سرویس : سیاسی , دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۰:۲۸:۵۴ شناسه خبر : ۱۰۷۰۱۲۴

نگاهی به چرایی حضور تماشایی ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه؛

مردم گله‌مندند، اما به عشق رهبری و انقلاب آمدند/ هستیم بر آن عهد که بستیم...

مردم آمدند تا ثابت کنند ما انقلابیون از اوضاع اقتصادی چندان رضایت نداریم و این موضوع به نظام ربطی ندارد و مسئولان باید پاسخگو باشند و در یک کلام، آمدند تا ثابت کنند «هستیم برآن عهد که بستیم....

سرویس سیاسی تبریزبیدار؛

رهبرانقلاب در سال  اخیر توجه ویژه ای به موضوع«نفوذ دشمن» داشته اند و این کلیدواژه از پرتکرارترین کلیدواژه ها در بیانات ایشان بوده است. برای نمونه ایشان در دیدار ائمه جماعات کشور فرموده بودند «یک مسئله مسئله‌ی نفوذ است؛ نفوذ. ما این مسئله‌ی نفوذ را در قضیّه‌ی برجام و پس از برجام مطرح کردیم؛ این خیلی مسئله‌ی عجیب و خیلی مسئله‌ی مهمّی است. کسانی که در مسائل گوناگون دسترسی به اطّلاعات دارند، خوب میدانند که چه دامی برای کشور گسترده‌اند یا میخواهند بگسترانند برای نفوذ کردن در حصن و حصار اراده و فکر و تصمیم ملّت ایران، با انحاء مختلفِ تدابیر و سیاستها و توطئه‌ها؛ این الان در جریان است»

چرا نفوذ؟!
حال با تحلیل چرایی تمرکز رهبر معظم انقلاب بر موضوع نفوذ، این واقعیت آشکار می شود که نظام اسلامی باید چالش جدیدی را پشت سر بگذارد و آن چالش این بار به صورت نامرئی عمل میکند طوری که با نفوذ در بدنه حاکمیتی باعث اشتباهات محاسباتی و اتخاذ تدابیری نامناسب می شود امری که حضرت آیت الله خامنه ای نیز بدین صورت بیان داشته اند «نفوذ سیاسی هم این است که در مراکز تصمیم‌گیری، و اگر نشد تصمیم‌ سازی، نفوذ بکنند. وقتی دستگاه‌های سیاسی و دستگاه‌های مدیریّتی یک کشور تحت ‌تأثیر دشمنان مستکبر قرار گرفت، آن‌ وقت همه‌ی تصمیم‌گیری ‌ها در این کشور بر طبقِ خواست و میل و اراده‌ی مستکبرین انجام خواهد گرفت؛ یعنی مجبور می شوند.  [هدف این است که‌] در مراکز تصمیم‌گیری نفوذ کنند، اگر نتوانستند در مراکز تصمیم‌سازی [نفوذ کنند]؛ زیرا جاهایی هست که تصمیم‌سازی میکند. اینها کارهایی است که دشمن انجام میدهد.»

یکی از استراتژی های دشمن در نفوذ به ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران، استفاده از عناصر انقلاب می باشد موضوعی که رهبر انقلاب نیز در این خصوص فرموده اند: «همه بدانند که امروز دشمنان نظام جمهوری اسلامی از برکندن این بنیان مستحکم، احساس عجز میکنند؛ سعی شان این است که به وسائل گوناگون، به دست خودِ کسانی که تو این انقلاب بودند و هستند، از این محتوا ذره ذره بکنند. جمهوری اسلامی، اسمش جمهوری اسلامی باشد، اسمش نظام انقلابی باشد، اما از محتوای اسلام، از محتوای انقلاب در آن خبری نباشد.»
نفوذ اقتصادی
ثمرات شوم نفوذ در وضعیت اقتصادی مردم ایران
با توجه به مطالب ذکر شده می توان این برداشت را کرد که دشمن در بعد براندازی نتوانسته است به اهداف خود برسد ولی متاسفانه این نفوذ ثمرات شوم خود را در ابعاد زندگی ایرانیان بالاخص بعد اقتصادی گذاشته است، با توجه به نظرسنجی های صورت گرفته بیش از 70درصد مردم دلایل شکل گیری آشوب های اخیر را مسائل اقتصادی دانسته اند، مسائلی که با توجه به منابع و ظرفیت های ایران اسلامی چندان قابل قبول نمی باشند.

از طرفی دشمن نیز با بزرگنمایی وضعیت اقتصادی کشور سعی در تزریق روح بی امیدی و بی اعتمادی با استفاده از دستگاه تبلیغاتی خود دارد امری که رهبر انقلاب پیشتر در این خصوص فرموده بودند «این واقعیت قضیه است. لذاست که آنها شایعه‌پراکنی و دروغسازی میکنند. بالأخره تبلیغات آنها هم از تبلیغات ما قویتر است. چون آن همه ابزارهای مجهّزی که آنها دارند، ما نداریم. آنها همه جا تبلیغات دارند. پول زیادی خرج میکنند؛ رادیوهای زیادی دارند؛ میخواهند در داخل نفوذ کنند؛ میخواهند در خارج به تجهیز دشمنان ما بپردازند و دوستان ما را از انقلاب جدا کنند. بنابراین، تبلیغات زیادی انجام میدهند. اینها را شما بدانید!»

حال می توان متوجه شد چرا راهپیمایی دیروز مهم تر بود؛ مردم ایران آمدند تا نشان دهند با تمام مشکلات اقتصادی بازهم پای نظامی که برای رشد و بالیدنش هزاران خون تقدیم کرده ایم هنوز هم هستیم. آمدند تا ثابت کنند ما انقلابیون از اوضاع اقتصادی چندان رضایت نداریم و از آن گله مندیم، این موضوع به نظام ربطی ندارد و مسئولان دولتی باید پاسخگو باشند و در یک کلام، مردم آمدند تا ثابت کنند «هستیم بر آن عهد که بستیم....»