پنج شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳:۴۴:۰۶ شناسه :۱۰۶۷۴۴۶

پزشکیان:

دخالتی در انتخاب شهردار تبریز نداریم/دو دستگی در شورای شهر به ضرر کل تبریز خواهد بود

نایب رئیس مجلس و نماینده مردم تبریز با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس در روند انتخاب شهردار تبریز دخالتی ندارند گفت: تا آنجا که اطلاع دارم هیچکدام از همکاران ما دخالتی در تصمیمات شورای شهر نداشته و انتشار اخباری مبنی بر حمایت از گزینه هایی خاص صحت ندارد.

به گزارش تبریز بیدار ، مسعود پزشکیان با اعلام این مطلب  اظهار داشت: معتقد هستم که اعضای شورای شهر به عنوان منتخبان مردم باید با اتحاد و انسجام کامل و در فضایی کاملا آرام و به دور از تنش نسبت به بررسی و انتخاب گزینه ی اصلح شهرداری تبریز اقدام کنند.


وی با اشاره به اینکه امیدوار است اخبار مربوط به اختلاف و تشتت در شورای شهر صحت نداشته باشد گفت: به طور حتم اگر دو دستگی در این نهاد بوجود آید به ضرر کل تبریز خواهد بود.


نایب رئیس مجلس ضمن رد شایعات مربوط به رایزنی وی با اعضای شورای شهر برای اعمال فشار یا تحمیل گزینه های خاص گفت: تمام صحبت های بنده در لزوم حفظ وحدت و انسجام شورای شهر بوده و به هیچ عنوان رایزنی یا اعمال نظری در خصوص گزینه هایی خاص نداشته و نخواهم داشت.


پزشکیان با تاکید بر اینکه شهردار باید با رای حداکثری شورای شهر انتخاب شود گفت: اگر وحدت اعضای شورا به هم بخورد، قوی ترین چهره ها نیز نمی توانند در مسئولیت شهرداری تبریز موفق باشند.


وی با اشاره به اینکه طولانی شدن جلسات مربوط به انتخاب شهردار تبریز منجر به ایجاد شایعات و نیز فشار محافل مختلف و افکار عمومی شده است گفت: امیدواریم اعضای محترم شورای شهر در فضایی آرام و به دور از تنش بهترین تصمیم را برای آینده شهر و شهرداری اتخاذ کنند.


پزشکیان خطاب به افرادی که خود را روشنفکر و وابسته به گروه هایی خاص می دانند گفت: فرافکنی و نیز مطرح کردن خواسته های شخصی از زبان دیگران غیراخلاقی و به دور از شان و انصاف است.


نایب رئیس مجلس با تاکید مجدد بر اینکه به هیچ عنوان دخالتی در امورات مربوط به شورای شهر و انتخاب شهردار نداشته و نخواهد داشت یادآور شد: هرگونه نقل قول، تحلیل و شایعه در این زمینه را تکذیب کرده و مطالب منتشر شده را برداشت های شخصی افراد مختلف می دانیم.