صفحه اصلی گزارش

 • تبریز بیدار بررسی می کند؛

  بحران زلزله در تبریز و تدابیری که لحاظ نمی شود

  مردم این روزها از تاریخ آخرین زمین لرزه در تبریز صحبت می کنند و این که سال ها از موعد وقوع آن گذشته و دوره زمانی بازگشت آن نزدیک است...

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  سریال وعدهای مزخرف پنداران مسکن مهر برای جاده تبریز-سهند!

  سال 96 به روزهای پایانی خود می رسد و پروژه ای که با اتمام آن می توانست سهم بزرگی در کار آمدی مسکن های مهر و کاهش حاشیه نشینی در تبریز کمک کند به اتمام نرسید و ساکنان این شهر جدید متحیر اند از عدم اجرا و مزخرف پنداری برای سقف هایی که هزاران امید را در دل خود جای داد !

 • توصیه هایی برای مبارزه با شپش؛

  انگل کهن در عصر جدید!

  آلودگی به شپش سر که به آن بیماری پدیکلوزیس نیز گفته می شود، یکی از بیماریهای انگلی پوست انسان و از دغدغه‌های همیشگی جوامع بشری از گذشته های دور بوده، اگر چه بهبود وضعیت بهداشتی، اقتصادی و اجتماعی تاثیر به سزایی در کاهش آلودگی به شپش داشته است، اما همچنان این آلودگی گستردگی جهانی دارد.

 • در حاشیه آغاز چینش مدیران ارشد شهرداری تبریز؛

  آنان که آمدند، آنان که رفتند!

  شنیده ها از تغییرات جدی در تمام مناطق شهرداری و جابجایی و تغییر تعدادی از مدیران در حوزه معاونت ها و سازمان های تابعه شهرداری تبریز خبر می دهد و شهردار تبریز این روزها بر دو عنصر پاکدستی و تخصص در انتخاب مدیران ارشد شهرداری تاکید می کند، باید منتظر بمانیم و با تغییر یا تثبیت کابینه مدیریتی ایرج شهین باهر، به قضاوت در این باره بپردازیم.

 • تبریزبیدار از خطر چاق شدن کودکان و نوجوانان گزارش می دهد؛

  دوستی خاله خرسه با سلامت فرزندان!

  چاقی و اضافه وزن در کودکان و نوجوانان، یکی از جدی ترین چالش های سلامت عمومی در قرن 21 بوده و اکثر کشورهای جهان اعم از توسعه یافته و در حال توسعه را به ویژه در مناطق شهری تحت تاثیر قرار داده و دارای پیامدهای بهداشتی و روانی گسترده ای است.

 • نگاهی گذرا به کارنامه عملکردی منطقه آزاد ارس در یک دهه اخیر؛

  نماگرها از رشد اقتصادی منطقه آزاد ارس خبر می‌دهند

  با نگاهی به نماگرهای اقتصادی در طول یک دهه و نیم دهه اخیر از فعالیت صنعتی‌ترین منطقه آزاد کشور می‌بینیم که علی‌رغم برخی حواشی و انتقادات سیاسی نسبت به عملکرد این سازمان در رابطه با صادرات و نرخ کم سرمایه‌گذاری، منطقه آزاد ارس، عملکرد قابل قبولی داشته است.

 • صدای شهروندان؛

  مسجدی که انبار مسجد شد!

  حدود چهل سال است که این مسجد تخریب شده و درب آن بسته شده است و هیچ فردی پیگیر این ماجرا نیست.چندین بار به اداره اوقاف جریان مسجد اطلاع و نامه نگاری گردیده است.این مسجد مدتی بعنوان انبار اقلام مسجد آیت الله انگجی بوده است بطوریکه با وجود وضعیت تخریب این مسجد متولیان مسجد انگجی این محل را بعنوان انبار مورد استفاده قرار می دادند

 • به بهانه انتشار یک کلیپ؛

  هویت قومی؛ جزئی از هویت ملی ایرانیان

  انتشار کلیپی چنددقیقه‌ای از یکی از دیدارهای رهبر معظم انقلاب با خانواده‌های شهدا سبب شد تا به بازخوانی گفتارها و گفتمان معظم له در رابطه با اقوام و هویت ملی بپردازیم.

 • در حاشیه تذکر امام‌جمعه تبریز نسبت به تخریب تابلوسنگ‌های پارک مفاخر؛

  چه بر سر تابلوسنگ‌های پارک مفاخر تبریز آمده است؟

  به‌تازگی انتشار برخی تصاویر از وضعیت نامناسب تابلوسنگ‌های پارک مفاخر تبریز بار دیگر توجه دوستداران فرهنگ و هنر آذربایجان و دغدغه مندان این حوزه همچون حجت‌الاسلام آل هاشم، امام‌جمعه تبریز را به خود جلب کرد که وی در خطبه‌های روز گذشته نماز جمعه این شهر نسبت به این مسئله هشدار داد.

 • تبریزبیدار گزارش می دهد؛

  شیک و مرگ آور مثل سیگار!

  مرگ و میر ناشی از دخانیات به میزان 8 میلیون نفر در سال تا سال 2030 افزایش یابد که 80 درصد آن در کشورهای در حال توسعه صورت می گیرد و درصورت عدم برنامه ریزی و پیشگیری لازم در مهار اپیدمی دخانیات، کشورهای ایران، مصر و پاکستان تا 40 سال آینده بیشترین میزان مصرف دخانیات را خواهند داشت.

 • فصل تحقق وعده ها از راه رسید اما ...؟!

  تبریز 2018؛ فرصتی که به تهدید تبدیل می شود!

  امروز وظیفه دیگر سازمانهاست که به یاری شهرداری برای تبریز 2018 بشتابند، از جمله سازمانها و سرمایه گذاران خصوصی، سازمان گردشگری، فرمانداری، استانداری و.... تا در حالی که آنطور که باید آماده سازی می شد، نشده، لااقل آبروداری کرده و با سیلی هم که شده مقابل مهمانان صورتمان را سرخ نگه داریم

 • پشت پرده تازه ترین شاهکار عجیب مدیریتی شورای پنجم شهر تبریز؛

  440 متر؛ فاصله ای که یک صورت جلسه تا فرمانداری تبریز نرفت!

  هفته گذشته پس از انتخاب شهردار تبریز با رای اکثریت اعضای شورای شهر، همگان منتظر صدور حکم ایرج شهین باهر توسط وزیر کشور بوده اند.

 • روايت يک پرورش دهنده موفق از زير و بم های توليد شترمرغ؛

  کشتار هر شترمرغ بين 1 تا 2 ميليون تومان سود خالص دارد

  يک پرورش دهنده موفق شترمرغ و فعال اقتصاد مقاومتی می گوید که از فروش گوشت حاصل از كشتار هر شترمرغ، 1 ميليون تومان سود خالص بدست می آيد. اين در حالی است كه اگر كسی بتواند پوست شترمرغ را دباغی و محصولات چرمی توليد كند، به ازای هر شترمرغ حداقل 2 ميليون تومان سود خالص نصيبش می شود.

 • به مناسبت سالروز درگذشت استاد شهریار؛

  دو روایت از حواشی پیرامون شهریار در یک دهه اخیر

  در یک دهه اخیر چندین اتفاق حول شخصیت شهریار روی داد که بیش از همه توجه‌ها را نسبت به این شاعر جلب کرد که تبریزبیدار به مناسبت سالگشت فوت وی، پاره‌هایی از این روایت را بازتشر می‌کند.

 • گزارش تحلیلی تبریزبیدار از کلاف پیچیده انتخاب شهردار تبریز؛

  وزن‌کشی مستقلین، میانه‌روها و حزبی‌ها بر سر انتخاب شهردار

  اما اگر بنای منتخبین بر تعامل و انتخاب گزینه مرضی‌الطرفین باشد، ممکن است گزینه اصلاح‌طلبان میانه‌رو دو طیف دیگر شورای شهر را با خود هموار سازد اما اخبار تائید نشده انتخاب شهردار در روز یکشنبه سبب شد تا گره انتخاب شهردار و احتمال خروجی واحد سخت‌تر از همیشه به ذهن متبادر شود.

 • ۵۰ ماه با استاندار اعتدالی؛

  والی کارگزارانی آذربایجان شرقی رفت!

  آنچه که این روزها اسماعیل جبارزاده در جلسات استانی و شوراهای اداری به آنان می‌بالد در "پاک شدن تبریز از معتاد متجاهر"، "کاهش نرخ بیکاری از ۱۲,۸ درصد در سال ۹۲ به ۷.۳ درصد در سال ۹۴" و چند نمونه دیگر است که در این بین شاهد عملکرد چشمگیر و در حد انتظاری نبوده‌ایم.

 • چرا همه بر لزوم پرهیز از سیاسی کاری از شورای شهر تأکید دارند؟

  حاشیه ای بر گفتارهای لزوم سیاست زدایی از شورای شهر؛ بگوئیم مردمی، رأی دهیم سیاسی!

  این روزها و با نزدیک شدن به روزهای انتخاب شهردار تبریز، سایه سنگین و هول عظیمی از له شدن مدیریت شهری و شاهرگ های سیستمی آن زیر چرخ دنده های سیاسی کاری و جناح بازی بر اطراف و اکناف شهر و کنش گران شهری دیده می شود.

 • گذری بر بازار بزرگ تبریز؛

  بازار بزرگ سرپوشیده تبریز؛ مقصد اصلی گردشگران ۲۰۱۸

  بازار تبریز به‌عنوان اثر ثبت شده جهانی، از افتخارات هویت و تمدن تبریز و ایران است که نقش مهمی در انتخاب تبریز به ‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ داشته‌ است.

 • تبریزبیدار از لغو جلسه شورای شهر تبریز گزارش می دهد؛

  آبستراکسیون سفارشی دقیقه 90 لیست امید

  اصحاب رسانه راس موعد مقرر در محل تالار شورای شهر در عمارت ساعت شهرداری حضور یافتند اما در میان تعجب تنها 5 عضو غیر لیست امید در محل جلسه حاضر شدند.

 • بخشی از واکنش اقشار مختلف به بازگشت «شهید فهمیده آذربایجان»

  واکنش اقشار مختلف به بازگشت «شهید فهمیده آذربایجان»

  بازگشت شهید والامقام حسن جنگجو، بازتاب های تاثیرگذار و قابل تاملی را میان افراد سرشناس استان و کشوری داشته است.

 • پشت ویترین شیک مراکز خرید تبریز؛

  پاساژ گردی و دیگر هیچ!

  گسترش قارچ گونه ساخت مراکز خرید مدرن تاثیرات بسیاری بر زندگی شهروندان گذاشته و علی رغم وجود برخی محسنات باعث بروز مشکلاتی نیز شده است. به عبارت دیگر چنین فضاهایی صرفا جنبه تجاری ندارند بلکه فضای فرهنگی و اجتماعی محسوب می شوند.

 • جلسه ای دیگر برای انتخاب شهردار تبریز؛

  انتظارات مردم برای انتخاب شهردار کارآمد و غیرسیاسی

  هر13 عضو شورای شهر به دور از افکار جناحی و باندی و سفارش دوستان سهم خواه، برنامه تک تک گزینه ها را بررسی کرده و خودشان را در پیشگاه حدود2 میلیون نفر از مردم تبریز شرمنده نکنند، چراکه مردم در 29 اردیبهشت نیز به خوبی نشان دادند که به هیچ فرد و جناحی چک سفید امضا نداده اند و انجام کارهای عملیاتی و کاربردی برای توسعه شهر مهمترین خواسته آنان است.

 • درباره نامه مجمع نمایندگان استانی برای حضور یک وزیر آذربایجانی در کابینه؛

  منادی و پورمحمدی؛ گزینه نمایندگان استان برای تصدی وزارت علوم

  انتخاب و معرفی منادی و شنیده شدن نام محمدرضا پورمحمدی برای وزارت علوم در شرایط خاصی صورت می گیرد و باید منتظر ماند و دید که آیا علیرضا منادی، گزینه مدنظر مجمع نمایندگان استان برای وزارت علوم در نهایت به تائید رئیس جمهور و نمایندگان خواهد رسید یا نه؟!

 • تبریزبیدار از خوشمزه های خیابانی تبریز گزارش می دهد؛

  برندی به نام جزبز و جگربارساق برای تبریز!

  امروزه تورسیم غذایی به عنوان یکی از مهمترین بخش های توریست نقش ویژه ای در جذب گردشگر دارد و آذربایجان با پتانسیل بالایی که در این زمینه داراست به راحتی می تواند جایگاه ویژه ای برای خود بازکند و اهمیت غذاهای خیابانی مثل جزیز، جگر بارساق و یرآلما یومورتا در این میان پررنگ است.

 • تبریزبیدار از نقش مردم برای رونق گردشگری تبریز گزارش می دهد؛

  مهمان نوازی ایرانی نقطه ی عطف تبریز 2018

  مهمان‌نوازی ایرانی از جمله جذابیت‌ هایی است که گردشگران خارجی را مجذوب ایران می‌کند. نشستن دور یک سفره، نوشیدن چای و دم‌ نوش، صرف میوه و بهره گیری از آداب و رسوم میزبانی ایرانی، تعارف‌های پی در پی جهت ارج نهادن به میهمان، از جمله مواردی است که گردشگران خارجی را به نوعی نمک گیر مهمان‌نوازی ایرانی می‌کند.

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • بهرام
  هوای تبریز ناسالم برای گروههای حساس

  خوب این آمار حالا مسئولین چه اقداماتی انجام داده اند؟! ما فقط داریم صحبت میکنیم عمل نداریم... (طرح ترافیک اجرا شد؟ نه... فرهنگ سازی در زمینه استفاده از مترو و وسایل عموی شد؟ نه... و...)

 • کامران
  سراب وعده با بازه زمانی یک ساله

  با سلام. آقای خدابخش استاندار جدید(اهل اردبیل!) اگر ساکن سهند بودند و در این برف و بوران یکبار مسیر پرتردد خطرناک را طی می کردند حتما بازه زمانی کمتری را پیشنهاد می کردند. و مردم آگاه شده اند و دولت تدبیر و امید را شناخته اند که دولت سرمایه دارها است افرادی از جنس سرمایه داران نه از جنس مردم طبقه متوسط و پایین ... تلاش اینها بر این است که زمان انتخابات ریاست جمهوری این اقدام را انجام دهند تا بتوانند برای اطلاحاتیای آتی رای بیاورند اما مردم آگاه هستند و به فردی رای خواهند داد که از جنس مردم باشد...

 • سعید
  اینجا آخرین ایستگاه زندگی است!

  خیلی مصاحبه خوب و اثربخشی بود از خبرنگار محترم خیلی ممنون . واقعا تا بحال اصلا به همچین آدمهایی فکر نکرده بودم . عجب انسانهای با شرافتی هستن دم همشون گرم

 • بهرام
  تشدید آلودگی هوای تبریز در وضعیت ناسالم

  تا زمانی که طرح زوج و فردی اجرا نشود همین سر و همین سودا خواهد بود. بیماریهای گوناگون نتیجه همین آلودگی هوا می باشد.

 • تا چه اندازه نسبت به رفع معضل حاشیه‌نشینی تبریز امیدوارید؟

  این خانه های جدید ساخته بشن خیلی خوب میشه. برا حاشیه نشین ها خوب میشه انصافا

 • rezayi
 • همشهری
  پلمپ مغازه های تعمیرگاه ماشین در خیابان سعدی تبریز بدون اطلاع قبلی!

  سلام. مسئولین تبریز بیدار خواهشا و خواهشا و باز خواهشا از تعمیرگاه های غیرمجاز خیابان های عباسی(سیلاب قوشخانه، ملازینال، یوسف آباد، شهدا، آخر عباسی) و خیابان طالقانی، امامیه، حیدرآباد خبری تهیه شود و در اختیار مسئولین شهر بخصوص شهردار محترم قرار داده شود. یه پیشنهاد به عنوان شهروند دارم: اگر آقای شهردار دستور پلمپ تعمیرگاه های فردی را بدهند و بجای چندین تعمیرکار در کاراژهای تخصصی فعالیت کنند. هم میزان ترافیک خیابان ها کمتر می شود و هم فرهنگ شهروندی در مناطق فوق الذکر رعایت میشود.

 • 958
  تا چه اندازه نسبت به رفع معضل حاشیه‌نشینی تبریز امیدوارید؟

  جواب تا هیچ اندازه اینها همه اش سرگرمی وشعار است

 • پیمان
  سریال وعدهای مزخرف پنداران مسکن مهر برای جاده تبریز-سهند!

  انگاری تو این دولت کسی گوش شنوا نداره، هر بار که از این جاده صحبت میشه حالم بد میشه، خسته شدم از این حرفهای تکراری مسئولان، هر کسی میاد فقط میگه طول جاده چقدره، چقدر طول می کشه، یکی نمیگه آقا داریم تمومش میکینم، 8 سال دروغ و فریب و آرزوی مرگ برای ما سهند نشینان

 • علیرضا
  تا چه اندازه نسبت به رفع معضل حاشیه‌نشینی تبریز امیدوارید؟

  حاشیه نشینی کار و همت جهادی می خواهد و لاغیر

آخرین اخبار