سرویس : سیاسی , جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ ۱۵:۳۷:۲۶ شناسه خبر : ۱۰۶۷۶۹۸

امام جمعه تبریز

علت اصلی نطق ابلهانه رئیس جمهور آمریکا، درماندگی وی و دولت اوست/ ملت ایران بر سر مواضع خود مستحکم می‌ایستد

حجت الاسلام و المسلمین آل‌هاشم با تاکید بر اینکه مسئولان باید در برابر یاوه‌گویی‌ها نشان دهند که مردم زیر بار ظلم و حرف زور آمریکایی‌ها نمی‌روند گفت: آمریکایی‌ها باید بدانند که ملت قهرمان ایران بر سر مواضع خود مستحکم می‌ایستد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز، با اشاره به سخنان جاهلانه و بی ارزش رئیس جمهور آمریکا درباره ایران اظهار کرد: شایسته است که از سخنرانی بجا و درست و خردمندانه ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با یاوه‌گویی‌های بی ارزش و جاهلانه رئیس جمهور نابخرد آمریکا تشکر کنیم که پاسخ مناسبی نسبت به اظهاران این فرد دادند.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: حضرت امام خامنه‌ای نیز در فرمایشات خود در این باره فرمودند که نخبگان آمریکا هم از سخنان رئیس جمهور خود احساس شرم می‌کنند.

علت اصلی نطق ابلهانه رئیس جمهور آمریکا، درماندگی وی و دولت اوست 
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، علت اصلی نطق ابلهانه، زشت و سراسر دروغ رئیس جمهور آمریکا را عصبانیت و درماندگی وی و دولت آمریکا دانستند افزود: در رابطه با اظهارات ضدبرجامی ترامپ، مسئولان غربی نیز از سخنان وی به شدت ناراحت شدند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه مسئولین باید در برابر این یاوه‌گویی‌ها نشان دهند که مردم ایران اسلامی زیر ظلم و حرف زور آمریکایی‌ها نمی‌روند، تاکید کرد: آمریکایی‌ها باید بدانند که ملت قهرمان ایران بر سر مواضع خود مستحکم بوده و تا پایان بر سر این مواضع می‌ایستد.

مقام معظم رهبری خواستار ارزیابی حرکت کشور در مدار انقلاب از سوی خبرگان ملت است
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: ایشان تاکید کردند که  باید هیئت اندیشه ورز و اتاق فکرهایی برای بررسی چگونگی حرکت انقلاب اسلامی به سمت اهداف اصلی و پیشرفت‌ها و خدای نکرده پس رفت‌ها تشکیل شده و جمعبندی این مطالب را به دستگاه‌های ذیربط ارسال کنند.

حجتالاسلام آل هاشم با اشاره به همزمانی نخستین روز ماه محرم با آغاز هفته دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: در رژه امروز نیروهای مسلح، اقتدار این نیروها در کشور و تبریز به نمایش گذاشته شد و از یاد نبردهایم که در زمان تحمیل جنگ استکبار و ایادی وابسته به آن، برای اهداف خاص همچون اعمال حاکمیت بر اروندرود، رهبری جهان عرب و براندازی نظام اسلامی جنگ را به راه انداختند.

درس‌های نهضت عاشورا در انقلاب اسلامی بهره‌گیری شد
وی با اشاره به آغاز محرم الحرام و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان(ع) یادآور شد: بالاترین رمز بقای ممالک اسلامی و شیعه وجود حضرت سیدالشهدا(ع) است که اینچنین همه ما را در کشورهای اسلامی زنده نگه داشته است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه درس‌های نهضت عاشورا در انقلاب اسلامی استفاده شد گفت: براندازی حکومت طاغوت، تشکیل حکومت اسلامی و برجسته شدن جایگاه امربه معروف و نهی از منکر از جمله این درس‌هایی بود که در راستای برجسته شدن روحیه حسینی مردم انقلابی بود.

وی ادامه داد: از آذربایجانی‌ها و مردم شریف استان و تبریز می‌خواهم که در این ایام، عزاداری‌های سنتی را ادامه دهند تا شأن دستگاه اباعبدالله الحسین(ع) حفظ شود.

سیستم آموزشی و خانواده‌های ما فرزندانی همچون شهید حججی تربیت کنند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به آغاز سال جدید تحصیلی و بازگشایی مدارس، ابراز امیدواری کرد که مسئولان، والدین و دانش‌آموزان در راستای تعلیم و تربیت دانش آموزان اقدامات لازم را انجام دهند و ضمن تقدیر و از همه مسئولین و معلمین، می‌خواهم تا در راستای تربیت و آموزش دینی دانش آموزان همت لازم را بگذارند تا از میان آنها، شهدای والایی همچون شهید حججی تربیت شود.

وی ادامه داد: همکاری خانه و مدرسه و نقش معلمان در تربیت دانش آموزان بسیار مهم است و خوشبختانه تاکنون اقدامات خوبی انجام شده که در یک نمونه آن، در کجوار 23 دانش آموز حافظ کل قرآن تربیت شده‌اند.

امر به معروف و نهی از منکر تنها در حوزه عفاف و حجاب خلاصه نمی‌شود
حجتالاسلام آل هاشم با اشاره به آغاز هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر، بر اهمیت این اصل در اسلام تاکید کرد و گفت: یکی از مشکلات ما در این حوزه این است که تنها امر به معروف و نهی از منکر را در حوزه عفاف و حجاب خلاصه می‌کنیم، هفته گذشته نیز تذکر دادم که در برخی سفره‌خانه‌ها زنان و مردان با یکدیگر قاطی می‌شوند که امیدواریم با ورود نیروی انتظامی به این حوزه، مانع اینگونه اقدامات شود.

وی با تاکید بر اینکه معروفات و منکرات در حوزه سیاسی  نیز وجود دارد و تصریح کرد: از جمله مهم‌ترین معروفات سیاسی می‌توان به لزوم اطاعت از خداوند، پیامبر و اولی الامر، وحدت، صلابت و عدم پذیرش سازش منفی، تکیه نکردن به ابرقدرت‌ها و ستمگران، انهدام مراکز توطئه و برخورد انقلابی با توطئه گران تحت هر نام و عنوان است.

امام جمعه تبریز، جهاد علیه رهبران کفر، آمادگی در عالی‌ترین حد امکان برای دفاع از ارزش‌ها، برائت از مشرکین، قضاوت عادلانه و پشتوانه قرار دادن خداوند و انسان‌های مومن به جای وابستگی به قدرت‌های شرق و غرب را معروفات اسلامی در حوزه سیاسی دانست.