صفحه اصلی گزارش

 • تبریزبیدار از بحران کاهش جمعیت استان گزارش می دهد؛

  تهدیدی بزرگتر از خشکی دریاچه ارومیه برای آذربایجان

  سرمایه انسانی جوان و کار آمد بالاترین و با ارزشترین سرمایه هر کشوری محسوب می شود که نقش مهمی در توسعه و پیشرفت آن کشور ایفا می کند. برهمین اساس رهبر انقلاب بارها نسبت به پیر شدن جمعیت کشور و کاهش نرخ موالید تذکر داده اند.

 • گزارشی از یک اقدام و عمل در حاشیه های تبریز؛

  شادابی به باغِ معروف تبریز باز می گردد

  یکی از سخنرانان می گوید: در کشور ۴۰۰ منطقه کم برخوردار داریم که بناست این مناطق در عرض چند سال در قالب "طرح کرامت" محرومیت زدایی شوند. سال گذشته و امسال باغ معروف در ذیل طرح کرامت تعریف شده و امیدواریم با اجرای این طرح باغ معروف به دوران پر آوازه خود باز گردد.

 • چالش های برنامه ریزی اوقات فراغت فرزندان؛

  تابستان؛ فرصت فراغت یا بطالت

  شرکت در کلاس های تابستانی می تواند موجب تقویت اعتماد به نفس و بهبود روابط اجتماعی کودکان شود. از طرف دیگر انتخاب کلاس ها اگر درست انجام شود، می تواند موجب رشد استعدادها و جهت دهی مثبت به توانایی های دانش آموزان شود.

 • گزارش تبریزبیدار از یک افزایش نامبارک در آذربایجان شرقی؛

  کودکانی که به جای پدران راهی بازار کار شدند!

  وقتی که تاثیر مستقیم اوضاع نابسمان اقتصادی در جامعه پدیدار می شود وضع کمی فرق می کند. معضلاتی همانند افزایش طلاق ها، کاهش ازدواج ها و حتی افزایش زنان معتاد و کودکان کار همه در پناه اوضاع نابسمان اقتصادی و بیکاری سرپرستان خانوارها به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به دست آمده است.

 • در نقد شورای جناحی و سیاسی کار دوم شهر تبریز؛

  بی ثبات ترین دوره مدیریتی شهرداری، محصول سیاسی کاری جناحی

  این روزها پس از حدود 10 سال از برافتادن سایه سیاست زده و سیاسی کار شورای دوم شهر تبریز بار دیگری بسیاری از ناظرین سیاسی نسبت به بازتولید تاریخی این شورای پرحاشیه و جنجالی هشدار می دهند.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  شیب ملایم در طراحی سوالات مفهومی برای امتحانات نهایی

  امتحانات درسی پایان سال تحصیلی افزون بر اینکه از نظر آموزشی برای دانش‌آموزان مهم است،‌ خانواده‌ها را نیز به اندازه‌های متفاوتی تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و در برخی خانواده‌ها امتحانات فرزندان در خرداد‌ماه به مهم‌ترین موضوع تبدیل می‌شود.

 • صحت انتخابات شورای شهر تبریزبالاخره تایید شد؛

  تأیید صحت انتخابات شورای شهر تبریز

  با توجه به اینکه در بازشماری ها تغییرات خاصی صورت نگرفت و هیأت نظارت هم صحت انتخابات را تایید نموده، عمل به مرّ قانون و قبول نتیجه انتخابات از سوی کاندیداهای معترض و هوادارانشان ضروری است.

 • یک هفته پس از انتخابات و معادلات آینده شورای شهر تبریز؛

  تعامل یا تقابل؛ از معادله 8>5 اصلاح طلبان تا پیروزی 7>6 دبیری و 13 نفره تعاملی

  یک هفته پس از هفته پرالتهاب تبلیغات نامزدهای انتخابات شورای شهر که با دوقطبی رئیسی_روحانی در سیاست شهری همراه شده بود، اینک معادلات جدیدی بر شورای این شهر سایه افکنده است.

 • تبریزبیدار از تایید صلاحیت های فله ای شورای شهر گزارش می دهد؛

  شعار قانون گرایی مدعیان قانون مداری در لابی گری رنگ باخت

  تبریزی ها چند روز تا معرکه انتخابات شورای شهر فاصله ندارند حال باید پرسید کسانی که این وضعیت بحرانی را آستانه انتخابات خلق کرده اند چه پاسخی برای این اقدام خود دارند؟

 • براساس آخرین پیمایش ها و نظرسنجی مردمی؛

  25 چهره انتخابات شورا که بیشترین شانس پیروزی را دارند

  آخرین پیمایش ها و نظرسنجی های میدانی حاکی از آن است که رقابت جدی و نفس گیر برای کسب حداقل 30 هزار رای(کف رای انتخاب در انتخابات بنابر پیمایش های محلی) میان 25 عضو شناخته شده تقسیم خواهد شد.

 • در حاشیه تائیدصلاحیت فله ای این روزهای شورای شهر تبریز؛

  از تراژدی 92 تا تکرار کمیک 96

  شب گذشته اسامی 590 نفر نامزد نهایی تائید صلاحیت شده انتخابات شورای شهر تبریز اعلام گردید و بار دیگر پس از تعجب ناظران سیاسی ردصلاحیت های اولیه توسط هیئت اجرایی و نظارت استانی، این بار تائیدصلاحیت شدگان توسط هیئت مرکزی انتخابات بهت ناظران و افکار عمومی را برانگیخت.

 • آتش بازی در خوزستان!

  تراکتور و نفت بازهم به هم رسیدند این بار در خرمشهر

  سرخ پوشان تبریزی فردا در خرشمهر مقابل نفت تهران به میدان می روند تا قهرمان جام حذفی مشخص شود.

 • بخش خصوصی معطل مرخصی های انتخاباتی؛

  انتخاباتی می شویم، علی برکت الله!

  پرسشی که این روزها در این میان در افکار عمومی مطرح‌شده این است که با حضور مدیران ارشد کشوری همچون جهانگیری‌ها و پوری حسینی‌ها در گود انتخابات، دقیقاً چه کسی سکان دولت را در سطوح عالی مدیریتی هدایت می‌کند؟! آیا ریاست ستاد انتخاباتی آقای رئیس و کار انتخاباتی برای او مهم است یا مدیریت کلان کشور در وضعیت رکود اقتصادی و بیکاری گسترده؟

 • پیرامون یک توافق محرمانه در دولت یازدهم؛

  سند 2030 یونسکو چرا تهدید است؟

  سند «دستور کار 2030 برای توسعه پایدار» وضعیت آموزش در ایران بین سال‌های 2016 تا 2030 را ترسیم می‌کند.این در حالی است که وزارت آموزش و پرورش در آذرماه 1390 سند تحول بنیادین این دستگاه را رونمایی کرد و از آن تاریخ به بعد، این سند مبنای تمام فعالیت‌ها در حوزه تعلیم و تربیت شد.

 • 2 تا 2 دولت تدبیر 4 تا نیست!

  آمارهای متناقض برای مصادره کردن خودکفایی بنزین

  دولت این روزها به زنگ حساب خود نزدیک می شود و عملکرد مبهم دولت در سالهایی که بیش از همه اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر انقلاب برای مبارزه با دشمن در جنگ اقتصادی مطرح شد تردید هایی را از سوی مردم نسبت به این دولت برجای گذاشته است.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  دانش آموزان قربانی استرس والدین

  اولیای دانش آموزان بجای تحمیل استرس به فرزندان خود، باید سعی کنند با آنها منطقی برخورد کنند و در عین حال شرایطی را در محیط خانه فراهم کنند تا بجای تشدید استرس و اضطراب، آنها با آمادگی و اعتماد به نفس در امتحانات شرکت کنند و نتیجه مطلوبی را کسب کنند.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  ورشکستگی کارخانه ماشین آلات صنعتی صحت یا تکذیب؟!

  پیش از ظهر امروز نامه ای در فضای مجازی به نقل کانال تلگرامی نود اقتصادی منتشر شد که درآن به ورشکستگی و به فروش رسیدن کارخانه ماشین آلات صنعتی تراکتور سازی اشاره شده بود، متعاقب آن رئیس سازمان صنعت معدن تجارت آذربایجان شرقی و فرماندار تبریز در گفتگو های جداگانه این خبر را تکذیب کردند. اما با دقت در اظهارات نجاتی متوجه می شویم که خبر کانال نود اقتصادی صحت دارد.

 • دولتمردان برای تبلیغ روحانی آستین بالا زدند!!

  دولتمردان برای تبلیغ روحانی آستین بالا زدند!!

  در سالهای اخیر هر جا که انتقادی وارد شد تا مدت های مدیدی سخن از "تقصیر دولت قبل است" به گوش می رسید اما مرور زمان نشان داد بر خلاف آنچه که تصور می شد همه چی تقصیر دولت قبل نیست و باید در برابر مردم عملکرد نشان داد.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  ماجرای برخورد برزن های شهرداری با شهروندان در حیدر آباد

  در روزهای اخیر کلیپی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن، در محله حیدرآباد تبریز تعدادی از مامورین خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۰ به همراه لودر بخشی از نهال های کوچک تازه غرس شده در یک فضای باز را از جای درمی آورند و گویی میان مامورین شهرداری و ساکنین محله نیز درگیری فیزیکی رخ داده است.

 • گزارشی از یک قصه ی پر غصه؛

  مادران معتاد و جنین های خمار

  کودکی که امروز در دل این آسیب‌ها رشد کرده و جرم، اعتیاد و بسیاری از تخلفات دیگر با گوشت و خون وی آمیخته می‌شود، نمی‌تواند سرمایه خوبی برای کشور باشد.پس لازم است مسئولان و مدیرانی که در این زمینه مسئولیت دارند، فارغ از بحث‌های سیاسی و جناحی به صورت جدی و مستمر در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی قدم بردارند.

 • هم سنگران دیروز، رقبای امروز؛

  روسای ستادهای انتخاباتی کاندیداها در استان را بشناسیم!

  در کمتر از 25 روز تا انتخابات، هر 6 کاندیدا در حال تشکیل و ستادهای انتخاباتی خود بوده و آذربایجان شرقی نیز از این قاعده مستثنا نیست. تاکنون 3 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری روسای ستاد انتخاباتی خود را در استان انتخاب کرده‌اند که تبریزبیدار به‌صورت مجمل به معرفی آنان می‌پردازد.

 • دلایل سقوط تیم فوتبال ماشین سازی؛

  چوب دخالت ها لای چرخ ماشین سازی سقوط به بار آورد

  تیم فوتبال ماشین سازی نیامده به دسته پایین تر لیگ برتر سقوط کرد. این بار از بی پولی خبری نبود چرا که قدیمی ترین تیم فوتبال آذربایجان با صاحب متمول خود یعنی شهرداری پای به مسابقات لیگ برتر نهاد اما نتیجه بر خلاف انتظار پیش رفت و ماشین سازی باید دوباره به دسته پایین تر فوتبال باز گردد.

 • تراکتور-استقلال

  فینال نائب قهرمانی در تبریز

  سرخ پوشان تبریزی فردا در دیدار حساس در حالی مقابل استقلال به میدان می روند که پیش بینی ها از استقبال پرشور هواداران در ورزشگاه یادگار امام پس از مدت ها حکایت می کند.

 • تبریزبیدار از آسیب‌پذیری تبریز در مقابل حوادث طبیعی گزارش می‌دهد؛

  تبریز و معضل زیرساخت های ناکارآمد!

  وقوع بلای طبیعی امری اجتناب ناپذیر است اما حال این سوال مطرح می شود تا چه زمان شاهد خسارت های مالی و جانی این بلایا خواهیم بود؟ یا به تعبیر دیگر مسئولین چه زمان قادر به کنترل این بلایا و کاهش صدمات ناشی از آن خواهند بود؟

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  گرای اشتباه در غله زار

  با وجود تلاش های مسئولین استانی و کشوری و نیروهای لشکری و امدادی در طی چند روز گذشته برای خدمت رسانی به موقع به سیل زدگان از کنار دو موضوع به راحتی نمی شود عبور کرد. موضوعاتی که به خودی خود شاید اهمیتی نداشته باشد اما وقتی پای ریشه یابی حوادث به میان می آید موضوع اندکی تفاوت می کند.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

آخرین اخبار