سرویس : ورزشی , دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۱۱:۰۸ شناسه خبر : ۱۰۷۰۰۲۴

اظهارات جالب کریم باقری در خصوص تراکتور و فوتبال تبریز:

من در سطحی نیستم پیشنهاد سرمربیگری تراکتور را داشته باشم/ مازندران جای تبریز را در فوتبال کشور گرفته است!

کریم باقری ستاره نام آشنای تبریزی فوتبال کشورمان در گفتگوی تفصیلی که داشته به تشریح فعالیت ها و دوران فوتبال خود پرداخته است. وی در بخشی از این گفتگو به دلایل افول فوتبال تبریز پرداخته است.

به گزارش تبریز بیدار ، کریم باقری ستاره نام آشنای تبریزی فوتبال کشورمان که این روزها مربی پرسپولیس  است در گفتگوی تفصیلی که با تسنیم داشته به تشریح فعالیت ها و دوران فوتبال خود پرداخته است. وی در بخشی از این گفتگو به دلایل افول فوتبال تبریز پرداخته است باقری در بخشی دیگر از این گفتگو نظرات جالبی در خصوص تراکتور گفته است. در ادامه این بخش از گفتگوی باقری را می خوانید.

 با توجه به اینکه شما تبریزی هستید، فوتبال تبریز چند سالی است که ستاره‌ای ندارد؛ دلیلش چیست؟

آن سال‌ها که ما بازی می‌کردیم زمین‌ خاکی‌های تبریز معروف بود، هر محله یک زمین خاکی خوب داشت و مسابقات پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شد و تیم‌ها با هم مسابقه می‌دادند و همیشه شلوغ بود، از این زمین‌های خاکی بازیکنان خوبی بیرون می‌آمدند، ولی متاسفانه آن بچه‌های 20 سال پیش دیگر خبری نیست و آن زمین‌های خاکی هم نیستند. دیگر آن بازیکنان با استعداد در بچه‌های الان نیستند، فکر می‌کنم از 10بچه‌ای که آن زمان دوست داشت بازی کند، الان یک بچه هم علاقه‌ای به بازی فوتبال ندارد. الان چیزهای دیگری اطراف بچه‌های 10-15 سال را گرفته و آنها ترجیح می‌دهند با کامپیوتر کار کنند. آن موقع بچه از مدرسه بیرون می‌آمد فقط فوتبال بازی می‌کرد، شما الان در کوچه نمی‌بینید که بچه‌ای فوتبال بازی کند، طوری شده که الان بچه کوچه نمی‌رود که خدای نکرده اتفاقی بیفتد.

  اکثر باشگاه‌های تبریز هم سراغ بازیکنان بومی هم نمی‌روند.

این مسئله همه جا هست، اگر شما در شهر خودت بازیکن خوب باشد انتخاب می‌کنی و حتی شاید با قیمت پایین‌تر هم بتوانید بازیکن بگیرید که هم برای باشگاه خوب است و هم برای استان  اما متاسفانه بازیکن خوبی و مستعد در تبریز کم دیده می‌شود.  شما در همین تیم تراکتورسازی، یا ماشین‌سازی و شهرداری تبریز خیلی کم بازیکن تبریزی  مستعد پیدا می‌کنید.

فکر نمی‌کنید این مسئله برای آینده فوتبال تبریز بد باشد؟

متاسفانه در تبریز و اطراف آذربایجان را ببینید بازیکن فوتبال کم است.

 الان مازندران جای تبریز را گرفته است؟

صددرصد. الان شما همه تیم‌ها را ببینید 5-6 بازیکن شمالی دارند.

در این یکی دو سال اخیر به شما پیشنهاد سرمربیگری تراکتورسازی داده نشد؟

خیر، من در این سطح نیستم که  پیشنهاد سرمربیگری تراکتورسازی را داشته باشم. من خودم را می‌گویم، اصلا نباید این پیشنهاد داده شود، هر کس باید سر جای خودش باشد و کارش را بکند، تقریبا تا یک سال پیش هم با تراکتورسازی ارتباط داشتم، آن موقع که سردار جعفری بودند و با هم صحبت می‌کردیم. بعد از ایشان هم آقای عباسی بودند با ایشان در تماس بودم، اما الان دیگر ارتباطی با تراکتورسازی ندارم.

 فکر می‌کنید ورود مربیان ترکیه‌ای برای فوتبال ما می‌تواند مثبت باشد؟

ببینید نه ترکیه‌ای، شما از هر جا مربی خوب بیاورید می‌تواند تاثیرگذار باشد، شما ببینید در تیم ملی آقای کی‌روش، در استقلال آقای شفر و در پرسپولیس آقای برانکو، کارهایی کرده‌اند که اثرات آن را در فوتبال ایران می‌بینند. مردم در پرسپولیس و استقلال تغییر و تحولات را می‌بینند، حالا این مربیان چه از ترکیه یا جای دیگر باشند می‌توانند تاثیر و تغییر و تحول ایجاد کنند.