سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ۱۰:۳۶:۴۲ شناسه خبر : ۱۰۷۱۰۰۶

در گفتگو با شهردار منطقه ۶ تبریز مطرح شد:

ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری منطقه ۶ با توسعه شهرک مبل و خودرو/ ورودی تبریز از سمت صوفیان در شان شهر اولین ها نیست

احمد زاده گفت: درآمد پايدار، لازمه توسعه پايدار شهری است و توجه به مقوله سرمایه‌گذاری و ایجاد و توسعه منابع درآمدهای پایدار از جمله برنامه های اساسی بنده بوده و خواهیم کوشید با حرکت در این مسیر، موجبات توسعه بیش از پیش منطقه را فراهم کنیم.لذا در تلاشیم با بهره گیری از پتانسیل عظیم شهرک مبل و خودرو در این راستا حرکت نماییم.

به گزارش تبریز بیدار ، سامان احمد زاده از جمله مدیران جوانی بودی که در موج تغییرات مدیریتی شهین باهر شهردار تبریز به عنوان شهردار منطقه 6 تبریز انتخاب شد. با وی گفتگویی داشته ایم که در ادامه متن آن می آید:

منطقه 6 جز مبادی اصلی شهر تبریز است
با عرض سلام و تشکر از اینکه وقت خود را در اختیار ما قرار دادید، با توجه به اینکه جنابعالی قبلا در شهرداری منطقه 5 تبریز مشغول فعالیت بودید، چه دلایلی سبب شد تا مسئولیت شهرداری منطقه 6 را قبول کنید؟

بنده هم سلام عرض می کنم خدمت شما و مخاطبان سایت خبری تبریزبیدار،مناطق 5 و 6 ورودی شهر محسوب می شوند، با این وجود به اعتقاد بنده منطقه 6 یکی از ورودی های اصلی شهر تبریز بوده و به عبارت دیگر دروازه خارجی شهر است و با توجه به واقع شدن فرودگاه و راه آهن، این منطقه جزو مبادی ورودی اصلی شهر می باشد لذا این منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است.

در عین حال منطقه 6 تبریز جزو مناطق کم برخوردار شهر بوده لذا نیازمند توجه بیشتر است و بر این اساس فعالیت در چنین مناطقی نیازمند انرژی بالاست.

در این راستا با توجه به جوان تر بودن بنده نسبت به شهرداران سایر مناطق و بنا بر تصمیم شهردار محترم تبریز، مسئولیت اداره این منطقه به بنده محول شد.

ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری منطقه 6 با توسعه شهرک مبل و خودرو

همانطور که مستحضرید رکود در ساخت و ساز، یکی از مشکلاتی است که شهرداری های سراسر کشور با آن دست به گریبان بوده و همگی بدنبال دستیابی به درآمدهای پایدار می باشند، شما چه برنامه هایی  در این ارتباط دارید تا زااین چالش عبور کنید؟

با توجه به رکود حاکم بر بازار مسکن و ساخت و ساز، ما باید به دنبال منابع جدید درآمدی باشیم، چرا که درآمد پايدار، لازمه توسعه پايدار شهری است و توجه به مقوله سرمایه‌گذاری و ایجاد و توسعه منابع درآمدهای پایدار از جمله برنامه های اساسی بنده بوده و خواهیم کوشید با حرکت در این مسیر، موجبات توسعه بیش از پیش منطقه را فراهم کنیم.لذا در تلاشیم با بهره گیری از پتانسیل عظیم شهرک مبل و خودرو در این راستا حرکت نماییم.

البته وجود برخی بوروکراسی های زائد اداری موانعی را ایجاد کرده اما بخش اعظمی از این موانع را مرتفع ساخته ایم و امیدواریم در سال جاری شاهد توسعه این شهرک باشیم.

انتقال جمعه بازار خودرو به شهرک خودرو

در حال حاضر خرید و فروش خودرو (جمعه بازار) در دامپزشکی صورت می گیرد و این موضوع سبب ایجاد پاره ای از مشکلات از جمله ترافیک گشته و تصمیم داریم خرید و فروش خودرو در این محل را به شهرک مبل و خودرو انتقال دهیم و قطعا این موضوع سبب توسعه و تقویت این شهرک خواهد شد.

بدنه سازی جاده تبریز - صوفیان، در شان تبریز و شهر اولینها نیست

در حوزه شهرداری منطقه 6 با چه آسیب هایی مواجه هستید؟

شهرداری منطقه 6 تبریز در ورودی شمالغرب شهر واقع شده و متاسفانه اغلب کاربری ها در ورودی شهر به درستی تعریف نشده اند و اکثرا صنعتی می باشند، بعنوان نمونه بدنه سازی جاده تبریز - صوفیان، در شان تبریز و شهر اولینها نیست.

اصلاح نمای بافت ورودی تبریز از صوفیان با بدنه سازی 

در این راستا مطالعات بدنه سازی این جداره آغاز شده و بیش از 70 درصد آن نیز به اتمام رسیده و در تلاشیم پس از اتمام این مطالعات و تصویب این کاربری ها در کمیسیون ماده 5، بافت ورودی شهر را اصلاح نماییم.قطعا مردم نیز از این موضوع استقبال خواهند کرد.

ساخت و ساز غیرمجاز بزرگترین چالش ورودی تبریز از سمت صوفیان

بر این اساس بزرگترین آسیب منطقه همین بخش ورودی شهر بوده که تاکنون به آن پرداخت نشده و این موضوع سبب ساخت و سازهای غیرمجاز نیز گشته است.

لذا می کوشیم با اعمال راهکارهای قانونی مانع این ساخت و سازهای غیرمجاز شویم تا در ساخت و سازها در راستای کاربری های تعریف شده صورت پذیرد.

زیباسازی محوطه پیرامونی راه آهن با نصب المان و نورپردازی

همانطور که فرمودید این منطقه جزو ورودی های اصلی شهر بود، بنابراین آیا برنامه مشخصی برای ساماندهی و مناسب سازی این ورودی ها برای استقبال از گردشگران داخلی و خارجی دارید؟

پاره ای از اقدامات در راستای استقبال از بهار و تبریز 2018 صورت گرفته و با توجه به واقع شدن راه آهن و فرودگاه در این حوزه شهرداری منطقه 6 به زیباسازی این مسیر توجه شده و می کوشیم با نصب المان های خاص در جهت زیباسازی این محدوده حرکت کنیم.

در گذشته ورودی راه آهن از وضعیت چندان خوبی برخوردار نبود و اما اخیرا اقدامات چشمگیری در این محدوده صورت گرفته است.

و در تلاشیم با بهسازی و نورپردازی لوکوموتیو نصب شده در راه آهن و نصب المان دهقان فداکار در جهت زیباسازی این محدوده حرکت کنیم.

در سال جاری مسیرگشایی نخواهیم داشت

درباره پروژه های مسیرگشایی که امسال در محدوده شهرداری منطقه 6 تبریز اجرا خواهد شد، توضیح دهید؟

 امسال پروژه مسیرگشایی در این منطقه اجرا نخواهد شد اما سال آینده چندین پروژه مسیرگشایی در بخش صنعتی منطقه اجرا خواهد شد.

چه اقداماتی در راستای توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری در این منطقه صورت می گیرد؟

تمامی فرهنگسراهای این منطقه فعال بوده و در حال حاضر نمایشگاه صنایع دستی در یکی از فرهنگسراها در حال برگزاری بوده و بازدید از آن برای عموم مردم آزاد است.

فعالیت های فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردارند و برنامه های ما نیز در این راستا بوده و بنده شخصا توجه ویژه ای به این حوزه داشته و دارم.

درباره آخرین وضعیت روستاهای تازه الحاق شده به شهر تبریز برایمان بگویید؟

 در آذر ماه سال 95، چهار روستای آناخاتون، اوغلی، الوار علیا وسهلان به علت قرارگیری در محدوده طرح جامع شهر تبریز به این شهر الحاق شدند و در حال حاضر تغییرات و تحولات اداری آن در دست اجراست و شهرداری برای ساماندهی این روستاها بودجه ای تخصیص داده است و در راستای خدمات رسانی عمومی به این روستاها اقداماتی صورت گرفته که از آن جمله می توان به جدول بندی، هدایت آبهای سطحی و رفع مشکلات بهداشتی این روستاها اشاره کرد.

در بودجه سال 97 شهرداری تبریز نیز ردیف خاصی برای این روستاها در نظر گرفته شده است.

امسال چه پروژه های شاخصی در منطقه 6 اجرا خواهد شد؟
رسوب گیر کانال ایلی سو با اعتبار بالغ بر 5 میلیارد تومان و اجرای دوربرگردان جاده سنتو و احداث مجتمع فرهنگی و قرائت خانه شنب غازان از جمله پروژه های شاخص منطقه بوده که در سال جاری اجرا خواهند شد.
در راستای رضایت مندی بیشتر مردم منطقه، اجرای پروژه های محله ای و خدماتی همچنان ادامه خواهد داشت، متاسفانه در گذشته چندان به این پروژه ها توجه نشده و اهالی منطقه از این موضوع رنج می برند.

سخن پایانی؟
خدمت به مردم بزرگترین افتخار ماست و امیدواریم شرمنده آنها نباشیم و تمام تلاش خود را برای کسب رضایت مردم خواهیم کرد.