سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۳۴:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۶۸۵۸۰

رئیس جدید شورای اسلامی آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با تبریزبیدار:

با پیراهن سفید آمده‌ایم و اجازه لکه‌دار شدن آن را نمی‌دهیم/ حمایت استاندار آذربایجان شرقی، نوید حرکت خوبی است

مسعودی ریحان در رابطه با جلوگیری از عدم تکرار فساد سالیان گذشته در شوراهای شهر استان، گفت: با پیراهن سفید آمده‌ایم و اجازه نخواهیم داد لکه‌ای سیاه روی آن بنشیند.

غلامحسین مسعودی ریحان در گفت‌وگو با خبرنگار تبریزبیدار، با اشاره به انتخاب خود به‌عنوان رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: خوشبختانه تخصص‌های مختلف و متفاوتی در جمع شورا حضور دارند که امر بسیار مثبت و خوبی است و قطعاً با حضور یک خانم در میان اعضای شورای استان، با توجه به جامعه  درصدی بانوان  بسیار مفید است.

وی افزود: خوشبختانه اعضای هیئت‌رئیسه شورای استان افرادی باتجربه، متخصص و باانگیزه‌ای هستند و از آقای دکتر خدابخش، که وقت گذاشته و در جلسه حاضر شدند، تشکر می‌کنم.

رئیس جدید شورای اسلامی استان، با اشاره به سخنان استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای استان، گفت: آقای استاندار در این جلسه ابراز داشت که هر شهرستان 3 پروژه برای خود تعریف کرده تا با کمک مدیریت ارشد استان، به این پروژه‌ها جامه عمل بپوشانیم که این مسئله نقطه قوت و نوید حرکت خوبی برای شورای استان و شوراهای شهرستان است.

وی ادامه داد: امیدوارم انشاءالله اعضای شورای شهر در رابطه با ارتقای جایگاه شوراها حرکت کنند، چراکه حتی در قرآن کریم سوره‌ای به این نام وجود دارد و در مواد مختلفی از قانون اساسی به این مسئله پرداخت‌شده است.

مسعودی ریحان، با اشاره به همکاری مثبت و سازنده میان اعضای شوراهای استان و مدیران ارشد استانی، خاطرنشان کرد: انشاءالله با تعامل با مدیران استانی، اقدامات مثبتی در رابطه به اشتغال و سرمایه‌گذاری، ترافیک شهری و سایر مشکلات در شهرها را پیگیری کنیم.

وی در پاسخ به سؤالی درباره جلوگیری از عدم تکرار فساد سالیان گذشته در شوراهای شهر استان، گفت: امیدواریم نماینده هر شهرستان به‌عنوان نماینده شورای استان در شهرستان‌ها، با همکاری سایر دستگاه‌ها و ارگان‌ها، با تطبیق قوانین و نظارت، قدم‌های بزرگی درزمینه مبارزه با فساد برداریم.

رئیس جدید شورای اسلامی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد که با پیراهن سفید آمده‌ایم و اجازه نخواهیم داد لکه‌ای سیاه روی آن بنشیند.