند.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  سکوت چکش ها در بازار مسگری تبریز!

  بازار مسگرهای تبریز که روزگاری نمی شد از صدای چکش ها در آن مجال ایستادن پیدا کرد امروز در سکوتی فرو رفته که خبر از حال در احتضار صنعت هنر مس تبریز می دهد آن هم درست در دوره ای که مردم دوباره به ظروف مسی روی آورده اند.

 • سخاوت میلیاردی تبریزی ها؛

  شبی که تبریز لبریز از مهر شد

  یکی از سنت های خوب ایرانیان، برگزاری جشن های گلریزان برای کمک به مستمندان و نیازمندان است؛ جشن هایی که دیروز در زورخانه ها با کمک مردم و خیران بذر مهربانی را در دل ها می کاشت و به اقتضای امروز گلریزان ها در آمفی تئاتر ها برگزار می شود.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  سرنوشت مبهم آبی های تبریز و سهمیه ای که نباید بسوزد

  باید دید مدیران ورزشی استان خواهند توانست یکی سهمیه لیگ برتر را که تا 9 سال پیش داشتنش را فوتبال آذربایجان حسرتش را می کشید، حفظ کند یا نه؟ بی تردید در این مواقع است که می توان ذکاوت و توانمندی ورزشی و مدریتی ورزش استان را سنجید.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  طلسم فراموشی سوار بر انگشتر تبریز!

  یکی از هنر های قدیمی که می توانسته بیش از این شناخته شود صنعت انگشتر سازی تبریز است که هنرمندان گمنام زیادی دارد. هنری که زیاد مطرح نیست اما برای دوست داران و اهل فنش در کل جهان نام تبریز برند منحصر به فردیست اما هیچ گاه معرفی مناسبی نشده است.

 • رسومات مردم آذربایجان شرقی در ماه رمضان؛

  اوروشلوق؛میراث معنوی فرهنگی آذربایجان

  آداب و رسوم ماه مبارک رمضان نیز یکی از مباحث فرهنگی است و از جمله میراث معنوی مردم هر ناحیه است که سالیان سال از نسلی به نسلی انتقال یاقته و ادامه دارد .

 • گزارشی از برپایی سفره افطاری متفاوت در مساجد تبریز؛

  به همین سادگی!

  یکی از سنت های پسندیده در ماه مبارک رمضان، برپایی سفره های افطاری ساده در مساجد است، این نوع افطاری دادن، رهگذران و اصحاب مسجد را پای سفره ساده افطار می کشاند و معنویت سفره افطار را در سادگی به رخ می کشد.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  جهش ویروس ترافیک تبریز با صدور مجوزهای بی حساب و کتاب مراکز درمانی!

  وضعیت بغرنج امروز ترافیک تبریز در اطراف مراکز درمانی خصوصی آینده ی نه چندان روشن را برای ترافیک شهر اولین ها ترسیم می کند چرا که همین مجوزهای بی حساب و کتاب است که به رشد ویروسی مجموعه های ترافیک زا کمک می کند.

 • برندی دیگر برای شهر اولین ها؛

  تبریز شهر موزه ها

  تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی را می توان شهر موزه های ایران دانست؛ شهری که به تنهایی ١٤ موزه متنوع دارد. تبریز با داشتن پنج بار تجربه پایتخت بودن در سلسله های مختلف، آثار و بناهای تاریخی و موزه های غنی فراوانی دارد که هرکدام گوشه ای از تاریخ این بخش از سرزمین ایران را به نمایش گذاشته اند.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  تردید های احراز صلاحیت خریداران ماشین سازی

  مساله ای که پیش از همه در خبر فروش کارخانه به چشم می آید واگذاری کارخانه در سکوت خبری است تا جایی که حتی نمایندگان تبریز در مجلس هم از این اتفاق بی خبر بوده اند و خبر فروش کارخانه آنها را شوکه کرده است.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • اکبر
  نظر شما درباره قطعی برق در تبریز چیست؟

  سلام امروز سه شنبه هوای تبریز خنک بود اما باز هم قطعی داشتیم معلوم نیست چه خبره از کارو کاسبی افتادیم قرن 21 قطعی برق نوبره

 • شهروند
  چه بر سر تدبیر و چاره‌اندیشی مسئولان آمده است!

  ضمن تشکر از توجه امام جمعه محترم و مردمی تبریز.از علل قطعی برق زیاد صحبت شده منجمله کمبود آب مصرف زیاد مردم و...... اما موضوعی که وزارت نیرو هیچ وقت نمیخواهد به آن اشاره کند وآن هم شبکه توزیع فرسوده است .برقی که از مبدا تولید تا درب مصرف کننده برسد بیش از 30 الی 40 درصد پرت میشود.و هزینه آن را مردم بیچاره باید پرداخت کنند.

 • جنت
  واگذاری ماشین‌سازی به خطیبی ها

  برادران خطیبی آدمهای بی مدعائی هستند امیدوارم با حضورشان این تیم سر وسامان بگیرد ضمنا پیشنهاد میشود یک نفر مدیرعامل باعرضه وتوانمند برای این تیم انتخاب شود

 • محمد
  برگزاری همایش حافظان حریم خانواده در میدان ساعت تبریز

  اگر با این نمایشها درست شدنی بود وضع بی حجابی حال وروز امروزین را نداشت همه گیر شدن عدالت و کاهش فاصله طبقاتی چاره کار است قران ونهج البلاغه و...اینگونه می گوید خود دانند

 • محمدصادق
  قحطی تدبیر و قطعی برق!

  نظر علی آقا نظر خیلی هاست بالاخره اگه بجای اختلاسها و حقوقهای نجومی نیروگاه میساختن الان گرفتار این وضعیت نبودیم دریغ از یک معذرت !!!

 • علی
  قحطی تدبیر و قطعی برق!

  سلام شرکت برق برنامه روزانه قطعی میدهد ولی علاوه بر برنامه، قطعی مکرر داریم بجای اختلاس و حقوقهای نجومی نیروگاه درست کنند! مردم دیگه بریدن

 • مجید
  آثار تاریخی آذربایجان، وامدار مصطفوی

  ایشان در زمان تخریب عالی قاپو تبریز و کاخ باغشمال به دستور رضا خان کجا بود؟

 • آنادیلی
  نه به فضای مجازی کودکان! +تصاویر

  توصیه مقام معظم رهبری به خانواده شهید پارسا در موزد لزوم آموزش به زبان مادری با پوستر و---تهیه ودر دیوار مدارس ومهد کودکها نصب شود

 • باد صبا
  آثار تاریخی آذربایجان، وامدار مصطفوی

  بسیار عاقلانه است به جای ده بیست مغازه که وارد پارک خاقانی گردیده موزه آذربایجان از قسمت شمالی توسعه یابد حال که فرصتی پیش آمده

 • بایراق
  میدان شهید بهشتی تبریز پس از 20 سال سامان می گیرد

  منزل شهید شیخ محمد خیابانی (شوهر عمه مقام معظم رهبری)که در جوار آن به شهادت رسیده و در مسجد کریم خان نیز سالها سخنرانی ونماز داشتند لذا لازم است یادبود مناسبی در میدان از قیام وی نصب گردد

آخرین اخبار