صفحه اصلی گزارش

 • دولتمردان برای تبلیغ روحانی آستین بالا زدند!!

  دولتمردان برای تبلیغ روحانی آستین بالا زدند!!

  در سالهای اخیر هر جا که انتقادی وارد شد تا مدت های مدیدی سخن از "تقصیر دولت قبل است" به گوش می رسید اما مرور زمان نشان داد بر خلاف آنچه که تصور می شد همه چی تقصیر دولت قبل نیست و باید در برابر مردم عملکرد نشان داد.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  ماجرای برخورد برزن های شهرداری با شهروندان در حیدر آباد

  در روزهای اخیر کلیپی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن، در محله حیدرآباد تبریز تعدادی از مامورین خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۰ به همراه لودر بخشی از نهال های کوچک تازه غرس شده در یک فضای باز را از جای درمی آورند و گویی میان مامورین شهرداری و ساکنین محله نیز درگیری فیزیکی رخ داده است.

 • گزارشی از یک قصه ی پر غصه؛

  مادران معتاد و جنین های خمار

  کودکی که امروز در دل این آسیب‌ها رشد کرده و جرم، اعتیاد و بسیاری از تخلفات دیگر با گوشت و خون وی آمیخته می‌شود، نمی‌تواند سرمایه خوبی برای کشور باشد.پس لازم است مسئولان و مدیرانی که در این زمینه مسئولیت دارند، فارغ از بحث‌های سیاسی و جناحی به صورت جدی و مستمر در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی قدم بردارند.

 • هم سنگران دیروز، رقبای امروز؛

  روسای ستادهای انتخاباتی کاندیداها در استان را بشناسیم!

  در کمتر از 25 روز تا انتخابات، هر 6 کاندیدا در حال تشکیل و ستادهای انتخاباتی خود بوده و آذربایجان شرقی نیز از این قاعده مستثنا نیست. تاکنون 3 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری روسای ستاد انتخاباتی خود را در استان انتخاب کرده‌اند که تبریزبیدار به‌صورت مجمل به معرفی آنان می‌پردازد.

 • دلایل سقوط تیم فوتبال ماشین سازی؛

  چوب دخالت ها لای چرخ ماشین سازی سقوط به بار آورد

  تیم فوتبال ماشین سازی نیامده به دسته پایین تر لیگ برتر سقوط کرد. این بار از بی پولی خبری نبود چرا که قدیمی ترین تیم فوتبال آذربایجان با صاحب متمول خود یعنی شهرداری پای به مسابقات لیگ برتر نهاد اما نتیجه بر خلاف انتظار پیش رفت و ماشین سازی باید دوباره به دسته پایین تر فوتبال باز گردد.

 • تراکتور-استقلال

  فینال نائب قهرمانی در تبریز

  سرخ پوشان تبریزی فردا در دیدار حساس در حالی مقابل استقلال به میدان می روند که پیش بینی ها از استقبال پرشور هواداران در ورزشگاه یادگار امام پس از مدت ها حکایت می کند.

 • تبریزبیدار از آسیب‌پذیری تبریز در مقابل حوادث طبیعی گزارش می‌دهد؛

  تبریز و معضل زیرساخت های ناکارآمد!

  وقوع بلای طبیعی امری اجتناب ناپذیر است اما حال این سوال مطرح می شود تا چه زمان شاهد خسارت های مالی و جانی این بلایا خواهیم بود؟ یا به تعبیر دیگر مسئولین چه زمان قادر به کنترل این بلایا و کاهش صدمات ناشی از آن خواهند بود؟

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  گرای اشتباه در غله زار

  با وجود تلاش های مسئولین استانی و کشوری و نیروهای لشکری و امدادی در طی چند روز گذشته برای خدمت رسانی به موقع به سیل زدگان از کنار دو موضوع به راحتی نمی شود عبور کرد. موضوعاتی که به خودی خود شاید اهمیتی نداشته باشد اما وقتی پای ریشه یابی حوادث به میان می آید موضوع اندکی تفاوت می کند.

 • 33 روز تا روز مانده به انتخابات و تخلفات عیان انتخاباتی؛

  شورای 2017 تبریز؛ دیوارنویسی با فونت «مهندس....100 درصد»!

  در تازه‌ترین این تبلیغات و تخلفات بارز انتخاباتی در سطح شهر، یکی از ثبت‌نام کنندگان این دوره از انتخابات شورای شهر تبریز که اصرار عجیبی برای استفاده از واژه "مهندس" برای خود دارد، در تخلف انتخاباتی آشکاری، با دیوار نوشت های " مهندس....100 درصد" به استقبال انتخابات شورای شهر رفته است.

 • اینجا تبریز است؛ پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی!

  کهنه بودن تبریز باز هم مسأله ساز شد

  بارش باران های بهاری در تبریز همواره با طراوت خاصی بوده اما بارش های تند و سیل آسا که از روز گذشته تبریز و دیگر نقاط استان را فرا گرفته مشکلات عدیده ای را برای شهروندان به وجود آورده است.

 • پایان شب سیاه روز سفید است اگر....!؟

  عیبی یوخ ! اکسیری برای استارت دوباره تراکتور / دو قدم تا آسیا

  تراکتور در این شرایط نیازمند کمک و حمایت بیش از پیش هواداران خود بوده و با قهرمانی در جام حذفی می تواند جام را به تبریز بیاورد و شاهد دومین جام کسب شده در سال های اخیر برای فوتبال تبریز باشیم.

 • تبریزبیدار به بهانه فرارسیدن ایام اعتکاف بررسی می‌کند

  الگوهای دین ورزی مردم تبریز و مساجد شهری

  سبک‌های زیستی مردم تبریز در حال دوگانه شدن و افتراق بزرگ است، اگر مساجد مناطق کم برخوردار شهر، کوچک، با کمترین امکانات و برخاسته از سبک‌های دین ورزی مردمان اطرافش باشند، عکس این مسئله در مناطق مرفه نشین صدق می‌کند.

 • پیش بینی رشد 30 درصدی تولید محصولات ماشین سازی در سال جدید؛

  ماشین سازی ناجی صنعت کشور از رکود مرگبار

  ماشین سازی چرخ محرک صنعت کشور است و امیدواریم با بهبود اوضاع این کارخانه، چرخ تولید و اشتغال کشور به حرکت در آید. جای تامل اینجاست وقتی متخصصان ایرانی در اوج تحریم ها می توانند محصولاتی این چنینی تولید کنند چه نیازی به واردات نمونه های مشابه خارجی است.

 • ناگهان پرده بر افتاد؛

  استفاده از مازوت در نیروگاه تبریز 5 روز یا 25 روز!

  معین گفت: زمستان سال گذشته ۲۵ روز در نیروگاه تبریز و یک و نیم ماه در نیروگاه سهند بناب مجبور به استفاده از سوخت مازوت شدیم

 • تبریزبیدار به معرفی کاندیداهای انتخابات شورای شهر تبریز می‌پردازد (بخش2)

  کاندیداهای انتخابات شورای شهر تبریز (2)

  بخش دوم معرفی کاندیداهای انتخابات شورای شهر تبریز به بررسی مابقی کاندیدا مطرح از جمله سه روحانی و برخی اعضای فعلی شورای شهر تبریز می پردازد.

 • تبریزبیدار به معرفی کاندیداهای انتخابات شورای شهر تبریز می‌پردازد (بخش 1)

  هر کرسی شورا با ۳ رقیب جدی+اسامی

  بخش اول بررسی 39 نفر از کاندیداهای احتمالی که از شانس نسبتاً بالایی برای پیروزی برخوردارند، به بررسی 14 مرد و 5 بانو می‌پردازد.

 • تبریز بیدار از ثبت نام 672 کاندیدا برای 13 کرسی شورای شهر تبریز گزارش می دهد؛

  از حضور پررنگ سلبریتی ها تا معمایی به نام تعلیقی ها

  ثبت نام انتخابات شورای شهر تبریز همزمان با سراسر کشور از 30 اسفند تا 6 فروردین ماه به مدت 7 روز برگزار شد و 672 کاندیدا برای 13 کرسی شورای شهر تبریز ثبت نام کردند.

 • افزایش 3.5 درصدی نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی

  پایان دستاورد نرخ بیکاری تک رقمی!

  نرخ بیکاری در سال 95 نسبت به سال گذشته 3.5 درصد در استان آذربایجان شرقی افزایش یافت.

 • در حاشیه دیدو بازدید های نوروزی؛

  نهاد پاک کودک و معضل مال من مال او!

  حتی برای چند دقیقه هم حاضر نیست عروسکش را به همبازی اش بدهد.تشویق و تهدید و تنبیه هم بی فایده است. عروسکش را بیشتر به خودش می چسباند.این صحنه ای است که گاها برای فرزندان خود ما یا آشنایان و فامیلی که دیدار انها می رویم را مشاهده می کنیم.اما با خود فکر کرده ایم چرا نهاد پاک کودک به این مساله دچار شده است؟

 • بازخوانی مدیریت شورایی و شهری در سالی که گذشت (3)

  پاییز خانه‌به‌دوشی شورانشینان و مونولوگ های شورایی!

  در اواخر مهرماه به دلیل تعمیرات صحن جلسات شورا، شورانشینان شهر به دفتر شهردار نقل‌مکان کردند و به قول عضو منتقد شورا، به «خانه‌به‌دوشان» شورایی تبدیل شدند.

 • بازخوانی مدیریت شورایی و شهری در سالی که گذشت(2)

  تابستانِ داغِ شورا و سوءتفاهم دستگیری‌ها!

  تابستان داغ سال 95 در تبریز، با طعم تعطیلات شورایی، بازگشت 4 عضو دستگیرشده، تحلیف علی‌البدل‌ها، انشقاق اقلیت و شامِ شبِ انتخابات همراه شد.

 • بازخوانی مدیریت شورایی و شهری در سالی که گذشت(1)

  زمستانِ بهاری شورانشینان تبریز در سال 95!

  بهارِ شورای شهر و شهرداری تبریز در سال 95، با زمستانِ سرد دستگیری‌های مدیریت شهری تبریز همراه شد که پس از گذشت بیش از 9 ماه از آن، هنوز می‌توان گردوغبار آن را در فضای شهری تبریز مشاهده کرد.

 • به بهانه تجمع‌های کارگری و وضعیت کارگران؛

  «سال ناخوش» اقتصاد و تجمع‌های کارگری بی‌پایان در استان!

  تجمع‌های مختلف کارگری در کنار محدود بودن فضای کسب‌وکار و تولید، سبب شده است تا کارگران در پایان سال 95، «سال ناخوشی» داشته باشند؛ سالی که در سال 96، با طعم انتخابات، عدم همت مسئولین برای تحقق اقتصاد مقاومتی و مقابله با آسیب‌های درونی و بیرونی اقتصاد همراه خواهد شد

 • به بهانه استقبال متفاوت شورانشینان تبریزی از اصحاب رسانه؛

  از عوام‌فریبی تا اقدامات تبلیغاتی شورانشینان؛ علت ممانعت خبرنگاران!

  چندهفته‌ای است که از حضور خبرنگاران در جلسات هفتگی شورای شهر در روندی که بانگ آن از مهرماه امسال، با تعمیر سالن این شورا آغازشده بود، به بهانه غیرمستمع بودن جلسات برای بررسی و تصویب بودجه شهرداری تبریز، ممانعت شده است.

 • بازار پر تلاطم عید‌ و‌ خرید‌کالای داخلی؛

  عید ایرانی با کالای ایرانی

  در این روزهای داغ بازار، تنور دل کارگران ایرانی درتب و تاب است، آن ها چشم به راهند که خریداران خرید دسترنج ایرانی را به کالای خارجی اولویت دهند.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • راد

  خداقوت سردار.آی گفتی ولی کوگوش شنوادربعضی ها.

 • صابر همجنس خودتان

  ارادتمند تبریز بیداریها

 • مهران تراختورچی

  کاش شورای نگهبان مشخص میکرد که طبق کدوم بند رییس جمهوری که هشت سال رییس جمهور بوده واجد شرایط برا ریاست جمهوری نیست

 • درود بر شرف نمایندگان راست گو و حق گو ، خدایش نمیامرزد قاچاقچان بزرگ کشور را که باعث عدم تولید و بیکاری و فقر و خودکشی و افسردگی و طلاق و ....شده اند

 • شهروند

  عجب این شورا کارهای بزرگی کرده واقعا که.!! از ماست که بر ماست

 • سلام و درود! با تشکر سایت خوبی دارید اخبارتان دارای ارزش خبری است و فقط منحصر به جنجال نیست. فرم سایت هم خوشایند است و جذابیت دارد. تنوع اخبار هم خوب است. موفق باشید.

 • بایدمواظب توطئه ها بود

 • شعار حمایت از تولیدداخلی چی شد ؟

 • مهدی

  این دسگیریها فقط در شورا نبوده بلکه در بدنه شهرداری و اطرافیان شهردار تیز بوده که به آن اشاره نمیشود.

 • علی

  کیفیت چمن خیلی خیلی بده فقط از عکس خوب دیده میشود

 • علی

  به نظر بنده عامل اصلی سقوط ماشین سازی رسانه ها هستند. چرا ؟ چون از بدو ورود ماشین سازی به لیگ برتر مخالف این تیم مردمی بودند و با تکرار شعارهزینه های میلیاردی شهرداری برای ماشین سازی چوب لای چرخ های این تیم محبوب می گذاشتن. رسانه ها به خصوص صدا و سیما که حامی اصلی تراکتورسازی هستند با حمایت های نابه جا از تراکتور( بدون در نظر گرفتن هزینه هایش که از بیت المال خرج می کند یا نه) در مسیر موفقیت ماشین سازی سنگ اندازی می کردند. من از سال 54 طرفدار تیم ماشین سازی هستم در طی این سال ها رسانه ای ندیده بودم که بر علیه ماشین سازی موضع بگیرد. اما در این سال های تنهایی تیم محبوب ماشین سازی و اوج گیری رقیب آن به کمک رسانه ها و مسولان ( که شعار پهلوان زنده را عشق است ) سر می دهند شاهد هجوم های نا جوانمردانه افراد به خصوصی در مورد تیم ماشین سازی هستیم. این افراد( آنهایی که بر علیه تیم مصاحبه می کنند و یا انهایی که برعلیه این تیم می نویسند) دوست ندارند ماشین سازی باشد وبه همین دلیل شهردار محترم را به حیف و میل بیت المال متهم می کنند. و ناجوانمردانه از ایشان می خواهند از حمایت تیم ماشین سازی دست بکشند. البته این افراد وابسته به تیم تراکتور هستن و از افراد سیاسی که می خواهند در مواقع رای گیری از حمایت تماشاگران آنها بهره مند شوند. ماشین سازی در این مقطع زمانی دشمنان زیادی دارد.خداوند به کسانی که می خواهند به این تیم مردمی کمک کنند عزت دهد کار خیر آنها در تاریخ ورزش شهر تبریز ثبت خواهد شد. و همجنین کار کثیف عده ای از افراد که نمی خواهند شناسنامه فوتبال تبریز یعنی ماشین سازی کبیر جان بگیرد نیز در تاریخ ورزش تبریز ثبت خواهد شد.خدا عمر طولانی به استادآقای ابراهیم افشار عطا نماید که بعد از سال ها هنوز هم ماشین سازی را از یاد نبرده . وقتی مقاله (نیم قرن زندگی با ماشین سازی ) ایشان را مطالعه کردم از خوشحالی گریه ام گرفت. ایشان حالا از تاریخ نویسان بزرگ ورزش کشور هستند .از ایشان می خواهم جواب این افراد یاوه گو را با قلم شیوایش بدهد.انشااللله

 • ایلقار

  اولا تسلیت به آذربایجان و شراکت ما در غم از دست رفته گان در حادثه جانگداز سیل و تبریک میگم به آذربایجان بخاطر برد تیم فوتبال تراختور!!! آذربایجان باشین ساغ اولسون و سون کدرین و باش بلان اولسون! حورمتلی وطنداشلاریم و بوتون باشآباش آذربایجانیم بیز سیزین کدریزده کدرلی و اوره آغریزدا بیر و دردلی و کدرلییگ" تانری یاردیمجیز اولسون وبیزده ألیمیزدن گئلن یاردیملاری % یئتیره جئیگ% سیزه سوز وئریرم یاشاسین آذربایجان تانری جانین ألدن وئرنلره رحمت ألئسین! دوم به آقای منصوریان تبریک میگم که تیم خوبی داشت و متشکرم از بازیکناش که هماهنگ نبودند...

 • یاشار

  پسر كو ندارد نشان از پدر تو بيگانه خوانش مخوانش پسر

 • سلام-استاندار وفرماندارآذرشهر و...به احترام مردم استعفاء دهند توجیه درست نیست ودر صورت اصرار بر حرف خود مجلس شورا هیئت تحقیق بفرستند

 • شرکت آرمانی پایا

  ممنون بابت سایت بسیار خوبتون

 • احد

  خدا خودش باید به ما و بچه هایمان رحم کنه با داشتن چنین مسولانی . وای به حال بچه های بدبخت خانواده های نیازمند.آخه اگه اون خانواده نیازمند پول داشت منت کادر بیمارستان دولتی را نمیکشید تورو خدا کمی هم خدا را بالای سرتان ببینین

 • مگر تولیدکنندگان خارجی درکشور خودشان پول آب و برق و کارگر وبیمه و مالیلت نمیپردازند؟ مضاف برا ینها هزینه حمل و .. اضافه تر هم میپردازند مشکل اینها نیستند برادر من.

 • سلام-اگر همان نفرات با انگیزه که باعث صعود تیم ماشین به لیگ برتر شدند حفظ می شد بدون شک نتیجه بهتر از این می شد

 • بایراق

  سلام-تلوزیون تهران زودتر از مسئولین ورسانه های منطقه آذربایجان در مورد دروغ بودن کشته شدن برخی به علت تماشای سیل اطلاع رسانی کرد مسیر عبور دور زدن غیر قانونی زیر پل مسدود نشده بود

 • یک کارشناس از تبریز

  مشکل اساسی واحدهای تولیدی بازاریابی در سطح جهانی و واردات مواد اولیه اساسی می باشد و تسهیلات بانکی تنها 10% مشکلات واحدهای مذکور می باشد

آخرین اخبار