صفحه اصلی گزارش

 • پدران امروز و‌نقش تربیتی فراموش شده؛

  مقتدری که در دسترس نیست!

  مردان چنین تربیت شده‌اند كه باور كنند سخت كوشی و ساعت‌های طولانی كاركردن نشانه تعهد به خانواده است، اما اكنون مردان باید بدانندكه اگر تغییر نكنند، باید خطر دور افتادن از همسر و فرزندان را یعنی همان افرادی كه به خاطرشان كار معنا پیدا می‌كند را بپذیرند و گاهی لازم می‌شود كه آنان دستاوردهای مالی و شغلی خود را فدا كنند تا به تعادل بهتری بین كار و زندگی خانوادگی برسند.

 • در گفتگو با یک روانشناس مطرح شد؛

  زبان مادری؛ فرصتی برای بالا رفتن کیفیت آموزش

  غفلت رسمی و غیررسمی، عمدی و غیرعمدی خانواده ها و دولت ها از ایجاد زمینه برای رشد کودک با زبان مادری اش، جفا در حق کودک، فرهنگ و جامعه است.

 • به بهانه خداحافظی مدیرکلی که نیامده رفتنی شد؛

  مصائب تبریز 2018 و صندلی لرزان مدیران!

  خداحافظی آبدار با این اداره کل در حالی است که با پایان یافتن عمر دولت حسن روحانی تا 6 ماه دیگر، به‌احتمال‌زیاد مدیر آینده این اداره کل نیز با صندلی لرزان ریاست آن خداحافظی خواهد کرد تا تبریز همچنان چشم به ثبات مدیریتی در استان و صدالبته تبریز 2018 داشته باشد.

 • نقش زنان در نهضت انقلاب

  انقلابی به نام چادری ها!

  هنر انقلاب اسلامي ايـن بود كه زنان جامعه ما را متحول ساخت و در مسير اسلام و ارزشهاي الهي هدايت كرد و از بي هـويتـي و بـي بند و باري و ابتذال كه سوغات غرب بـود, به سوي عزت خـواهي, عفاف, درك شخصيت و كمال جـويي و تحول فكري و روحي هدايت كرد و از دون مايگي به اوج انسانيت ارتقا بخشيد.

 • کدام مناطق شهرداری «پرکارترین» و «کم‌کارترین» هستند؟

  از شمال غرب تا شمال شرق عدالت اجتماعی در تبریز

  این توزیع نامتوازن و پراکنده امکانات و درآمدها میان مناطق شهرداری تبریز، همچون بقیه کلان‌شهرها نشان‌دهنده فقدان عدالت اجتماعی ساختاری و پراکندگی درآمدهای ثابت و صدالبته تغییرات سریع مدیریتی در این مناطق شهرداری است؛ مناطق 5 و 6 که علی‌رغم همسایه بودن ازنظر عددی، شباهت ملموسی در درآمدزایی و رشد نسبی شهری ندارند.

 • لزوم تنظیم روابط والدین و زوج های جوان

  نافرجامی زندگی به فرمان دیگران!

  آنچه در روابط والدین و زوج‌ها اهمیت دارد تنظیم روابط است،‌ یعنی هر کدام از زوج‌ها باید بدانند چطور رابطه خود را با والدینشان تنظیم کنند که ارتباطات حفظ و از دانش و تجربه والدین استفاده شود.

 • در حاشیه زوال سیاست های انتخابات شورای شهر تبریز؛

  عقد قراردادهای انتخاباتی و کانال های پرمدعی!

  در این خلا تبلیغاتی است که برخی از کانال‌های تلگرامی تازه تأسیس، که گاهی عمر مجازی بودن آنان به چهل روز قد نمی کشد، با موج سواری روی دغدغه های این "احساس تکلیف"کرده‌های در سودایِ شورای شهر، درصدد هستند تا از آب گل آلود رقابت های انتخاباتی، قزل آلالای طلایی خود را صید نموده و سوپرمن انتخاباتی شوند.

 • اپیدمی ادبیات روحانی به مدیران استانی سرایت کرد؛

  وقتی منتقدان افزایش مالیات «بی‌سواد» می‌شوند!

  اظهارنظر یک مدیر اعتدالی در آذربایجان شرقی و «بی سواد» خطاب کردن کسانی که سخن از افزایش مالیات آذربایجان شرقی به میان می آورند، نوعی تقلیل‌گرایی اظهارات رئیس‌جمهور است که منتقدین خود را بی‌سواد خطاب کرد.

 • استارت جلسات انتخاباتی طیف های مختلف؛

  اندک اندک جمع یاران می رسد!

  چند ماهی است که جناح های سیاسی و طیف های قکری و جناحی عزم خود را برای انتخابات آتی جزم کرده اند و با بستن کمر همت برای انتخابات شوراهای شهر، نشان داده اند که درصدد هستند از وانفسای شورای شهر فعلی عبور کنند.

 • رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورا و معاونت عمرانی گزارش دادند

  شهرداری تبریز بودجه 95 را چگونه هزینه کرده است؟

  عضو شورای شهر تبریز گفت: میانگین تحقق بودجه مناطق مرکز و سازمان ها ۶۸ درصد مطابق با ۱۴۵۰میلیارد تومان بوده است که ۷۹٪ از آن مربوط به شهرداری و مناطق بوده و ۴۵ درصد آن در سازمان ها برآورد شده است.

 • ره آوردی سیاه آلودگی هوا برای مادران و کودکان

  بفرمایید سیگار رایگان!

  مادران بارداری که در شهرهای آلوده زندگی می‌کنند، روزانه هوای آلوده زیادی را تنفس می‌کنند که ذرات این آلودگی به اندازه استعمال سیگار بر سلامت جنین و به ویژه سیستم تنفسی او، تأثیر منفی می‌گذارد.

 • تلخ تر از زهرمار!

  بد دهنی؛ زخمی کاری بر پرده حرمت های خانوادگی

  به‌کار بردن کلمات مستهجن در خانواده‌ها از طرف اعضای خانواده به‌ویژه پدر یا مادر منجر به آثار و عوارض اجتماعی و بدآموزی برای فرزندان و سایر اعضای خانواده و در نتیجه از بین رفتن حرمت‌ها می‌شود حرمت هایی که با ازبین رفتن آنها بازگرداندن آنها سخت و حتی غیر ممکن است.

 • نسل جا مانده از ازدواج و آینده ای که روشن نیست

  پرنده هایی که تک ماندند

  ازدواج‌نکردن نمی‌تواند به خودی خود نگران‌کننده باشد اما وقتی یک دختر رخ‌ندادن آن را در کنار همه محدودیت‌ها، موانع، مشکلات، کمبودها و نگرانی‌هایش می‌گذارد، اوضاع کاملا تغییر می‌کند.

 • دو گانه حجاب و پیشرفت

  نکته ای که رضا شاه در ترکیه آتا تورک ندید!

  چرا حجاب بايد درايران اجباري باشد؟ حال آنكه در دين اجباري نيست؟ آیا کشف حجاب باعث پیشرفت کشورهای غربی و یا متاثرین از آنها مثل مالزی و ترکیه شده است؟

 • واقعیت های موجود آلودگی هوای تبریز؛

  واقعیت های موجود آلودگی هوای تبریز

  انحصار آلودگی تبریز به چند اتوبوس و تاکسی و یا صنایع به تنهایی شاید اغراق آمیز باشد. آنچه مهم است اینکه تبریز به دلیل ساختار ویژه شهری و بی توجهی مسئولین وقت در سالهای توسعه ای و سازندگی به این وضعیت دچار شده است و در این وضعیت همکاری مسئولین و به خصوص دولت در کاهش آلودگی تبریز نقش ویژه دارد، نقش ویژه ای که این روزها به نظر کمرنگ می رسد.

 • مرگ عاطفه ها میان مشت و لگد

  همسر آزاری؛ جنونی بر جان خانواده

  همسر آزاری از آسیب های اجتماعی پنهان است كه معمولاً در محیط بسته خانه شكل گرفته و سبب عدم اطمینان و از هم گسیختگی كانون خانواده می شود تا جایی که عاطفه های جای خود را به نفرت می دهد و کانون خانواده را تا مرز فروپاشی می برد.

 • والدین و چالش ایام امتحانات فرزندان

  پدر و مادری متفاوت در فصل استرس باشیم

  بدون تردید فصل امتحانات یادآور دغدغه‌ها و نگرانیهاست. این دغدغه‌ها و نگرانیها محدود به دانش‌آموز نمی‌شود، بلکه فضای خانه و خانواده را نیز در بر می‌گیرد. گویی والدین و اعضای خانواده امتحان دارند.

 • اثرات تربیتی قصه گویی برکودکان؛

  فرزندمان را در دنیای شیرین قصه ها دریابیم

  داستان گویی یک روش غیر مستقیم برای تربیت کودک است و به دلیل علاقه ی کودک اهمیتی خاص دارد. متخصصان روان شناسی، قصه گفتن را برای تکامل مغز نوزادان و کودکان لازم می دانند و می‌گوین: با قصه‌گویی ، علاوه بر شناساندن صدای والدین ، صحبت کردن برای کودک راحت می‌شود و کلمات را صحیح و کامل ادا می‌کند.

 • اشتباه رایج در تربیت فرزندان

  تنبیه ؛ لزوما کتک زدن نیست

  تنبیه لزوما کتک زدن نیست و تنبیه نباید یکنواخت و مکرر باشد که کودک به آن عادت کند و لذا اگر خطایی با تنبیه از بین نرفت نباید تنبیه را تکرار کرد بلکه باید با دقت به جستجوی ریشه آن بپردازد و راه دیگری را برای اصلاح کودک، پیدا کند.

 • زوایایی مدیریتی که هر روز روشن تر می شود

  استیضاح؛ فرصتی برای توقف قطار بی تدبیری وزیر راه

  آخوندی هر چند امروز در زیر تیغ تیز انتقادات با رونمایی از قرارداد با ایرباس و بوئینگ در جهت تلطیف کردن فضای به وجود علیه اش حرکت می کند اما نکته اینجاست که سوالات بسیار پیرامون فاجعه به وجود آمده و کم کاری در حوزه مدیران پایین دستی وی خصوصا در قبال آذربایجان راهی جز استیضاح باقی نگذاشته است.

 • در حاشیه انتصابات 3 سال گذشته بلدیه چی تبریز؛

  امواج 5 گانه انتصابات نجفی!

  آن‌گونه که شواهد می‌نمایاند، نیمه دوم موج پنجم انتصابات تداوم خواهد یافت و صادق نجفی بارها از زمان آغاز به‌کار خود در شهرداری گفته است که «هیچ‌کس را از روی سفارش، منصوب نکردیم» اما برخی از اعضای شورای شهر نیز هستند که می‌گویند برخی از مدیران شهرداری«کارپردازان اعضای شورا» هستند.

 • سایت های همسریابی و بی تدبیری نبود نظارت دولت

  کسب درآمد به بهای حراج آبرو و احساسات شهروندان!

  در سايه شوم عدم ساماندهي مسئولانه دولت تدبير و اميد ،حق حضور وهمسريابي امن در فضاي سايبري براي شهروندان محقق نشده است و سايت هاي همسريابي براي مديران آنها تبديل به دكان و براي برخي كاربران تبديل به سايت تله گذاري و سوء استفاده شده است.

 • حریم هایی که در فضای مجازی برداشته شده

  خصوصی‌ترین لحظه‌هایم برای همه!

  فارغ از اعتقادات مذهبی و فرهنگی، قدیمی‌ترها دیوارهای مستحکم‌تری برای حریم‌های خصوصی‌شان داشتند و از این حریم‌ها متعهدانه دفاع می‌کردند، اما این حفظ حرمت، برای نسل جدید کمی غریب و غیرقابل فهم است و مفهوم حرمت دار بودن چیزی، برای او کمی ناملموس به نظر می‌رسد.

 • ادامه برجام با اروپا با کدام منطق؟

  سراب برجام در قرارداد سعد آباد

  کسانی که این موضوعات را برای امید داشتن به سراب برجام تکرار می کنند بهتر است هدف این دور مذکرات یعنی برداشتن تحریم و حل کردن با امریکا و تجربه تلخ قراداد سعد آباد و توافق نافرجام با اروپایی ها را هم به یاد بیاورند.

 • به کجا چنین شتابان

  قیام تجملات علیه فرزندآوری

  اکنون بیشتر مشکلات جامعه ما از سبک زندگی نامناسب و چشم هم چشمی های تجمل گرا نشات می گیرد آن هم در زمانی که موضوع افزایش جمعیت و تحدید نسل یکی از مهمترین مسایل جدی جامعه به شمار می رود.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

آخرین اخبار